Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 27-06-08, 12:43
Το avatar του χρήστη esthir
esthir Ο χρήστης esthir δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2007
Περιοχή: ΙΟΑΝΝΙΝΑ
Μηνύματα: 117
Προεπιλογή Τέλος παραστάσεως...

Ήρθε και η δικιά μου σειρά να αποχωρήσω απο το forum... Το οποίο, με γέμιζε πληροφορίες όλο αυτό το καιρό...

Δεν θέλω να πω πάρα πολλά το μόνο που θα πω είναι ότι ο λόγος που φεύγω έχει να κάνει αποκλειστικά με την συμπεριφορά διάφορων μελών σε αυτό το Forum δεν θέλω να τα ονομάζω γιατί δεν υπάρχει και λόγος...

Είμαι απο τα άτομα που δεν μου αρέσουν καθόλου οι εντάσεις...
Όπως επίσης δεν μου αρέσει να με προσβάλλουν...
Όλα αυτά τα άτομα που με πρόσβαλλα μπορούσα και μπορώ να τα αντιμετωπίσω απλά δεν γουστάρω να μπαίνω μέσα στο Forum για να ηρεμήσω και να γεμίζω νεύρα, δεν γουστάρω να μου γυρνάει ο εγκέφαλος με την κάθε μαλακία που μου λένε και στην τελική δεν γουστάρω να με προσβάλλουν...

Είδα ότι πλέον δεν μου κάνει καλό, με βγάζει εκτός εαυτού....

Μπορεί όλα τα παραπάνω να είναι μια πρόφαση και απλά να μην θέλω να συνεχίσω άλλο σε αυτό εδώ το σπιτικό ποιος ξέρει??

Ας σταματήσω την πολύλογία...

Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους μου έμαθαν πράγματα όλους όσους με δίδαξαν, είμαι λυπημένη που φεύγω τόσο νωρίς αλλά συνάμα και χαρούμενη γιατί μέσα από αυτό το σπιτάκι γνώρισα τους πιο ωραίου-υπέροχους ανθρώπους... σας εύχομαι να είστε όλοι καλά, να πάνε όλα καλά την ζωή σας και να έχετε όλοι πνευματική αλλά και ψυχική ανάπτυξη..

Σας ευχαριστώ όλους για τις υπέροχες στιγμές στο στέκι, θα τις θυμάμαι για πάντα...

Αρκετά με τ δράματα...

Τέλος θέλω να σας δώσω μια συμβουλή απο μια μικρή που δεν ξέρει να σέβεται

Μην σκύβεται ποτέ το κεφάλι για κανέναν και σε κανέναν να είστε περήφανοι που γεννηθήκατε και είστε άνθρωποι, να γεμίζεται και να κρατάτε το μυαλό και στην καρδιά σας ότι σας κάνει χαρούμενο και μόνο
ΑΓΑΠΗΣΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΓΑΠΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...

Εύχομαι σε όλους ένα υπέροχο καλοκαίρι γεμάτο μεταφυσικέ ανησυχίες...

Αντίο σε όλους σους...
__________________
Δεν έδωσα σε άλλον τα κλειδιά ούτε του σπιτιού μου ούτε της καρδιάς μου.
Αρνήθηκες να τα πάρεις φοβήθηκες μήπως σου ξεκλειδώσω τη δική σου καρδιά.


"Ελπίζω κάποτε ν' ακουστώ μέσα στο φαλημέντο του κόσμου..."
Νικόλας Άσιμος

Εσθήρ, ποια βιβλική σκορπάς περνώντας μέθη;
Νίκος Καββαδίας (Εφτά Νάνοι)


Όσες κι αν χτίζουν φυλακές
κι αν ο κλοιός στενεύει
ο νους μας είναι αληταριό
που όλο θα δραπετεύει


Ω, σαν αερικό θα ζήσω...
Θανάσης Παπακωνσταντίνου
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 27-06-08, 12:58
Το avatar του χρήστη schooligan
schooligan Ο χρήστης schooligan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: Stin Xwra tou Pote
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Εγω δεν θα πω αντιο...γιατι ποτε δεν ξερεις πως τα φερνει καμια φορα....

Καλη συνεχεια σε οτι και να κανεις μικρη μου.

