Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Τμήμα Πολυσυγγραφίας

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-01-07, 14:21
Το avatar του χρήστη Seth
Seth Ο χρήστης Seth δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Περιοχή: Ancient Egypt
Μηνύματα: 78
Post Συνάντηση μέσα από τον καθρέφτη

Ήταν ένα σκοτεινό βράδυ ο Μαλχιόρ καθόταν ήσυχος σε μια ταβέρνα και ξεκουράζονταν από το μεγάλο ταξίδι που είχε κάνει. Το τέλος δεν είναι κοντά, σκέφτηκε. Η πόρτα ξαφνικά άνοιξε όλα τα κεριά αναβόσβησαν από τον παγερό αέρα που μπήκε στο δωμάτιο. Ένας ηλικιωμένος άντρας με μια γκρίζοι κάπα μπήκε μέσα και κατευθύνθηκε προς τον Μαλχιόρ.
-Άργησες. Είπε ο Μαλχιόρ
-Που να ξερ..
-Δεν χρειάζεται ξέρω.
-Ο χρόνος τελειώνει . πρέπει να βιαστούμε αλλιώς δεν θα μείνει τίποτα από όσα ονειρευόμασταν να κατακτήσουμε.
-Δεν χρειάζεται να βιαζόμαστε. Το συμβούλιο των μάγων είναι μία μέρα ταξίδι.
Ας ξεκουραστούμε τώρα και ας συνεχίσουμε αύριο.
Ο μάγος που είχε μπει στο δωμάτιο κάθισε για λίγο και μετά έφυγε για να πάει να ξεκουραστεί , αφήνοντας τον Μαλχιόρ στην σκοτεινή γωνιά που καθόταν. Η ώρα περνούσε και ο Μαλχιόρ καθόταν ακίνητος σαν να περίμενε να δει κάτι ο κόσμος σιγά σιγά έφευγε και αυτός παρέμενε εκεί . Αφού η ταβέρνα άδειασε σηκώθηκε και περπάτησε ως το τζάκι και εκεί κοίταξε τον καθρέφτη ,σιγουρεύτηκε πρώτα ότι ο ιδιοκτήτης της ταβέρνας δεν τον κοιτούσε , και μίλησε στον καθρέφτη . Αφέντη το σχέδιο πάει όπως συμφωνήσαμε. Ο Δαρβίνος είναι εδώ και αύριο θα τον συνοδεύσω ως το συμβούλιο των μάγων. Ο άνθρωπος που εμφανίστηκε στον καθρέφτη απάντησε: Αύριο θα σε περιμένουν δύο άλλοι μάγοι εκεί όπου θα σε οδηγήσουν στο δωμάτιο σου . Να προσέχεις να μην χάσεις τον Δαρβίνο από τα μάτια σου . Αυτός έχει το κλειδί για το απαγορευμένο βιβλίο, και με αυτό το κλειδί θα είμαι ακατανίκητος . Ο Μαλχιόρ χαιρέτησε τον μάγο στον καθρέφτη και έφυγε για να πάει να κοιμηθεί. Το άλλο πρωί έφυγαν για να πάνε στο συμβούλιο ...
__________________
Inside the darkness I was drowning , I was searching for the light.
---------------------------------------------------
If nothing in the world can change our children will inherit nothing
"Nevermore"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Seth : 17-01-07 στις 14:33
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-02-07, 11:56
Το avatar του χρήστη Seth
Seth Ο χρήστης Seth δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Περιοχή: Ancient Egypt
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή Η αλήθεια θα αποκαλυφθεί

