Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Τμήμα Πολυσυγγραφίας

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 22-03-12, 16:22
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Βλακεία, κι εγώ που το είχα και σε pdf για να το διάβαζες. Για να δεις τι καλός που είμαι, όχι τίποτα άλλο. Κι ας είμαι παρεξηγημένη μορφή! Μα, σου λέω, ότι ο δάσκαλος ή ο έκαστος "κριτής" δεν είναι εκεί για να σε κρίνει, είναι εκεί για να σου δείξει τι πρέπει να κάνεις (δάσκαλος) και τι δε κάνεις σωστά (κριτής). Τώρα, αν εσύ ζωγραφίζεις ένα πίνακα μόνο μπλε από πάνω ως κάτω και εσένα αυτό το πράγμα σε γεμίζει, τότε εννοείται ότι αν έρθει ένας και σου πει "άσε το κοπελιά", δε θα τον ακούσεις, γιατί εσυ κάνεις αυτό που γουστάρεις. Ποιος είναι ο άλλος δηλαδή που θα σε κρίνει κι εσένα αυτό θα σε σταματήσει; Άλλο το να σε κριτικάρει κάποιος και να αναρωτηθείς "τώρα τι έγινε" και άλλο να πεις αμέσως "τα παρατάω". Και στο κάτω κάτω, αν σώνει και καλά θέλει κάποιος να κριθεί για τις συγγραφικές του ιδιότητες, δε θα το κάνει στο Fantasy Team. Ας μαζέψει τα έργα του, ας τα κάνει μία καλή σούμα και ας τα πάει σ' έναν εκδοτικό οίκο. Αν δηλαδή η Fantasy Team έρθει, demi, και σου πει "ξέρεις μάπα οι πίνακές σου" και τις πας και σε μία έκθεση και σου πει "αύριο ξεκινά η gallery", εσύ τι θα κάνεις μετά;

Παράθεση:
οχι τιποτα αλλο αλλα δεν ξανατσακωνομαι μαζι σου
Έχουμε συνυπογράψει Γερμανοσοβιετικό Σύμφωνο μη επίθεσης Μολότωφ - Ρίμπεντροπ, μην μασάς.
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
  #52  
Παλιά 22-03-12, 16:29
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
Βλακεία, κι εγώ που το είχα και σε pdf για να το διάβαζες. Για να δεις τι καλός που είμαι, όχι τίποτα άλλο. Κι ας είμαι παρεξηγημένη μορφή! Μα, σου λέω, ότι ο δάσκαλος ή ο έκαστος "κριτής" δεν είναι εκεί για να σε κρίνει, είναι εκεί για να σου δείξει τι πρέπει να κάνεις (δάσκαλος) και τι δε κάνεις σωστά (κριτής). Τώρα, αν εσύ ζωγραφίζεις ένα πίνακα μόνο μπλε από πάνω ως κάτω και εσένα αυτό το πράγμα σε γεμίζει, τότε εννοείται ότι αν έρθει ένας και σου πει "άσε το κοπελιά", δε θα τον ακούσεις, γιατί εσυ κάνεις αυτό που γουστάρεις. Ποιος είναι ο άλλος δηλαδή που θα σε κρίνει κι εσένα αυτό θα σε σταματήσει; Άλλο το να σε κριτικάρει κάποιος και να αναρωτηθείς "τώρα τι έγινε" και άλλο να πεις αμέσως "τα παρατάω". Και στο κάτω κάτω, αν σώνει και καλά θέλει κάποιος να κριθεί για τις συγγραφικές του ιδιότητες, δε θα το κάνει στο Fantasy Team. Ας μαζέψει τα έργα του, ας τα κάνει μία καλή σούμα και ας τα πάει σ' έναν εκδοτικό οίκο. Αν δηλαδή η Fantasy Team έρθει, demi, και σου πει "ξέρεις μάπα οι πίνακές σου" και τις πας και σε μία έκθεση και σου πει "αύριο ξεκινά η gallery", εσύ τι θα κάνεις μετά;



Έχουμε συνυπογράψει Γερμανοσοβιετικό Σύμφωνο μη επίθεσης Μολότωφ - Ρίμπεντροπ, μην μασάς.
η βλακεια πηγαινε για τους κριτικους...οχι για το pdf!!!αυτο το θελω!!!!
__________________
be no good, be real
  #53  
Παλιά 22-03-12, 16:32
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

τεσπα, το θεμα μας ηταν το ελαφακι....ξεφυγαμε...

φαντασυ γλυκια μου...γερα κ σταθερα...

εγω στηριζω την προσπαθεια σου...
__________________
be no good, be real
  #54  
Παλιά 22-03-12, 17:37
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Να είσαι καλά Demi σ ευχαριστώ. Την απόφαση μου όμως την πήρα. Θα δίνω έργα μου μόνο εκεί που αναγνωρίζονται και ξέρω ότι αρέσουν. Αν σ' αρέσουν και σε όποιον αρέσουν θα τα στέλνω κατ' ιδίαν να μου λένε τη γνώμη τους. Έτσι θα ξεφύγουν από τα αδιάκριτα βλέμματα.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 22-03-12 στις 17:39
  #55  
Παλιά 22-03-12, 18:35
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Παράθεση:
Έχουμε συνυπογράψει Γερμανοσοβιετικό Σύμφωνο μη επίθεσης Μολότωφ - Ρίμπεντροπ, μην μασάς.
Και ξερουμε ολοι ποσο καλα πηγε το συγκεκριμενο συμφωνο........
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
  #56  
Παλιά 22-03-12, 18:49
colemon Ο χρήστης colemon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-02-2012
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή !!

Ειαν καταπληκτικο!!Fantasy μην ακους κακοβουλα σχολια..μονο οσοι εχουν βαθια και αισθηματα μπορουν να το καταλαβουν..!!!!!ετσι πιστευω...Εσυ voel φιλε μου ποσα πολλα ξερεις ρε φιλε!!ξερω θεσεις διδακτορα στο πανεπιστημιο κρτητης να πας...τι ασχολεισαι με φορουμ καΙ ΑΗΔΙΕς...
  #57  
Παλιά 22-03-12, 18:53
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από colemon Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειαν καταπληκτικο!!Fantasy μην ακους κακοβουλα σχολια..μονο οσοι εχουν βαθια και αισθηματα μπορουν να το καταλαβουν..!!!!!ετσι πιστευω...Εσυ voel φιλε μου ποσα πολλα ξερεις ρε φιλε!!ξερω θεσεις διδακτορα στο πανεπιστημιο κρτητης να πας...τι ασχολεισαι με φορουμ καΙ ΑΗΔΙΕς...
Βλέπω ότι έχει και άτομα με ευαίσθητη ψυχή που τους έχει αγγίξει και είσαι ένα απ' αυτά. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Είσαι η όαση μέσα στην έρημο της ζωής. Αυτή τη στιγμή έχω ένα άνθρωπο που εκτιμά τη δουλειά μου. Χαίρομαι που υπάρχουν άτομα σαν κι εσένα. Τελικά κατάλαβα ότι κανένα έργο δεν είναι απόλυτα καλό ή απόλυτα κακό. Οι άνθρωποι το εκτιμούν ανάλογα με το χαρακτήρα ή τον τρόπο που σκέφτονται. Ευχαριστώ.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 22-03-12 στις 18:56
  #58  
Παλιά 22-03-12, 19:07
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Το θέμα θα κλειδωθεί για να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να δούμε με ησυχία γιατί και σε ποιο βαθμό έχει ξεφύγει η συζήτηση.

Εκ του συντονισμού,
melian
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.