Να εισαι καλα
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 27-06-08, 13:10
Oddb@llSoul Ο χρήστης Oddb@llSoul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2007
Περιοχή: Somewhere over the rainbow...
Μηνύματα: 220
Προεπιλογή

Καλή συνέχεια Κατερίνα και θα τα πούμε ξανά σίγουρα!
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 27-06-08, 13:25
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη esthir με έκπληξη διάβασα το τόπικ αυτό σχετικά με την αποχωρησή σου.
Μην ξεχνας φιλη esthir πως σε όλες τις αναζητήσεις μας θα βρούμε
αντιξοότητες και όχι καλες συμπεριφορές...

Πιστεύω πως αυτές μας θωρακίζουν αλλά ταυτόχρονα είναι και εμπειρίες...
Ελπίζω κάποια στιγμη που εσυ θα κρίνεις να επανέλθεις...

Καλα να περνάς...

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 27-06-08, 13:40
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Καλη μου Esthir (εχεις και ονομα απο φιλτρο )

Αντιο δεν σου πω γιατι ξερω οτι καποια στιγμη 8α ξαναγυρισεις πισω. Δεν ξερω γιατι αλλα αυτο πιστευω...

Οπως και να χει καλα να περασεις το Καλοκαιρι σου, να προσεχεις τον εαυτο σου και να σαι καλα στην υγεια σου.
Ειθε ολες οι Καλες Δυναμεις να ειναι διπλα σου στο δρομο που εχεις διαλεξει...

Τα λεμε
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 27-06-08, 14:13
Το avatar του χρήστη Jovitaki
Jovitaki Ο χρήστης Jovitaki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-07-2007
Περιοχή: Athens...
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Με βρισκουν απολυτα συμφωνη τα λεγομενα του Avatar.
Θεωρω παρορμητικη την κινηση σου και αποτελεσμα θυμου Esthir.
Κι εγω πιστευω οτι θα επανελθεις παντως
Ο,τι και να αποφασισεις παντως να εισαι καλα
και εμεις δεν χανομαστε ετσι κι αλλιως
__________________
The fish doesn't think
The fish is mute, expressionless
The fish doesn't think because the fish knows everything...
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 27-06-08, 14:18
Το avatar του χρήστη Ophelia
Ophelia Ο χρήστης Ophelia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-11-2006
Περιοχή: Milky Way
Μηνύματα: 443
Προεπιλογή

Ναι βρε Εσθήρ...
Αντιξοότητες και διαπληκτισμοί θα υπάρχουν παντού και πάντα...
Κρίμα δεν είναι να αποχωρίσεις απο έναν χώρο που όπως λες σε έχει διδάξει και σου έχει προσφέρει πολλά?
Ξανασκέψου το!

Καλά να περνάς...
Και ελπίζω να σε δούμε σύντομα...
__________________
Τhe sun changes everything...ab tu jaag musafir pyaaray...
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 27-06-08, 17:00
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Το θέμα "Τέλος παραστάσεως" συγχωνεύτηκε με το παρόν θέμα "Κριτική". Να υπενθυμίσω σε όλα τα μέλη πως ξεχωριστά θέματα "αποχωρήσεων" δεν υπάρχει λόγος να ανοίγονται, μιας και μόνο να γεμίσουν μπορούν το φόρουμ μας με θέματα ζωής 2-3 ημερών.
Από την άλλη, προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο δημοσιοποίησης μίας τέτοιας κίνησης, πόσο μάλλον όταν δεν αφορά τον τρόπο λειτουργίας και την ποιότητα του φόρουμ αυτού καθ' αυτού αλλά προσωπικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν τα μέλη μέσα από κατ' ιδίαν επαφές.
Προσωπικά, όπως συμβαίνει και με τη συντριπτική πλειοψηφία των μελών εδώ μέσα, δεν με αφορά το τι παρεξηγήσεις έχουν γίνει μεταξύ 2-3 ή και 10 μελών. Αν δεν μπορούν κάποια μέλη να λύσουν τις διαφορές τους σε προσωπικό επίπεδο και face-to-face, δεν θέλω να χρησιμοποιήσουν το χώρο συζητήσεων μας για να το κάνουν πιο "ανώδυνα". Καλό το διαδίκτυο, όμως όταν μπαίνουμε σε προσωπικές σχέσεις προτιμότερη είναι η από κοντά επικοινωνία... άνθρωποι είμαστε πάνω απ' όλα, μετά έρχεται η ιδιότητα του "χρήστη του διαδικτύου".
Ας προσπαθήσουμε να προστατέψουμε το φόρουμ που έχουμε κτίσει όλα αυτά τα χρόνια, βοηθώντας το να παραμείνει στους αρχικούς του σκοπούς που δεν είναι άλλοι από τη συζήτηση και την αναζήτηση στα πεδία της μεταφυσικής και γενικότερα εναλλακτικής αναζήτησης. Τα παραπάνω αποτελούν μία προσωπική κρίση και δεν εκπροσωπούν τη συντονιστική ή λοιπή ομάδα ως σύνολο, αν και ξέρω ότι ως απλά μέλη της κοινότητας πολλοί θα συμφωνήσουν.