Φτάνοντας στο τεράστιο αυτό κάστρο στην πύλη τους σταμάτησαν για να τους δώσουν της προσκλήσεις . Ο Μαλχιόρ της έδωσε και πέρασαν . Μέσα στο κάστρο υπήρχε μια τεράστια βαβούρα ο Δαρβίνος κοιτόυσε αριστερά και δεξία σαν να έψχνε κάτι η σαν να ήταν ανύσηχος . Ο Μαλχιόρ πήγε και βρήκε τους δύο μάγους που του είχε αναφέρει ο Μάγος απο τον καθρέφτη. Ο Δαρβίνος αισθάνοταν οτι κάτι κακό θα συναίβενε και έτσι αποφάσισε να πάει στον Αρχιμάγο και να του μιλήσει. Πήγε στο δωμάτιο του και πρίν χτυπήσει η πόρτα άνοιξε . Σε περίμενα του είπε .. Ξέρω τι θέλεις να μου πεις και ξέρω και οτι αυτός που έφερες μαζί σου επρόκειτο να κλέψει το βιβλιο και να χρησιμοποιήση εσένα για να εκπληρώσει την προφητέια.
-Θα μου πείς γιατι μου τα είπες αυτά .
-Αν δεν σου τα έλεγα . Το μέλλον μας θα ήταν διαφορετικό.
Και ίσως οι γη να μην ήταν ποτέ η ίδια.
-Δεν ξέρω αν το μέλλον θα είναι το ίδιο και απορώ πως και τον εμπιστεύτικα.
Λάλινορ σε ευχαριστώ για όλα .
Ο Δαρβίνος έφυγε και πήγε στο δωμάτιο του και κλέιδωσε την πόρτα Ο Μαλχιόρ εν το μεταξύ έστεινε σχέδιο το πώσ θα κλέψει το βιβλίο χωρίς να τον πάρουν χαμπάρι . Τότε ο μάγος που ήταν στα δεξιά του τον κοίταξε και έφυγε για λίγο και επέστρεψε μέ ενα γυαλιστερό κουτί , το οποίο περιείχε μια χρυσή σκόνη.
-Σκόνη που σε κάνει αόρατο ????
-Ναι αυτή είναι !
-Μα πώς δεν το σκέφτηκα καθόλου.
-Λοιπόν τότε θα αποσπάσετε την προσοχή όλων προκάλοντας μιά ανατάραχή και εγώ χρησιμοποιόντας την σκόνη θα πάω στο δωμάτιο του Λάλινορ και θα του αρπάξω το βιβλίο .
Και η τρεις τους συμφώνησαν και έφυγαν από την ταβέρνα που ήταν λίγο πιο κάτω απο το κάστρο .Στον δρόμο ξαφνικά κάτι τους σταμάτησε και δεν μπορούσαν να κουνηθούν γύρισαν το κεφάλι τους να δουν και αντίκρισαν ....
__________________
Inside the darkness I was drowning , I was searching for the light.
---------------------------------------------------
If nothing in the world can change our children will inherit nothing
"Nevermore"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Seth : 08-02-07 στις 11:58
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-03-07, 17:55
Το avatar του χρήστη Seth
Seth Ο χρήστης Seth δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Περιοχή: Ancient Egypt
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή Ένας προδότης ανάμεσα μας

...τον Λάλινορ με την φρουρά του .Προδότες ακόμα και η τοίχοι έχουν αυτιά το κόλπο σας να κλέψετε το βιβλίο μου απέτυχε . Και γιαυτό θα πληρώσετε για τη ξεγελάσατε τον Δαρβίνο. Η τιμωρία σας θα σας να φερθεί μόλις φτάσουμε στην φυλακή σας . Οι φρουροί του πήραν τα ραβδιά των μάγων και τους έδεσαν τα χέρια . Τους οδήγησαν στο κάστρο και εκεί τους έκλεισαν σε ένα μπουντρούμι . Ο Μαλχιόρ ξαφινκά άρχισε να ακούει διάφορες φωνές έριξε την κανάτα με το νερό που έμοιαζε να ήταν εκεί χρονιά στο πάτωμα και κοίταξε την λίμνη που είχε σχηματιστεί .
-Αφέντη μου δεν ...
-Είσαι ανίκανος τίποτα δεν μπορείς να κάνεις πια σωστά
-Αφέντη να σου εξηγ...
-Τη να μου εξηγήσεις το τέλος σου έφτασε σε ελευθερώνω ...
Ο Μαλχιόρ σηκώθηκε όρθιος άλλα δεν έμεινε για πολύ έτσι γιατί μετατράπηκε σε στάχτη.
Οι ακόλουθοι του Μαλχιόρ άρχιζαν να φωνάζουν από τον φόβο τους.
Το νερό που ήταν στο πάτωμα σηκώθηκε μόλις ο μάγος που περνούσε από απέξω άνοιξε την πόρτα και μπήκε μέσα του , έπεσε κάτω και έπιανε το στομάχι του από των πόνο. Και οι δυο μάγοι έφυγαν τρέχοντας αλλά δεν πήγαν μακριά γιατί τους έπιασε ο Λάλινορ ο οποίος είχε ακούσει της φωνές και κατέβηκε να δει τη συμβαίνει . Είδε των μάγο που ήταν κουλουριασμένο στο πάτωμα .
-Είσαι καλά ; των ρώτησε ο Λάλινορ .
-Αυτή οι δύο με χτύπησαν άγρια για να δραπετεύσουν ...
-Και αυτές η στάχτες τη είναι
-Δεν ξέρω δεν είδα τίποτα στάχτες
Ο Λάλινορ σήκωσε των μάγο από το πάτωμα και ....
__________________
Inside the darkness I was drowning , I was searching for the light.
---------------------------------------------------
If nothing in the world can change our children will inherit nothing
"Nevermore"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Seth : 01-03-07 στις 17:57
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.