Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #351  
Παλιά 24-11-10, 13:37
lousou76 Ο χρήστης lousou76 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2010
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Αγαπητό φόρουμ καλησπέρα,

Εμένα το φαινόμενο της Αστρικής Προβολής με απασχολεί αρκετά χρόνια τώρα από ερευνητικής άποψης. Ποτέ δεν είχα αυθόρμητες εμπειρίες μικρός ή κάτι σχετικό.

Συνειδητά έψαξα και προσπάθησα να βρώ τρόπους που θα με βοηθήσουν να εξερευνήσω αυτές τις καταστάσεις.

Πριν από 2-3 χρόνια με πάρα πολύ προσπάθεια επί μήνες κατάφερα να έχω μερικές τέτοιες εμπειρίες και να αναγνωρίζω όλα όσα περιγράφονται σαν συναισθήματα κατά τη διάρκεια κλπ.

Βοήθησε πολύ ο διαλογισμός και η προσπάθεια να έχω το μυαλό μου καθαρό κατά τη διάρκεια της ημέρας.

Οι εμπειρίες μου ήταν σύντομες, εντός δωματίου και κάποιες άλλες σε πόλεις ή μέρη που δεν μου θυμίζουν κάτι.

Αυτό που μπορώ να πώ με σιγουριά είναι ότι διαχωρίζονται ξεκάθαρα από τα όνειρα και θυμίζουν πιο πολύ εμπειρίες χθεσινής ημέρας όχι ύπνου. Είδα κάποια όντα που με τρόμαξαν και ξύπνησα χωρίς όμως πραγματικά να μου κάνουν κάτι. Πιο πολύ τρόμαξα γιατί ήμουν σε ένα χώρο που έμοιαζε με παραμύθι αλλά είχα πλήρης αισθήσεις και συνείδηση.

Μετά από αυτές τις εμπειρίες παρόλο την προσπάθειά μου κατά καιρούς δεν κατάφερα κάτι. Δεν μπόρεσα να δοκιμάσω αρκετά πράγματα ώστε να καταφέρω να επιβεβαιώσω μέρη, καταστάσεις και να έχω μια πιο επιβεβαιωμένη αντίληψη για το αν ήταν όνειρο ή αν είχε κάποια σχέση με την πραγματικότητα.

Ψάχνω κατά καιρούς κάποιο γκρούπ ή κάποιον να με βοηθήσει σ αυτήν μου την έρευνα διότι έχω ακούσει πως αρκετοί ασχολούνται αλλά δεν βρήκα κάποιον κατάλληλο που να είναι γνώστης και να μπορεί να με καθοδηγήσει.

Είμαι γενικά δύσπιστος άνθρωπος και ο λόγος που μπήκα σ αυτήν την έρευνα είναι να βρώ τις απαντήσεις μόνος μου και όχι υιοθετώντας θεωρίες άλλων.

Εάν κάποιος έχει να προτείνει ασκήσεις που τον βοηθούν ή κάποια εύκολη τεχνική θα το εκτιμούσα.
Απάντηση με παράθεση
  #352  
Παλιά 25-11-10, 13:54
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lousou76 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν κάποιος έχει να προτείνει ασκήσεις που τον βοηθούν ή κάποια εύκολη τεχνική θα το εκτιμούσα.
Η πιο εύκολη τεχνική που έχω δοκιμάσει είναι με κάποια αφύπνηση κατά τι διάρκεια του ύπνου. Βάζεις ένα ξυπνητήρι καμια ώρα πριν από την ώρα που συνήθως σηκώνεσαι και όταν σε ξυπνήσει παραμένεις ακίνητος και συγκεντρώνεσαι κάπου (πχ αναπνοή, ήχους, στο σώμα σου ...).
Σημαντικό: αν κατά τη διάρκεια που συγκεντρώνεσαι δεις οτι η συγκεκριμένη συγκέντρωση δεν δουλεύει, αλλάζεις αντικείμενο συγκέντρωσης και συνεχίζεις με άλλο μέχρι να βγεις... Πολλες φορές αρκεί να συγκεντρωθείς σε ένα πράγμα, προσωπικά όμως βγαίνω έχοντας αλλάξει 4,5 αντικείμενα συγκέντρωσης.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από iLoveBaphomet
Η αστρική προβολή είναι κάποιο εξωτικό όνομα για την διαδικασία της διάλυσης του Εγώ μας προφανώς..
Αν θες, πες μας τι εννοείς με τον όρο διάλυση του Εγώ. Όπως την αντιλαμβάνομαι, η διάλυση είναι κάτι διαφορετικό από την αστρική προβολή.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #353  
Παλιά 25-11-10, 17:01
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