Όπως και να' χει, εύχομαι στην esthir -όπως και σε όλα τα μέλη που φεύγουν μόνιμα ή για λίγο καιρό από τον εν λόγω χώρο- καλή συνέχεια και καλές επιλογές για το μέλλον.

Φιλικά,
Νίκος.
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Solon Aimonas Eautou : 27-06-08 στις 17:02
Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 28-06-08, 22:31
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Παιδιά τί έγινε; Έχασα επεισόδια πάλι; Αγαπητή Εσθήρ αν και ελάχιστα έχουμε μιλήσει λυπάμαι που αποχωρείς. Ο λόγος που απαντώ όμως είναι η θέση του Νικόλα. Αγαπητέ Νίκο επέτρεψέ μου να διαφωνήσω μαζί σου. Όταν υπάρχουν συνεχείς αποχωρήσεις το θέμα δεν είναι πια προσωπικό. Κάτι συμβαίνει. Κατά διαστήματα φεύγουν άτομα και χτυπάνε καμπανάκι λέγοντας συνεχώς για προσβολές για λόγια και πράγματα που γίνονται. Μήπως πρέπει να το δούμε λίγο το θέμα; Θα σου πω ότι πολύ πρόσφατα ένας καλός φίλος του στεκιού μου είπε πως έμαθε για πράγματα και σχόλια που γίνονται στο πρόσωπό του πίσω απο την πλάτη του. Κάναμε πολύ μεγάλη συζήτηση για να τον πείσω ότι αυτό δεν συμβαίνει τουλάχιστον στον πυρήνα που εγω συναναστρέφομαι και πείσθηκε γιατί με εκτιμά. Όμως αν κάποιοι λειτουργούν έτσι και δεν είναι απλά διασπορά ψευδών κουτσομπολιών, τότε μήπως θα πρέπει να το ψάξουμε λίγο;
Αυτά...
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 28-06-08, 23:10
Το avatar του χρήστη Solon Aimonas Eautou
Solon Aimonas Eautou Ο χρήστης Solon Aimonas Eautou δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 25-09-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Φίλε Απέριττε,

καλώς ή κακώς το φόρουμ είναι ένας χώρος που μετράει πλέον 5.000 μέλη, από τα οποία αρκετές εκατοντάδες συμμετέχουν καθημερινά ή σε εβδομαδιαία βάση στις συζητήσεις μας. Σε αυτά λοιπόν τα εκατοντάδες άτομα είναι απόλυτα φυσιολογικό και θεμιτό να δημιουργούνται παρέες ή να έρχονται σε πιο στενή προσωπική επαφή (είτε μέσω πμ είτε face-to-face). Άλλωστε, πρώτα είμαστε άνθρωποι όπως είπα και μετά χρήστες του διαδικτύου.
Μέσα σε αυτές τις σχέσεις λοιπόν, παρεξηγήσεις γίνονται, λόγια αρνητικά λέγονται πίσω από τις πλάτες ανθρώπων, σχόλια και κουτσομπολιά ακούγονται, η μετριότητα αρκετών ανθρώπων βγαίνει στην επιφάνεια, όπως και η αδυναμία αλλά και η ανωτερότητα άλλων. Αυτά γίνονται στην καθημερινή μας ζωή με τις παρέες και τους φίλους μας, αυτά γίνονται και μέσα στο χώρο του φόρουμ (αλλά εκτός συζητήσεων σχεδόν πάντα).
Το να επηρεάζονται άνθρωποι από τα σχόλια τρίτων με κάποιον τρόπο, δείχνει δύο πράγματα: ότι από τη μία υπάρχουν άνθρωποι που δεν φέρονται σωστά εδώ μέσα όπως και στην υπόλοιπη ζωή μας, ενώ από την άλλη ότι υπάρχουν και άνθρωποι που επηρεάζονται εύκολα από τέτοιες κινήσεις και αποχωρούν από ένα μεγαλύτερο σύνολο για αυτά τα λίγα άτομα. Τα πάντα γίνονται όπως ακριβώς και στην καθημερινή μας ζωή.

