Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Θρησκειολογία –Μυθολογίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 03-11-10, 17:01
Το avatar του χρήστη Raziel!*
Raziel!* Ο χρήστης Raziel!* δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
H αδελφοτητα του Παγωνιου ειναι ακρως μυστικη ως προς τον κοινο πολιτη, οχι ομως αυτον που ερευνα και κυριως αυτον που ερχεται σε επαφη μαζι τους για 3 ολοκληρα χρονια! Η ατραπος προς αυτο που συμβαινει (την αποκατασταση του Τelek Maus, Peacock Angel) βρισκεται αυτη τη στιγμη στο ακολουθο ιστολογιο : http://morningstar-astreas.blogspot.com
Eχουμε μια μεγαλη υποψια οτι με αυτο το μανιφεστο ο ανθρωπος τους-αντιπροσωπος στον ελλαδικο χωρο ξεκινα το εργο του μελαμψου Μεγαλου Διδασκαλου που συντομα θα προβει στη Διακηρυξη του
Για αυτον τον λογο σε ρωτησα για την αδελφοτητα.Το υποψιαστηκα οτι κατι παραπανω θα ηξερες.Εγω εμαθα για την υπαρξη της καταλαθος και ειναι και το μονο που εμαθαΟσο και να εψαχνα για αυτην δεν εβρισκα τιποτα(αν και λογικο να μην βρισκω τιποτα εφοσον ειναι μυστικη) αξιολογο.Ο Διδασκαλος γιατι ειναι "Μεγαλος"? λογο της φυσης του,της προελευσης του,της Διδασκαλιας του,για ποιο απο ολα?
__________________
I wish I had the power to escape from this thing people call reality
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 03-11-10, 17:06
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

sorry που διακοπτω το θεμα...αλλα γιατι τα δικα μου μηνυματα διαγραφονται ή πολυ απλα προσπερνουνται χωρις απαντηση?? τοσο ηλιθια ειναι για σας τους διανοουμενους???? δεν μπορει δηλ. να παρει καποιος αλλος μερος στην συζητηση?

περιμενω απαντηση, και φυσικα αν ειστε δικαιοι αυτο το μηνυμα μου δεν θα διαγραφει
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 03-11-10, 17:10
Το avatar του χρήστη Kerezoon
Kerezoon Ο χρήστης Kerezoon δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
sorry που διακοπτω το θεμα...αλλα γιατι τα δικα μου μηνυματα διαγραφονται ή πολυ απλα προσπερνουνται χωρις απαντηση?? τοσο ηλιθια ειναι για σας τους διανοουμενους???? δεν μπορει δηλ. να παρει καποιος αλλος μερος στην συζητηση?

περιμενω απαντηση, και φυσικα αν ειστε δικαιοι αυτο το μηνυμα μου δεν θα διαγραφει
και μονο που εισαι γυναικα θα ηθελα να σε διαβασω εκτενως: παρακαλω πες μας!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raziel!* Εμφάνιση μηνυμάτων
Για αυτον τον λογο σε ρωτησα για την αδελφοτητα.Το υποψιαστηκα οτι κατι παραπανω θα ηξερες.Εγω εμαθα για την υπαρξη της καταλαθος και ειναι και το μονο που εμαθαΟσο και να εψαχνα για αυτην δεν εβρισκα τιποτα(αν και λογικο να μην βρισκω τιποτα εφοσον ειναι μυστικη) αξιολογο.Ο Διδασκαλος γιατι ειναι "Μεγαλος"? λογο της φυσης του,της προελευσης του,της Διδασκαλιας του,για ποιο απο ολα?
Λογω ολων των παραπανω

* Για να αποφεύγεις να κάνεις συνεχόμενα ποστ, εντός μισής ώρας έχεις τη δυνατότητα να κάνεις edit το μήνυμά σου και να προσθέσεις ό,τι παραπάνω θέλεις να πεις.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη melian : 03-11-10 στις 20:16 Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 03-11-10, 17:22
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
και μονο που εισαι γυναικα θα ηθελα να σε διαβασω εκτενως: παρακαλω πες μας!

παιζει καποιο ρολο το οτι ειμαι γυναικα??

παρακολουθω την συζητηση γιατι ειναι ενα θεμα που με ενδιαφερει, εχω καταληξει και γω σε καποιες αποψεις σχετικα με τον Εωσφορο,(μετα απο εσωτερικη αναζητηση) και πριν λιγες μερες σας ανεφερα μια απο αυτες σχετικα με τον εκπτωτο σαμαελ..παρολα αυτα λογικο το βρισκω να μου δημιουργηθουν ορισμενες αποριες γιαυτο και παρενεβηκα και ρωτησα σχετικα με την κερκυρα...δεν ειμαι παντογνωστης...το παραδεχομαι και γιαυτο ρωταω για να μαθω...
αλλα ειλικρινα , παρολο που ζηταω συγνωμη που παραφερθηκα με το παραπανω μηνυμα μου (νευριασα ) παραλληλα στενοχωριεμαι που βλεπω αυτη την αντιμετωπιση σε ατομα που απλα θελουν να μαθουν...δεν παραβιασα κανενα κανονα του φορουμ...ουτε εβρισα κανεναν, ισα ισα η προσεγγιση μου ηταν με χιουμορ....
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 03-11-10, 17:47
Το avatar του χρήστη Kerezoon
Kerezoon Ο χρήστης Kerezoon δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
παιζει καποιο ρολο το οτι ειμαι γυναικα??