να ρωτησω κι εγω κατι?
χτες βραδυ ειχα μια παραξενη εμπειρια, που μου εμοιαζε με αστρικο ταξιδι σε ονειρο...

ονειρευτηκα οτι ημουν ελευθερη απο τους περιορισμους του σωματος και οτι πετουσα με απιστευτη ευκολια...ομως η συμπεριφορα μου ηταν κακια...λες και δεν ημουν εγω, αλλα καποιο αλλο εκδικητικο πλασμα.ο χωρος που βρισκομουν ηταν ο χωρος του σπιτιου μου...ολοιδιος οπως ειναι στην πραγματικοτητα.
ηταν και το μωρο μου εκει, μονο που ηταν κι αυτο στον αερα, και αφου βεβαιωθηκα οτι ειναι καλα (μητρικο ενστικτο!), βγηκε εξω ο αλλος εαυτος και γελαγα μαζι του που δεν μπορουσε να πατησει στο πατωμα. εκει καταλαβα οτι κατι ειχε μπει μεσα μου!

επισης ενοιωσα μια περιεργη παρουσια κοντα μου που δεν ειχε καλες προθεσεις και με τρομαξε αυτο και ηθελα να ξυπνησω και το καταφερα σχεδον αμεσως...
υπαρχει περιπτωση να με κατελαβε κατι οσο βρισκομουν εξω απο το σωμα μου??

επισης να αναφερω οτι εδω και κατι μηνες, βλεπω στο σπιτι μια μαυρη οντοτητα να κυκλοφορει
την εχω δει εγω, τα γατια μου και ο μικρος μου!!!
κανα δυο φορες εριξε κατω αντικειμενα οσο ηταν κοσμος στο σπιτι οποτε εχουν αντιληφθει κι αλλοι την παρουσια της.
δεν μας εχει πειραξει, ουτε μας εχει ενοχλησει , οποτε κι εγω την αφηνω....αλλα προχτες που την ξαναειδα, και την ειδα μαυρη...ενοιωσα οτι δεν ειναι θετικη....

λετε να εχει σχεση με το ονειρο που ανεφερα?
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #354  
Παλιά 01-12-10, 23:29
lmike Ο χρήστης lmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-12-2010
Μηνύματα: 245
Προεπιλογή

Καταρχήν να σας χαιρετώ όλους μιας και είναι το πρώτο μου post. και μπαίνω στο θέμα...

Το αστρικό πεδίο βρίσκεστε στα χαμηλότερα επίπεδα της 4 διάστασης. Εκεί κάνουν παρέλαση οι φοβίες μας, ο θυμός μας και γενικά όλα τα αρνητικά μας συναισθήματα.

Το να κάνεις αστρική προβολή χωρείς να είσαι <<καθαρός>> είναι βλακεία, αμέλεια, ή δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω. Θα πέσεις κατευθείαν σε όλες σου τις αρνητικές εκδηλώσεις στην 4 διάσταση...
Όταν είσαι καθαρός δεν πας στο αστρικό αλλά σε ανώτερα επίπεδα.
Απάντηση με παράθεση
  #355  
Παλιά 02-12-10, 00:48
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lmike Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχήν να σας χαιρετώ όλους μιας και είναι το πρώτο μου post. και μπαίνω στο θέμα...

Το αστρικό πεδίο βρίσκεστε στα χαμηλότερα επίπεδα της 4 διάστασης. Εκεί κάνουν παρέλαση οι φοβίες μας, ο θυμός μας και γενικά όλα τα αρνητικά μας συναισθήματα.

