Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #581  
Παλιά 07-01-13, 13:14
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gabriell Εμφάνιση μηνυμάτων
Λίγο υπερβολικά αισιόδοξα μας τα λες φίλε Bossy...
που την ειδες την αισιοδοξια βρε gabriel μου??? κοιτα τριγυρω σου κ σκεψου, αν τοσο κακο, προερχεται απο τον ανθρωπο κ μονο...μαλλον απαισιοδοξα ειναι τα πραγματα!!!


συμφωνω με τον φιλο/η bossy μεχρι του σημειου των τριων διαστασεων...απο κει κ περα δεν γνωριζω τι γινεται κ θα ηθελα να μας εξηγησει λιγο τι εννοει...
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #582  
Παλιά 07-01-13, 13:25
Bossy Ο χρήστης Bossy δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Aγαπητε Gabriell δεν χωραει δυσαρεσκεια και φοβος οταν απο τον χρονο περνας στον χωρο, τα δονητικα επιπεδα ειναι πολυ διαφορετικα και η αισθηση ασφαλειας, ενοτητας με το ολο και αποδοχης ειναι απιστευτη.

Τα αστρικα πεδια μας, στα οποια μπορεις να συναντησεις οτι φανταζεσαι, εαν δεν πεις εσυ το ναι τιποτα δεν μπορει να σε κρατησει δεσμιο του, ακομα και εδω στην γη της βαριας υλης εαν δεν παραδωθεις στον δαιμονα σου δεν σε καταλαμβανει, μονο εμποδια μπορει να σου βαλει.

Οταν ανοιγουν οι αστρικες πυλες το χαραμα ο καθε ταξιδιωτης επιλεγει τον οδηγο του, οι Πλειαδειοι ειναι απο αυτους που σε βγαζουν απο το αστρικο επιπεδο στον χωρο και εκει εχεις μια πραγματικη εμπειρια!! εαν το ταξιδι σου εχει να κανει με την αυτογνωσια τα αστρικα επιπεδα αρκουν για να τα πεις με τον ανωτερο εαυτο σου! Και εκει ναι, οι σκεπτομορφες που μπορει να συναντησεις δεν ειναι οτι ποιο ευχαριστο.

Την καλημερα μου.
Απάντηση με παράθεση
  #583  
Παλιά 07-01-13, 16:05
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bossy
εαν το ταξιδι σου εχει να κανει με την αυτογνωσια τα αστρικα επιπεδα αρκουν για να τα πεις με τον ανωτερο εαυτο σου! Και εκει ναι, οι σκεπτομορφες που μπορει να συναντησεις δεν ειναι οτι ποιο ευχαριστο.
Και ξαναρωταω, τι γίνεται όταν στο αστρικό πεδίο συνατήσεις έναν μαύρο μάγο; Έναν άλλο άνθρωπο, σαν εσένα, σαν εμένα, που είναι μαύρος μάγος.

Ή είναι... σκεπτομορφή και αυτός;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 07-01-13 στις 16:06
Απάντηση με παράθεση
  #584  
Παλιά 08-01-13, 20:22
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gabriell Εμφάνιση μηνυμάτων
Και ξαναρωταω, τι γίνεται όταν στο αστρικό πεδίο συνατήσεις έναν μαύρο μάγο; Έναν άλλο άνθρωπο, σαν εσένα, σαν εμένα, που είναι μαύρος μάγος.

Ή είναι... σκεπτομορφή και αυτός;
Μεχρι να ερθει η απαντηση, μπορεις να πεις με ποιο τροπο θα καταλαβεις αν αυτο που βλεπεις ειναι μαγος . Θα νιωσεις τιποτε; Θα συστηθει; Ή απλως θα παθεις κατι.;



