Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 11-12-06, 18:41
*JESSICA*
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Μήπως εμείς δεν ψαχνόμαστε στο αν υπάρχει άλλη ζωή σε άλλους πλανήτες?
Εκείνοι γιατί να μην το κάνουν?

Μπορεί να θέλουν να μας προειδοποιήσουν για κάτι..ίσως για εισβολή..
Ίσως μας δοκιμάζουν ακόμα..
Εμείς τι θα κάναμε αν τους ανακαλύπταμε?
Το σίγουρο είναι για εμενα πως κάτι υπάρχει,δεν μπορούμε να λέμε πως δεν υπάρχει άλλη ζωή.Το θεωρώ εγωιστικό να λέω πως μονο εμείς είμαστε.
Απλά δεν τους έχουμε ανακαλύψει και δεν νομίζω να το καταφέρουμε ποτε.
Μάλλον εκείνοι θα κάνουν την πρώτη παρουσία τους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη *JESSICA* : 11-12-06 στις 19:09
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 11-12-06, 19:03
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 527
Προεπιλογή

Φίλε/η Nirava, μας λες διάφορες κουταμάρες περί δονήσεων που ξέρεις εσύ τέτοιες λεπτομέρειες; Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι αυτά που λες είναι αληθινά, φαίνεται άλλωστε από τον χαρακτηρισμό που έδωσα.

Οι εξωγήινοι αν υπάρχουν θα είναι σίγουρα διαφορετικής μορφής από εμάς, αλλά εσύ πια έχεις κάνει ολόκληρο έργο επιστημονικής φαντασίας με αυτά που λες. Θα έρθουν να μας βοηθήσουν να αλλάξουμε διάσταση, ε; Την fantasygate που ανήκει στο metafysiko την ξέρεις;;;

Η ειρωνεία Nirava είναι ο αγαπημένος μου τρόπος για να πω σε κάποιον ότι είναι εκτός τόπου και χρόνου, βέβαια την χρησιμοποιώ και σε άλλες καταστάσεις............
__________________
Νικόλαος< νίκη + λαός
Ἀνακοίνωσις
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μιχάλης : 11-12-06 στις 19:36 Αιτία: παρακαλώ να σεβαστείτε τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ και να μη χρησιμοποιηθεί τέτοιο ύφος απαντήσεων ξανά.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 11-12-06, 19:19
Nirava Ο χρήστης Nirava δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2006
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από excellent
Φίλε/η Nirava, μας λες διάφορες κουταμάρες περί δονήσεων που ξέρεις εσύ τέτοιες λεπτομέρειες; Βέβαια σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι αυτά που λες είναι αληθινά, φαίνεται άλλωστε από τον χαρακτηρισμό που έδωσα.


Λές: "Σε καμμία περίπτωση δεν πιστεύω πως αυτά που μας λές είναι αληθινά".
Θα το έλεγε ποτέ αυτό ένας έξυπνος άνθρωπος, δίχως να έχει αποδείξεις περί του αντιθέτου?

Πού ξέρω τέτοιες λεπτομέρειες? Αν ρωτούσες με ευγένεια, θα σου έλεγα, όπως έχω πει σε μορφωμένους και ευγενικούς συνομιλητές εδώ μέσα.


Οι εξωγήινοι αν υπάρχουν θα είναι σίγουρα διαφορετικής μορφής από εμάς, αλλά εσύ πια έχεις κάνει ολόκληρο έργο επιστημονικής φαντασίας με αυτά που λες. Θα έρθουν να μας βοηθήσουν να αλλάξουμε διάσταση, ε; Την fantasygate που ανήκει στο metafysiko την ξέρεις;;;

Λές: "Οι εξωγήινοι ΑΝ υπάρχουν, θα είναι ΣΙΓΟΥΡΑ, διαφορετικής μορφής"
χαχααααα! Τόση απόλυτη βεβαιότητα πάνω σε υποθετικό ενδεχόμενο, σίγουρα δεν είναι έκφραση ενός έξυπνου ανθρώπου! Και συνέχεια. Είπα εγώ κάπου πως είναι της ίδιας μορφής με μάς? Αν και υπάρχουν και κάποιοι πολιτισμοί που προσομοιάζουν με μας, αλλά δεν είναι η πλειοψηφία.
Εσένα, δυστυχώς, δεν θα μπορέσει τίποτα να σε βοηθήσει να αλλάξεις διάσταση.