Το να κάνεις αστρική προβολή χωρείς να είσαι <<καθαρός>> είναι βλακεία, αμέλεια, ή δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω. Θα πέσεις κατευθείαν σε όλες σου τις αρνητικές εκδηλώσεις στην 4 διάσταση...
Όταν είσαι καθαρός δεν πας στο αστρικό αλλά σε ανώτερα επίπεδα.
Καλησπέρα.
Εν μέρη θα συμφωνήσω. Δεν θα έλεγα οτι είναι βλακεία αλλά οτι οι εμπειρίες που μπορεί να έχουμε μπορεί να είναι αλλοιωμένες από τα αρνητικά μας στοιχεία.
Πώς εννοείς το "καθαρός" και πώς το πετυχαίνεις;

@demi: Όπως λέει και ο lmike συνήθως οι παρουσίες που βλέπουμε κατά την αστρική προβολή είναι αρνητικές εκδηλώσεις του ψυχισμού μας...
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση
  #356  
Παλιά 02-12-10, 13:59
lmike Ο χρήστης lmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-12-2010
Μηνύματα: 245
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από naeb Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα.
Εν μέρη θα συμφωνήσω. Δεν θα έλεγα οτι είναι βλακεία αλλά οτι οι εμπειρίες που μπορεί να έχουμε μπορεί να είναι αλλοιωμένες από τα αρνητικά μας στοιχεία.
Πώς εννοείς το "καθαρός" και πώς το πετυχαίνεις;

@demi: Όπως λέει και ο lmike συνήθως οι παρουσίες που βλέπουμε κατά την αστρική προβολή είναι αρνητικές εκδηλώσεις του ψυχισμού μας...
Οι άνθρωποι που αντιλαμβάνονται τις παραπάνω διαστάσεις και μπορούν να κάνουν τέτοιου είδους προβολές είναι αυτοί οι οποίοι έχουν μια άλφα πνευματική αφύπνιση. Άνθρωποι του διαλογισμού, της αυτογνωσίας. Όλοι οι υπόλοιποι είναι απλά περίεργοι γι αυτό και δεν έχουν καλές εμπειρίες.

Το να αντιλαμβάνεται κάποιος τις παραπάνω διαστάσεις είναι εντελώς φυσιολογικό. Ο άνθρωπος είναι πολυδιάστατο ον, άσχετα αν αντιλαμβάνεται μόνο τις τρεις διαστάσεις.

Το να είσαι καθαρός σημαίνει ότι έχεις δουλέψει με τον εαυτό σου, έχεις καθαρίσει τις φοβίες σου, έχεις καταλάβει ότι δεν πρέπει να είσαι εγωιστής και γενικά να μην είσαι αρνητικός.
Όταν γίνει αυτό αυτομάτως καθαρίζουν και οι εκδηλώσεις σου στο αστρικό πεδίο. Γιατί ότι σκεπτόμαστε και κάνουμε είναι ενέργειες που αποθηκεύονται στην τέταρτη διάσταση και έπειτα εκδηλώνονται στο φυσικό πεδίο της τρίτης διάστασης.
Αυτός είναι και ο νόμος της έλξεις. Σήμερα έχουμε στην ζωή μας μόνο ότι σκεφτήκαμε και κάναμε.

Οπότε το να είσαι καθαρός ή αν θέλεις, να υπάρχει αυτογνωσία, είναι αναγκαίο. Είναι κάτι που μας ανήκει...

Ο σκοπός μας, ο σκοπός της εξέλιξης μας, είναι να καθαρίσουμε την τρίτη διάσταση ούτος ώστε να καθαρίσουμε και της εκδηλώσεις στην τέταρτη. Μετά μπορούμε να μην ξαναγεννηθούμε και να πάμε στην πέμπτη διάσταση. Να γίνουμε φωτεινά όντα. Γιατί η εργασία μας εδώ θα έχει τελειώσει όταν γίνουμε ανιδιοτελή αγάπη και δεν έχουμε Εγώ...

