Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 15-11-18, 17:37
Το avatar του χρήστη ariesz0
ariesz0 Ο χρήστης ariesz0 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2005
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά για την περίπτωση αυτή είναι: δεν έχουν όλες οι εκκλησίες την ίδια ενέργεια την ώρα τής λειτουργίας.
φιλε μου ...δεν ξερω πως το λες αυτο .... με τι στοιχεια αλλα δεν εχεις δικιο ... δεν υπαρχει εκκλησια (ναος + εκκλησια οπου ναος ειναι το κτισμα και εκκλησια οι ανθρωποι.) να εχει περισσοτερο η λιγοτερο....
Αν μπορουσες βα 'δεις' δεν θα το ελεγες. Αν μπορεις να 'δεις΄οχι μονο εσυ αλλα ολοι που κανουν τους ξερολες θα σωπαζαν να μην πω καμμια αλλη κουβεντα....
Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι 'υπαρχει' την ωρα που γινεται καποια τελετη... τι δυναμεις-οντοτητες αορατες ειναι μεσα στο χωρο. Αυτα δεν τα ειδα καπου γραμμενα αλλα εχω την τυχη να μπορω να τα βλεπω ....και δεν κανω τον πολυξερο απλα σας δινω κατι απο τις γνωσεις μου.... Δεν ειμαι Αθεος αλλα ουτε και θρησκοληπτος πιστευω στον Θεο - Δημιουργο.... αλλα οχι στην θρησκεια οπως μας την εχουν σερβιρει ...
δεν σε προσβαλω απλα σου λεω εμπειριες μου (45 χρονια ειμαι μεταφυσικος )
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 15-11-18, 17:46
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ariesz0 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου ...δεν ξερω πως το λες αυτο .... με τι στοιχεια αλλα δεν εχεις δικιο ... δεν υπαρχει εκκλησια (ναος + εκκλησια οπου ναος ειναι το κτισμα και εκκλησια οι ανθρωποι.) να εχει περισσοτερο η λιγοτερο....
Αν μπορουσες βα 'δεις' δεν θα το ελεγες. Αν μπορεις να 'δεις΄οχι μονο εσυ αλλα ολοι που κανουν τους ξερολες θα σωπαζαν να μην πω καμμια αλλη κουβεντα....
Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι 'υπαρχει' την ωρα που γινεται καποια τελετη... τι δυναμεις-οντοτητες αορατες ειναι μεσα στο χωρο. Αυτα δεν τα ειδα καπου γραμμενα αλλα εχω την τυχη να μπορω να τα βλεπω ....και δεν κανω τον πολυξερο απλα σας δινω κατι απο τις γνωσεις μου.... Δεν ειμαι Αθεος αλλα ουτε και θρησκοληπτος πιστευω στον Θεο - Δημιουργο.... αλλα οχι στην θρησκεια οπως μας την εχουν σερβιρει ...
δεν σε προσβαλω απλα σου λεω εμπειριες μου (45 χρονια ειμαι μεταφυσικος )
Προφανώς έχεις μπει σε όλες τις εκκλησίες της Γης στα 45 χρόνια που ασχολείσαι και εισαι σε θέση να κρίνεις ε;
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 15-11-18, 19:39
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ariesz0 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου ...δεν ξερω πως το λες αυτο .... με τι στοιχεια αλλα δεν εχεις δικιο ... δεν υπαρχει εκκλησια (ναος + εκκλησια οπου ναος ειναι το κτισμα και εκκλησια οι ανθρωποι.) να εχει περισσοτερο η λιγοτερο....
Αν μπορουσες βα 'δεις' δεν θα το ελεγες. Αν μπορεις να 'δεις΄οχι μονο εσυ αλλα ολοι που κανουν τους ξερολες θα σωπαζαν να μην πω καμμια αλλη κουβεντα....
Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι 'υπαρχει' την ωρα που γινεται καποια τελετη... τι δυναμεις-οντοτητες αορατες ειναι μεσα στο χωρο. Αυτα δεν τα ειδα καπου γραμμενα αλλα εχω την τυχη να μπορω να τα βλεπω ....και δεν κανω τον πολυξερο απλα σας δινω κατι απο τις γνωσεις μου.... Δεν ειμαι Αθεος αλλα ουτε και θρησκοληπτος πιστευω στον Θεο - Δημιουργο.... αλλα οχι στην θρησκεια οπως μας την εχουν σερβιρει ...
δεν σε προσβαλω απλα σου λεω εμπειριες μου (45 χρονια ειμαι μεταφυσικος )
Και δεν μου λες, στην μέση εκκλησία με τους μέσους Έλληνες παρευρισκόμενους, έλκονται οντότητες στον χώρο;

