Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 30-05-14, 18:58
justin19 Ο χρήστης justin19 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2010
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Δεν μπαίνω συχνά αλλά μου έκανε εντύπωση το συγκεκριμένο θέμα που η κοπέλα βλέπει συνέχεια αγίους.Δεν ξέρω ίσως είναι ο εγκέφαλος που προκαλεί όλο αυτό,και βλέπεις αγίους.Μεγάλωσα σε μια οικογένεια,της οποίας τα άτομα δεν πίστευαν (πέρα από τη μητέρα μου η οποία δεν είναι εν ζωή).Ο πατριός μου και η αδερφή μου πάντα ήταν άθεοι/άθρησκοι και επειδή είναι και μορφωμένοι λένε ότι έχουν έναν παραπάνω λόγο να μην πιστεύουν,απλά πηγαίνουν εκκλησία έτσι για το τυπικό.Το ίδιο και όλοι στο μεταπτυχιακό που κάνω τώρα,οι φίλοι/γνωστοί μου στη σχολή κλπ.Γενικά όλοι οι γνωστοί μου πιστεύουν ότι είμαστε σάρκα και μόνο,και μετά το θάνατο τέλος,ανυπαρξία.
Εγώ πάντα πίστευα αλλά έχω διχαστεί τα τελευταία χρόνια.Πέρα από όνειρα που έχω δει πολλές φορές μια μαυροντυμένη (που συμβολικά είναι η Παναγία) ή όνειρα που απλά βλέπω την εικόνα της Παναγίας να κινείται, δεν μου έχει τύχει κάτι αξιοσημείωτο.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 30-05-14, 21:35
magicfairy Ο χρήστης magicfairy δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2012
Περιοχή: greece
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=7194

εδω ειναι αναλυτικα η εμπειρια μου elenlepen
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 31-05-14, 00:45
elenlepen Ο χρήστης elenlepen δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-05-2014
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από magicfairy Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=7194

εδω ειναι αναλυτικα η εμπειρια μου elenlepen
μολις διαβασα την ιστορια σου και παγωσα...τελικα εμαθες τι ηταν αυτο που ειδες??
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-06-14, 02:10
space cowboy Ο χρήστης space cowboy δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-03-2013
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από elenlepen Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας θα ηθελα την γνωμη σας σε αυτο το θεμα! Ειμαι 22 χρονων και ειμαι φοιτητρια. Λοιπον, οταν ημουν πρωτη γυμνασιου ειχα δει για πρωτη φορα στον υπνο μου αγιο! Εκεινο το βραδυ φοβομουν πολυ υπερβολικα ομως και φοβομουν να κοιμηθω.οταν κοιμηθηκα ονειρευτηκα τον αγιο σπυριδωνα και δεν ηξερα ποιος ειναι και μου ειπε οτι ηταν ο αγιος σπυριδωνας και μα μην φοβαμαι γιατι με προσεχει και μου εδειξε μια οθονη..και μου είπε απο εδω βλεπω τα κακα πραγματα και τα διωχνω. Οταν ξυπνησα χαρηκα πολυ που ειδα αυτο το ονειρο.
Οταν ημουν δευτερα λυκειου αρχισα να βλεπω στον υπνο μου τρεις συνεχομενες κυριακες οτι προσκηνουσα τα λειψανα της αγιας παρασκευης..οταν πηγα τριτη λυκειου ενα βραδυ ειδα στον υπνο μου τον αγιο ραφαηλ να μου λεει οτι θα παρω το πτυχιο μου στα αγγλικα αλλα και οτι θα περασω στις πανελληνιες..(κ ετσι εγινε) στην συνεχεια τον ξαναονειρευτηκα 2-3 φορες προν δωσω πανελληνιες.. Επισης, ονειρευτηκα προν βγουν τα αποτελεσματα απο τις πανελληνιες οτι ενας καθηγητης μου απο το φροντιστηριο με πηρε σε ενα εξοκκλησι και μου ειπε να αναψω ενα κερακι για τον μπιλι..αλλα εγω δεν ηξερα τι εννοουσε και αναψα κερακι στον υπνο μ
Και εκει μεσα ηταν τα λειψανα του μεγα βασιλειου. Τελικα περασα ελληνικη φιλολογια! Και σιγουρα περασα άπο θαυμα!!!
Οταν ημουν πρωτο ετος ονειρευτηκα τον μεγα βασιλειο παλι και με χαιρετησε με το ονομα μου και εγω (στο ιδιο ονειρο ) πηγα και το ειπα σε ενα παππα αγνωστο οτι μου μιλησε ο μεγας βασιλειος και ξαφνικα ο παππας με δαγκωσε στο χερι 3 φορες και κοπηκα σε 3 μαθηματα τοτε! Και το καλοκαιρι του 2012 ονειρευτηκα τπν ιησου χριστο και με πηρε μια βολτα και ξαφνικα βρεθηκαμε σε ενα δικαστηριο οπου με κατηγορουσαν εμενα και τον χριστο και μετα με ξαναγυρισε σπιτι μου και μου φορεσε στο χερι μου εναν χρισο σταυρο με μικρη αλησιδα και εφυγε..τελος φετος τον χειμωνα ονειρευτηκα τον αγιο σπυριδωνα ομως ηταν διαφορετικος στην εμφανιση απο αλλες φορες ηταν κουρασμενος και δεν μπορουσε να αναπνευσει καλα και ηταν ξαπλωμενος σε καρεκλες της εκκλησιας και
Μου ειπε οτι θα περασω τα μαθηματα μου και οτι θα παρω πτυχιο και να ειμαι προσεκτικη οταν θα διδαξω..και καναμε μια συμφωνια ειπαμε οτι καθε που θα αναβω κερι στην εκκλησια θα αναβω ενα γιαυτον και ενα για τον μεγα βασιλειο. Και τωρα πριν μια εβδομαδα ονειρευτηκα οτι ανοιξα την ντουλάπα μου εδω στο σπιτι που μενω (στην πολη που σπουδαζω) και βρηκα μεσα μια καρτα που μου ειχε στειλει πριν 4 χρονια η συγχορεμενη η ευγενεια κλειδαρα αλλα αυτη την φορα η καρτα ειχε πανω τα γραμματα της και την υπογραφη της! Α! Κ αλλη μια φορα ονειρευτηκα την αγια αννα μονο που δεν ηταν αυτη σλλα ηταν ο δαιμονας και ειχε παρει την μορφη της αλλα εγω το ειχα καταλαβει..

