Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #411  
Παλιά 21-01-12, 23:24
Το avatar του χρήστη GrizX3
GrizX3 Ο χρήστης GrizX3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: Kilkis
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

οταν τα ένιωθα κάπου γύρο μου οσες φορές προσπαθούσα μου ερχόντουσαν εικόνες σαν κ αυτές περίπου Google Image's

αυτο που έστειλε πισω στο σώμα έμοιαζε μεν με αυτές αλλα ηταν κατι σαν ποιο αερο-ποιημένο... απο την μέση κ κάτω ηταν στον αέρα* κ το υπόλοιπο σώμα σαν να έβλεπες μέσα σε νερό σκιά...πιστεύω να κατάλαβες...
__________________
Since 2003
Απάντηση με παράθεση
  #412  
Παλιά 24-01-12, 11:47
Cherry Ο χρήστης Cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή Ξανασυνέβη;!

Είπα να τα ξεχάσω, να μην τα σκέφτομαι, να δώσω ένα τέλος στις αναζητήσεις μου χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν όλα αυτά. Ξέχασα τα τσάκρα, ξέχασα τις Α.Π. και είπα να ασχοληθώ πάλι με τα γήινα. Ξεκίνησα και τα λιβανίσματα, τα καντηλάκια μου κ.λπ. Όχι εξαιτίας όλων αυτών, ούτως ή άλλως τα έκανα. Μου αρέσει πολύ να μυρίζει το σπίτι μου λιβάνι.

Κι εκεί που πάει να με πάρει ο ύπνος εχθές, και σκεφτόμουν ότι πρέπει να βγάλω τα ρούχα από το πλυντήριο, και ποιος σηκώνεται τώρα, νιώθω να σηκώνομαι και να κάθομαι στο κρεβάτι με τα πόδια κατεβασμένα στο πάτωμα. Κοιτάω το σώμα μου ξαπλωμένο και λέω "πώς θα απλώσω χωρίς το σώμα μου;" και ξαναξαπλώνω, και πετάγομαι με ταχυκαρδία και λιγότερο πόνο αυτή τη φορά. Ο άντρας μου ξύπνησε και μου λέει" Τί έπαθες; Ξανάγινε;". Και του είπα.

Ρε παιδιά τί σκ..τά γίνεται; Να απλώσω σκεφτόμουν η γυναίκα, όχι πώς θα βγω από το σώμα μου;
Απάντηση με παράθεση
  #413  
Παλιά 24-01-12, 12:41
Το avatar του χρήστη aggelikhkvn
aggelikhkvn Ο χρήστης aggelikhkvn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

εγινε αθελα σου παλι οκ αυτο σημενει οτι δε πρεπει να ζοριζεις τον εαυτο σου οταν ξαπλωνεις δε πρεπει να λες σηκω πανω για κανενα λογο, εχεις αναγκη να ξεκουραζεσαι και πιστεψε με σε καταλαβαινω εχω οικογενεια και ποτε δε τελειωνουν οι δουλειες αλλα οταν εισαι ξαπλωμενη μη σκεφτεσαι τιποτα και γω αναγκαστηκα να ξυπνησω στις 3 αφου εκλεγε η μικρη μου κορη και ηρθε στο κρεβατι μου και στριφογυρνουσε και μετα σηκωθηκα και πηγα της εφτιαξα γαλα και ξαπλωσα στο καναπε αλλα κατι παθαινα και νομιζα οτι καποιος με τραβουσε εξω απο το σωμα μου και αντιστεκομουν και αλλαζα πλευρο και δε μπορουσα να ηρεμησω ελεγα πως ειναι μορα αλλα τελικα πηγα τη κορη μου στο κρεβατι της και κοιμηθηκα χωρις ενοχληση μεχρι το πρωι που παλι εκλεγε ο μικρος στις 6 για γαλα και σηκωθηκα του αλλαξα μπεμπιλινο και του φτιαξα γαλα και πεσαμε παλι για υπνο μη το συζηταμε λοιπον οταν κουραζεσαι και ζοριζεσαι ειναι φυσικο επακολουθο. δε δινω καμια σημασια το πρωι τα ξεχναω ολα. απο κουραση θα συμβαινει. εκανα και γυμναστικη το βραδυ πριν κοιμηθω.
Απάντηση με παράθεση
  #414  
Παλιά 24-01-12, 12:52
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Καλημέρα Cherry μου άμα συμβαίνει ακούσια άστο να συμβαίνει. Αυτό δείχνει ότι έίσαι ξέγνοιαστη και ευτυχισμένη και η ψυχή ανάλαφρη γι' αυτό βγαίνει. Εμείς απλά σου ζητήσαμε να μην το προκαλείς η ίδια. Αφού έχεις αυτή την ηρεμία δεν μπορεί να μη σου συμβαίνει. Οι δουλειές θα γίνουν με ηρεμια. Εσύ φαίνεται ότι την έχεις και είσαι μια ευτυχισμένη κοπέλα που τα έχει όλα. Μπράβο!
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #415  
Παλιά 24-01-12, 13:07
Cherry Ο χρήστης Cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantasy Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα Cherry μου άμα συμβαίνει ακούσια άστο να συμβαίνει. Αυτό δείχνει ότι έίσαι ξέγνοιαστη και ευτυχισμένη και η ψυχή ανάλαφρη γι' αυτό βγαίνει. Εμείς απλά σου ζητήσαμε να μην το προκαλείς η ίδια. Αφού έχεις αυτή την ηρεμία δεν μπορεί να μη σου συμβαίνει. Οι δουλειές θα γίνουν με ηρεμια. Εσύ φαίνεται ότι την έχεις και είσαι μια ευτυχισμένη κοπέλα που τα έχει όλα. Μπράβο!
Πόσο καλά με κάνεις να νιώθω Fantasy μου. Πραγματικά με ηρεμείς! Σ' ευχαριστώ!

