Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 14-02-14, 00:28
GiannisGl Ο χρήστης GiannisGl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2014
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή Ονειρο,ισως κ αστρικη προβολη

Κατ αρχας καλως σας ξαναβρηκα..ειχα ξαναγραψει καποτε με αλλο προφιλ αλλα οπως και να χει...

Αναφορικα
Την αστρικη προβολη την εχω παιδεψει κατα καιρους..ειχα φτασει σε ενα σημειο να νιωθω καποια πραγματα αλλα παντα φοβομουν και το σταματουσα την ωρα που ξεκινουσε!!!

Αν και δεν με επηρεαζουν οι ταινιες απλα αναφορικα κι αυτο..ετυχε να βλεπω 2-3 μερες τωρα το american horror story. Πραγματικα ομως εχω δει θριλλερ και θριλλερ αλλα κοιμαμε σαν μουσχαρ' που λενε και στο χωριο :P

Με τα πολλα... Ενω ξαπλωσα και κοιμηθηκα το βραδυ κατα τις 2.30,
στις 6 περιπου με 6.20 το πρωι εβλεπα καποιο ονειρο (?) οτι ημουν σε καποιες στροφες (κατα μεγαλο ποσοστο εμοιαζε με τη παραλιακη οδο ακριβως μετα τις τρυπες του Καραμανλη στη Βαρη πριν την Αγ.Μαρινα) Οπου κανανε γρηγορα περασματα διαφορα αυτοκινητα και πολλα φευγαν προς τον γκρεμο...

Δεν εμεινα πολυ σε αυτο ομως... Στα καπακια μετα ημουνα στο σπιτι οπου καθομουνα στο γραφειο στο δωματιο μου και οι γονεις μου ηταν στην εξοχικη κατοικια μας.. Ενω ειχα μιλησει στο τηλ και αμεριμνος χαζευα τον υπολογιστη ξαφνικα μπηκε μεσα στο δωματιο η μανα μου κλασσικα ντυμενη με τα ρουχα που συνηθως φοραει στο σπιτι πριν κοιμηθει κλπ.. Και μενω καγκελο...
Αμηχανια για αρχη κ λεω ..μα εσυ δεν εισαι στο εξοχικο;
Και λεει οχι ειμαι εδω και χαμογελαει...
Στα καπακια αφου αρχιζω και καταλαβαινω οτι δεν ειναι πραγματικα η μανα μου αλλα κατι αλλο που με φοβισε..γυρισαν τα ματια της και χαμογελασε παλι και κατι μου πε μες τη τρελη χαρα..εκει βασικα φοβισμενος θυμαμαι απλα οτι με σπρωξε; η κατι τετοιο οτι επεσα προς το κρεβατι και πεταχτηκα απτον υπνο μου..

Ξυπναω καπως ανησυχος αλλα ταυτοχρονα μου ειχε φυγει και η νυστα...
Στριφογυρνουσα ξανα και ξανα και δεν με περνε ο υπνος κ εν τελη με πιασε και μια μικρη ανησυχια.. λεω θα παω να κοιμηθω στο καθιστικο να αλλαξω λιγο σκηνικο.

Το κουφο ειναι οτι ερχεται το πρωι η μανα μου και με ρωταει γιατι κοιμηθηκες στο καθιστικο στις 6.30 το πρωι; Και λεω εσυ που το ξερεις; Μου απανταει σε ακουσα ειχα ξυπνησει εκεινη την ωρα...

Αυτη ηταν η εμπειρια μου... Και ερχεται η απορια.. να ηταν αστρικη προβολη οπου και οι 2 συναντηθηκαμε; Να ηταν απλα ονειρο; και αν ηταν ονειρο ξερει καποιος να μπορεσει να το εξηγησει;

Σας ευχαριστω προκαταβολικα!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-02-14, 18:34
Ευσταθια Ο χρήστης Ευσταθια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-08-2013
Μηνύματα: 423
Προεπιλογή

Καλησπερα GiannisGI
Εμενα μου φαινεται ως μια απλη και εξηγησημη τηλεπαθητικη επικοινωνια στα ορια του υπνου ,μεταξυ μητερας και παιδιου.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-02-14, 20:11
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Οταν σου είπε "σε άκουσα" τι εννοούσε; Δεν σου πέρασε από το μυαλό ότι επειδή έβλεπες έντονο όνειρο, μπορεί να παραμίλησες ή να φώναξες ή κάτι παρόμοιο και εκείνη να ξύπνησε και να ανησύχησε, και μετά σε άκουσε που σηκώθηκες και άλλαξες δωμάτιο;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-02-14, 00:22
GiannisGl Ο χρήστης GiannisGl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2014
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν σου είπε "σε άκουσα" τι εννοούσε; Δεν σου πέρασε από το μυαλό ότι επειδή έβλεπες έντονο όνειρο, μπορεί να παραμίλησες ή να φώναξες ή κάτι παρόμοιο και εκείνη να ξύπνησε και να ανησύχησε, και μετά σε άκουσε που σηκώθηκες και άλλαξες δωμάτιο;
Δεν παραμιλω ποτε στον υπνο μου.
Τα δωματια ειναι στις 2 ακρες του σπιτιου...
Με ακουσε οταν ανοιξα τη πορτα του χολ το οποιο επικοινωνει με το καθιστικο και το δωματιο των γονιων. Η τυχαιο θα ηταν για καποιο λογο να ξυπνησε κι αυτη αν το αποδωσουμε ετσι η Οντως απο καποια "τηλεπαθεια"

Απλα δεν τυχαινει να ειναι ξυπνια μες τα ξημερωματα συχνα ουτε να ακουει τη πορτα και να ξυπναει με το παραμικρο..

Να σημειωσω οτι σε γενικες γραμμες με ορισμενους ανθρωπους (βεβαια δεν εχει τυχει με τη μανα μου) το εχω αυτο το πραγμα με την τηλεπαθεια. Ξερω ποτε κ αν μιλανε για μενα και αν μιλανε αρνητικα ειδικα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.