Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 01-04-13, 20:40
Pavlos Georgiou Ο χρήστης Pavlos Georgiou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2013
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Κυριακη καλη επιτυχια στον νευρολογο αν και πιστευω οτι δεν θα εχεις κατι. Πραγματικα. και το ευχομαι να σου πω την αληθεια. Μπορει να σε στειλει και για μελετη υπνου. Τουλαχιστον εμεις το καναμε και αυτο. ολα φυσιολογικα.

Demi το κακο-καλο ειναι οτι δεν εχει ακριβες συμπερασμα γιατι ειναι μπερδεμα.
Δηλαδη: Ρωτωντας την και απο τις απαντησεις που πηρε απο εκεινη (προφανως δεν τις ξερω και δεν μπορει να μου τις πει) ειναι πως γενικα εχει καλη ψυχοσυνθεση μεχρι το συμβαν. Το σιγουρο ειναι οτι τη ρωτησε για το παρελθον φυσικα και για στρες στεναχωριες παιδικα χρονια κολληματα που τυχον να ειχε ή τραυματικες εμπειριες. Κατι τετοια ρωτανε οι ψυχολογοι νομιζω.
Η κακη ψυχοσυνθεση και η κατασταση σοκ ξεκιναει αρχικα λογω φοβου απο το συμβαν και τρομερου πονου απο τα σημαδια και κατ επεκταση λογω ντροπης για τον εαυτο της επειδη νομιζει οτι φταιει. Οταν ρωταται για ποιο πραγμα φταιει απανταει πως δεν ξερει. Παντως σιγουρα φταιει για να τις συμβαινει αυτο.
Εχει τυψεις και δεν ξερει γιατι. 2 χρονια ψυχοθεραπεια καποια στιγμη θα ελεγε το γιατι εαν κατι υπηρχε. απο οσο ξερω εγω δεν φταιει καπου. Τωρα....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 01-04-13, 20:56
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

αρα κ εδω εχουμε ενοχικο συναισθημα...

το κλειδι για μενα βρισκετε εκει...αν θυμαστε ηταν η πρωτη ερωτηση που εκανα...


τα υπολοιπα ειναι ευκολα...


παρενθεση...το ενοχικο συναισθημα, δεν σημαινει οτι οντως φταιει σε κατι...μπορει κατι αλλο, να της εχει δημιουργησει την ενοχη...πχ, αυταρχικη μητερα η πατερας, η ελλειψη αγαπης σε μικρη ηλικια κ πολλα αλλα....δεν σημαινει οτι αυτα τα εχει η αδερφη σου, απλα οτι οι ενοχες μπορει να προερχονται απο διαφορα πραγματα κ οχι απο πραγματικη ενοχη...
__________________
be no good, be real

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη demi : 01-04-13 στις 21:00
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 01-04-13, 21:07
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pavlos Georgiou Εμφάνιση μηνυμάτων
Κυριακη καλη επιτυχια στον νευρολογο αν και πιστευω οτι δεν θα εχεις κατι. Πραγματικα. και το ευχομαι να σου πω την αληθεια. Μπορει να σε στειλει και για μελετη υπνου. Τουλαχιστον εμεις το καναμε και αυτο. ολα φυσιολογικα.

