Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 20-04-18, 11:44
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Annie56 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα σε όλα τα μελοι του φόρουμ. Καταρχάς θέλω να τονίσω ότι είναι η πρώτη φορά που μπαίνω σε ένα σάιτ σαν αυτό και νιώθω λίγο άβολα με αυτό που θα σας διηγηθώ καθώς καταλαβαίνω πως σε πολλούς θα ακουστεί τρελό αυτό . Θέλω να τονίσω για όσους έχουν την τάση να αμφισβητούν τα πάντα πως έχω σώας τας φρένας δεν πίνω ούτε παίρνω ουσίες και ότι ζω το τελευταίο 3 μηνο είναι πέρα για πέρα αληθινό . Ονομάζομαι Άννα είμαι παντρεμένη και έχω δυο παιδιά ένα από τον πρώτο μου γάμο και ένα από τον δεύτερο . Όλα άρχισαν όταν μπήκαμε στο 2018 φέτος τον Ιανουάριο . Από την πρώτη κιόλας μερα έβλεπα εφιάλτες με την μικρή μου κόρη την Στεφάνια ηλικίας 5 . Δεν θυμόμουν τι έβλεπα απλά ξυπνούσα ανήσυχη και ένιωθα την ανάγκη να ανοίξω την πόρτα του δωματίου της να δω αν είναι καλά . Ένα βράδυ όμως ξύπνησα και θυμόμουν με πολλές λεπτομέρειες το όνειρο που είδα . Είχα δει την μικρή μας κόρη να προσπαθεί να μας σκοτώσει και εμείς να την παρακαλάμε να μην το κάνει . Το ίδιο βράδυ σηκώθηκα να πάω στο δωμάτιο της και την είδα όρθια μπροστά στο παράθυρο να χαϊδεύει την κουρτίνα . Δεν έχω τρομάξει πιο πολύ από ότι τρόμαξα εκείνη την μερα . Της μίλησα ήρεμα και με κοίταξε και μου είπε νυστάζω μαμα θέλω να κοιμηθω . Από την μερα εκείνη 29 Ιανουαρίου έως και σήμερα συμβαίνουν παράλογα πράγματα στο παιδί μου . Κατουράει στον ύπνο της ουρλιάζει τα βραδυα τρωει παρα πολύ και στην συνέχεια το κάνει εμετό,τα βραδυα που κοιμόμαστε ξυπνάει και τρέχει πέρα δώθε σε όλο το σπίτι . Προσπάθησα να δικαιολογήσω την συμπεριφορά της σαν κάτι φυσιολογικό για ένα παιδί μέχρι που πριν λίγες μέρες μου έδωσε μπάτσα και με έβρισε χυδαία . Επίσης στον παιδικό σταθμό που πάει η δασκάλα της δηλώνει πως είναι άψογη πέρα από μια μοναδική μερα που δάγκωσε μια γάτα στην αυλή . Δεν έχω παει σε ειδικό ακόμα ντρέπομαι να του πω τις σκέψεις μου αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι κάτι έχει μπει μέσα στο παιδί μου εξου και τα όνειρα που έβλεπα . Μην με κοροϊδέψετε βρίσκομαι σε απόγνωση . Οποίος μπορεί να δώσει μια συμβουλή το οτιδήποτε για να βοηθήσει θα είναι σεβαστώ .
Απ' οτι καταλαβαίνω, το παιδάκι πάσχει απο κρίσεις νυχτερινού τρόμου. Υπάρχει κάποια πηγή άγχους ή ανασφάλειας για το παιδί στο περιβάλλον του;
Αν είναι αυτό, περνάει με την ηλικία. Αν όχι, μπορεί αυτά που συμβαίνουν τώρα να είναι πρόλογος μεγαλύτερων προβλήματων και το καλύτερο είναι να ξεκινήσει απο τώρα κάποια παρακολούθηση απο κάποιον ειδικό, π.χ. παιδοψυχολόγο ή/και ψυχίατρο, σύμφωνα με τη καθοδήγηση που θα σας δώσουνε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gabriell : 20-04-18 στις 11:48
  #12  
Παλιά 20-04-18, 11:47
Annie56 Ο χρήστης Annie56 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-04-2018
Περιοχή: Ιερισσό
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι πολύ λεπτό το θέμα με τα μικρά παιδιά, μπορεί κάτι που δεν μπορείς να φανταστείς να τα προκαλεί όλα αυτά. Μεγάλη προσοχή πάντως με αυτούς τους "εξορκισμούς", εδώ παπάδες που είναι μορφωμένοι σου λένε να εξαντλήσεις όλα τα ιατρικά μέσα πρώτα και μετά βλέπουμε.
Το καταλαβαίνω αυτό που μου λέτε και σίγουρα πριν φτάσω σε τέτοιο σημείο θα εξαντλήσω όλα τα ενδεχόμενα πρώτα .... Περιμένω πως και πως την επίσκεψη στον παιδοψυχολόγο αύριο.
  #13  
Παλιά 20-04-18, 11:48
Το avatar του χρήστη Gabriell
Gabriell Ο χρήστης Gabriell δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2012
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 490
Προεπιλογή

