Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #14  
Παλιά 14-08-09, 14:31
Dmud Ο χρήστης Dmud δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

σαφως και ανηκουν στον "φυσιολογικο" πληθυσμο!!! απλα η ευαισθησια τους σε αυτα τα φαινομενα και η αποκωδικοποιηση τους σαν "μεταφυσικα" ειναι μερος του χαρακτηρα τους, με τον ιδιο τροπο που, π.χ., μερος του χαρακτηρα της γυναικας μου ειναι το υπερβολικο αγχος και η εμμονη με γεωμετρικοτητα και καθαριοτητα. Αυτα ειναι στοιχεια μιας ασθενειας που ονομαζεται ιδεοληπτικη-ψυχαναγκαστικη διαταραχη. Οι πραγματικοι ασθενεις δεν μπορουν να ζησουν ομαλα, αφου πλενουν τα χερια τους 500 φορες την ημερα, πρεπει οποσδηποτε να κανουν καποια ρουτινα στη ζωη τους κτλ. Η γυναικα μου δεν ειναι ετσι, απλα της αρεσει να υπαρχει μια συγκεκριμενη ταξη, ενω εγω ειμαι του αλλου ακρου... (πως με ανεχεται δεν ξερω...)

αντιστοιχα, οι ανθρωποι που εχουν ιδιαιτερη ευαισθησια στα φαινομενα που περιγραφεις, χωρις να ειναι ψυχωσικοι, εχουν ψυχωσικα στοιχεια στον χαρακτηρα τους. Σαφως και ειναι φυσιολογικοι, το ειπα ξεκαθαρα, οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα απο το να εχεις ψυχοπαθολογικα στοιχεια στον χαρακτηρα σου (ολοι εχουμε με διαφορετικες μορφες) και διαφορετικο να πασχεις απο μια ασθενεια
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.