Η ειρωνεία Nirava είναι ο αγαπημένος μου τρόπος για να πω σε κάποιον ότι είναι εκτός τόπου και χρόνου, βέβαια την χρησιμοποιώ και σε άλλες καταστάσεις............
Ε, τώρα πια το σιγουρεύεις το πράγμα.
Η ειρωνία, είναι το τελευταίο μέσον έκφρασης που θα χρησιμοποιήσει ένας άνθρωπος με συνειδητότητα και ευφυία. Ρώτα και τις κότες που έλεγες πρίν.


ΤΕΛΟΣ ΕΔΩ. ΜΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣΗΔΗ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΒΑΡΕΤΑ "ΚΛΕΙΣΤΗ".
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.
__________________
Ό,τι έρχεται σε μένα, χωρίς νάναι απο μένα, φτάνει σε λάθος διεύθυνση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nirava : 11-12-06 στις 19:29
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 11-12-06, 19:40
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Επειδή βλέπω πως η συζήτηση βαθμιαία εξελίσσεται σε κόντρα επί προσωπικού, παρακαλώ τους συμμετέχοντες να προσέχουν τις εκφράσεις τους και να επιχειρηματολογούν σεβόμενοι την αντίθετη άποψη. Δοκιμάστε το, δεν είναι δύσκολο...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 11-12-06, 19:49
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 527
Προεπιλογή

Παράθεση:
Λές: "Σε καμμία περίπτωση δεν πιστεύω πως αυτά που μας λές είναι αληθινά".
Θα το έλεγε ποτέ αυτό ένας έξυπνος άνθρωπος, δίχως να έχει αποδείξεις περί του αντιθέτου?


Έχεις εσύ αποδείξεις για αυτά που είπες για την αλλαγή διάστασης και αυτά τα περί δονήσεων; Φέρε απόδείξεις και μετά συζητάμε...

Παράθεση:
Αν ρωτούσες με ευγένεια, θα σου έλεγα, όπως έχω πει σε μορφωμένους και ευγενικούς συνομιλητές εδώ μέσα.
Παράθεση:

Λές: "Οι εξωγήινοι ΑΝ υπάρχουν, θα είναι ΣΙΓΟΥΡΑ, διαφορετικής μορφής"
χαχααααα! Τόση απόλυτη βεβαιότητα πάνω σε υποθετικό ενδεχόμενο, σίγουρα δεν είναι έκφραση ενός έξυπνου ανθρώπου!

Απόλυτη βεβαιώτητα φίλε/η Nirava, αλλά δεν θα σου πω γιατί. Αν θέλεις κάθισε να διαβάσεις λίγο χημεία και λίγο εξωβιολογία και θα καταλάβεις γιατί, το μόνο που χρειάζετε είναι να έχεις λίγο μυαλό. Εκτός και αν καταλάβεις τη λάθος στάση σου και έτσι πω σε όλους για ποιό λόγο είπα αυτό που είπα.


->Ε, τώρα πια το σιγουρεύεις το πράγμα.
Η ειρωνία, είναι το τελευταίο μέσον έκφρασης που θα χρησιμοποιήσει ένας άνθρωπος με συνειδητότητα και ευφυία.


<-Ίσως να είναι το τελευταίο μέσο, όταν συζητάς με όντα που έχουν νοημοσύνη. Όμως εγώ συζητώ μαζί σου.

