Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 05-12-09, 22:00
Το avatar του χρήστη ELPINIKI
ELPINIKI Ο χρήστης ELPINIKI δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-09-2007
Μηνύματα: 776
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Trithemius Εμφάνιση μηνυμάτων
σωστά, όμως Πάπας χωρίς πιστούς γίνεται να υπάρχει; Δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση του
Σωστά, Πάπας χωρίς πιστούς δεν γίνεται να υπάρχει, αρα ο Παπας διαλέγει τους παραδεισένιους πιστους του! megalicious!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 15-02-10, 19:11
Το avatar του χρήστη friedman
friedman Ο χρήστης friedman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Ρόδος
Μηνύματα: 113
Post

Καλό και αυτό!!Οι εκπροσωποι της Εκκλησίας μεταφράζουν τις διδασκαλίες του Θεού όπως τους συμφέρει!Νομίζω πως όταν έρθει η ώρα τους θα απογοητευτούν παααααααρα πολύ!Είναι πολύ κακοί άνθρωποι!Όσο για το ''ενάντια στη φύση'' καλό θα ήταν να δουν κανα ντοκυμαντερ μιας και η ομοφυλοφιλία υπάρχει και στα ζώα!!!!!

Άραγε τι να γίνεται με τους ομοφυλοφιλόφιλους παπάδες...?
__________________
Μη λέτε, 'Ανακάλυψα την αλήθεια', αλλά καλύτερα, 'Μιαν αλήθεια ανακάλυψα'. Μη λέτε, 'Ανακάλυψα το μονοπάτι της ψυχής'. Πείτε καλύτερα, 'Αντάμωσα την ψυχή να βαδίζει στο μονοπάτι μου'. Khalil Gibran
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 15-02-10, 23:38
Το avatar του χρήστη ΠΕΙΡΑΤΗΣ
ΠΕΙΡΑΤΗΣ Ο χρήστης ΠΕΙΡΑΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2006
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Ρε παιδιά; Κοροϊδευόμαστε; Οι μισοί από δαύτους (τους κληρικούς, μοναχούς…) είναι κρυφό-ομοφυλόφιλοι, εκτός και αν εννοούν μόνο τους δηλωμένους.
ΕΛΕΟΣ …..
__________________
ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-02-10, 23:56
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΠΕΙΡΑΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά; Κοροϊδευόμαστε; Οι μισοί από δαύτους (τους κληρικούς, μοναχούς…) είναι κρυφό-ομοφυλόφιλοι, εκτός και αν εννοούν μόνο τους δηλωμένους.
ΕΛΕΟΣ …..
Έχεις στοιχεία για κάτι τέτοιο; Αν όχι, μη γίνεσαι οπαδός των "θέλω" σου
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-02-10, 12:14
Το avatar του χρήστη friedman
friedman Ο χρήστης friedman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Ρόδος
Μηνύματα: 113
Post

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Trithemius Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις στοιχεία για κάτι τέτοιο; Αν όχι, μη γίνεσαι οπαδός των "θέλω" σου
Είναι δυνατόν να υπάρχουν χειροπιαστά στοιχεί που να αποδεικνύουν αυτό?Δεν νομίζω!Εσύ Trithemius έχεις χειροπιαστά στοιχεία για το αντίθετο?

Σίγουρα όλοι ξέρουμε πως τα ράσα δεν κάνουν τον παπά!

Πάντως προσωπικά δεν θα είχα κανένα πρόβλημα με gay παπάδες αρκεί να μην έκριναν τους gay κοσμικούς!Φανταστείτε τι αρμονικά που θα ζούσαμε χωρις ενοχές και τύψεις!!

