Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > FantasyGate Team

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-03-07, 22:35
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Arrow Νίκος Δεληγκάρης!




Είμαι πολύ χαρούμενη που επιτέλους ήρθε η στιγμή να σας ανακοινώσω τη νέα ανανέωση της Fantasy Gate.
Αυτή τη φορά η στήλη της Fantasy Art κάνει το "ντεμπούτο" της με μια καταπληκτική παρουσίαση!
Πρόκειται για τη φανταστική συλλογή εικονογραφήσεων του Νίκου Δεληγκάρη που πλέον φιλοξενείται από τη σελίδα μας και νομίζω πως είναι μια πραγματικά πολύτιμη συνεργασία.

Αφού θαυμάσετε τη δουλειά του Νίκου μπορείτε να μάθετε περισσότερα γι' αυτόν, τα ενδιαφέροντά του, τις σπουδές του, τις επιρροές του κ.ά. σε ένα βιογραφικό που ετοίμασα ειδικά για την κοινότητά μας.

Πιστεύω πως θα εντυπωσιαστείτε κι εσείς με το ταλέντο και τη δεξιοτεχνία του, οπότε, αν μη τι άλλο, περιμένω τα σχόλιά σας σε αυτό το θέμα. Επίσης μπορείτε να κάνετε ερωτήσεις στον ίδιο που ελπίζω πως, μετά από αυτό, θα μας κάνει τη χάρη (και την τιμή φυσικά) να γίνει μέλος και να απαντήσει στις όποιες ερωτήσεις μας!

Δείτε τις εικονογραφήσεις εδώ -----> http://www.metafysiko.gr/fantasygate...ion=read&id=37
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-03-07, 10:04
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Τι λόγια να πω δεν ξέρω. Μάλλον περιττεύουν. Πολύ καλή δουλειά από τον φίλο και χαίρομαι πολύ που την μοιράστηκε μαζί μας. Αλλά για αυτό τον λόγο δεν είναι η… τέχνη; Για να την μοιράζεσαι. Ταξίδι σε κόσμους μαγικούς και νιώθω να σε «ζηλεύω» φίλε μου για αυτά που κάνεις αλλά και για αυτά που θα κάνεις.
Πραγματικά δεν νομίζω ότι έχω να πω πολλά, απλά ελπίζω να δούμε και άλλα σχέδια σου στο μέλλον…
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-03-07, 15:31
Το avatar του χρήστη LuX
LuX Ο χρήστης LuX δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2006
Μηνύματα: 1.811
Thumbs up

Επιτέλους ...!!!
Ένας έλληνας άγνωστος μέχρι τώρα σε εμένα .....

Που από τούδε και στο εξής θα θυμάμαι και θα μπορώ να τον συγκρίνω άνετα με όσους «γνωστούς» μετρ του είδους μπορώ να θυμηθώ πλέον μετά από αυτόν....!!!

Εξωπραγματικός !!!!
Αλλόκοτα καθηλωτικός !!!

Τι άλλο .....ψάχνω λέξεις ....ίσως τις έχω ...αλλά τις έχει κ εκείνος ....

Δ.
__________________
προσωπικη σελιδα - http://ΩΚΥΑΛΟΣ & ΟΡΕΙΘΥΙΟΣ.com
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-03-07, 00:01
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Εκπληκτικη η δουλεια του Δεληγκαρη, πλουτιζει με τον καλυτερο τροπο τη νεοτευκτη ιστοσελιδα της FantasyGate. Ευγε στην Αντωνια που τον "ξετρυπωσε" . Δεν ειμαι και ο πλεον αρμοδιος να κρινω το εργο του, αν και οφειλω να παραδεχτω πως εντυπωσιαστηκα περισσοτερο απο τα σχεδια με το μολυβι. Αν και τα 3d δεν πανε πισω...

Θα επαναλαβω πως τα περιθωρια αναπτυξης και εξελιξης της ομαδας αυτης ειναι τεραστια, μιας και υπαρχει ενα μεγαλο κενο στο ελληνικο διαδικτυο και μακαρι να συγκροτηθει ενας ισχυρος πυρηνας μεσα απο την κοινοτητα μας για να τη στηριξει.

