Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 18-07-18, 16:48
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψάχνεις μηχανικούς σε forum μεταφυσικής; Ή λάθος κατάλαβα;

Λέω να πάω σε forum μηχανικών να ρωτήσω για ouija board.
Οι πολιτικοί μηχανικοί είναι σαν τις κατσαρίδες Είναι παντού.
  #82  
Παλιά 19-07-18, 01:03
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Angry

Είναι δυνατόν να έχω κάνει πειράματα δημοσιεύσεις να έχω εφεύρει το καλύτερο αντισεισμικό σύστημα και το ποιο φθηνό στον κόσμο και αντί να με έχουν στα όπα όπα για να τους αποκαλύψω την έρευνά μου να με αποκλείουν από όλα τα φόρουμ των πολιτικών μηχανικών και να αδιαφορούν οι αρμόδιοι φορείς της Ελλάδας τους οποίους έχω ενημερώσει όλους? Με βγάζουν τρελό με ειρωνεύονται αλλά κανένας δεν μπορεί να διαψεύσει αυτά που λέω. Τους προκαλώ ανοιχτά και έχουν μπει στο καβούκι τους. Ρε παιδιά σε τι χώρα ζούμε? Πάνε να μας τελειώσουν? Αν πολεμάς την καινοτομία σταματάς την οικονομία. Και δεν είμαι μόνο εγώ. Έχουμε εφευρέσεις που μπορούν να αλλάξουν τον κόσμο και αυτοί πέρα βρέχει..
Δέστε άλλη μία μεγάλη εφεύρεση που όλα τα κανάλια σιωπούν http://www.hellagen.gr/%ce%bf-%cf%80...e%bf-pbs-news/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 19-07-18 στις 01:30
  #83  
Παλιά 19-07-18, 08:56
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Εγώ αν ήμουν στη θέση του Πέτρου Ζωγράφου, θα το είχα ρίξει στο ποτό. Τόση αδικία πως να την αντέξει ένας άνθρωπος μόνος του; Και να σε χλευάζουν ρε φίλε κι από πάνω; Τα μαρτύρια του Χριστού δηλαδή. Παλιοκοινωνία...
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
  #84  
Παλιά 19-07-18, 09:41
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ αν ήμουν στη θέση του Πέτρου Ζωγράφου, θα το είχα ρίξει στο ποτό. Τόση αδικία πως να την αντέξει ένας άνθρωπος μόνος του; Και να σε χλευάζουν ρε φίλε κι από πάνω; Τα μαρτύρια του Χριστού δηλαδή. Παλιοκοινωνία...
Αν ένας εφευρέτης πάει να σώσει τα πρόβατα που τα πάνε για το σφαγείο δεν θα έχει καμία τύχη ούτε ο εφευρέτης ούτε τα πρόβατα. Είναι θέμα του τσοπάνη... θέμα πολιτικής.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 19-07-18 στις 09:44
  #85  
Παλιά 19-07-18, 16:09
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Είπαμε, άσε την Ελλάδα. Αν δεν βρίσκεις ανταπόκριση ούτε στο εξωτερικό, κάτι άλλο φταίει...
  #86  
Παλιά 19-07-18, 22:58
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Mastroianni, δώσε προσοχή πως ξεχωρίζουν οι ιδιοφυΐες από τους στόκους:

«Ο Άνθρωπος που Γνώριζε το Άπειρο»

Και τα "χαρτιά" να μην έχεις, ένας Hardy κάποτε θα σε αντιληφθεί και θα ασχοληθεί μαζί σου. Αν φυσικά καταλάβει στη συνέχει περί τίνος πρόκειται, να μη γκρινιάζεις μετά ότι σε έφαγε το σύστημα, έτσι;
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
  #87  
Παλιά 20-07-18, 07:21
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Mastroianni, δώσε προσοχή πως ξεχωρίζουν οι ιδιοφυΐες από τους στόκους:

«Ο Άνθρωπος που Γνώριζε το Άπειρο»

Και τα "χαρτιά" να μην έχεις, ένας Hardy κάποτε θα σε αντιληφθεί και θα ασχοληθεί μαζί σου. Αν φυσικά καταλάβει στη συνέχει περί τίνος πρόκειται, να μη γκρινιάζεις μετά ότι σε έφαγε το σύστημα, έτσι;
Το θέμα δεν είναι αν ασχολήθηκαν μαζί μου Ο μισός πλανήτης έχει ασχοληθεί.
Επιστημονικά το έχω αποδείξει και με δημοσιεύσεις και με πειράματα. Πρόσφατα έκανα μια νέα δημοσίευση στο τεχνικό επιστημονικό συνδρομητικό περιοδικό Μεταλλικές κατασκευές Τεύχος 1/2018
Χρήμα δεν βλέπω...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 20-07-18 στις 08:03
  #88  
Παλιά 20-07-18, 13:59
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα δεν είναι αν ασχολήθηκαν μαζί μου Ο μισός πλανήτης έχει ασχοληθεί.
Επιστημονικά το έχω αποδείξει και με δημοσιεύσεις και με πειράματα. Πρόσφατα έκανα μια νέα δημοσίευση στο τεχνικό επιστημονικό συνδρομητικό περιοδικό Μεταλλικές κατασκευές Τεύχος 1/2018
Χρήμα δεν βλέπω...
Μία από τις πολλές μεθόδους τοποθέτησης σε υφιστάμενα
Η πατέντα τοποθετημένη σε υφιστάμενη κατασκευή.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 20-07-18 στις 14:06
  #89  
Παλιά 20-07-18, 15:52
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Αυτό το πράγμα δεν είναι καλαίσθητο. Νόμιζα ότι μιλάγαμε για θεμέλια, δηλαδή νέες κατασκευές.

Αν είναι να ρίξουμε «κουρτίνα» από κολώνες στα ήδη υπάρχοντα κτίρια, άσ' το καλύτερα... δεν θα μας φτάνουν ούτε τα (στενά) ελληνικά πεζοδρόμια.
  #90  
Παλιά 20-07-18, 20:58
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό το πράγμα δεν είναι καλαίσθητο. Νόμιζα ότι μιλάγαμε για θεμέλια, δηλαδή νέες κατασκευές.

Αν είναι να ρίξουμε «κουρτίνα» από κολώνες στα ήδη υπάρχοντα κτίρια, άσ' το καλύτερα... δεν θα μας φτάνουν ούτε τα (στενά) ελληνικά πεζοδρόμια.
Για υφιστάμενα κτίρια μιλάμε όχι για υπό κατασκευή. Σε σπίτια υπό κατασκευή είναι άλλα σχέδια και για υφιστάμενα υπάρχουν και άλλα σχέδια. Υπάρχει όμως και αυτή η λύση αρέσει δεν αρέσει που την εφάρμοσαν στην Ιαπωνία.
Υπάρχουν όπως είπα πολλές μέθοδοι.Και εγκάρσια δουλεύει, και χιαστά δουλεύει ο τένοντας πάνω σε τοίχο. Και νέες περιφερειακές ή εσωτερικές κολόνες με την πατέντα μπορείς να φυτέψεις σε αστικά μέρη με υφιστάμενες κατασκευές. Έχω προβλέψει να τοποθετείτε σε κάθε υφιστάμενη κατασκευή ( κατόπιν μελέτης )
Γενικός τα τελικά «προϊόντα» του Πολιτικού Μηχανικού εμφανίζουν ανομοιογένειες και κάθε έργο παρουσιάζει τις δικές του ιδιαιτερότητες, τις δικές του απαιτήσεις και τους δικούς του περιορισμούς Πόσο μάλλον τα υφιστάμενα Θα σας βάλω μερικές εικόνες για να τις μελετήσετε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 20-07-18 στις 21:12
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.