Αγγελική μου όντως το μυαλό μου τρέχει στις δουλειές και στα παιδιά. Φαντάσου ότι εγώ έχω 4 παιδιά οπότε φαντάσου! Νιώθω την καθημερινότητά μου σαν ένα παιχνίδι dash management! Αλλά στο τελείωμα της ημέρας, την ώρα που ξαπλώνω λέω ¨τα κατάφερα και σήμερα, όλοι κοιμούνται ευτυχισμένοι κ ικανοποιημένοι απο εμένα" κι αυτό με κάνει ευτυχισμένη.
Έχει δίκιο η Fantasy! Περνάω την καλύτερη φάση της ζωής μου (αν εξαιρεσεις τον οικονομικο τομέα).
Ευχαριστώ κορίτσια μου!
Απάντηση με παράθεση
  #416  
Παλιά 24-01-12, 13:51
Το avatar του χρήστη aggelikhkvn
aggelikhkvn Ο χρήστης aggelikhkvn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 105
Προεπιλογή

ειναι ευχαριστηση μας να σε κανουμε να νιωθεις καλυτερα, θα μεγαλωσουν και θα ηρεμησεις και θα σε βοηθανε κιολας αν τα μαθεις απο μικρα, τελεια θα ειναι!
Απάντηση με παράθεση
  #417  
Παλιά 28-01-12, 23:53
ΟΠΑΒ Ο χρήστης ΟΠΑΒ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-01-2012
Μηνύματα: 25
Smile Η αστρική προβολή βοηθάει...

Cherry είσαι πολύ τυχερή γυναίκα που έχεις αυτή την ικανότητα να βγαίνεις στο αστρικό. Νομίζω ότι δεν είσαι τόσο διανοητική όσο ο περισσότερος κόσμος και αυτό σε βοηθά πολύ να έχεις αυθόρμητες αστρικές προβολές, σε συνδυασμό με την γενικότερη ηρεμία που σε διακατέχει.

Δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι από την αστρική προβολή κι ούτε μπορεί κάποιος να μπει στο σώμα σου την ώρα που κοιμάσαι και γενικά να σε βλάψει. Σου προτείνω να συνεχίσεις τις προσπάθειες σου αυτοσυγκέντρωσης για να βγαίνεις στο αστρικό.

