Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Πλανήτης Γη Online > Nέα από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 14-05-08, 08:30
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Καλώς ήρθες φίλε (και λέω φίλε γιατί αυτό έκρινα απο το αβατάρ σου).
Ενδιαφέρουσα η τοποθέτησή σου, όμως υπάρχει ένα μεγάλο ΑΛΛΑ... Νομίζω ότι με την τοποθέτησή σου βάζεις τον άνθρωπο στο βασίλειο των ζώων γιατί αυτά είναι που λειτουργούν με τα ένστικτα και τα ακολουθούν χωρίς σκέψη...
Ο άνθρωπος είναι έλλογο όν έχει πνευματικότητα και δεν πρέπει να είναι δέσμιος των επιθυμιών του. Όταν μιλάμε για ζωώδη ένστικτα μιλάμε για σεξ. Όταν μιλάμε για κάτι ανώτερο μιλάμε για έρωτα. Εγω θα μιλήσω για τον έρωτα, γιατί αυτός με ενδιαφέρει.
Ο Έρωτας είναι η κινητήρια δύναμη των πάντων. Είναι μια Ιδέα σύμφωνα με την πλατωνική σκέψη η οποία είναι η κινητήριος δύναμη για την δημιουργία. Δημιουργία σε όλα τα επίπεδα... Μπορεί να εκφράζεται πνευματικά, σωματικά, δημιουργικά. Είναι το κίνητρο για την συνέχεια της ζωής.
Αν λοιπόν το δούμε έτσι και λειτουργούμε σύμφωνα με αυτό, τότε ξεχωρίζουμε απο τα ζώα. Διαφορετικά δεν έχουμε καμία διαφορά απο αυτά και χάνουμε κάθε χαρακτηριστικό που μας ξεχωρίζει απο το ζωικό βασίλειο.
Εν πάσει περιπτώσει θα ήθελα να γράψω πάρα πολλά αλλά αυτήν την στιγμή δεν έχω τον χρόνο και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ...
Προς το παρόν αυτά...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 14-05-08, 08:40
Το avatar του χρήστη ENDLESS JOURNEY
ENDLESS JOURNEY Ο χρήστης ENDLESS JOURNEY δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 96
Προεπιλογή

Το ανθρώπινο είδος , το οποίο χειραγωγείται εδω και χιλιάδες χρόνια (για την ακρίβεια και σύμφωνα με τις πληροφορίες των Πλειάδειων είναι 300.000 χιλιάδες χρόνια!) καταδυναστεύεται και κυριολεκτικά απομυζείται ενεργειακά ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ απο το Σκότος , το μόνο που δεν κινδυνεύει να χάσει έιναι την σεξουαλική του τάυτότητα , τον αισθησιασμό του και την ανάγκη του να εκφράσει την Αγάπη και τον Έρωτα όμως η Αγάπη δεν έρχεται μέσω του πόνου και του καταναγκασμού, αλλά γεννιέται μέσα μας.
Λοιπόν ένα απο τα τελευταία όπλα απελπισίας ...των ερπετικών οντοτήτων (μιάς και γι αυτές μιλάμε ) , είναι η χρησιμοποίηση στο έπακρον όλων των ειδών και μέσων σεξουαλικής έκφρασης στοχεύοντας βέβαια στα κατώτερα ένστικτα των ανθρώπων και με αυτό τον τρόπο ελέγχοντας όλους όσους δεν έχουν καταφέρει να ελέγξουν μέχρι σήμερα.
Πέρα απο ηθικολογίες , το όλο ζήτημα έχει να κάνει με ένα είδος ελέγχου των ανθρώπινων αναγκών , τις οποίες οι ίδιοι ερπετοειδείς καλλιέργησαν σκόπιμα για να έλθουν μετά να τις λύσουν.
Βέβαια στις προσπάθειες τους τις οποίες ονομάζω "ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΕΣ ΣΕ ΑΠΟΤΥΧΙΑ!" χρησιμοποιούν σαν υποχείρια τους διάφορους , που είτε οικειοθελώς , είτε οχι συμμετέχουν σε αυτό το ερπετικό φιάσκο.