Δεν ειναι περιεργο που ειμαι 22 και βλεπω τετοια ονειρα καποιες φορες; Κανεις δεν με πιστευει οτι βλεπω τετοια ονειρα και οι φιλες μου , μου λενε οτι τα βλεπω γιατι τα σκεφτομαι, ομως δεν ειναι ετσι δεν τα σκεφτομαι. Συνηθως τα βλεπω αυτα τα ονειρα οταν αγχονομαι για τα μαθηματα μου αλλα και παλι δεν σκεφτομαι οτι θα ονειρευτω τετοια ονειρα...σας εχει τυχει εσας να δειτε τετοια ονειρα;;
Βασικα ειναι περιεργο το οτι εισαι 22 και ξεχωριζεις τους αγιους...Και μια απορια.Ο Ιησους στον υπνο σου ηταν ξανθος οπως στις ταινιες η Αραβας?
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 19-06-14, 23:09
elenlepen Ο χρήστης elenlepen δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-05-2014
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από space cowboy Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικα ειναι περιεργο το οτι εισαι 22 και ξεχωριζεις τους αγιους...Και μια απορια.Ο Ιησους στον υπνο σου ηταν ξανθος οπως στις ταινιες η Αραβας?
απο οσες ταινιεσ εχω δει πιο πολυ εμοιαζε με αυτον απο την ταινια ιησους απο την ναζαρετ.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 23-10-16, 22:28
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Καλησπερα... Πιστευω οτι ειναι αληθινα αυτα που βιωνεις και σου συνιστω να εισαι κοντα στο Θεο... Και επισης θα επρεπε να χαιρεσαι για αυτα που βιωνεις γιατι σε προστατευουν αυτοι οι αγιοι... Απλα μην τα δημοσιοποιεις παντου γιατι πολλοι κακοπροαιρετοι υπαρχουν
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 28-10-16, 20:39
crazyelena Ο χρήστης crazyelena δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-03-2016
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα... Πιστευω οτι ειναι αληθινα αυτα που βιωνεις και σου συνιστω να εισαι κοντα στο Θεο... Και επισης θα επρεπε να χαιρεσαι για αυτα που βιωνεις γιατι σε προστατευουν αυτοι οι αγιοι... Απλα μην τα δημοσιοποιεις παντου γιατι πολλοι κακοπροαιρετοι υπαρχουν

Συμφωνώ με τον Ηλία1990.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 28-10-16, 23:44
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από crazyelena Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ με τον Ηλία1990.


Τα έχω περάσει κι εγώ Έλενα , μια εμπειρια σου γράφεις ή λες και πέφτουν να σε φάνε. Αντί να εστιάσεις στο κυρίως θέμα και να ψαχτείς με κάποια πραγματα σε αυτήν την ζωή ειρωνεύεσαι ότι δεν μπορείς να εξηγήσεις ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.