Όλα αυτά τα κάνει η αυτογνωσία.
Απάντηση με παράθεση
  #357  
Παλιά 02-12-10, 14:19
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από naeb Εμφάνιση μηνυμάτων
@demi: Όπως λέει και ο lmike συνήθως οι παρουσίες που βλέπουμε κατά την αστρική προβολή είναι αρνητικές εκδηλώσεις του ψυχισμού μας...


μα ηδη υπαρχει μια αρνητικη παρουσια στο σπιτι μου...και την εχουμε αντιληφθει χωρις να κανουμε αστρικο ταξιδι...

εκουσιο αστρικο ταξιδι δεν εχω κανει ποτε...οτι εγινε ηταν στο ονειρο μου...οποτε, δεν εχει σχεση το αν ειμαι καθαρη η δεν ειμαι απο την στιγμη που δεν το προκαλεσα εγω

και τελος, σαν μανα μιλαω τωρα, αρνουμαι να πιστεψω οτι εχω αρνητικα συναισθηματα, εστω και υποσυνειδητα, για ενα παιδι που θα εδινα ακομα και την ζωη μου...
ειμαι σιγουρη οτι δεν ημουν εγω...κατι εγινε εκει εξω και προσπαθω να το εξηγησω...
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #358  
Παλιά 02-12-10, 14:33
lmike Ο χρήστης lmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-12-2010
Μηνύματα: 245
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
μα ηδη υπαρχει μια αρνητικη παρουσια στο σπιτι μου...και την εχουμε αντιληφθει χωρις να κανουμε αστρικο ταξιδι...

εκουσιο αστρικο ταξιδι δεν εχω κανει ποτε...οτι εγινε ηταν στο ονειρο μου...οποτε, δεν εχει σχεση το αν ειμαι καθαρη η δεν ειμαι απο την στιγμη που δεν το προκαλεσα εγω

και τελος, σαν μανα μιλαω τωρα, αρνουμαι να πιστεψω οτι εχω αρνητικα συναισθηματα, εστω και υποσυνειδητα, για ενα παιδι που θα εδινα ακομα και την ζωη μου...
ειμαι σιγουρη οτι δεν ημουν εγω...κατι εγινε εκει εξω και προσπαθω να το εξηγησω...
Περίμενε να διαβάσω λίγο το post που αναφέρεις την εμπειρία σου γιατί εγώ μιλούσα γενικά τι είναι αστρική προβολή...

Ο εαυτός που αναφέρεις ως κακός ήταν δικός σου?
Απάντηση με παράθεση
  #359  
Παλιά 02-12-10, 15:03
lmike Ο χρήστης lmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-12-2010
Μηνύματα: 245
Προεπιλογή

Δεν σε ξέρω και δεν μπορώ να πω με ακρίβεια τι μπορεί να είναι όλο αυτό.
Η οντότητα που βλέπεις μπορεί να είναι αρνητική μπορεί και όχι.

Αν εσύ δεν νιώθεις άνετα με αυτό που γίνετε, φώναξε τον Ιησού νοερά και δήλωσέ του ότι από εδώ και στο εξής δεν θέλω οποιαδήποτε αρνητική οντότητα να μπαίνει εδώ μέσα και πες του να καθαρίσει όλο το σπίτι από τυχών τέτοιου είδους ενέργειες.
Μπορείς να τον φωνάζεις οποιαδήποτε στιγμή νομίζεις ότι χρειάζεται, η κάποιον αρχάγγελο όπως τον Μιχαήλ. Μετά από ένταση μέσα στο σπίτι, από άγχος, τα πάντα.

Μην σου φαίνετε κουλό να το κάνεις γιατί ίδει βλέπεις κάτι. Γιατί να μην είναι μια φωτεινή οντότητα αυτό...?

Το σημαντικότερο είναι να είσαι θετική εσύ. Να μην αφήνεις αρνητικά συναισθήματα να σε κυριεύουν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lmike : 02-12-10 στις 15:10
Απάντηση με παράθεση
  #360  
Παλιά 06-12-10, 20:06
Το avatar του χρήστη Archangelic
Archangelic Ο χρήστης Archangelic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Καλησπέρα .