__________________
προσωπική ιστοσελίδα : http://www.academyofinnerlight.net
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 14-05-08, 10:16
Το avatar του χρήστη ENDLESS JOURNEY
ENDLESS JOURNEY Ο χρήστης ENDLESS JOURNEY δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 96
Προεπιλογή

Το πρόγραμμα ελέγχουν των ερπετικών οντοτήτων στηρίζεται σε ένα τερατώδες σχέδιο σύμφωνα με το οποίο ελέγχοντας τα κατώτερα ένστικτα ελέγχουν και την σκέψη, με αποτέλεσμα το ανθρώπινο είδος να μην μπορεί να απελευθερωθεί ενεργειακά και να εξελιχθεί πνευματικά.
ΦΥΣΙΚΑ το παιχνίδι γι αυτούς είναι χαμένο , γιατί υπάρχουν πάνω στον πλανήτη καθώς και γύρω μας εκατομμύρια πνευματικές οντότητες γεμάτες , ΦΩΣ και ΑΓΑΠΗ, που μας καθοδηγούν και προστατεύουν .
Ολοένα και περισσότεροι άνθρωποι αφυπνίζονται και κατανοούν οτι ο μόνος δρόμος εξέλιξης είναι εκείνος που οδηγεί στην πνευματικότητα , την πνευματική βελτίωση και την Ένωση με τον Πρωταρχικό Δημιουργό μας.
__________________
προσωπική ιστοσελίδα : http://www.academyofinnerlight.net

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ENDLESS JOURNEY : 14-05-08 στις 10:18
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 14-05-08, 10:57
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ENDLESS JOURNEY
Το πρόγραμμα ελέγχουν των ερπετικών οντοτήτων στηρίζεται σε ένα τερατώδες σχέδιο σύμφωνα με το οποίο ελέγχοντας τα κατώτερα ένστικτα ελέγχουν και την σκέψη, με αποτέλεσμα το ανθρώπινο είδος να μην μπορεί να απελευθερωθεί ενεργειακά και να εξελιχθεί πνευματικά.
ΦΥΣΙΚΑ το παιχνίδι γι αυτούς είναι χαμένο , γιατί υπάρχουν πάνω στον πλανήτη καθώς και γύρω μας εκατομμύρια πνευματικές οντότητες γεμάτες , ΦΩΣ και ΑΓΑΠΗ, που μας καθοδηγούν και προστατεύουν .
Ολοένα και περισσότεροι άνθρωποι αφυπνίζονται και κατανοούν οτι ο μόνος δρόμος εξέλιξης είναι εκείνος που οδηγεί στην πνευματικότητα , την πνευματική βελτίωση και την Ένωση με τον Πρωταρχικό Δημιουργό μας.
Αγαπητή φίλη...
ειλικρινά θέλω πολύ να σε πιστέψω αλλά δυσκολεύομαι. Νομίζω ότι αυτή η θεώρηση είναι μια μεγάλη παγίδα, γιατί μας κάνει να περιμένουμε πάντα την βοήθεια έξωθεν ενώ εγώ πιστεύω ότι αυτή είναι μια καθαρά προσωπική πορεία αυτογνωσίας και ολοκλήρωσης. Εμείς πρέπει να κάνουμε την πορεία αναζητώντας το θεϊκό κομμάτι μέσα μας και όχι περιμένοντας τους Ελ τους Πλειάδειους, τους Ανδρομέδιους ή οποιονδήποτε άλλον...
Και μην ξεχνάμε ότι όλο αυτό το πανηγύρι έχει γίνει αντικείμενο μεγάλης εκμετάλλευσης. Υπάρχουν άνθρωποι λέει που βλέπουν και σου ζωγραφίζουν τον φύλακα άγγελό σου και στον πουλάνε σε κάτι τρελές τιμές... και όχι μόνο...
Φιλικά...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 14-05-08, 11:21
Το avatar του χρήστη ENDLESS JOURNEY
ENDLESS JOURNEY Ο χρήστης ENDLESS JOURNEY δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 96
Προεπιλογή

Υπάρχουν και πολλοί άλλοι που δεν κερδίζουν φράγκο απο όσα γράφουν, ζωγραφίζουν , δημιουργούν.
Αλλά μιας και μίλησες για αυτογνωσία , συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Πρώτα ξεκινάμε αυτό το "ταξίδι της ζωής " , που είναι ένας μοναχικός δρόμος προς τον εσώτερο εαυτό μας ή το εσωτερικό φως και μετά δημιουργούμε την πραγματικότητα που επιθυμούμε εμείς.