Ο χώρος όμως που ονομάζεται φόρουμ συζητήσεων οφείλει να προστατεύει τα μέλη του στις συζητήσεις αυτές καθ' αυτές και όχι στις προσωπικές τους σχέσεις που ανέπτυξαν με μέλη του φόρουμ εκτός αυτό. Έτσι, όταν κάποιος κακοχαρακτηρίζει άλλους τότε τα μηνύματα του απομακρύνονται ως άσχετα και προσβλητικά, όταν μία προσωπική διαμάχη ξεκινάει μέσα σε μία συζήτηση τότε τα σχετικά μηνύματα απομακρύνονται για την προστασία της συζήτησης και αυτών που μετέχουν σε αυτήν, και ούτω καθ' εξής.
Το ίδιο έγινε και στην περίπτωση της Εσθήρ όταν μαζί με τον Λουξ ξέφυγαν από το θέμα, με ορίσμενους βαρύτατους χαρακτηρισμούς που δεν τιμούν το άτομο που τους είπε. Τα μηνύματα άμεσα απομακρύνθηκαν από τους συντονιστές, όπως όφειλαν να πράξουν και πράττουν εδώ και χρόνια.

Τώρα, αν η Εσθήρ αποχώρησε (ίσως και για άλλους λόγους) ενώ ο Λουξ όχι, είναι δικό τους θέμα και έχει να κάνει πρότιστως με το χαρακτήρα τους. Εδώ μέσα δεν περνάνε από κατηχητικό όσοι συμμετέχουν στις συζητήσεις, οπότε οι συμπεριφορές που θα συναντήσεις εδώ είναι της ίδιας ποικιλίας με αυτές που θα συναντήσεις στην υπόλοιπη ζωή σου. Ελπίζω, και βλέπω, ότι υπάρχει καλύτερο ποσοστό στο φόρουμ μας ανθρώπων του πνεύματος και της καλοσύνης από ότι στην έξω ζωή.

Όπως είπα και παραπάνω, αυτή η συνήθεια να ανακοινώνω την αποχώρηση μου δεν μπορώ να την καταλάβω. Για εμένα προσωπικά είναι κάπως εγωκεντρική, μιας και ένας άνθρωπος που θέλει να σταματήσει κάτι απλά το σταματάει και ενημερώνει κατ' ιδίαν όσους θέλει να ενημερώσει. Το να μπει, να πετάξει τις σπόντες του και να κάνει "ηρωϊκή έξοδο" για εμένα έρχεται σε απευθείας αντίθεση με τον αρχικό σκοπό ύπαρξης του παρόντος χώρου.

Στην προσωπική μας ζωή άνθρωποι έρχονται και φεύγουν, μιας και καθημερινά γνωρίζουμε άτομα που μας κάνουν και άλλα που δεν μας κάνουν. Όταν δεν σε καλύπτει κάποιος πρέπει να μείνεις μαζί του; Σαφώς και όχι, μιας και διάθεση και χρόνο θα χαλάσεις. Το ίδιο συμβαίνει και εδώ... δείτε το σαν ένα μεγάλο online στέκι συζητήσεων: άλλοι έρχονται, άλλοι μένουν, άλλοι δημιουργούν προβλήματα και απομακρύνονται, άλλοι παρεξηγούνται εύκολα, άλλοι θέλουν περισσότερη προσοχή από ότι τους δίνεται, κ.λπ. Δεν διαφέρει το φόρουμ μας τόσο πολύ από την πραγματική ζωή, μόνο τα ποσοστά αξιόλογων ανθρώπων αλλάζουν (σύμφωνα πάντα με την προσωπική μου κρίση).
Το σκέτι στην Αθήνα έφερε κάποια μέλη πιο κοντά και δημιουργήθηκαν προσωπικές κόντρες που στο απρόσωπο online φορουμ δεν θα μπορούσαν να βγουν στην επιφάνεια. Αυτό όμως είναι αναμενόμενο και ανθρώπινο. Το ίδιο γίνεται στις αποστολές της Πυθέας, στις συναντήσεις της κοινότητας μας σε Θεσ/νίκη και Αθήνα, στις προσωπικές συναντήσεις μελών του φόρουμ, στις ανταλλαγές πμ, κ.λπ. Το να μεταφέρουν όμως αυτές τις προσωπικές διαμάχες στους κοινούς χώρους συζητήσεων είναι ειλικρινά απαράδεκτο για εμένα.