Η διαφορά ανάμεσα στην ηλιθιότητα και στην ευφυΐα είναι ότι η δεύτερη έχει όρια. (einstein)
Συγγνώμη Μιχάλη, αλλά όταν προκαλούμαι "δημοσίως" δεν μπορώ να μην το ανταποδώσω "δημοσίως".
__________________
Νικόλαος< νίκη + λαός
Ἀνακοίνωσις
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη excellent : 11-12-06 στις 19:52
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 11-12-06, 20:14
Nirava Ο χρήστης Nirava δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2006
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης
Επειδή βλέπω πως η συζήτηση βαθμιαία εξελίσσεται σε κόντρα επί προσωπικού, παρακαλώ τους συμμετέχοντες να προσέχουν τις εκφράσεις τους και να επιχειρηματολογούν σεβόμενοι την αντίθετη άποψη. Δοκιμάστε το, δεν είναι δύσκολο...

Αγαπητέ, είστε ευγενέστατος σε αντίθεση με τον συνομιλητή μου που ενώ παρέθετα τις πληροφορίες μου, τις αποκάλεσε "κουταμάρες", "εκτός τόπου και χρόνου" και "fantasygate".
Έπειτα, όλο "ευγένεια" δήλωσε σε σας, ότι προκαλείται!
Θαρρείς και η ευγένεια, τηρείται υπό όρους!

Αν προσέξατε καλά, εγώ ήδη από το προηγούμενο πόστ μου δήλωσα την επιθυμία στον συνομιλητή να σταματήσουμε την συζήτηση, συμφωνώντας με τα όσα λέτε στο παρόν πόστ.
Ο συνομιλητής μου όμως δεν το "πρόσεξε".
Τι να κάνουμε?
__________________
Ό,τι έρχεται σε μένα, χωρίς νάναι απο μένα, φτάνει σε λάθος διεύθυνση.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 12-12-06, 00:01
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Καλά η ευγένεια του excellent δε θα κριθεί απο ένα μύνημα.Οσο για το αν μοιάζουν με μας σίγουρα και δε θα μοιάζουν.Αλλοι πλανήτες άλλες συνθήκες.λογικό δεν είναι???

Για τα αγρογλυφικα δε συνεχίζω.Ειναι ανθρωπινα κατασκευάσματα.Οχι όλα.στα 100 τα 99.Εχεις την αποψη σου.Εγω προσωπικα πρώτη φορα την ακουω.Οπως και για τα περι δονήσεων.αν θες εξηγεις περισσότερα.
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 12-12-06, 08:13
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502
Καλά η ευγένεια του excellent δε θα κριθεί απο ένα μύνημα.Οσο για το αν μοιάζουν με μας σίγουρα και δε θα μοιάζουν.Αλλοι πλανήτες άλλες συνθήκες.λογικό δεν είναι???

Για τα αγρογλυφικα δε συνεχίζω.Ειναι ανθρωπινα κατασκευάσματα.Οχι όλα.στα 100 τα 99.Εχεις την αποψη σου.Εγω προσωπικα πρώτη φορα την ακουω.Οπως και για τα περι δονήσεων.αν θες εξηγεις περισσότερα.
Επειδή βλέπω πως σε ενδιαφέρει το θέμα ρίξε μια ματιά εδώ .....#105,106,107
http://www.metafysiko.gr/forum/showt...&page=11&pp=10
και αν έχεις λίγο διαθέσιμο χρόνο δες και αυτό το βιντεάκι.....
http://www.youtube.com/watch?v=6sonp...of%2520maya%0A
Συνδύασε τα
και σκέψου τα πριν κοιμηθείς .
Το επόμενο πρωί...
πες μας αν είδες κάποιο όνειρο ...

Δ.
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LuX : 12-12-06 στις 08:14
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 12-12-06, 10:16
Nirava Ο χρήστης Nirava δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2006
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502
Καλά η ευγένεια του excellent δε θα κριθεί απο ένα μύνημα.Οσο για το αν μοιάζουν με μας σίγουρα και δε θα μοιάζουν.Αλλοι πλανήτες άλλες συνθήκες.λογικό δεν είναι???