--------------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση
  #585  
Παλιά 08-01-13, 21:34
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anastasi Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεχρι να ερθει η απαντηση, μπορεις να πεις με ποιο τροπο θα καταλαβεις αν αυτο που βλεπεις ειναι μαγος . Θα νιωσεις τιποτε; Θα συστηθει; Ή απλως θα παθεις κατι;
Μπορεί να μη το καταλάβεις. Ισχύει ο,τι ισχύει και στο φυσικό κόσμο. Έρχεται κάποιος κοστουμαρισμένος και σου λέει "είμαι γιατρός" ή λέει "έχω πολλά λεφτά"... πώς μπορείς να το επαληθεύσεις;
Υπάρχουν κάποιες μέθοδοι για να ξεσκεπάσεις κάποιο μ.μ. αλλά στην ουσία αν εσύ ο ίδιος δεν έχεις κάποια πείρα σε αυτά, δε ξέρεις κάποιο τρόπο ή δεν έχεις μια πνευματική εγρήγορση, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος. Δεν μπορώ να καθοδηγήσω ως προς αυτό γιατί ούτε εγώ έχω τόση πείρα. Καλό θα ήταν όποιος πειραματίζεται με Α.Π. (και οτιδήποτε) να 'χει κάνει his homework απο μόνος του πρώτα και επιπλεόν να δουλεύει με τις ενέργειές του (να έχει ενέργεια κατ'αρχήν) (energy work). Έπειτα να λειτουργεί όπως θα έκανε και στο φυσικό κόσμο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 08-01-13 στις 21:41
Απάντηση με παράθεση
  #586  
Παλιά 17-03-13, 01:26
Το avatar του χρήστη ecco
ecco Ο χρήστης ecco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-12-2012
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

ειναι πιο ευκολο να ξεκινησεις αστρικο ταξιδι ξεκινωντας απο υπνοπαραλυση;


ειναι τοσο ευκολο να μπεις στην υπνοπαραλυση σε 15 λεπτα με την μεθοδο που αγνοεις τα σηματα που στελνει ο εγκεφαλος για να καταλαβει οτι κοιμασαι


διαβασα πριν οτι ναι ειναι πιο ευκολο και οτι αυτο που μπορεις να κανεις για να ξεχωρισεις το υλικο απο το αστρικο σωμα ειναι απλα να σηκωσεις το αστρικο χερι με αποτελεσμα να ξεκινησει ετσι ο διαχωρισμος.


παω να το δοκιμασω τωρα και θα αναφερω αποτελεσματα αυριο αν καταφερω να μεινω για 15 λεπτα ακινητος.καμια φορα ειναι πανευκολο.συνηθως ειναι αρκετα δυσκολο.


τι σχεση εχει η υπνοπαραλυση με την αστρικη προβολη;καμια;θεωρειτε πως μοιαζει;αιωρεισαι,παραισθησεις,βουητα,οντοτητες



δεν προσπαθω να "κοψω δρομο" η κατι τετοιο απλα σκεφτηκα να ρωτησω και εδω που ειστε ειδικοι και θα διαβασω και τις 70 σελιδες και τα βιβλια και τον γνωστο που υπαρχει.




αλλη ερωτηση ασχετη-σχετικη



εκει στο αστρικο πεδιο...εχετε συναντησει τους ρεπτιλιανς του ικε;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ecco : 17-03-13 στις 01:29 Αιτία: σορρυ αν φαινεται σαν "τοιχος κειμενου" ειναι ενα προβλημα που προσπαθω να λυσω επειδη μπαινω απο το κινητο
Απάντηση με παράθεση
  #587  
Παλιά 17-03-13, 13:03
Το avatar του χρήστη ecco
ecco Ο χρήστης ecco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-12-2012
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

τελικα καταφερα να μπω σε υπνοπαραλυση με την πρωτη προσπαθεια.ειναι ιδιαιτερα αποτελεσματικη η μεθοδος που ανέφερα. προσπάθησα να σηκώσω το αστρικο χερι και σήκωσα το υλικο με αποτελεσμα να ξυπνήσω.

αλλα τι περιμένεις δίχως εμπειρία και γνώση του θέματος. πάντως πιστευω ακομα πως ειναι μια ενδιαφέρουσα μεθοδολογία η μετάβαση από την υπνοπαραλυση στο αστρικο και νομίζω πως ειναι εφικτό.

αργότερα μπήκα πάλι σε υπνοπαραλυση χωρίς να το προσπαθήσω καν και ειχα απίστευτα ρεαλιστικές κυρίως ηχητικές παραισθησεις.κατι έτρεξε με πολύ θόρυβο και ήρθε δίπλα μου και σαν να μου μιλούσε με ειρωνια μια αντρική ακαταλαβίστικη φωνή.
ηταν πολύ τρομαχτικό σε σημείο που σκεφτηκα να παρατήσω τελείως την ενασχόληση μου με παρόμοια θέματα.
δεν πτοούμαι ομως γιατι δεν μπορω να φανταστω καν τι θα συναντησω στο αστρικο πεδιο αν φτασω ποτε.