Αυτό που επικρατεί πάνω στον πλανήτη στοχεύει ακριβώς στο αντίθετο , να εμποδιστεί ο καθένας απο αυτή την διαδρομή και να μείνει περιχαρακωμένος σε καταστάσεις και γεγονότα που δεν επιτρέπουν την ανάδυση του πνευματικού εαυτού.
__________________
προσωπική ιστοσελίδα : http://www.academyofinnerlight.net
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 14-05-08, 13:35
Το avatar του χρήστη Είδον
Είδον Ο χρήστης Είδον δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2008
Μηνύματα: 2
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απέριττος
Ο Έρωτας είναι η κινητήρια δύναμη των πάντων. Είναι μια Ιδέα σύμφωνα με την πλατωνική σκέψη η οποία είναι η κινητήριος δύναμη για την δημιουργία. Δημιουργία σε όλα τα επίπεδα... Μπορεί να εκφράζεται πνευματικά, σωματικά, δημιουργικά. Είναι το κίνητρο για την συνέχεια της ζωής.
Ναι, έτσι είναι. Και κατά τους Ορφικούς, η ζωοποιός δύναμη είναι ο Έρως. Ο πνευματικός και ο σωματικός. Άλλως τε, σε αυτήν την θεώρηση πρωτοεμφανίστηκε η έννοια του κβαντισμού. Της συνεχούς και αδιαλείπτου μετατροπής της ύλης σε ενέργεια και ούτω καθ' εξής.

Αλλά, δεν αναφερόμουν σε αυτό το επίπεδο. Είχα γυρίσει πολύ πίσω, στα basics που λένε.

Όταν ο Έρως σε όλες τις εκφάνσεις σου χαλιναγωγείται, κρύβεται και δαιμονοποιείται, τότε δεν πρόκειται ποτέ να λάμψει και να δράσει ως αιθέρας ένωσης μεταξύ του πνευματικού και του υλικού στοιχείου. Οι Θεοί δεν έκρυβαν τις ορέξεις του για σαρκικό Έρωτα και οι Θεές δεν έκρυβαν κομμάτια του κορμιού τους. Οι Θεοί από την Φύση τους εξευγένιζαν και αποενοχοποιούσαν τον σαρκικό έρωτα και οι Θεές με την στάση τους έδειχναν ότι όλο το ανθρώπινο σώμα είναι ιερό και όχι μόνο η κεφαλή ή τα μάτια...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απέριττος
Καλώς ήρθες φίλε (και λέω φίλε γιατί αυτό έκρινα απο το αβατάρ σου).
Και πολύ καλά έκρινες, διότι ως ένα από τα ιδρυτικά μέλη του In Nomine Portal, εδώ και πάρα πολύ καιρό παρακολουθώ με ενδιαφέρον τον χώρο σας, ο οποίος απαρτίζεται από άξια στελέχη και πολύ αξιόλογα μέλη.
__________________
In Nomine Portal
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 14-05-08, 22:10
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Παιδιά.. ψιλο ξεφύγαμε ή μου φαίνεται;
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 15-05-08, 16:54
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απέριττος
Παιδιά.. ψιλο ξεφύγαμε ή μου φαίνεται;
Όντως...
Σβήστηκαν κάποια μηνύματα ,άσχετα με την ύπαρξη του εν λόγω ποστ και θα προχωρήσει περαιτέρω εκκαθάριση...
Φίλοι μου, ας κινούμαστε σε ότι ο κάθε φίλος/η που ανοίγει ένα νέο θέμα, στα όρια και τα πλαίσια προς συζήτηση που ο ίδιος θέτει..