Περιμενουμε και αλλες παρομοιες εκπληξεις στο μελλον!
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 27-03-07 στις 00:18
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-04-07, 12:55
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Πάνε μερικά χρόνια που ήμουν στη σχολή και έτυχε στην ίδια αίθουσα να βρίσκεται ο Νίκος. Έδειχνε κάποια σχέδια σε μια καθηγήτρια και κάμποσα παιδιά είχαν μαζευτεί γύρω τους. Κλασσική περίεργη κι εγώ πλησίασα και με ενθουσιασμό διαπίστωσα το καλλιτεχνικό ταλέντο του πάνω στο χαρτί. ΑΑΑ!! ΩΩΩ!!! Και άλλα τέτοια επιφωνήματα ακούστηκαν (από διάφορα στόματα), ερωτήσεις του τύπου "Καλά πώς τα κάνεις αυτά;;" κ.ά. μάλλον τον έκαναν να νιώθει περήφανος αλλά και αμήχανα ταυτόχρονα.

Ουσιαστικά εκείνη η μέρα κόλλησε στον μυαλό μου κι από τότε σκεφτόμουν πόσο ταλαντούχος ήταν. Θυμάμαι πως είχα νιώσει μειονεκτικά απέναντι στα σχέδιά του και αναλογιζόμουν τι δουλειά έχω εκεί πέρα εγώ. "Πού πας ρε Καραμήτρο;;" έλεγα από μέσα μου. Αργότερα συνειδητοποίησα πως τέτοια άτομα πρέπει να σε κάνουν να αισθάνεσαι καλύτερα και όχι χειρότερα. Ο δικός τους ζήλος και η εμμονή τους για το τέλειο αποτέλεσμα πρέπει να δίνει σε εσένα (κι εμένα κυρίως) δύναμη και να μας ωθεί προς τη μεγαλύτερη και σκληρότερη προσπάθεια. Το να έχει κανείς πρώτυπα δεν του φράζει το δρόμο, αλλά του ανοίγει τους ορίζοντες για τη προσωπική του ανάπτυξη και επιτυχία.
Ο καθένας μας έχει ένα ταλέντο, αρκεί να το ανακαλύψει και να το καλλιεργήσει. Ευτυχώς πολλοί από εμάς δεν αφήνουμε τίποτα να περάσει έτσι...

Με την πρώτη ευκαιρία, επικοινώνησα με το Νίκο και του πρότεινα να προβάλει τη δουλειά του μέσω της Fantasy Gate. Ήταν η πρώτη μου σκέψη αν και ποτέ δεν κάναμε παρέα -ούτε λέξη δεν έχουμε ανταλλάξει καλά-καλά.
Το θέμα είναι πως οι καλές δουλειές κάποια στιγμή βγαίνουν προς τα έξω και αναγνωρίζονται. Πολύ χαίρομαι που έβαλα κι εγώ το χεράκι μου να γίνει πιο γνωστός κι ελπίζω να συνεχίσει να εργάζεται με το ίδιο μεράκι και την ίδια αγάπη γι' αυτό που κάνει.
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ από μένα και τα σέβη μου σε έναν καταπληκτικό καλλιτέχνη.
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-06-07, 17:09
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Η fantasy και η space θεματολογία στις εικονογραφήσεις είναι η αγαπημένη μου. Έχω περάσει ώρες ατέλειωτες σε ιστοσελίδες ανάλογου περιεχομένου, θαυμάζοντας τη δουλειά και ταξιδεύοντας ταυτόχρονα στους ονειρόκοσμους του καλλιτέχνη.

Η παρούσα δουλειά είναι εξαιρετική και δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει αντίστοιχες από το εξωτερικό. Δεν βαριέμαι ποτέ να κοιτάω και να ξανακοιτάω σχέδια εμπνευσμένα από αγαπημένα βιβλία (όπως ο Άρχοντας των Δακτυλιδιών), παιχνίδια (όπως το World of Warcraft) ή comics (όπως το Darkness), βασικές επιρροές της εικονογράφησης του Νίκου.

Πολλά συγχαρητήρια και, σύντομα, "εις το επανιδείν".
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-06-07, 10:44
SaveOurSouls Ο χρήστης SaveOurSouls δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2007
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι το πρώτο ποστ που γράφω στο φόρουμ.Επειδή ασχολούμαι και εγώ με τη ζωγραφική πολλά χρόνια, σε σχεδόν επαγγελματικό επίπεδο, δηλώνω εντυπωσιασμένος με τα έργα του Νίκου.Απίστευτη φαντασία, εξαιρετική σύλληψη και εκπληκτική τεχνική.Συνδυασμός σουρεαλισμού και ρεαλισμού σε ισόποσες δόσεις.Μου θύμισε κάτι από Άρχοντα των Δακτυλιδιών, Εξκάλιμπερ, Άβαλον και Σαλβαντόρ Νταλί.
Νίκο συγχαρητήρια, δηλώνω θαυμαστής του ταλέντου σου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SaveOurSouls : 28-06-07 στις 10:51
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.