Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-09-07, 19:23
NO1 Ο χρήστης NO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2007
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή φυγαμε...

καλη χρονια για την σειρα που δεν σκεφτεσαι τις ωρες που θα σκοτωσεις μπροστα στην τηλεοραση...

απλα θα ηθελα ο κυριος Χαρδαβελας να μιλαει λιγοτερο... να μην μαζευει (σχεδον) ολους τους μαιντανους... και να γινεται ομορφος διαλογος μεταξυ των καλεσμενων....

ρε παιδια πλακα - πλακα δεν μαζευομαστε να παμε να κανουμε ενα γερο ντου μπας και βγαλουμε καμια ακρη γενικοτερα?
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-09-07, 22:38
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Και μόνο το γεγονός πως είναι η μοναδική εκπομπή στην Τηλεόραση που ασχολείται με θέματα που μας αρέσουν, την κάνει σημαντική και, φυσικά, αφήνει ευχαριστημένους όλους εμάς.

Έχω αρκετές ενστάσεις, πάντως, ως προς το στήσιμο και την παρουσίαση, πράγμα που με έκανε να πάψω να είμαι "φανατικός" μαζί της όπως την πρώτη χρονιά.

Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετούν οι τρεις παρουσιαστές και όχι ένας.
Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετεί το Κοινό.
Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετούν οι περισσότεροι των δύο καλεσμένοι.
Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετούν οι άσχετοι καλεσμένοι (και τι σόϊ κύρος προσδίδουν).

Anyway, είναι το μοναδικό που έχουμε και ίσως θα ήταν προτιμότερο να γίνει ουσιαστική κριτική (ακόμη και ως ομαδικό e-mail) για την καλυτέρευση, παρά να υπάρχει μια μόνιμη γκρίνια που δεν βγάζει πουθενά.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-09-07, 23:09
Δημήτρης Μπρικιάτης
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Χωρίς πλάκα...Καλές ερωτήσεις.

Παράθεση:
Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετούν οι τρεις παρουσιαστές και όχι ένας.
Πιθανές εξηγήσεις:
1)Αν πάθει έμφραγμα ο Χαρδαβέλλας συνεχίζουν την εκπομπή ο Γιάννης και η όλγα...
2)Ο Χαρδαβέλλας μάλλον σχεδιάζει να παρατήσει την εκπομπή κάποια στιγμή και προσπαθεί να κάνει το κοινό να συνηθίσει τους (κατα τ' άλλα εκολλαπτόμενους παρουσιαστές δημοσιογράφους Γιάννη και Όλγα) και να την κάνει για να αναλάβει μόνο τον "Αθέατο Κόσμο".
3)Επειδή το κοινό δεν έχει μεγάλο ενδιαφέρον για την εκπομπή (επειδή εκτός απο εμάς που πιστεύουμε υπάρχουν και αυτοί που βλέπουν την εκπομπή και λένε "Πάλι βλακείς λένε...".) χρησιμοποιούν έτσι σαν ατρακσιόν τον νώστιμο Γιαννάκη και τη γλυκούλα Όλγα . Φυσικά ο μέν για τις δε και η Μεν για τους δε (Θεατές)
Παράθεση:
Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετεί το Κοινό.
1)Το κοινό παίρνει τα DVD... (Δηλαδή δύο απο αυτούς...)
2)Θέτει ερωτήσεις (Μπορεί κι εσύ να βρεθείς εκεί.) οι οποίες απαντώνται απο τους καλεσμένους ειδικούς. (Φουράκης και Σία...)

Παράθεση:
Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετούν οι περισσότεροι των δύο καλεσμένοι.
Οι δύο ξέρουν όσα ξέρουν δύο. Οι πολλοί ξέρουν όσα ξέρουν οι πολλοί. Πόσο μάλλον όταν ο καθένας έχει διαφορετική ειδικότητα...