ΥΓ: Δεν είμαι απόφοιτος ΙΕΚ Μεταφυσικής, οπότε ειλικρινά ρωτάω, γιατί δεν ξέρω.
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 15-11-18, 20:59
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ariesz0 Εμφάνιση μηνυμάτων
ειμαι στη μεταφυσικη 45 χρονια ειμαι ερευνητης μεταφυσικος διπλωματουχος ( αλλα δεν μετραει αυτο ) εχω κανει οπως λενε τα 'κερατα μου' στο τομεα αυτο ....
Στο Δρομοκαΐτειο πόσο καιρό σπούδαζες; Εγώ για κάνα χρόνο σε κόβω. Για μεταπτυχιακό έτσι; Γιατί για προπτυχιακά θα έχεις περάσει σίγουρα κι από αλλού
__________________
"Η βασική αρετή του πολίτη είναι η δυσπιστία", Ροβεσπιέρος
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 15-11-18, 21:39
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Στην Ινδία υπάρχει Πανεπιστήμιο που διδάσκει αστρολογία ως κλάδο σπουδών. Οπότε μην εκπλαγείτε αν έχει όντως σπουδάσει κάτι τέτοιο.
Ακόμα και σαν σπουδές, δεν είναι ποτέ γενικά μεταφυσικές. Έχουν συγκεκριμένο θέμα.
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 16-11-18, 00:30
Το avatar του χρήστη ariesz0
ariesz0 Ο χρήστης ariesz0 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2005
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έλα ρε , υπάρχουν και διπλωματα στη μεταφυσική; Που σπούδασες; Άι βρε από δω που θίχτηκες κιόλας, που οποιονδήποτε έρχεται να γράψει κάτι που του συνέβη ή νομίζει ότι του συνέβη ή απλά τρολάρει, τον στέλνετε στον παπά της ενορίας του
τρελος παπας σε βαφτισε !!!
μεσα στους οποισδηποτε φυσικα εισαι και ΕΣΥ ......
Αμα δεν εχεις ιδεα το το γινεται μεταφυσικα .....μην πετας μπαρουφες ,,,, φτανει πηξαμε .....
Ελεγε η μανα μου οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια !!!!
και το αλλο το σωστο οταν σου δειχουν τον Ηλιο μην κοιτας το Δακτυλο ......

εσυ μαστορα μεγααααλεεεε που εμαθες και λες αυτες τις μπαρουφες ??? που σπουδασες ??? με τι κριτηρια κριτικαρεις αλλους ? τι γνωσεις εχεις ??? που σπουδασες εσυ και κοροιδευεις αλλους ??? οτι δεν ξερουν ΕΝΩ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ???
αλλα οπως εγραψα πιο πανω αρχιζω και αισθανομαι και εγω ηλιθιος που καθομαι και ασχολουμαι με καθε κομπλεξικο ....
αντε γραψε οτι θελεις ....εγω απλα δεν θα σου ξαναπαντησω απλα θα σε γραψω .....

τωρα τρεχα να γραψεις οτι σου κατεβει στο ξερο σου ....βρισε πες πολλα αλλα στο τελος θα ξερεις οτι εγω απλα σε γραφω και αυτο θα σε τρωει ...που απαξιω να σου ξαναγραψω......

κακομοιρη ......
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 16-11-18, 00:33
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

+100 XP για το karma meter σου.

Εύγε...
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 16-11-18, 00:37
Το avatar του χρήστη ariesz0
ariesz0 Ο χρήστης ariesz0 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2005
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο Δρομοκαΐτειο πόσο καιρό σπούδαζες; Εγώ για κάνα χρόνο σε κόβω. Για μεταπτυχιακό έτσι; Γιατί για προπτυχιακά θα έχεις περάσει σίγουρα κι από αλλού

ξερεις τα κατατοπια ε??? απο εισαι και εσυ ??? καλα εχεις βαλει το τσιρωτο στο στομα ...καλα θα κανεις να το κλεισεις καλα καλα να μην πετας οτι κατεβαζει το ξερο κεφαλι σου ,,,,,, βρισε και εσυ αλλα οπως ειπα και στον αλλον εσυ θα βριζεις και εγω απλα θα σε γραφω απαξιωνοντας σε ...... και αυτο θα σε τρωει ........

αλλως τε δειχνεις το επιπεδο σου εσυ και οι αλλοι .... μπορει να διαφωνεις δικαιωμα σου αλλα οχι να προσβαλεις ΕΝΩ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ .......