Μέσα από τη διαδικασία της αστρικής προβολής μπορούμε να μάθουμε από άμεση εμπειρία (πέρα από θεωρίες και βιβλία. Οι Θεωρίες, τα βιβλία δεν είναι ο δρόμος…) πολλά πράγματα για τον εαυτό μας, τα λάθη μας, τις κακές συνήθειες και συμπεριφορές. Μας δείχνουν τις λανθασμένες συμπεριφορές μας με ένα τέτοιο τρόπο ώστε να καταλάβουμε πραγματικά τα λάθη μας και να αλλάξουμε προς το καλύτερο και να γίνουμε πιο συνειδητοί. Επίσης μπορεί να έχουμε προφητικά όνειρα, προειδοποιήσεις και άλλα πολλά ώστε να εξελιχθούμε πνευματικά.

Πάντως η αστρική προβολή είναι μία διαδικασία που ούτως ή άλλως το ίδιο συμβαίνει όταν κοιμόμαστε φυσιολογικά, μόνο που στη περίπτωση του φυσιολογικού ύπνου δεν έχουμε αντίληψη της πραγματικότητας, δηλ. ότι πηγαίνουμε σε μία άλλη διάσταση (τη 5η στο αστρικό πεδίο...) και απλά ονειρευόμαστε, δηλ. συνεχίζουμε στον ύπνο μας την ονειροπόληση της ημέρας (πως θα τα καταφέρουμε στο χώρο εργασίας με τους πελάτες, τους συναδέλφους, τα παιδιά, το/τη σύζυγο και όλες τις υποχρεώσεις που πρέπει να φέρουμε εις πέρας).

Αυτό συμβαίνει διότι το επίπεδο της συνείδησής μας και της αντίληψής μας του κόσμου μας δεν είναι τόσο υψηλό όσο νομίζουμε!
Απάντηση με παράθεση
  #418  
Παλιά 01-02-12, 11:26
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Δεν ξέρω παιδιά τι μου συνέβη εκείνη την ημέρα που σας είπα ότι έκανα αστρικό ταξίδι αλλά το όνειρο που είχα δει τότε, αν ήταν όνειρο, με το εικονοστάσι φανερώθηκε το περιεχόμενο του χαρτιού την περαμένη Κυριακή. Έγινε κάτι προσωπικά ανέλπιστο και συγκλονιστικό που έκανε την ψυχή μου να ανέβει πραγματικά στον Έβδομο ουρανό. Αν εξελιχθεί αυτό που έγινε θετικά όπως΄το ονειρεύτηκα τότε πραγματοποιείται το μεγαλύτερο όνειρο της ζωής μου.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #419  
Παλιά 09-02-12, 02:06
Το avatar του χρήστη Ακροβάτης
Ακροβάτης Ο χρήστης Ακροβάτης δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2012
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Καλησπέρα φίλοι ¨, είμαι νέο μέλος στο φόρουμ αν και ομολογώ ότι μου κρατάει συντροφιά αρκετά βράδια .
Θα ήθελα να πω , ότι η προσωπική μου άποψη είναι η εξής:

Το αστρικό επίπεδο δεν είναι το συναισθημάτικο επίπεδο αν και πολυ δεν το αντιλαμβάνονται σαν ταξίδι αλλα σαν αλλαγη συνειδητότητας . Είναι η κατάσταση
που αφυπνήτε το μυαλο ενώ το σώμα κοιματε , αυτο γινετε και μεσω χαλαρωτητας και αυτοσυγκεντωσης αλλα και μέσω πιο βίεων μεθοδων.
(Μπορω να αναλυσω αν χρειαστει)

Ή ανηψωση αναμεσα στα επιπεδα δεν ειναι υπεχρωοτικη με το κοιτοντας πισω σου να δεις το σωμα σου .
τα 4 σταδια που αναγνωριζω ειναι

1)Μουδιασμα
2)Κραδασμοι
3)Φως
4)Ήχος
(Όσοι πέτυχαν αστρική προβολή τοτε ξέρουν για ποιον ήχο μιλαω, ειναι το σταδειο πριν ανηψωθεις)

Επίσεις ειναι εντόνο ένα ίδος συνέσθηματος συνδεσης με τον διμιουργο και μια έντονη αίσθηση ένωσης με ένα μεταφορικο είδος ακκασικών αρχείων
λες και έχεις πρόσβαση στην γνώση του κοσμου.