Ωωω τι απελευθέρωση!Ουπς πάλι ονειροπολώ...
__________________
Μη λέτε, 'Ανακάλυψα την αλήθεια', αλλά καλύτερα, 'Μιαν αλήθεια ανακάλυψα'. Μη λέτε, 'Ανακάλυψα το μονοπάτι της ψυχής'. Πείτε καλύτερα, 'Αντάμωσα την ψυχή να βαδίζει στο μονοπάτι μου'. Khalil Gibran
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-02-10, 12:46
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από friedman Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι δυνατόν να υπάρχουν χειροπιαστά στοιχεί που να αποδεικνύουν αυτό?Δεν νομίζω!Εσύ Trithemius έχεις χειροπιαστά στοιχεία για το αντίθετο?
Αν και αυτό δεν είναι απάντηση-επιχείρημα, σου απαντώ πως όχι, δεν έχω αλλά δεν είμαι εγώ που δίνω στατιστικά στοιχεία. Αυτός που δίνει το ποσοστό (και μιλάμε για πολύ ειδικό χαρακτηριστικό ενός ανθρώπου που χρειάζεται εκτενή μελέτη), οφείλει να έχει και τα απαραίτητα στοιχεία...
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-02-10, 12:55
Το avatar του χρήστη friedman
friedman Ο χρήστης friedman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-12-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Ρόδος
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Trithemius Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και αυτό δεν είναι απάντηση-επιχείρημα, σου απαντώ πως όχι, δεν έχω αλλά δεν είμαι εγώ που δίνω στατιστικά στοιχεία. Αυτός που δίνει το ποσοστό (και μιλάμε για πολύ ειδικό χαρακτηριστικό ενός ανθρώπου που χρειάζεται εκτενή μελέτη), οφείλει να έχει και τα απαραίτητα στοιχεία...
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!Απλά έδωσα μια χιουμοριστική νότα στο θέμα!Αλλά μάλλον με λάθος ατομο(?)
__________________
Μη λέτε, 'Ανακάλυψα την αλήθεια', αλλά καλύτερα, 'Μιαν αλήθεια ανακάλυψα'. Μη λέτε, 'Ανακάλυψα το μονοπάτι της ψυχής'. Πείτε καλύτερα, 'Αντάμωσα την ψυχή να βαδίζει στο μονοπάτι μου'. Khalil Gibran
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 16-02-10, 13:04
Το avatar του χρήστη no slave
no slave Ο χρήστης no slave δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2008
Περιοχή: βριλησσια
Μηνύματα: 700
Προεπιλογή

γνωμη μου ειναι πως δεν θα επρεπε να στεκομαστε στις σεξουαλικες προτιμησεις των παππαδων,αλλα στην προθεση του εκαστοτε κηρυγματος.
κατα τον χριστιανισμο δεν υπαρχει αναμαρτητος ανθρωπος και αυτο φυσικα ισχυει για ολους.το ζητημα ειναι αν υπαρχει προθεση απο τον κηρυκα να μεταδωσει τη χριστιανικη αληθεια η να χειραγωγησει τη μαζα.

θεωρω πως υπαρχει μεγαλη διαφορα στο να πιστευεις και εκφραζεις την προσωπικη σου αποψη (σταση ζωης),απο το να πιστευεις και να αναγνωριζεις ως αληθινη μια τριτη.στην πρωτη περιπτωση πρεπει αυτο που εκφραζεις,αυτο να εισαι κιολας,σε αντιθεση με τη δευτερη οπου μπορει να μην εισαι αλλα να προσπαθεις να γινεις.

υγ.νομιζω πως το αστειο με τους γκει πρεπει καποια στιγμη να σταματησει.σχεδον για ολο τον κοσμο εχω ακουσει οτι ειναι γκει,ειτε προκειται για τον (πρωην)πρωθυπουργο,ειτε για τον γειτονα της διπλανης πορτας.αρκετα!!
__________________
Αλλαι μεν βουλαί ανθρώπων,
άλλα δε Θεός κελεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 16-02-10, 13:18
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από friedman Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!Απλά έδωσα μια χιουμοριστική νότα στο θέμα!Αλλά μάλλον με λάθος ατομο(?)
Τι να κάνω βρε Μαριάννα, προέχει ο συντονισμός από την πλάκα
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 16-02-10, 13:22
Το avatar του χρήστη Trithemius
Trithemius Ο χρήστης Trithemius δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2007
Περιοχή: v.a.l.i.s.
Μηνύματα: 1.299
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από no slave Εμφάνιση μηνυμάτων
θεωρω πως υπαρχει μεγαλη διαφορα στο να πιστευεις και εκφραζεις την προσωπικη σου αποψη (σταση ζωης),απο το να πιστευεις και να αναγνωριζεις ως αληθινη μια τριτη.στην πρωτη περιπτωση πρεπει αυτο που εκφραζεις,αυτο να εισαι κιολας,σε αντιθεση με τη δευτερη οπου μπορει να μην εισαι αλλα να προσπαθεις να γινεις.
Σωστός ο διαχωρισμός που κάνεις. Θέλω επιπλέον να συμπληρώσω πως ο ιερέας δεν δύναται να έχει γνώμη διαφορετική από εκείνη που ορίζει η εκκλησία και δη ο επίσημος εκπρόσωπός της. Οφείλει να συμμορφώνεται με τις θέσεις της, ασχέτως αν συμφωνεί ή όχι και αυτή η συνθηκολόγηση έχει πολλές προεκτάσεις στο πως ορίζουν τη θέση τους υπό το σχήμα αλλά και ως μέλη ενός ευρύτερου κοινωνικού συνόλου...
__________________
... Spes mea in mens mentis est ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.