Απο περιέργια να ρωτήσω επίσης όλα αυτά συμβαίνουν στην επαρχία ή σε κάποιο αστικό κέντρο;
  #14  
Παλιά 20-04-18, 12:13
Annie56 Ο χρήστης Annie56 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-04-2018
Περιοχή: Ιερισσό
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gabriell Εμφάνιση μηνυμάτων
Απ' οτι καταλαβαίνω, το παιδάκι πάσχει απο κρίσεις νυχτερινού τρόμου. Υπάρχει κάποια πηγή άγχους ή ανασφάλειας για το παιδί στο περιβάλλον του;
Αν είναι αυτό, περνάει με την ηλικία. Αν όχι, μπορεί αυτά που συμβαίνουν τώρα να είναι πρόλογος μεγαλύτερων προβλήματων και το καλύτερο είναι να ξεκινήσει απο τώρα κάποια παρακολούθηση απο κάποιον ειδικό, π.χ. παιδοψυχολόγο ή/και ψυχίατρο, σύμφωνα με τη καθοδήγηση που θα σας δώσουνε.
Δεν νομίζω να υπάρχει κάποια πηγή άγχους θα το καταλάβαινα πιστεύω . Αντιθέτως τα πάμε πολύ καλά μεταξύ μας ,πρόσφατα της πήραμε και κουνελάκι που ζήτουσε , όλα κυλούσαν πολύ ήρεμα νομίζω, ούτε καυγάδες είχαμε με τον άντρα μου . Όσο για την ερώτηση που μου κάνατε πιο πάνω βρισκόμαστε στην Ιερισσό στην Χαλκιδική .
  #15  
Παλιά 20-04-18, 14:36
Το avatar του χρήστη AVATARGR-1
AVATARGR-1 Ο χρήστης AVATARGR-1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2013
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 2.132
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη Annie56 διάβασα με πολύ προσοχή αυτά που αναφέρεις....

Μέ έχουν καλύψει οι προλαλήσαντες φίλοι απλά θα επαναλάβω κάποια πράγματα
που είναι σημαντικά...

Όχι σε παπάδες γιατι θα έχετε πιθανώς πολλά προβλήματα και θα πετύχετε τα
αντίθετα αποτελέσματα...

Απαιτείτε οπωσδήποτε η επίσκεψη σε παιδοψυχολόγο ή παιδοψυχίατρο
εξειδικευμένο σε Ψυχολογικές & Θεραπευτικές Υπηρεσίες σε παιδιά............


Και βέβαια μην το αργείς το όλο θέμα......
Αντιμετώπιση με ηρεμία και κατανόηση....

Ευχαριστώ.
__________________
ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ....
Το αληθινό νόημα της φώτισης είναι να κοιτάς όλη τη σκοτεινιά με φωτεινά μάτια [Καζαντζάκης Νίκος]
  #16  
Παλιά 20-04-18, 14:49
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Annie56 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν νομίζω να υπάρχει κάποια πηγή άγχους θα το καταλάβαινα πιστεύω . Αντιθέτως τα πάμε πολύ καλά μεταξύ μας ,πρόσφατα της πήραμε και κουνελάκι που ζήτουσε , όλα κυλούσαν πολύ ήρεμα νομίζω, ούτε καυγάδες είχαμε με τον άντρα μου . Όσο για την ερώτηση που μου κάνατε πιο πάνω βρισκόμαστε στην Ιερισσό στην Χαλκιδική .
Μήπως απλά συμβαίνει κάτι στον παιδικό σταθμό? Οι επιβλέποντες συνήθως γνωρίζουν πολύ λιγότερα απ'οσα γίνονται είτε από αδιαφορία είτε επειδή απλά δεν έχουν 10 μάτια.

