Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-04-07, 08:00
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή και να αδελφέ μου που μάθαμε να κουβεντιάζουμε ήσυχα, ήσυχα και απλά….

Ηρθα, πρωί, πρωί στην δουλειά μου και ανοίγω να διαβάσω κανένα θέμα και βλέπω ότι άλλα δύο θέματα έχουν κλειδωθεί… Πολλά κλειδώνονται τώρα τελευταία και αναρωτιέμαι πόσα ακόμα θα κλειδωθούν. Θυμήθηκα ένα τραγούδι που λέει ο Ξυλούρης,

και να αδελφέ μου που μάθαμε να κουβεντιάζουμε ήσυχα, ήσυχα και απλά….

Καμία σχέση δηλ. Για άλλη μια φορά διαπιστώνω ότι όταν ειδικά πρόκειται για θέματα εξωτερικής & εσωτερικής πολιτικής δεν υπάρχει η κατάλληλη σοβαρότητα. Ακόμα και ένα θέμα που είχε ανοίξει εδώ και ένα χρόνο, κλειδώθηκε σε μερικά ποστ, όταν κάποιοι θυμήθηκαν ότι υπάρχει.
Μετά διάβασα ένα θέμα που άνοιξε ο Lux, που έλεγε εάν έπρεπε να πληρώνουμε για να μάθουμε από τους μύστες.
Τελικά μεταξύ σοβαρού και αστείου, μήπως έπρεπε να πληρώνουμε για να μετέχουμε στο forum; Να πληρώνουμε προκαταβολικά και μετά το τέλος του χρόνου, εάν και εφόσον κανείς δεν είναι υπεύθυνος για να κλειδωθεί ένα θέμα, να συνεχίζει για τον επόμενο χρόνο. Ίσως τελικά κάποιοι πρέπει να πληρώσουν για να σεβαστούν τους άλλους. Πρέπει να πληρώσουν για να μάθουν να κρατάνε το στόμα τους ή το πληκτρολόγιο τους κλειστό.
Από την άλλη κάποιοι όσα και να πληρώσουν δεν θα μάθουν ποτέ να συζητάνε...
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.