Ο τροπος αντίληψης και σκέψης δεν υφιστατε όπως υλικά , δεν έχεις την ανάγκη να αναρωτηθείς για την δημιουργια και για τον σκοππό γιατι η απάντηση βρίσκεται μέσα σου, άσχετα αν δεν μπορείς να την μεταφέρεις μαζι του ή να την τραβήξεις με το είδος σκέψης που θα έκανες αν είσουν στο υλικό επίπεδο.

Ο χρόνος δεν υφιστατε οπως ούτε οι φυσικοί νόμοι.
Δεν μπορεις να ταξιδεύεις μονο Μπροστα και πίσω αλλα και αριστερα και δεξια ( Μεταφορικα μιλωντας )

Eπισεις ενα παραδειγμα για την συνδεση με τν υλικο συνεσθηματικο τομεα

Υποθετικα βλεπεις καποιον στον υλικο κοσμο ενώ βρισκεσε στο αστρικο επίπεδο δίπλα του βλέπεις μια γάτα ενώ κανονικά στον υλικο κοσμο δεν υπαρχει η γατα.
Αυτο μεταφραζετε ως η εντονη επυθιμια του ανθρωπου αυτου να αποκτησει μια γατα.
(Θα μπορουσα να κανω και αλλα παραδειγματα αν θα θελατε περισσοτερρες πληροφοριες.)

Επισεις οποιαδηποτε σχεση με τν υλικο κοσμο και σκεψη που θα εκανες σαν ανθρωπος βιεα η και μη μπορει να σε επιστρεψει στο υλικο σου σωμα.

Η αργυλος χορδη δεν πιστευω οτι κοβεται εκτος και αν καταστραφει το υλικο σωμα .
Επισεις το αστρικο επιπεδο χοριζεται σε ανωτερα και κατωτερα επιπεδα.

Αυτα ειναι καποια πραγματα που αναγνωριζω ελπιζω να βοηθησα για οποιαδηποτε διευκρηνηση η ερωτηση αισθανθητε ελευθεροι να ρωτησετε.

Φιλικά Ακροβάτης

συγχωρατε με για τα οποια ορθογραφικά δεν εχω συνηθησει την ελληνικη γλωσσα , χρονια χρησοιμοποιουσα μονο την αγγλικη
__________________
Η ζωή δεν είναι εύκολη για αυτούς που ονειρεύονται...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ακροβάτης : 09-02-12 στις 02:44
Απάντηση με παράθεση
  #420  
Παλιά 09-02-12, 12:48
Cherry Ο χρήστης Cherry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-01-2012
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΟΠΑΒ Εμφάνιση μηνυμάτων
Cherry είσαι πολύ τυχερή γυναίκα που έχεις αυτή την ικανότητα να βγαίνεις στο αστρικό. Νομίζω ότι δεν είσαι τόσο διανοητική όσο ο περισσότερος κόσμος και αυτό σε βοηθά πολύ να έχεις αυθόρμητες αστρικές προβολές, σε συνδυασμό με την γενικότερη ηρεμία που σε διακατέχει!
ΟΠΑΒ ευχαριστώ για την απάντησή σου. Γενικά είμαι μια τυχερή γυναίκα κι εύχομαι να συνεχιστεί εσαεί αυτό. Η αλήθεια είναι ότι ΔΕΝ ξανασυνέβη, ίσως γιατί δεν το προκάλεσα, αλλά έκτοτε βρε παιδιά έχει αλλάξει λίγο περίεργα η ζωή μου. και εννοώ προς το ακόμα καλύτερο. Κι εξηγώ:
Συμβαίνουν πράγματα όμορφα που δεν το περίμενα, πως να το πω, π.χ. θα πω το πιο πρόσφατο. Καθάριζα προχθές τα ντουλαπια της κουζίνας μου και σκεφτόμουν "να θυμηθώ να πάρω κονσέρβες και διάφορα άλλα προϊόντα από το σούπερ μάρκετ".
Εχθές το πρωί χτυπάει το κουδούνι κούριερ, ανοίγω και έχει φέρει από μια εταιρεία τροφίμων ΔΩΡΟ 46 κονσερβοποιημένα φαγητά.
Κι άλλες περιπτώσεις τέτοιες, απλά το εύχομαι ή το ζητάω και γίνεται.
Δεν είναι φανταστικό;

Fantasy χαίρομαι που το όνειρό σου βγήκε σε καλό. Πραγματικά χαίρομαι!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.