Όσο για εξορκισμό, ούτε λόγος. Και μόνο η εικόνα ενός γέρου ντυμένου στα μαύρα δεν είναι και ότι καλύτερο για ένα μικρό παιδί, σκέψου να περάσει και από διαδικασία εξορκισμού.Στην τελική μπορείς απλά να πας το παιδί να διαβαστεί, κάτι που κρατάει 5-10 λεπτά νομίζω.

Όπως είπαν και οι υπόλοιποι η καλύτερη επιλογή είναι η επίσκεψη σε καποιο παιδοψυχολόγο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnkokk : 20-04-18 στις 14:50
  #17  
Παλιά 20-04-18, 15:13
Annie56 Ο χρήστης Annie56 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-04-2018
Περιοχή: Ιερισσό
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR-1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλη Annie56 διάβασα με πολύ προσοχή αυτά που αναφέρεις....

Μέ έχουν καλύψει οι προλαλήσαντες φίλοι απλά θα επαναλάβω κάποια πράγματα
που είναι σημαντικά...

Όχι σε παπάδες γιατι θα έχετε πιθανώς πολλά προβλήματα και θα πετύχετε τα
αντίθετα αποτελέσματα...

Απαιτείτε οπωσδήποτε η επίσκεψη σε παιδοψυχολόγο ή παιδοψυχίατρο
εξειδικευμένο σε Ψυχολογικές & Θεραπευτικές Υπηρεσίες σε παιδιά............


Και βέβαια μην το αργείς το όλο θέμα......
Αντιμετώπιση με ηρεμία και κατανόηση....

Ευχαριστώ.
Έχω κλείσει ήδη ραντεβού για αύριο το απόγευμα σε έναν παιδοψυχολόγο που μας πρότειναν και περιμένω την δίκη του γνώμη . Ελπίζω με τις επισκέψεις να γίνει όπως παλιά .
  #18  
Παλιά 20-04-18, 15:16
Annie56 Ο χρήστης Annie56 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-04-2018
Περιοχή: Ιερισσό
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Μήπως απλά συμβαίνει κάτι στον παιδικό σταθμό? Οι επιβλέποντες συνήθως γνωρίζουν πολύ λιγότερα απ'οσα γίνονται είτε από αδιαφορία είτε επειδή απλά δεν έχουν 10 μάτια.

Όσο για εξορκισμό, ούτε λόγος. Και μόνο η εικόνα ενός γέρου ντυμένου στα μαύρα δεν είναι και ότι καλύτερο για ένα μικρό παιδί, σκέψου να περάσει και από διαδικασία εξορκισμού.Στην τελική μπορείς απλά να πας το παιδί να διαβαστεί, κάτι που κρατάει 5-10 λεπτά νομίζω.

Όπως είπαν και οι υπόλοιποι η καλύτερη επιλογή είναι η επίσκεψη σε καποιο παιδοψυχολόγο.
Το ίδιο σκέφτηκε και ο άντρας μου και μίλησα με την δασκάλα της είπε πως δεν συμβαίνει τίποτα διαφορετικό από ότι συμβαίνει πάντα και ότι όλα κυλάνε ήρεμα η ίδια δεν έχει παρατηρήσει κάτι . Και εγώ σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να υποστεί όλη αυτή την διαδικασία . Έψαξα στο Ίντερνετ να δω πως γίνεται και πραγματικά τρόμαξα με όλο αυτό . Εύχομαι με την επίσκεψη να βγάλουμε κάποια άκρη .
  #19  
Παλιά 20-04-18, 20:42
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Όταν ξεκαθαρίσει το θέμα, εύχομαι να είναι παροδικό, πες μας τι έγινε τελικά αν θες. Το ρωτάω για να έχουμε πλήρη εικόνα στα διάφορα περιστατικά που διαβάζουμε, όχι από απλή περιέργεια.
  #20  
Παλιά 20-04-18, 22:58
Annie56 Ο χρήστης Annie56 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-04-2018
Περιοχή: Ιερισσό
Μηνύματα: 46
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν ξεκαθαρίσει το θέμα, εύχομαι να είναι παροδικό, πες μας τι έγινε τελικά αν θες. Το ρωτάω για να έχουμε πλήρη εικόνα στα διάφορα περιστατικά που διαβάζουμε, όχι από απλή περιέργεια.
Ναι φυσικά και θα σας πω αύριο αργά το απόγευμα που θα γυρίσω απ την επίσκεψη ελπίζω τα νέα να είναι θετικά ! Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και τις συμβουλές σας .
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.