Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-05-08, 01:03
Oddb@llSoul Ο χρήστης Oddb@llSoul δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2007
Περιοχή: Somewhere over the rainbow...
Μηνύματα: 220
Προεπιλογή

ΏΩΩΩΠΑ Απέριττε...Σκίζεις λέεεεεεεεεεμε!!!!!!

Εσύ και ο Πίρς Μπρόσναν φίλε μου!!!

Τι να πώ, γενικά αν θέλει κανείς να προσεγκήσει το θέμα απο την ηθική πλευρά , εγώ θα του πώ καλή τύχη απλά...Αλλά αν με ρωτήσει τί πιστεύω θα πώ πως οι άνθρωποι που ασχολούνται με το χώρο απλά είναι πολλές φορές πολύ πιό τολμηροί και έξυπνοι απο κάποιους άλλους.

Μάλιστα τις προάλλες έτυχε να παρακολουθήσω την συνέντευξη μίας Πορνοστάρ σε ένα κανάλι και είπε κάτι πολύ σημαντικό:

"...Κάποιοι τυπάδες έρχονται και μου λένε πώς θα μπορούσαν να γίνουν κάλλιστα πορνοστάρς με τα προσόντα που έχουν...Εγώ λοιπόν τους είπα οτι αφού το πιστεύουν τόσο , να πάρουν τις φιλενάδες τους, να κάνουν μπροστά σε άλλους πέντε-έξι "ότι κάνουν" και να τους βάλουν να τους τραβάνε με μία κάμερα...Αν το κάνουν αυτό χωρίς πρόβλημα τότε ας έρθουν να δουλέψουν στο χώρο...Θα είναι ήρωες!"

Με άλλα λόγια όσοι δουλέυουν δτο χώρο το κάνουν επειδή έχουν μία δική τους μορφή τέχνης και παράλληλα...Έναν ιδιαίτερο χαρακτήρα καθώς και θάρρος για να το κάνουν...Κάτι που δεν έχουν όλοι. Αυτό αξίζει να το λάβουμε υπ' όψιν μας.

Φίλε Απέριττε, ο έρωτας δεν είναι το πρώτο που εμπορευματοποιείται...Στην πραγματικότητα τα πάντα εμπορευματοποιούνται και αυτό δεν είναι διόλου κακό. Τουλάχιστον όχι αρκετά κακό για να διαλύσει την ανθρωπότητα...Αν και η αλήθεια είναι οτι καταστρέφονται ιερά θα έλεγα πράγματα όταν γίνονται τέτοιες πράξεις σε ανάλογες ταινίες χωρίς να υπάρχει κανένας συναισθηματισμός...Καλή η κοινή υποκριτική μα όταν μιλάμε για τον χώρο του ερωτισμού, μιλάμε για κάτι πολύ βαθύτερο. Είναι κάτι σαν την ψυχανάλυση αν θές. Όπως έλεγε κάποιος, "Μετά την ψυχανάλυση, κανείς δεν είναι αθώος." Πιστεύω οτι μπορείς να καταλάβεις τί ακριβώς εννοώ.

Αυτά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oddb@llSoul : 13-05-08 στις 01:14
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.