Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #281  
Παλιά 12-05-10, 07:35
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Πιστευω οτι δεν εχει να κανει καθολου με τιν Χριστιανισμο! Δεν παιζει κανεναν ρολο.
Απο την στιγμη που ξεκιναμε την αναζητηση και προσπαθουμε να μπουμε στο δρομο, (σωστο), οπως μας εχουν απο την αρχη ορισει, η αστρικη προβολη ειναι ενας τροπος και αυτος για να εξελιχθεις.

Θα πω , απο οτι εχω καταλαβει και αν ειναι λαθος παρακαλω διορθωστε με, οτι . Αν σου δινετε ‘φυσικα‘, δεν κυνδυνευεις αλλα αν το επιδιωξεις ‘μπορει‘ αλλα και τα δυο παιζουνε.

Παράθεση:
Αν κάποιος έχει ασχοληθεί επισταμένα με τις "εξωσωματικές εμπειρίες" (όπως επίσης λέγονται αυτά τα φαινόμενα), τότε η "πύλη" του προς τον πνευματικό κόσμο "χαλαρώνει". Και γίνεται όλο και πιο εύκολο, (άρα όλο και πιο επικίνδυνο) να εισέρχεται στη διάσταση των δαιμόνων. Με το άγιο βάπτισμα όμως, ο Θεός ΚΛΕΙΝΕΙ αυτή την είσοδο, για όσους ο Θεός γνωρίζει ότι κινδυνεύουν.
Δεν εχει καμια σημασια το βαπτισμα. Και δεν εισερχεσε στην διασταση των δαιμονων, απλως μπορεις να συναντησεις τα παντα, οπως και στον εδω κοσμο.

Σε αυτο , οπως και στις περισσοτερες καταστασεις - θεματα δεν παιζει κανενα μα κανενα ρολο η θρησκεια. Η πιστη; Ναι. ΑΥτο που νιωθεις μετραει.
__________________
mat11 ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ


http://anemothyella.forumup.gr
Απάντηση με παράθεση
  #282  
Παλιά 12-05-10, 13:33
Το avatar του χρήστη ageras
ageras Ο χρήστης ageras δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2010
Περιοχή: βύρωνα
Μηνύματα: 169
Προεπιλογή

ο θεός δε κλείνετε σε πλαίσια βουδισμός κι οτι αλο" λέγεται και τέτοια.αυτές οι theories είναι της φύσης νομοι και οι νομοι είναι από κάποιον φτιαγμένοι .........
__________________
Ο άνθρωπος πράττει κακώς απο άγνοια.

σοφοι λογικοι άνθρωποι δε γινονται μονο με επιστήμη αλλα και με ορθή γνώμη.

Κάθε πράξη που γίνεται με δικαιοσύνη ειναι αρετη

Σωκράτης
Απάντηση με παράθεση
  #283  
Παλιά 15-05-10, 02:31
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από naeb Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αυτό μου έχει τύχει. Όντα / σκιές να με εμποδίζουν από το να έχω κάποια αστρική προβολή.
Έχω την αίσθηση ότι όταν είμαστε μη-συνειδητοί στο αστρικό πεδίο (κοιμόμαστε δηλαδή του καλού καιρού) είμαστε εύκολα θύματα για αυτές τις οντότητες. Αντίθετα, όταν είμαστε συνειδητοί (κάνουμε δηλαδή κάποια αστρική προβολή) αυτές δεν μπορούν το ίδιο εύκολα να μας επηρεάσουν.

Γενικά δεν βλέπω κάποιον λόγο για να φοβόμαστε τέτοιου είδους εμπειρίες (όπως ανέφερε στην αρχή η Angelika*). Αντίθετα, αυτές μπορούν να μας δώσουν πολύτιμες πληροφορίες.