Για τα αγρογλυφικα δε συνεχίζω.Ειναι ανθρωπινα κατασκευάσματα.Οχι όλα.στα 100 τα 99.Εχεις την αποψη σου.Εγω προσωπικα πρώτη φορα την ακουω.Οπως και για τα περι δονήσεων.αν θες εξηγεις περισσότερα.
Η ευγένεια αγαπητέ μου κρίνεται ανά πάσα στιγμή από τη συμπεριφορά μας απέναντι στον καθένα. Διότι είναι αξία και δεν τηρείται υπο προυποθέσεις.

Εχετε σοβαρή αντίθεση με τις πληροφορίες μου (δεν λέω με τις απόψεις μου, γιατί δεν πρόκειται για τέτοιες), και είναι απόλυτα σεβαστό.
Δεν θέλησα να επιβάλλω τις πληροφορίες σε κανέναν. Ούτε και πίστευα ποτέ πως κάποιος που δεν συμφωνεί με κάτι το αποκαλεί "κουταμάρα " βέβαια.
Πρώτη φορά το συνάντησα κι αυτό.

Για τις δονήσεις έχω πληροφορίες επίσης, αλλά θα σας ζητήσω συγγνώμη και θα αρνηθώ να τις παραθέσω, γιατί μετά θα πρέπει να υποστώ χαρακτηρισμούς αχαρακτήριστους απο "ανοιχτά" μυαλά. Χο χο

Μια ερώτηση μόνο: Όταν ακούτε μια "άποψη" όπως την αποκαλέσατε πριν, για πρώτη φορά, η πρώτη κίνηση είναι να κλείνετε τα αυτιά σας?
Και να συμπληρώσω κάτι εδώ: Δεν θα μπορούσα να είχα προσωπική άποψη για το τι είναι τα αγρογλυφικά ή για τι υπόσταση έχουν οι εξωγήινοι. Μόνο υποθέσεις θα μπορούσα να κάνω, κι αυτές βασισμένες στην πενιχρή δραστηριότητα της ανθρώπινης λογικής. Γι αυτό δεν σχηματίζω προσωπικές απόψεις γύρω από αυτά τα θέματα.
Αν παρατηρήσατε, απο το πρώτο μου πόστ μιλώ ΜΟΝΟ για πληροφορίες.
__________________
Ό,τι έρχεται σε μένα, χωρίς νάναι απο μένα, φτάνει σε λάθος διεύθυνση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nirava : 12-12-06 στις 10:29
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 12-12-06, 10:17
Nirava Ο χρήστης Nirava δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-12-2006
Μηνύματα: 56
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuX
Επειδή βλέπω πως σε ενδιαφέρει το θέμα ρίξε μια ματιά εδώ .....#105,106,107
http://www.metafysiko.gr/forum/showt...&page=11&pp=10
και αν έχεις λίγο διαθέσιμο χρόνο δες και αυτό το βιντεάκι.....
http://www.youtube.com/watch?v=6sonp...of%2520maya%0A
Συνδύασε τα
και σκέψου τα πριν κοιμηθείς .
Το επόμενο πρωί...
πες μας αν είδες κάποιο όνειρο ...

Δ.

Πολύ ενδιαφέρον αγαπητέ μου φίλε! Μα, για τις συχνότητες και τις δονήσεις είναι πλέον γνωστά ευρέως τα θέματα. Περίμενα όταν μπήκα σε αυτό το φόρουμ οι συζητήσεις να στρέφονται κυρίως γύρω απο αυτό το θέμα.


Καλημέρα!
__________________
Ό,τι έρχεται σε μένα, χωρίς νάναι απο μένα, φτάνει σε λάθος διεύθυνση.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nirava : 12-12-06 στις 10:31
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.