Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Το ανεξήγητο στο χώρο των τεχνών

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 07-07-07, 10:12
Valtoxionokota Ο χρήστης Valtoxionokota δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2004
Μηνύματα: 238
Προεπιλογή FAHRENHEIT- THE GAME

Μπορει να ο τιτλος να μοιαζει με την ομωνυμη ταινια του Michael Mour ομως δεν εχει καμια σχεση.

Εισαι ο Lucas Kane ενας ανυποψιαστος πολιτης που τρωει ενα γευμα σε ενα εστιατοριο της Νεας Υορκης. Ξαφνικα βρισκεσαι στις τουαλετες με ενα μαχαιρι στο χερι και εναν νεκρο ανδρα να βρισκεται στο πατωμα. Τι εχει γινει?Δεν μπορεις να θυμηθεις τι εγινε και το μονο που θελεις να κανεις ειναι να ξεφυγεις.

Μια διασταυρωση αdventure και real time action. Το παιχνιδι εχει να κανει με συνωμοσιες, υπερφυσικες ικανοτητες και μυστηριο. Αν και παλιο το παιχνιδι (νομιζω βγηκε περυσι) νομιζω ειναι μοναδικο στο ειδος του. Δοκιμαστε το. Για οσους ειναι πανω απο 18 ομως, εχει και καποιες ερωτικες σκηνες

Nα μην ξεχασω να πω οτι το παιχνιδι βγαινει μονο για PC αν και δεν ειμαι σιγουρος
__________________
My mask of sanity is about to slip
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 07-07-07, 12:18
Το avatar του χρήστη lifo
lifo Ο χρήστης lifo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 320
Προεπιλογή

Δεν βγαίνει μόνο στα pc. Είμαι σίγουρος πως καλύτερο adventure δεν υπάρχει. Είναι αρκετά τέλειο ως προς το σύστημα δράσης. Επίσης το σενάριο είναι φοβερό. Δεν θα βαρεθείτε. Παίξτε το!
__________________
~then she lit up a candle and she show me the way~
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-07-07, 22:56
Το avatar του χρήστη boogieman
boogieman Ο χρήστης boogieman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-01-2005
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

..συμφωνο κι'εγω με τα posts σας...πολλυ καλο παιχνιδι με τελειως προσωπικο στυλ και gameplay...και με πολλυ καλη ατμοσφαιρα...το ειχα ευχαριστηθει πολλυ οταν το ειχα παιξει...αν και το τελος ειναι λιγο...."κουφο"...θα επρεπε να το ειχαν φερει καπως αλλιως...γενικα του δινω "thumbs up",και το προτεινω κι'εγω σε οσους παιζουν adventures....
__________________
"We are the Ones we've been waiting for"
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.