Λογικο ειναι να σε εμποδιζουν να κανεις αστρικη προβολη. Τις περισσοτερες φορες ειναι ουρανιες δυναμεις ή ο Φυλακας σου ο οποιος σε αποτρεπει να κανεις αστρικη προβολη λογω κινδυνου. Οι σκιες απο την αλλη ειναι λιγο ακυρο να σε εμποδισουν. Ισα ισα αυτο θελουν καθως θα τραφουν απο την ενεργεια που θα εκλυεις εκεινη τη στιγμη. Και μιλαμε για αρκετα μεγαλη ποσοτητα. Για να μπορεις να κινηθεις ανετα στο Αστρικο Πεδιο, συνηθως φοραμε ενα φυλαχτο ειδικα φτιαχμενο για προστασια και στα 11 Πεδια Υπαρξης. Επεισης οταν ξεκινας να κανεις εξασκηση συνειδητης αστρικης προβολης (οταν εισαι ξυπνιος και το επιδιωκεις), παραλληλα πρεπει να μαθεις και ψυχικες/πνευματικες αμυντικες τεχνικες.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #284  
Παλιά 15-05-10, 13:16
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow Εμφάνιση μηνυμάτων
Λογικο ειναι να σε εμποδιζουν να κανεις αστρικη προβολη. Τις περισσοτερες φορες ειναι ουρανιες δυναμεις ή ο Φυλακας σου ο οποιος σε αποτρεπει να κανεις αστρικη προβολη λογω κινδυνου. Οι σκιες απο την αλλη ειναι λιγο ακυρο να σε εμποδισουν. Ισα ισα αυτο θελουν καθως θα τραφουν απο την ενεργεια που θα εκλυεις εκεινη τη στιγμη. Και μιλαμε για αρκετα μεγαλη ποσοτητα. Για να μπορεις να κινηθεις ανετα στο Αστρικο Πεδιο, συνηθως φοραμε ενα φυλαχτο ειδικα φτιαχμενο για προστασια και στα 11 Πεδια Υπαρξης. Επεισης οταν ξεκινας να κανεις εξασκηση συνειδητης αστρικης προβολης (οταν εισαι ξυπνιος και το επιδιωκεις), παραλληλα πρεπει να μαθεις και ψυχικες/πνευματικες αμυντικες τεχνικες.

Αγαπητέ Witch Shadow,
θα ξαναγράψω κάποια πράγματα για την αστρική προβολή.

Κάθε φορά που πέφτεις για ύπνο, η συνείδησή σου πηγαίνει στο αστρικό πεδίο.
Υπάρχουν δύο επιλογές, είτε να είσαι συνειδητός στο αστρικό πεδίο ( -> αστρική προβολή) είτε ασυνείδητος ( -> φυσιολογικός ύπνος που κάνουμε κάθε βράδυ).

Όταν είσαι συνειδητός, έχεις τη δυνατότητα να επικοινωνείς με ουράνιες δυνάμεις, φωτεινές οντότητες ή όπως αλλιώς αποκαλούνται. Η επικοινωνία αυτή μπορεί να σε οδηγήσει σε αντικειμενική γνώση και αλήθεια.

Όταν είσαι ασυνείδητος, δεν καταλαβαίνεις τι συμβαίνει γύρω σου, τι οντότητες υπάρχουν, πώς αυτές σε επηρεάζουν και τι κάνουν με την ενέργειά σου.

Οπότε, για εμένα είναι προφανές ποίος δεν θέλει να κάνω αστρική προβολή και ποιος όχι.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #285  
Παλιά 15-05-10, 14:07
Το avatar του χρήστη ageras
ageras Ο χρήστης ageras δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2010
Περιοχή: βύρωνα
Μηνύματα: 169
Red face

παιδιά κι εγώ πριν μέρες είδα μεταξύ ύπνου και ξύπνου έναν τυπάκο να με κοίτα από το ταβάνι.αυτός είχε χαρακτηριστικά τυπικά αγγέλου αλλα δε ήταν φωτεινός γύρο του.φορούσε ρούχα αρχαίου eixe μαλλιά καστανα φουντωτά και γλυκό πρόσωπο και φτερά.μου χαμογελούσε και πήγε μια δύναμη να μου πιάσει τα χερια μα το απώθησα κι άμεσος έφυγε.είχε τη μορφή ενός νεαρού εφηβου πολύ λεπτού και κοντούλης ήτανε.τι να ήταν αυτός όμως ???δε με τρόμαξε καθόλου απλά δε τον εμπιστεύθηκα polu.ton αγνόησα κι έφυγε μετά αυτός.βρισκόμουν σε αστρική προβολή μήπως και το είδα ???
__________________
Ο άνθρωπος πράττει κακώς απο άγνοια.

σοφοι λογικοι άνθρωποι δε γινονται μονο με επιστήμη αλλα και με ορθή γνώμη.

Κάθε πράξη που γίνεται με δικαιοσύνη ειναι αρετη

Σωκράτης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ageras : 15-05-10 στις 14:13
Απάντηση με παράθεση
  #286  
Παλιά 15-05-10, 15:58
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Naeb ξερω αρκετα πραγματα για την αστρικη προβολη λογω "δουλειας". Το να πας στο αστρικο πεδιο δεν θελει απαραιτητα να πεφτεις για υπνο για να το καταφερεις. Θα σου πω ενα παραδειγμα πανω σε αυτο. Ειναι ενα παιδι το οποιο βρισκεται σε κινδυνο. Η μανα του ειναι στο σπιτι και κανει δουλειες αλλα εχει το νου της στο παιδι χωρις να ξερει τι συμβαινει την ιδια ωρα στο παιδι. Με τη θεληση της και χωρις να κοιμηθει ή κατι παρομοιο μπορει να προβληθει αστρικα στο παιδι της και να το προειδοποιησει. Αυτη νομιζει οτι ειναι απλα της φαντασιας της αλλα το παιδι την βλεπει.

