Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 16-07-11, 13:01
mad dog Ο χρήστης mad dog δεν είναι συνδεδεμένος
Banned

Προεπιλογή πρόβλημα με λογαριασμό

Πολλοί θα με γνωρίζετε με το όνομα Agaliarep (ισως οι πιο παλιοί εδώ μέσα) κάποιοι πάλι μπορεί να προσπαθείτε να με ξεχάσετε. Η αλήθεια είναι ότι διαπίστωσα μόλις πριν λίγο ότι για κάποιο αδιευκρίνηστο λόγο έχω γίνει μπαν. ο κανονικός μου λογαριασμός δηλαδή... ξέρετε αυτός με το όνομα Agaliarep που εγγράφτηκε πριν πολλά πολλά χρόνια, με τα 1600 μηνύματα. Χωρίς να έχω επέμβει εδώ και πολλούς μήνες μπορεί και χρόνια μέσα στο φορουμ και τα τεκτενόμενα του ξαφνικά σήμερις διαπίστωσα ότι έχω μπαναριστεί, χωρίς κάποιο προφανή λόγο, χωρίς κάποιο παράπτωμα μου, χωρίς το οτιδήποτε. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο και θα ήθελα κάποια εξήγηση επί αυτού με βάση την αμοιβαία εκτίμηση που έχουμε μεταξυ μας.
Παλιά 16-07-11, 13:21
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway

Περιοχή: Athens
Προεπιλογή

Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με τον επί 1,5 περίπου χρόνο ανενεργό λογαριασμό "agaliarep". Υπήρξε απόφαση της ομάδας Gateway πριν από μερικά 24ωρα για μόνιμο banάρισμά του και διαγραφή της υβριστικής υπογραφής που περιείχε και που άφηνε σαφείς αιχμές για μέλος της ομάδας Gateway. Πέραν αυτού, συνυπολογίστηκαν τόσο η συμπεριφορά απέναντι στο φόρουμ και τους διαχειριστές του συγκεκριμένου λογαριασμού κατά το παρελθόν, όσο και η "περίεργη χρησιμοποίηση" αυτών των 1620 μηνυμάτων (διόλου τυχαίο που αναφέρεις και εσύ τον αριθμό τους φυσικά) όλο αυτό το διάστημα για διαφημιστικούς σκοπούς, ανάλογα με τις ιστοσελίδες στις οποίες σύχναζε, τα πήγαινε καλά ή οτιδήποτε άλλο τέλος πάντων. Γι' αυτό και -πέρα από το ban- αποφασίστηκε και η διαγραφή της υπογραφής των ... 1620 αυτών μηνυμάτων.*
Δεν υπάρχει λοιπόν καμία αδιευκρίνιστη αιτία που οδήγησε σε αυτή την απόφαση και το γνωρίζεις πολύ καλά - δεν χρειαζόταν να κάνεις άλλον λογαριασμό για να δημιουργήσεις "θέμα". Μπορεί -όπως λες και εσύ- να μην έχεις "επέμβει" εδώ και πολύ καιρό, αλλά από τη μεριά μας δεν ανεχόμαστε τέτοιου είδους συμπεριφορές και "κουνήματα" μέσα στον χώρο μας.
Να διευκρινήσουμε τέλος ότι ούτε ζήτημα αμοιβαίας εκτίμησης τίθεται εδώ και αρκετά χρόνια-αυτό το τελευταίο μάλιστα μπαίνει στις hall of fame φράσεις του forum!

*Να σημειώσουμε μάλιστα ότι πριν από μερικά 24ωρα κι άλλος χρήστης που είχε να συμμετάσχει για μήνες στο ενεργό φόρουμ μας, επανήλθε με ένα "περίεργο" ποστ, φροντίζοντας όμως να κοτσάρει και μια τεράστια και πολύχρωμη υπογραφή που παρέπεμπε στην ιστοσελίδα του! Γενικότερα τελευταία παρατηρούνται κινήσεις που παραπέμπουν στο παιδιάστικο spam των τελευταίων ετών της δεκαετίας του 90' στο ελληνικό ιντερνετ. Μεγάλα παιδιά είμαστε, ας κρατήσουμε λίγο τα προσχήματα!