Αν κάποιο μέλος αισθάνεται ότι η συντονιστική ομάδα δεν κάνει σωστά συντονισμό μπορεί να το αναφέρει. Αν αισθάνεται ότι η Gateway Team σφάλει κάπου, επίσης μπορεί να το αναφέρει. Το ίδιο ισχύει και για την Πυθέας, τη Fantasy Gate, την International Gateway και το Στέκι. Άλλωστε, έχουμε αποδείξει κατά το παρελθόν ως κοινότητα ότι δεχόμαστε κριτική και είμαστε από τα λίγα φόρουμ που διατηρούν μονίμως ένα τέτοιο θέμα ανοικτό για παράπονα.
Έως εδώ όμως. Δεν μπορούμε να περιορίσουμε και να αλλάξουμε τους χαρακτήρες των απλών μελών του φόρουμ μας. Δεν υπάρχει κάποιο τεστ εισόδου στις συζητήσεις μας. Κάποιοι θα είναι ανάγωγοι, κάποιοι ανώριμοι, κάποιοι με συσωρευμένη κακία μέσα τους, κάποιοι παρεξηγησιάρηδες, κάποιοι βλέπουν το φόρουμ ως κάτι το συνοδευτικό, κάποιοι θέλουν να πάρει άλλη πορεία η ζωή τους, κ.λπ. Όλοι αυτοί είναι διαφορετικοί χαρακτήρες και μαζί με όλα τα άλλα μέλη θα έχουν προβλήματα μεταξύ τους.
Ο ρόλος του φόρουμ είναι να κρατάει αυτά τα προβλήματα εκτός συζητήσεων, σε προσωπικό όμως επίπεδο (face-to-face, πμ, κ.λπ.) δεν μπορεί να κάνει κάτι και κυρίως δεν θέλει, μιας και δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιος αργόσχολος ανάμεσα μας να πιάνει και να λύνει παρεξηγήσεις μεταξύ 5.000 ατόμων. Σε φίλους θα το κάνεις γιατί είσαι φίλος, όχι γιατί είσαι συντονιστής, και όπως εσύ έκανες τώρα έχω λύσει δεκάδες παρεξηγήσεις και εγώ τα τελευταία χρόνια. Γιατί όμως μας συνδέει φιλία με κάποιους...

Καλό είναι να ξεκαθαρίσουμε αυτά τα πράγματα στο μυαλό μας και να δούμε τις εξωφορουμικές μας σχέσεις με μέλη του φόρουμ ως μέρος της "έξω" ζωής μας. Το φόρουμ είναι για τις συζητήσεις και πρέπει να φρουρεί την ορθή διεξαγωγή και την ποιότητα αυτών.

Συγνώμη για το μεγάλο μου post, προσπάθησα όσο το δυνατόν να εξηγήσω τη θέση μου και κυρίως τον τρόπο με τον οποίο βλέπω όλες αυτές τις "αποχωρήσεις" μελών τον τελευταίο καιρό που αναλογικά δεν ισούνται μήτε με το 10% της συνολικής εισόδου μελών ημερησίως. Όταν μία παρέα με 10 άτομα χάσει μέσα σε 5 μήνες τα 8 τότε η παρέα έχει πρόβλημα. Όταν όμως μία παρέα 10 ατόμων χάσει 2 άτομα μέσα σε 5 μήνες και δεχθεί άλλα 50, τότε η παρέα αυτή καθ' αυτή δεν έχει πρόβλημα αλλά κάποια από τα μέλη της που είτε έμειναν είτε έφυγαν (το "πρόβλημα", μα τους θεούς, το χρησιμοποιώ μεταφορικά).

Αυτά για την ώρα, μιας και με περιμένει μία εξαίσια σαλάτα εδώ και ένα 30λεπτο που γράφω αυτό το post.

Φιλικά,
Νίκος.
__________________
Σόλον Αίμωνας Εαυτού

"Αυτός που το πρόσωπο του δεν αναδίνει φως, δεν θα γίνει ποτέ άστρο.."

Μέλος της Gateway Team
Γενική αρχισυνταξία www.metafysiko.gr και www.explorers.gr
Ιδρυτικό μέλος "Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης"

Προσωπικό site: nkoumartzis.metafysiko.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.