Παράθεση:
Όταν είσαι ασυνείδητος, δεν καταλαβαίνεις τι συμβαίνει γύρω σου, τι οντότητες υπάρχουν, πώς αυτές σε επηρεάζουν και τι κάνουν με την ενέργειά σου.
Σε αυτη τη περιπτωση ειναι καλο που εχετε τους Φυλακες σας και σας επαναφερουν στην πραγματικοτητα ή εστω στο Φυσικο Πεδιο. Οποτε ακομα και τοτε ειστε ασφαλης. Αλλα μπορεις να κανεις και ξυπνιος ασυνειδητη αστρικη προβολη. Δεν πρεπει να το αποκλυεις και αυτο.
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #287  
Παλιά 15-05-10, 17:14
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Καλησπέρα
Ναι, δεν αποκλείω ότι μπορείς να κάνεις αστρική προβολή και ξύπνιος αν και δεν το γνωρίζω.
Αυτό που ήθελα να πω είναι ο,τι ενώ κάθε βράδυ βρισκόμαστε στο αστρικό πεδίο, συχνά ακούω να λέμε ότι η αστρική προβολή είναι κάτι το επικίνδυνο ... ενώ θα έπρεπε να λέμε το ακριβώς αντίθετο!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ageras
παιδιά κι εγώ πριν μέρες είδα μεταξύ ύπνου και ξύπνου έναν τυπάκο να με κοίτα από το ταβάνι.αυτός είχε χαρακτηριστικά τυπικά αγγέλου αλλα δε ήταν φωτεινός γύρο του.φορούσε ρούχα αρχαίου eixe μαλλιά καστανα φουντωτά και γλυκό πρόσωπο και φτερά.μου χαμογελούσε και πήγε μια δύναμη να μου πιάσει τα χερια μα το απώθησα κι άμεσος έφυγε.είχε τη μορφή ενός νεαρού εφηβου πολύ λεπτού και κοντούλης ήτανε.τι να ήταν αυτός όμως ???δε με τρόμαξε καθόλου απλά δε τον εμπιστεύθηκα polu.ton αγνόησα κι έφυγε μετά αυτός.βρισκόμουν σε αστρική προβολή μήπως και το είδα ???
Ναι, πολύ πιθανόν να ήσουν συνειδητή στο αστρικό και να αντιλήφθηκες κάποια οντότητα.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #288  
Παλιά 15-05-10, 18:02
Το avatar του χρήστη ageras
ageras Ο χρήστης ageras δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2010
Περιοχή: βύρωνα
Μηνύματα: 169
Smile

αυτό λέτε να ήταν κάποιο απλά on από το αστρικό κόσμο ,που ήταν φιλικό και δε με τρόμαξε καθόλου η κάποιος άγγελος ??
__________________
Ο άνθρωπος πράττει κακώς απο άγνοια.

σοφοι λογικοι άνθρωποι δε γινονται μονο με επιστήμη αλλα και με ορθή γνώμη.

Κάθε πράξη που γίνεται με δικαιοσύνη ειναι αρετη

Σωκράτης
Απάντηση με παράθεση
  #289  
Παλιά 15-05-10, 21:23
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ageras Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτό λέτε να ήταν κάποιο απλά on από το αστρικό κόσμο ,που ήταν φιλικό και δε με τρόμαξε καθόλου η κάποιος άγγελος ??
Όπως καταλαβαίνεις είναι δύσκολο να σου πει κάποιος άλλος τι ήταν αυτό που είδες εσύ
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #290  
Παλιά 15-05-10, 23:06
Το avatar του χρήστη ageras
ageras Ο χρήστης ageras δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2010
Περιοχή: βύρωνα
Μηνύματα: 169
Προεπιλογή

σωστά απλός κάποιοι ξέρουν περισσότερο πάνω σε αυτά τα θέματα.ίσος κάτι μπορούν να πουν .εγώ μπορεί να είδα αυτό ένας άλλος μπορεί να πει a αυτό τό eida κι εγώ είναι το τάδε.κάπως έτσι μέσα από εμπειρίες αυτά βγαίνουν και μπορεί κάποιος να πει τη γνώμη του.ένας μου είχε πει ότι αυτό είναι φαντασία, ένας άλλος μου είπε είναι άγγελος, ένας άλλος ότι είναι απλά μια οντότητα του αστρικού κόσμου ,κι ένας άλλος μου είπε δαίμονας."γιαυτο" ρώτησα πιστεύω ότι όσες γνώμες πιο πολλές πάρουμε κάποια άκρη βρίσκετε κάποια στιγμή.
__________________
Ο άνθρωπος πράττει κακώς απο άγνοια.

σοφοι λογικοι άνθρωποι δε γινονται μονο με επιστήμη αλλα και με ορθή γνώμη.

Κάθε πράξη που γίνεται με δικαιοσύνη ειναι αρετη

Σωκράτης
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:32.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.