Υποσημείωση : Αστρικό ταξίδι έτσι όπως μου το περιέγραψαν κάποιοι γνωστοί μου έχω κάνει 1 φορά όλο και όλο και απο τότε ποτέ ξανά.

Πως μου το περιέγραψαν οι κάποιοι γνωστοί μου : Ξάπλωναν στο κρεβάτι τους , έκλειναν τα μάτια και αισθανότανε ένα κύμα ενέργειας να ανεβαίνει και να κατεβαίνει στο σώμα τους . Μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα απο την στιγμή που ξεκινούσε η ενέργεια βλέπανε μπροστά τους το μέρος που βρισκόντουσαν , σαν να είχανε ανοίξει τα μάτια τους αλλά στην πραγματικότητα ήταν ακόμα κλειστά , και αισθανόντουσαν τον εαυτό τους να αποκολλάται απο το σώμα και να αιωρήται πάνω απο αυτό . Έπειτα άρχιζαν να περπατάνε στο περιβάλλον .
Αλλος δεν συναντούσε τίποτα αλλά φοβόταν να κοιτάξει στους καθρέφτες γιατί είχε την αίσθηση οτι κάτι κακό παραμόνευε εκεί . Αλλος τον πλησίασε μια οντότητα με ανθρώπινη μορφή και του είπε πως είναι ο οδηγός του και άλλος ανακάθισε στο κρεβάτι του και είδε στην πόρτα του δωματίου μια οντότητα μαύρη και άμορφη να τον κοιτά .

Σε όλες τις παραπάνω περιγραφές κανένας μα κανένας απο αυτούς δεν έκανε οποιοδήποτε διαδικασία εξαγνισμού πνεύματος πριν απο κάθε ταξίδι . Η πρώτη τους αστρική προβολή ήταν όλων ακούσια και οι επόμενες για του 2 απο τους 3ις εκούσια και για τον 3ο ακούσια μέχρι τελευταίας ...

Πνευματική αφύπνιση όλοι τους είχανε 0 . Αυτογνωσία ε σε μια κλίμακα απο 1 μέχρι 10 παίρνανε ενα 3 χαριστικά επειδή τους αγαπούσα .