Ο έξυπνος παραδέχεται… Ο πονηρός δικαιολογείται… Ο ηλίθιος επιμένει επεμενε λοιπον .....δειξτε σε ποια κατηγορια εισαστε ...οσο μιλατε τοσο πιο πολυ επιμενετε !!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 16-11-18, 00:49
Το avatar του χρήστη ariesz0
ariesz0 Ο χρήστης ariesz0 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2005
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Και δεν μου λες, στην μέση εκκλησία με τους μέσους Έλληνες παρευρισκόμενους, έλκονται οντότητες στον χώρο;

ΥΓ: Δεν είμαι απόφοιτος ΙΕΚ Μεταφυσικής, οπότε ειλικρινά ρωτάω, γιατί δεν ξέρω.
η γνωση ερχεται με τα χρονια και οχι με τα διπλωματα ....
φιλε μου αν θελεις να ακουσεις καλα, εγω θα σου πω !! αν θελεις να κοροιδεψεις δεν κοροιδευεις εμενα .....

Δεν υπαρχει μεσος πρωτος και τελευταιος ...καθε ανθρωπος ειναι κατ΄εικονα και ομοιωση του Δημιουργου... <<προσεχε τι λεω Δημιουργου οχι Θεου !!>>

στον χωρο και μαλιστα στο επανω μερος του ναου οταν γινεται μια 'τελετη' υπαρχει η παρουσια απο οντοτητες 'Θειες' δηλ ανωτερου επιπεδου.

Εχουμε δει ( αν θελεις πιστευεις οτι σου λεω δεν ειναι υποχρεωτικο ) αυτες τις οντοτητες μιλαμε μαζι τους και πραγματι ειναι κατι το απιαστο.... κατι που δεν περιγραφεται με λογια ....

Απλα οπως ειπε και καποιο ανωτερο πνευματικο ΟΝ ο εχων ωτα ακουειν ακουετω ...οποιος θελει ακουει .... με το ζορι δεν γινεται τιποτα ....

μπορει να μην πιστευεις ( δικαιωμα σου ) αλλα μην κατακρινεις καποιον επειδη το δικο σου μυαλο δεν παει μεχρι εκει ( αυτο φιλικα το λεω δεν σε υποβιβαζω ....) και εγω ασχολουμενος τοσο χρονια περασα πολλα σταδια για να αποκτησω καποια σχετικη γνωση και οσο αποκτω γνωσεις παντα λεω ,,,, εν οιδα οτι ουδεν οιδα .... ( ενα ξερω ...οτι τιποτα δεν ξερω)

πιστευε ΑΛΛΑ ερευνα ...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 16-11-18, 01:04
Το avatar του χρήστη ariesz0
ariesz0 Ο χρήστης ariesz0 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2005
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Προφανώς έχεις μπει σε όλες τις εκκλησίες της Γης στα 45 χρόνια που ασχολείσαι και εισαι σε θέση να κρίνεις ε;
οχι φιλε δεν ειμαι θρησκοληπτος αλλα καποια πραγματα λειτουργουν μεσα απο το ΘΕΙΟ......
Πες οτι θελεις αλλα να ξερεις οτι δεν μπορεσαν σημερα μυαλα μεγαλα ανα τον κοσμο να ανατρεψουν την υπαρξη του ΘΕΙΟΥ εσυ πως το κανεις ?? με τι γνωσεις και με τι στοιχεια....
Εγω πιστευω στον Δημιουργο, αν τωρα αλλοι τον λενε Θεο εμενα δεν με ανοχλει .....

ΑΛΛΑ !! οτι υπαρχουν καποιες 'περιεργες' δυναμεις που ενεργουν ειναι αληθεια ... τωρα ποσο ειναι Θειο η τεχνολογια ανωτερη απο εμας ...αυτο δεν το ξερουμε...
σε ενα βιβλιο μου γραφω !!!

<<<η μεταφυσικη ειναι ενα αχανες , απειρο κομματι που περιλαμβανει τοσο αγνωστα μυστηρια μεταφυσικα αλλα και κομματια τεχνολογιας που επειδη δεν τα γνωριζουμε η δεν τα αντιλαμβανεται ο νους μας τα αναγουμε σε μεταφυσικα.>>>
Νομιζω οτι καταλαβαινεις αρκετα απο αυτο ...ποσο 'κολλημενος ' μπορει να ειμαι με την θρησκεια οπως κατι παρταλια μιλανε χωρις να ξερουν την τυφλα τους....

Πολλα μεταφυσικα φαινομενα ειναι ΑΝΩΤΕΡΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ, ΕΥΦΥΙΑ, ανωτερη γνωση ...

ο εχων ωτα ακουειν ακουετω ....
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.