Demi το κακο-καλο ειναι οτι δεν εχει ακριβες συμπερασμα γιατι ειναι μπερδεμα.
Δηλαδη: Ρωτωντας την και απο τις απαντησεις που πηρε απο εκεινη (προφανως δεν τις ξερω και δεν μπορει να μου τις πει) ειναι πως γενικα εχει καλη ψυχοσυνθεση μεχρι το συμβαν. Το σιγουρο ειναι οτι τη ρωτησε για το παρελθον φυσικα και για στρες στεναχωριες παιδικα χρονια κολληματα που τυχον να ειχε ή τραυματικες εμπειριες. Κατι τετοια ρωτανε οι ψυχολογοι νομιζω.
Η κακη ψυχοσυνθεση και η κατασταση σοκ ξεκιναει αρχικα λογω φοβου απο το συμβαν και τρομερου πονου απο τα σημαδια και κατ επεκταση λογω ντροπης για τον εαυτο της επειδη νομιζει οτι φταιει. Οταν ρωταται για ποιο πραγμα φταιει απανταει πως δεν ξερει. Παντως σιγουρα φταιει για να τις συμβαινει αυτο.
Εχει τυψεις και δεν ξερει γιατι. 2 χρονια ψυχοθεραπεια καποια στιγμη θα ελεγε το γιατι εαν κατι υπηρχε. απο οσο ξερω εγω δεν φταιει καπου. Τωρα....

Φιλέ Παύλο δεν είχα σκοπό να ασχοληθω με το θέμα καθότι θεωρώ οτι είναι πολύ λεπτό και κατά δεύτερον οτι μονο οι ειδικοί μπορούν να βρούν την λύση..
Λες οτι έχει τύψεις και νομίζει οτι φταίει
Εδώ είναι το κλειδί φιλέ μου, η αδελφή σου έχει κάποια πραγματα κρυμμένα μέσα της για 2 λόγους ειτε φοβάται ειτε ντρέπεται να τα πεί.
Οι γυναίκες όταν πέφτουν σε αρρωστημενες σχέσεις κανουν το ποιο συχνό και τραγικό λάθος καθώς θυματοποιουνται στο εκάστοτε σύντροφο, μπερδεύουν το σωστο και το λάθος, το καλό και το κακό, και η ψυχοσύνθεση διαλύεται.....
Κάποια στιγμη θα μάθετε την αλήθεια όταν θα είναι έτοιμη να την πει γιατί ίσως πονέσει.....................
Φιλικά και με κάθε σεβασμο.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 01-04-13, 21:29
Pavlos Georgiou Ο χρήστης Pavlos Georgiou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2013
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

τι να πω ρε κοριτσια ξερω γω?
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 01-04-13, 21:31
Κυριακή Ο χρήστης Κυριακή δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-03-2013
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Καλα μαντης εισαι? Τι να πω?
Εγω αντεχω ακομα (νομιζω) και το ψαχνω οσο μπορω παντως. Απο θρησκευτικα,μεταφυσικα ιατρικα... να δω που θα με βγαλει τελικα.. δεν ξερω. Η νευρολογος παντως μου ειπε πως θα κανουμε εγκεφαλογραφημα την ωρα που θα γινει και θα ειναι stαnd by. Το πολυ μια ωρα μετα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κυριακή : 01-04-13 στις 21:33
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 01-04-13, 21:55
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κυριακή Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα μαντης εισαι? Τι να πω?
Εγω αντεχω ακομα (νομιζω) και το ψαχνω οσο μπορω παντως. Απο θρησκευτικα,μεταφυσικα ιατρικα... να δω που θα με βγαλει τελικα.. δεν ξερω. Η νευρολογος παντως μου ειπε πως θα κανουμε εγκεφαλογραφημα την ωρα που θα γινει και θα ειναι stαnd by. Το πολυ μια ωρα μετα.


Διόρθωση να το γράψω ποιο κομψά δεν κατάλαβα σε ποιον αναφερεσαι δεν το είπα επιθετικά......

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anna. : 01-04-13 στις 22:06
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-04-13, 10:02
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

μπορει κ να μην γνωριζει συνειδητα η αδελφη του παυλου, ( κ εσυ κυριακη), στο που φταει!! μπορει να ειναι κατι που το εχει σπρωξει βαθεια στο υποσυνειδητο κ γιαυτο εκδηλωνεται ετσι, ειτε poltegeist, ειτε με συνδρομα, οπως ανεφερε στο αλλο ποστ ο αναστασιος, ειτε συνδιασμος των δυο...

