Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 17-02-11, 23:52
Tashows Ο χρήστης Tashows δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ολα αυτα γινονται κυριως την ωρα του υπνου...οπου καποτε ενας ειπε (μου διαφευγει το ονομα του τωρα) οτι τοτε...και κυριως στο γλαρωμα...χαλαρωνουν οι δεσμοι του φυσικου με του πνευματικου σωματος και ειμαστε πιο "δεκτικοι" σε τετοια ερεθισματα...
Αυτό που λες μοιάζει με το σκεπτικό των αστρικών προβολών (που ούτε αυτό ξέρω αν ισχύει γιατί ακόμα δεν το έχω βιώσει, ωστόσο το πιστεύω). Όπως και να 'χει όμως απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι κάτι τέτοιο. Δηλαδή αν σου έχουν μάθει από παιδί ότι κάτι μπορεί να μπει μέσα σου και το πιστεύεις και το φοβάσαι, τότε όντως θα αντιδράς σα να έχει συμβεί πραγματικά. Αυτό δε σημαίνει ότι ισχύει όμως. Αυτό με τη μιλιά (συγνώμη για τον τρόπο που θα ακουστεί αλλά) προσωπικά μου φάνηκε τουλάχιστον αστείο.

Τέλος πάντων δεν επιμένω άλλο, δεν έχει και σημασία άλλωστε, μιας και αυτός ο χώρος βασίζεται σε πράγματα που έχει "ακούσει" ο καθένας και όχι σε τεκμηριωμένες επιστημονικές αποδείξεις. Υπόθηκαν και οι δύο απόψεις κι ο καθένας ακολουθεί ότι πιστεύει. Ειρήνη αν πιστεύεις ότι κάποιος "ειδικός" μπορεί να σε βοηθήσει κάν' το πάντως, γιατί δε λέει να φοβάσαι να κοιμηθείς... Και δεν είναι και υγιεινό.

Φιλικά πάντα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-02-11, 01:40
Mphx Ο χρήστης Mphx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-10-2010
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eirinakinexus Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ειμαι ατομο που θα σηκωθει να δει τι ειναι. Μου εχουν πει οτι οταν ακους το ονομα σου να μην δωσεις σημασια αλλα και ουτε να απαντησεις γιατι θα χασεις την μιλια σου δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αλλα δεν το διακινδυνευω. Και θελω να σας πω οτι το ξαναεπαθα την ωρα που πηγα να κοιμηθω το βραδυ αλλα κοιμομουν αρα το βραδινο ηταν υπνοπαραλυση και δεν κρατησε πολυ. Τωρα μπορω να συγκρινω το πρωινο με το βραδινο και ηταν τελειως διαφορετικο στο ενα κοιμομουν και στο αλλο ημουν ξυπνια. Δεν ξερω τι μπορει να ειναι αλλα εχω χασει τον υπνο μου. Σκεφτηκα να παω σε καποιον ειδικο εχω φοβηθει παρα πολυ.
Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος φοβου και ανησυχιας...ετσι πιστευω εγω δηλ.

Και γω που χα ολα αυτα τα σκηνικα που περιεγραψα σε παραπανω ποστς..ενταξει...εμπειρια ηταν...και περναει.
Ενταξει οταν συμβαινουν με πιανει μια ανησυχια σε φαση..και αν ξαναπεσω για υπνο τι θα συμβει κλπ...αλλα ενταξει δεν θα τρελαθουμε κιολας.
Την τελευταια φορα που μου συνεβη και ξυπνησα και ενιωθα αυτο που "εφευγε" απο το στηθος μου αρχισα τα μπινελικια..τα χα παρει ασχημα στο κρανιο.
Αστρικη προβολη η' τα προεορτια αστρικης προβολης δεν ειναι γιατι αρχιζει διαφορετικα και συνεχιζει διαφορετικα απο ο,τι περιεργραψες (εχω προσπαθησει αστρικες προβολες..καλη φαση ειναι..δεν την εχω καταφερει ακομα πληρως..αλλα δεν εχει σχεση με αυτο που περιγραφεις Ειρηνη).
Οσο για αυτο οτι θα χασεις την μιλια σου κλπ..ενταξει δεν το αποκλειουμε ουτε το επιβεβαιωνουμε..νομιζω ηταν καποια λαικη δοξασια....και θελω να πιστευω οτι ολο και καποια βαση θα εχει.
Εγω προσωπικα το εχω παρει αποφαση..αλλαζω γραμμη και περναω στην αντεπιθεση..οταν θα συμβαινει κατι θα αρχιζω τα καντηλια.Θεωρω παρουσιες οποιασδηποτε φυσης που ενεργουν με αυτον τροπο πολυ υπουλες και φουστικες και δεν θα τους περασει...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mphx : 18-02-11 στις 01:42
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.