Παράθεση:
Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετούν οι άσχετοι καλεσμένοι (και τι σόϊ κύρος προσδίδουν).
Μάλλον για τα σούργελα λές κι εσύ...
Τα σούργελα είναι κι αυτά μία ατρακσιόν. Έχουν πιό πόλλή φαντασία απο τους φυσικούς και αυτό "πουλάει"...Αλλά το ποιοί είναι σούργελα και ποιοί όχι δεν είναι σε θέση να το κρίνει ούτε ο Χαρδαβέλας ούτε ο σκηνοθέτης ούτε ο παραγωγός της εκπομπής. Μονάχα εμείς που ερευνούμε. (Και κάποια απο τα μη σουργελα.)

Φυσικά όπως κατάλαβες απάντησα τις ερωτήσεις για να κάνω χιούμορ, οπώτε δεν είναι απαραίτητο να τις πάρεις τις μετριτίς...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δημήτρης Μπρικιάτης : 21-09-07 στις 23:13
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-09-07, 10:40
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή

Ναι! Έφτασε η μεγάλη μέρα!! Άντε να δούμε τι θέμα θα έχει σήμερα, ελπίζω να είναι τέτοιο ώστε να μας αναπληρώσει το κενό από το καλοκαίρι και να μην είναι μια "σούμα" των θεμάτων των προηγούμενων χρόνων (με κουράζει αφάνταστα!)!

Και αφού πιάσαμε και το θέμα των παρουσιαστών και τι προσφέρει ο καθένας...τα μάτια του Γιαννάκη...σε σκλαβώνουν δεν μπορείς να πεις...
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-09-07, 13:21
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Παιδες μου φαινεται πως η συγχρονικοτητα χτυπα την πορτα του φορουμ!

Εκτος συγκλονιστικου απροοπτου το θεμα της σημερινης εκπομπης δεν ειναι αλλο απο το http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=2810 που ανοιξε προ ολιγων ημερων η Νο1. Εαν επαληθευτω, μιλαμε για μια πρωτοτυπη "spiritual" πρεμιερα της εκπομπης. Θα εχει ενδιαφερον πιστευω!

__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 22-09-07 στις 13:33
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 22-09-07, 22:32
Το avatar του χρήστη evripidis
evripidis Ο χρήστης evripidis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-08-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Μακεδονία
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή

Ναι επαληθεύτηκες Μηνά
__________________
.:::Είθε το μάτι της Thundera να είναι πάντα δίπλα σου...

http://eye-of-thundera.blogspot.com/


"Όταν μάθουμε να ελέγχουμε τον εγκέφαλό μας, θα απαντήσουμε πολλά ερωτήματα..."
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 23-09-07, 13:43
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Παράθεση:
Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετούν οι περισσότεροι των δύο καλεσμένοι.


Οι δύο ξέρουν όσα ξέρουν δύο. Οι πολλοί ξέρουν όσα ξέρουν οι πολλοί. Πόσο μάλλον όταν ο καθένας έχει διαφορετική ειδικότητα...
Κατά τη γνώμη μου, όταν θέλεις να παρουσιάσεις ένα θέμα, στο οποίο κυριαρχούν δύο ή περισσότερες απόψεις, θα πρέπει να φέρνεις ως καλεσμένους τούς ανθρώπους εκείνους που εκπροσωπούν με τον καλύτερο τρόπο την κάθε άποψη. Μέχρι εκεί. Όπου λαλούν πολλοί κοκκόροι αργεί να ξημερώσει ... το έχουμε δει κατ' επανάληψη και, όχι μόνο στον Χαρδαβέλλα.

Παράθεση:
Ποτέ δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετούν οι άσχετοι καλεσμένοι (και τι σόϊ κύρος προσδίδουν).

Μάλλον για τα σούργελα λές κι εσύ...
Τα σούργελα είναι κι αυτά μία ατρακσιόν. Έχουν πιό πόλλή φαντασία απο τους φυσικούς και αυτό "πουλάει"...Αλλά το ποιοί είναι σούργελα και ποιοί όχι δεν είναι σε θέση να το κρίνει ούτε ο Χαρδαβέλας ούτε ο σκηνοθέτης ούτε ο παραγωγός της εκπομπής. Μονάχα εμείς που ερευνούμε. (Και κάποια απο τα μη σουργελα.)
Δεν μου αρέσει να χαρακτηρίζω ως σούργελα, ανθρώπους των οποίων το έργο δεν με έχει απασχολήσει (π.χ. τον Φουράκη τον ξέρω από την τηλεόραση, δεν έχω διαβάσει κάποιο βιβλίο του). Το "'άσχετοι καλεσμένοι" πήγαινε σε διάφορους, επιστήμονες και μη, που, εγώ τουλάχιστον, δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρέτησε η πρόσκληση και το τι προσέφεραν στη συζήτηση. Π.χ. χθες δεν κατάλαβα την παρουσία της Χρουσαλά.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 23-09-07, 15:20
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