Στην δικιά μου προσωπική εμπειρία ήμουνα 7 χρονών και μόλις είχα πέσει για ύπνο . Ανέκαθεν δεν μπορούσα να κοιμηθώ εύκολα γιατί ανέκαθεν στον ύπνο μου πάλευα με κάτι μαύρες οντότητες που προσπαθούσανε μέσω εμού να περάσουν στην δικιά μας διάσταση υποθέτω , και υποθέτω γιατί δεν νομίζω μέσω εμού να μπορούσανε να περάσουν σε άλλες διαστάσεις .
Τέλος πάντων εκεί που έχω ξαπλώσει αισθάνομαι ένα μούδιασμα απο την άκρη των ποδιών μου μέχρι το κεφάλι μου σε χρόνο ρεκόρ . Βλέπω το δωμάτιο (με έντονο κόκκινο χρώμα γιατί δίπλα απο το κρεβάτι στο κομοδίνο υπήρχε ένα ρολόι με κόκκινα νούμερα) , έχω συναίσθηση , σκέπτομαι κανονικά (για την ακρίβεια σκεπτόμουν - Τι Σ...Α ?) και πριν προλάβω να σκεφτώ οτιδήποτε άλλο ακούω μια μουσική και κάποιον να τραγουδάει καίγομαι στην κόλαση .....
Παρ' ότι το κεφάλι μου δεν μπορούσε να κουνηθεί εγώ με άνεση κοίταξα στα πόδια μου στο τέλος του κρεβατιού όπου το τοπίο ήτανε κόκκινο της φωτιάς για να δω ένα τύπο σαν τον Alice cooper με ένα κόκκινο μαλλί , κόκκινο στρασαριστό παντελόνι , ξυπόλυτο και χωρίς μπλούζα να τραγουδάει το παραπάνω άσμα με μια κόκκινη άσπρη ηλεκτρική κιθάρα .
Τώρα πόσο κύρος μπορεί να σας εμπνέω μετά απο αυτή την περιγραφή δεν ξέρω . Εγώ αν τα διάβαζα αυτά το πιο πιθανό θα ήτανε να έλεγα κουκου κουκου .
Τέλος πάντων το θέμα δεν τελείωσε εκεί . Ξαφνικά ο τύπος χάνετε αλλά το τραγούδι συνεχίζει (επαναλαμβανόμενος 1 στοίχος) και βρίσκομαι στην πόρτα του δωματίου , την ανοίγω αλλά κάτι με τρόμαξε ( όχι κάτι που είδα αλλά μια αίσθηση πως δεν πρέπει να βγω απο την πόρτα γιατί θα χάσω την ψυχή μου .... ) και ξανά γύρισα πίσω στο σώμα μου .
Οριζοντιώθηκα σε ευθεία γραμμή με το σώμα μου έκανα μια περιστροφή γύρο απο τον εαυτό μου και αφού πείρα την θέση που είχε το σώμα μου μπήκα μέσα .
Οπως είπα το σώμα μου ήταν καθηλωμένο και με το που μπήκε το πνεύμα μου μέσα στο σώμα μου πετάχτηκα σαν ελατήριο παίρνοντας μια βαθιά ανάσα όπως όταν βγαίνεις απο την θάλασσα αφού έχεις κάνει μακροβούτι .
Σε όλη αυτή την διάρκεια έλεγα το Ιησούς χρηστός νικάει και όλα τα κακά σκορπάει γιατί θυμόμουνα την γιαγιά μου που μου είχε πει αν μου συμβεί κάτι τέτοιο να το πω .
Περιττό να πω πως για το υπόλοιπο της νύχτας όλα τα φώτα ήταν αναμμένα και δεν τολμούσα να κλείσω μάτι .

Τώρα μετά απο το κουραστικό κείμενο που διαβάσατε που θέλω να καταλήξω .
Πνευματική αφύπνιση και αυτογνωσία στην ηλικία των 7 χρονών δεν είχα απλά 0 αλλά και υπό του μηδενός μπορώ να πω . Διαλογισμό δεν έκανα σίγουρα αλλά απο την άλλη ήταν και η πρώτη ακούσια αστρική (πάντα σε σχέση με τα λεγόμενα των φίλων μου) προβολή που έκανα .

Έκτοτε η αυτογνωσία και η πνευματική αφύπνιση μου θέλω να πιστεύω οτι αναπτύχθηκε δραματικά αλλά ο διαλογισμός δεν έγινε ποτέ κομμάτι της ζωής μου . Ο συλλογισμός εν αντίθετη αποτελεί 9/10 αυτής .

Ως επι των πλείστων έκτοτε αντί να παλεύω με τις οντότητες στον ύπνο μου , για τα επόμενα 20 χρόνια πριν απο κάθε "μάχη" με το που ακουμπούσε το κεφάλι μου στο μαξιλάρι μούδιαζε το σώμα μου (ακούσια πάντα) , ακηνιτοποιούμουν και με κλειστά μάτια έβλεπα το δωμάτιο , αλλά σε ένα απαλό γαλαζοπράσινο φως , δίχως να μπορώ όμως να σηκωθώ απο το κρεβάτι , γιατί έμοιαζε λες και η βαρύτητα εκεί ήτανε 10 φορές μεγαλύτερη απο την γή , και φυσικά τους αγαπητούς μου φίλους , τις μαύρες οντότητες .

Στα 27 μου χρόνια έμεινα έγκυος και όλες οι ικανότητες μου εξαφανίστηκαν (ούτε καν όνειρα δεν είχα . Μαύρο σκοτάδι κάθε βράδυ) , μέχρι πριν απο 15 μήνες που ξανά έμεινα έγκυος και επανήλθαν τα πάντα εκτός απο το μούδιασμα και τις οντότητες .
__________________
Say What You Mean And Mean What You Say
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.