αργοτερα θα φτιαξω θεμα σε αλλη κατηγορια που πιστευω πως ταιριαζει περισσοτερο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ecco : 17-03-13 στις 13:40 Αιτία: σορρυ αν βγαινω οφ τοπικ
Απάντηση με παράθεση
  #588  
Παλιά 18-03-13, 20:17
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
τελικα καταφερα να μπω σε υπνοπαραλυση με την πρωτη προσπαθεια.ειναι ιδιαιτερα αποτελεσματικη η μεθοδος που ανέφερα. προσπάθησα να σηκώσω το αστρικο χερι και σήκωσα το υλικο με αποτελεσμα να ξυπνήσω.
Και εγώ το παθαίνω αυτό, ακόμα δεν έχω καταλάβει τι κάνω λάθος.
Παράθεση:
τι σχεση εχει η υπνοπαραλυση με την αστρικη προβολη;
Η υπνοπαράλυση είναι φυσικό φαινόμενο του ύπνου, απ' όσο γνωρίζω. Δεν η υπνοπαράλυση σχετίζεται.. με τον ύπνο. Ο ύπνος σχετίζεται με την Α.Π.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 18-03-13 στις 20:17
Απάντηση με παράθεση
  #589  
Παλιά 19-03-13, 03:33
Το avatar του χρήστη ecco
ecco Ο χρήστης ecco δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-12-2012
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

φιλε Gabriell λες να φταιει η κουβερτα;σκεφτηκα οτι το αστρικο χερι θα περασει μεσα της ομως επειδη το υλικο χερι βρισκει εμποδιο ο εγκεφαλος νομιζει οτι υπαρχει εμποδιο και τελικα δεν γινεται.λολ

θα δοκιμασω σε λιγο αν και ισως δεν ειναι καλη ιδεα γιατι πριν ειδα το MAMA.
ισως η καλυτερη ταινια του γκιγιερμο ντελ τορο και η μαμα θυμιζει απιστευτα την μορα.η ταινια ηταν απολαυστικη.
ειμαι σιγουρος πως παω γυρευοντας,ειμαι ηλιθιος και πιστευω πως οι υπναγωγικες παραισθησεις που θα βιωσω σε λιγο θα μου μεινουν αξεχαστες.ξεκιναω τωρα...
Απάντηση με παράθεση
  #590  
Παλιά 19-03-13, 11:47
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
φιλε Gabriell λες να φταιει η κουβερτα;σκεφτηκα οτι το αστρικο χερι θα περασει μεσα της ομως επειδη το υλικο χερι βρισκει εμποδιο ο εγκεφαλος νομιζει οτι υπαρχει εμποδιο και τελικα δεν γινεται.λολ
Δεν είναι απίθανο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ecco Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε Gabriell λες να φταιει η κουβερτα;σκεφτηκα οτι το αστρικο χερι θα περασει μεσα της ομως επειδη το υλικο χερι βρισκει εμποδιο ο εγκεφαλος νομιζει οτι υπαρχει εμποδιο και τελικα δεν γινεται.λολ

θα δοκιμασω σε λιγο αν και ισως δεν ειναι καλη ιδεα γιατι πριν ειδα το MAMA.
ισως η καλυτερη ταινια του γκιγιερμο ντελ τορο και η μαμα θυμιζει απιστευτα την μορα.η ταινια ηταν απολαυστικη.
ειμαι σιγουρος πως παω γυρευοντας,ειμαι ηλιθιος και πιστευω πως οι υπναγωγικες παραισθησεις που θα βιωσω σε λιγο θα μου μεινουν αξεχαστες.ξεκιναω τωρα...
Στην κατάσταση μεταξύ ξύνπιου και ύπνου μπορεί να εκφραστεί το ίδιο μας το υποσυνείδητο, με πολλούς τρόπους. Επομένως πρέπει να προσέξουμε το υποσυνειδητό μας και τι νιώθουμε και τι σκεφτόμαστε. Το αστρικό είναι ένα πολύ ευπλαστο πεδίο και ένας υποτυπώδης έλεγχος της σκέψης, κατ'εμέ, είναι mandatory.
Αλλιώς ίσως να εμφανιστούν τέτοια φαινόμενα τύπου Μώρα, αλλά μπορεί πάλι και όχι.

Για αυτό όλα τα πράγματα εσωτεριστικού τύπου, συνδέονται μετάξυ τους. Ο Διαλογισμός είναι ένας τρόπος για να αποκτήσει κάποιος έλεγχο πάνω στον νου του αλλά και παραπέρα στον συναισθηματικό του κόσμο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 19-03-13 στις 11:48
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.