Εγώ δεν θα το χαρακτήριζα συγχρονικότητα, αλλά θέμα που πουλάει καθώς κάνει τους ανθρώπους να ελπίζουν ότι τα όνειρά τους θα πραγματοποιηθούν..
Το πέτυχα όταν μιλούσε ο Ψωμιάδης, που έλεγε άλλα από αυτά που ήθελε να ακούσει ο Χαρδαβέλας και είχε γέλιο..
Πάντως, αν εξαιρέσουμε τις περιπτώσεις ίασης από ασθένεια, με εκνεύρισε η εμμονή του βιβλίου στον τρόπο απόκτησης υλικών αγαθών καθώς και τα συνεχή παραδείγματα με την απόκτηση λουξ αυτοκινήτου... λες και αυτός είναι ο πόνος μας! Δε μας παρατάνε λέω εγώ!

Α! θα θελα επίσης να ξερά τί bonus πήρε ο Χαρδ και οι άλλοι 2 από το ..promotion του βιβλίου! Σίγουρα τα δικά τους όνειρα περί του αυτοκινήτου με το οποίο μας πρίζαν όλο το βράδυ θα πραγματοππιηθούν, όχι όμως λόγω του Νόμου της Έλξης, αλλά λόγω του Νόμου της Δωροδοκίας..
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Drymonia : 23-09-07 στις 15:29
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 23-09-07, 15:40
NO1 Ο χρήστης NO1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2007
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή ΧΑΡΔΑΒΕΛΑΣ οέοοοο

[QUOTE=Drymonia]Εγώ δεν θα το χαρακτήριζα συγχρονικότητα, αλλά θέμα που πουλάει καθώς κάνει τους ανθρώπους να ελπίζουν ότι τα όνειρά τους θα πραγματοποιηθούν..

τουλάχιστον μας έδειξαν ένα θέμα που καλά κάνει και πουλάει.... εδώ υπάρχουν τόσες και τόσες μ..... που πουλάνε και θεωρούνται και << θέματα>> προς συζήτηση και προσοχής...

εγώ γούσταρα τρελά
μπορεί ο κυρ.Χαρδαβέλας να με εκνευρίζει μερικές φορές γιατί μου δείχνει οτι κάποια πράγματα τα λέει μονο και μόνο για να τα λέει... αλλά μέσα απο αυτό που κάνει μας δείχνει οτι δεν υπάρχουν μόνο οι ειδήσεις του<< STAR>> που απασχολούν τους ανθρώπους...
αλλά και κάτι ΑΛΛΟ... στην απέναντι όχθη...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 23-09-07, 15:50
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή


Καλά κάνεις και γουστάρεις τρελά.. άλλωστε το 'χουμε ανάγκη στην εποχή μας!
Όμως, πάντοτε όταν συναντάς ανθρώπους από τα ΜΜΕ - και φυσικά δεν εννοώ μόνο την τηλεόραση - να κρατάς αποστάσεις και να έχεις κάπου στην άκρη του μυαλού σου το δεύτερο κομμάτι της υπογραφής μου μαζί με το ερωτηματικό.

Τίποτα δεν μας δωρίζεται χωρίς κόπο και μόχθο [αλλά αυτά δεν τα λένε γιατί δεν πουλάνε.. και για άλλους λόγους..]
Κανένα ταρώ ή ξόρκι δεν θα μας λυτρώσει.
Και φυσικά η αλήθεια δεν είναι εμπόρευμα.
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Drymonia : 23-09-07 στις 15:52
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.