παρακολουθω την συζητηση γιατι ειναι ενα θεμα που με ενδιαφερει, εχω καταληξει και γω σε καποιες αποψεις σχετικα με τον Εωσφορο,(μετα απο εσωτερικη αναζητηση) και πριν λιγες μερες σας ανεφερα μια απο αυτες σχετικα με τον εκπτωτο σαμαελ..παρολα αυτα λογικο το βρισκω να μου δημιουργηθουν ορισμενες αποριες γιαυτο και παρενεβηκα και ρωτησα σχετικα με την κερκυρα...δεν ειμαι παντογνωστης...το παραδεχομαι και γιαυτο ρωταω για να μαθω...
αλλα ειλικρινα , παρολο που ζηταω συγνωμη που παραφερθηκα με το παραπανω μηνυμα μου (νευριασα ) παραλληλα στενοχωριεμαι που βλεπω αυτη την αντιμετωπιση σε ατομα που απλα θελουν να μαθουν...δεν παραβιασα κανενα κανονα του φορουμ...ουτε εβρισα κανεναν, ισα ισα η προσεγγιση μου ηταν με χιουμορ....
τι εχει γινει συγκεκριμενα με την Κερκυρα; και ποιο ειναι το ακριβες σου ερωτημα;
__________________
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΗΣ
http://morningstar-astreas.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 03-11-10, 18:17
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ.
Η ερώτηση ενδεχομένως να απαντήσει και στο πόσα τελικά δεινά για αυτή τη χώρα ξεκίνησαν από την Κέρκυρα, κανένα ή ορισμένα?
τυχαινει να ειμαι κερκυραια...κακο ειναι αυτο???
επειδη εχω κανει ερευνες και γνωριζω καποια πραγματα για την κερκυρα σε σχεση με το θεμα...απλα ρωτησα γιατι αναφερθηκε στην συζητηση
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 03-11-10, 19:55
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη demi θα μου επιτρέψεις να ρωτήσω και εγω απο την μεριά μου μια
και γνωριζω αρκετά για την Ιστορία της Κέρκυρας αλλα και φίλους εχω
Κερκυραίους και πηγαινω εκει πανω απο 30 χρονια.

Αυτό που γνωρίζω πως εκεί Ιδρύθηκε πρώτη Μεγάλη Στοά στον Ελληνικό
χώρο με τίτλο "Γαληνοτάτη Μεγάλη Ανατολή της Ελλάδος, κατ' Ανατολήν
Κερκύρας το 1811.

Εκτος εαν γνωρίζεις εσύ και κάτι άλλο.

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 03-11-10, 23:29
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη demi θα μου επιτρέψεις να ρωτήσω και εγω απο την μεριά μου μια
και γνωριζω αρκετά για την Ιστορία της Κέρκυρας αλλα και φίλους εχω
Κερκυραίους και πηγαινω εκει πανω απο 30 χρονια.

Αυτό που γνωρίζω πως εκεί Ιδρύθηκε πρώτη Μεγάλη Στοά στον Ελληνικό
χώρο με τίτλο "Γαληνοτάτη Μεγάλη Ανατολή της Ελλάδος, κατ' Ανατολήν
Κερκύρας το 1811.

Εκτος εαν γνωρίζεις εσύ και κάτι άλλο.

Ευχαριστώ.

αυτο λες να εννοουσε ο φιλος μας του οποιου το ονομα δεν προλαβα να συγκρατησω, μιας και το δικο του μηνυμα διαγραφηκε?

anyway,

για την ερευνα δεν μπορω να αναφερω πολλα, ειναι προσωπικη...δεν μπορω να την κοινοποιησω γιατι εχει σχεση ατομα που ειναι εν ζωη και με το επιθετο μου...το μονο που μπορω να πω οτι μια μερα ανοιξα ενα παραφυσικο περιοδικο που ειχε αρθρο σχετικα με το θεμα και αναφεροτανε στην οικογενεια μου και στο ονομα μας (!)
γιαυτο ηθελα να μαθω σχετικα...sorry αν ενοχλησα... μπορειτε να συνεχισετε την κουβεντα

φιλε avatargr σ'ευχαριστω για την διευκρινιση
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 08-11-10, 11:36
Το avatar του χρήστη Raziel!*
Raziel!* Ο χρήστης Raziel!* δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 64
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
H αδελφοτητα του Παγωνιου ειναι ακρως μυστικη ως προς τον κοινο πολιτη, οχι ομως αυτον που ερευνα και κυριως αυτον που ερχεται σε επαφη μαζι τους για 3 ολοκληρα χρονια! Η ατραπος προς αυτο που συμβαινει (την αποκατασταση του Τelek Maus, Peacock Angel) βρισκεται αυτη τη στιγμη στο ακολουθο ιστολογιο : http://morningstar-astreas.blogspot.com
Eχουμε μια μεγαλη υποψια οτι με αυτο το μανιφεστο ο ανθρωπος τους-αντιπροσωπος στον ελλαδικο χωρο ξεκινα το εργο του μελαμψου Μεγαλου Διδασκαλου που συντομα θα προβει στη Διακηρυξη του
Μηπως Kerezoon το ονομα ειναι Melek η καλυτερα Malek Taus και οχι Telek Maus
οπου Malek σημαινει Master η Αngel και Taus σημαινει Παγωνι?
__________________
I wish I had the power to escape from this thing people call reality
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 08-11-10, 15:43
Το avatar του χρήστη Kerezoon
Kerezoon Ο χρήστης Kerezoon δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-10-2010
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raziel!* Εμφάνιση μηνυμάτων
Μηπως Kerezoon το ονομα ειναι Melek η καλυτερα Malek Taus και οχι Telek Maus
οπου Malek σημαινει Master η Αngel και Taus σημαινει Παγωνι?


χαχαχαχαχα! Κεκτημενη ταχυτητα και οι υποχρεωσεις πολλες!!!
__________________
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΣΗΣ
http://morningstar-astreas.blogspot.com
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.