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 16-07-11 στις 13:21
Παλιά 16-07-11, 13:37
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Προεπιλογή Το θεμα διαγραφης του mad dog ή Agaliarep

Ουαου δεν περιμενα να το δω αυτο. Νομιζα οτι ηταν ενα δημοκρατικο φορουμ.
Χωρις καμια εξηγηση ετσι απλα?

Εχω γνωρισει πολυ αξιολογα ατομα εδω μεσα που σεβομαι παρα πολυ και πιστευα οτι ο λογος που δημιουργηθηκε το φορουμ αυτο ηταν η μεταφορα γνωσης και η ενημερωσης προς ολους και βεβαια αντικειμενικα.

Απογοητευτηκα παρα πολυ και με εβαλε σε πολλες σκεψεις κατα ποσο ειναι τελικα ελευθερος ο λογος εδω και σιγουρα αντικειμενικος - και οχι καθοδηγουμενος. Δεν νομιζω οτι καποιοι μπορει να το παιζουν θεοι επειδη μπορουν και διαγραφουν χωρις εξηγησεις επειδη εχουν προσωπικες διαφωνιες, σε ενα φορουμ που ειναι ουδετερο εννωειται και αντικειμενικο.

Απο αυτο βεβαια που ειδα παραπανω και εγραψα και εγω μπορω να περιμενω και εγω με την σειρα μου .......το banned

Να εισαστε καλα

http://anemothyella.forumup.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ματ11 : 16-07-11 στις 13:38
Παλιά 16-07-11, 13:47
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway

Περιοχή: Athens
Προεπιλογή

Αγαπητή φίλη Ματ 11 καλώς όρισες και εσυ μετά από καιρό. Επειδή θέλω να είμαι απόλυτα ειλικρινής μαζί σου, το πρώτο πράγμα που έκανα βλέποντάς σε να ποστάρεις μετά από τόσο καιρό και μάλιστα άμεσα σε αυτό το thread, ήταν να "τρέξω" στη λίστα των φίλων σου στο facebook από τον λογαριασμό της Κοινότητας! Τελικά οι σκέψεις μου επαληθεύτηκαν... ---> Φιλική συμβουλή: Να προσέχεις με ποιους συναναστρέφεσαι διαδικτυακά

Δεν έχω να σχολιάσω κάτι στα όσα λες γιατί γνωρίζω ότι δεν έχουν γραφτεί από σένα έχοντας πλήρη επίγνωση γεγονότων και καταστάσεων-αντιθέτως γράφτηκαν σχετικά σύντομα (ίσως και μετά από κάποια ... "παραίνεση"). Το φόρουμ δεν δημιουργήθηκε χθες, καλώς ή κακώς έχει μια πορεία 8 ετών περίπου και οι δεκάδες δημοσιεύσεις που γίνονται εδώ καθημερινά, τα δεκάδες χιλιάδες posts αποδεικνύουν από μόνα τους αρκετά. Από κει και πέρα είναι απολύτως λογικό μέσα σε αυτό το διάστημα να έχουν δημιουργηθεί προστριβές, διενέξεις και κόντρες με μια χούφτα ανθρώπων, όπως άλλωστε συμβαίνει και στην προσωπική μας ζωή (δεν "κολλάμε" με όλους, έτσι δεν είναι; )

Κανένας δεν το παίζει θεός φίλη μου, απλά υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που "τρέχουν" 10 ιστοσελίδες της Κοινότητας πλέον και είναι υπεύθυνοι για οτιδήποτε συμβαίνει σε αυτές. Άλλωστε οι εξηγήσεις σχετικά με το ban δόθηκαν επαρκώς και νομίζω πως είναι άδικο να χαρακτηρίζεις ένα φόρουμ με χιλιάδες μέλη ως καθοδηγούμενο επειδή έπεσε ένα ban σε χρήστη που είχε να συμμετάσχει σε αυτό 1,5 χρόνο!

Αυτά και να ξέρεις πως δεν κινδυνεύεις από κανένα ban, διότι απλούστατα δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο. Ως Gateway, δεν επιθυμούμε να δώσουμε συνέχεια, πρόκειται για κάτι που έχουμε ήδη αφήσει πίσω μας, θα μου επιτρέψεις λοιπόν να κλειδώσω εκ νέου το thread συνενώνοντάς το με το προηγούμενο.

Φιλικά (και αν θες να μας πεις κάτι περισσότερο, υπάρχουν και τα π.μ)

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 16-07-11 στις 13:56
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:14.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.