θα μου πεις, κανεις διαγνωση απο το διαδικτυο?? οχι, κ γιαυτο απο την αρχη ειπα οτι χρειαζεται ειδικος...καποιος πιο ανοιχτομυαλος λιγο...


λογικα, η συνεχεια θα παει καπως ετσι...πρωτα πρεπει να κατανοησει, οτι, οτι κανει στον εαυτο της, το δημιουργει η ιδια...λογικα τα φαινομενα θα μειωθουν σε ενταση...

μετα ισως καποια φαρμακευτικη αγωγη, αν δει ο ψυχιατρος, οτι χρειαζεται...

κ μετα τρομερη υπομονη κ τα αυτια ανοιχτα για καθε λεξη, προσοχη σε καθε κινηση κ ματια, που θα μπορουσε να δειξει το βαθεια χωμενο συναισθημα....
ειναι το πιο δυσκολο σημειο, γιαυτο ειπα οτι τα υπολοιπα ειναι ευκολα...

παυλο, συζητα τα με τον γιατρο της ολα αυτα...

κ εσυ κυριακη, μετα απο τις εξετασεις, ενημερωσε μας αν θες...
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-04-13, 19:47
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anna. Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλέ Παύλο δεν είχα σκοπό να ασχοληθω με το θέμα καθότι θεωρώ οτι είναι πολύ λεπτό και κατά δεύτερον οτι μονο οι ειδικοί μπορούν να βρούν την λύση..
Λες οτι έχει τύψεις και νομίζει οτι φταίει
Εδώ είναι το κλειδί φιλέ μου, η αδελφή σου έχει κάποια πραγματα κρυμμένα μέσα της για 2 λόγους ειτε φοβάται ειτε ντρέπεται να τα πεί.
Οι γυναίκες όταν πέφτουν σε αρρωστημενες σχέσεις κανουν το ποιο συχνό και τραγικό λάθος καθώς θυματοποιουνται στο εκάστοτε σύντροφο, μπερδεύουν το σωστο και το λάθος, το καλό και το κακό, και η ψυχοσύνθεση διαλύεται.....
Κάποια στιγμη θα μάθετε την αλήθεια όταν θα είναι έτοιμη να την πει γιατί ίσως πονέσει.....................
Φιλικά και με κάθε σεβασμο.





Εδώ -------------------------------------------
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 10-04-13, 00:39
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλημέρα σας.

Δεν θα γράψω για το θέμα αλλά για το ότι η δημιουργός του θέματος το
άνοιξε 2 φορές και όλοι γράφεται και στα 2 θέματα....

Μάλλον κάποιος συντονιστής θα πρέπει να επέμβει και να τα ενοποιήσει.....

Ευχαριστώ.


Από Beetlejuice: AVATAR κλείδωσα το ένα οπότε η συζήτηση μπορεί να γίνει εδώ. Όσοι έχουν μηνύματα στο άλλο thread μπορούν να τα μεταφέρουν.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 10-04-13 στις 00:45
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 11-04-13, 23:00
Κυριακή Ο χρήστης Κυριακή δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-03-2013
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων

κ εσυ κυριακη, μετα απο τις εξετασεις, ενημερωσε μας αν θες...
Λοιπόν.. το εγκεφαλογραφημα ηταν μια χαρα. Και μαλιστα γενικα ολα ηταν μια χαρα οσο αφορα την νευρολογικη αποψη. Κανενα προβλημα...
Δεν ξερω αλλα λεω να επιμεινω λιγο ακομα οσο αφορα τη θρησκεια. Μου ειπαν για εναν γεροντα στο περιστερι και λεω να παω. Ποιος ξερει κατι μπορει να βοηθησει. Αν εχετε υπ οψιν οποιαδηποτε αλλη εξεταση ισως θα μπορουσε να βοηθησει.. τα φωτα σας παρακαλω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.