Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 30-01-11, 13:14
Rudolflora Tourmpesli Ο χρήστης Rudolflora Tourmpesli δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-01-2011
Περιοχή: Neapoli, Thessaloniki GR
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ενώχ Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ότι καθένας αποθηκεύει διαφορετικές πληροφορίες ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ με το γεγονός ότι ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΠΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 4ο ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.

Έτσι, πραγματικά δεν απορώ με εσένα, μιας και εσύ το παραμύθι σου "πουλάς"... αλλά με τους άλλους που κάθονται και σε ακούν.
Αγαπητέ Ενώχ ,
έχω πω ότι ίσως ο rocknrolla έχει ένα δίκιο εδώ. Εγώ προσωπικά δεν επικοινωνώ ούτε με πνεύματα ούτε με τίποτα το μεταφυσικό γιατί δεν ασχολήθηκα ποτέ και ούτε αυτά ασχολήθηκαν με εμένα. Ωστόσο η μνήμη είναι κάτι το διαφορετικό, στο μυαλό μου έχω ολοκληρες σκηνές από τότε που ήμουν 2. Οι γονείς μου κάθονται και με κοιτούν σαν χαζοί όταν τους λέω κάτι που έγινε παλιά και δεν το θυμούνται ... και μετά από λίγο λένε "Αχ ναι!" .Η αλήθεια είναι ότι θυμάμαι σκανδαλιές όπως λέει και ο rocknrolla , αλλά και σκηνές όπως τα πικνικ της πρωτομαγιάς και τετοια πράγματα. Αρχίζει η μνήμη μου από τα 2 μου επειδή τότε πέθανε ο παππούς μου, μπορεί να μην τον έζησα αλλά θυμάμαι κάποια λόγια που έλεγε και την κηδεια του. Kάπου είχα διαβάσει παλια σε μια εφημεριδα ότι υπάρχουν ατομα που θυμούνται ολοκληρη την ζωη τους και μάλιστα υπήρχε και μια επιστημονική λέξη που περιγραφει αυτό το φαινομενο αλλά δεν θυμαμαι . (καλά δεν θυμαμαι μια λέξη και θυμάμαι τι έγινε στα 2 μου )
__________________
I hit rock bottom, but thank God my bottom wasn't death.
Stevie Ray Vaughan
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 01-03-11, 18:14
Το avatar του χρήστη vasileia
vasileia Ο χρήστης vasileia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-03-2011
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

καλά ποιός τα λέει αυτά ότι θυμόμαστε μόνο μετά τα τέσσερα??? με την οικογένειά μου μετακομίσαμε όταν ήμουν τριών και μπορώ να πώ ότι θυμάμαι πάρα πάρα πολλά πράγματα και ενός έτους που ήμουν και που οι γονείς μου τα είχαν ξεχάσει,και εγώ μπορώ να πω πως μου είχαν συμβεί διάφορα αλλά πάντα μπορούσα να καταλάβω τι γίνεται παρά το νεαρό της ηλικίας,γενικά ήμουν ένα παιδί μου δεν μιλούσε πολύ αλλά καταλάβαινε τα πάντα
δηλαδή εσύ Ενώχ δεν θυμάσαι τίποτα πριν τα τέσσερα??? δεν μπορεί να μην θυμάσαι την στράτα σου,το καρότσι σου ή έστω το γιογιό σου νομίζω οτι ο καθένας θυμάται τουλάχιστον τα στοιχειώδη
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.