Φιλικά
Εκ του συντονισμού
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 17-05-08, 17:12
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Παιδιά νομίζω ότι το παρακάνετε κάποιοι,και εμένα πχ μου αρέσουν οι τσόντες αλλά δεν θα κάτσω να σκεφτώ εύσχημα επιχειρήματα για να δικαιολογήσω την αδυναμία μου,και να την παρουσιάσω μάλιστα και σαν κάτι θεάρεστο.Όσοι το κάνουν αυτό εθελοτυφλούν.Ναι Λίτσα μου,συμφωνώ ότι και οι πορνοστάρ έχουν ψυχή όπως ψυχή έχει και ο Χίτλερ και ο Κυριάκος Παπαχρόνης.Όχι δεν τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι αλλά εσείς το κάνετε αυτό.Το ότι όλοι είμαστε άνθρωποι δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να δικαιολογούμε τα πάντα.Αυτό λέγεται αναισθησία.Βέβαια δεν κρύβω ότι και εμένα μου αρέσει ο ερωτισμός,που όμως δεν έχει καμία σχέση με αυτά που παρουσιάζονται σήμερα στην βιομηχανία του πορνό.Και προσέξτε,αν μελετήσει κανείς την βιομηχανία πορνό σαν κάτι απομονωμένο τότε μάλλον θα τη βρει αδιάφορη σαν φαινόμενο,αν όμως τη μελετήσουμε στο ευρύτερη κοινωνικό-καπιταλιστικό-καταναλωτικό πλαίσιο μπορούμε να εξάγουμε πολλά ενδιαφέροντα όσο και τρομακτικά συμπεράσματα.Είναι απάνθρωπο και φρικαλαίο το πώς παρουσιάζεται ο άνθρωπος σαν ένα υλικό αντικείμενο,μέσο για την ηδονή.Επιτέλους αδέρφια,αντισταθείτε στην φάκα του άρτου και των θεαμάτων,μην πουλιέστε για ένα κομμάτι κρέας και ξεπεράστε τις αδυναμίες της πρωτόγονης ανθρώπινης φύσης(τις οποίες έχω και εγώ και δεν το αρνούμαι),ας δούμε επιτέλους τον κόσμο και τη ζωή με άλλο μάτι!
__________________
Chaos is my life - Exploited
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 23-05-08, 12:27
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Αγαπητοί φίλοι...
μετά απο αρκετές μέρες και αφού ηρέμησαν τα πνεύματα θα ήθελα να βάλω και την μεταφυσική διάσταση του θέματος. Όπως πάρα πολλοί εδω γνωρίζετε, η ερωτική πράξη είναι κάτι το οποίο χρησιμοποιείται πάρα πολύ συχνά απο διάφορες ομάδες προς επίτευξη διαφόρων στόχων. Και μην βιαστούμε να πούμε ότι αυτό γίνεται μόνο απο σατανιστικές ομάδες. Κατά την διάρκεια της ερωτικής συνέρευσης δυο ανθρώπων εκλύεται τεράστια ζωτική ενέργεια και αν το ζευγάρι γνωρίζει πως να διοχετεύει αυτήν την ενέργεια με συγκεκριμένο σκοπό και στόχο μπορεί να επιτύχει πολύ σημαντικά πράγματα. Δυστυχώς όμως οι περισσότεροι δεν ξέρουν πως να μπαίνουν σε αυτήν την διαδικασία και έτσι αυτό που συνήθως γίνεται είναι κάποιοι άλλοι μυημένοι να εκμεταλλεύονται αυτήν την ενέργεια προς ίδιον όφελος.
Αυτό και μόνο λοιπόν ας μάς κάνει να σκεφτούμε κατά πόσο όλη αυτή η βιομηχανία του σεξ είναι απλά και μόνο για την συγκέντρωση χρήματος. Εγω δεν πιστεύω ότι είναι μόνο αυτό. Γιατί ναι μεν στα κατώτερα επίπεδα οι άνθρωποι που κινούνται σε αυτόν τον χώρο μπορεί να έχουν σαν στόχο το εύκολο χρήμα, όμως απο εκεί και πάνω παίζονται άλλα παιχνιδια.
Το ερωτικό ένστικτο και η χαλιναγώγησή του είναι ένα πολύ μεγάλο όπλο στο οπλοστάσιο της εξουσίας και για τον έλεγχο των μαζών αλλά και για την χρήση της ενέργειας προς δικό τους όφελος.
Οπότε το μόνο που μπορούμε να κάνουμε εμείς ως άνθρωποι, ο μόνος τρόπος είναι να αντιληφθούμε το πως παίζεται το παιχνίδι και να προσπαθήσουμε να μην πέφτουμε στις παγίδες. Να ζούμε τον έρωτα στην φυσική του διάσταση και να αποκομίζουμε τα οφέλη του για την δική μας εξέλιξη και ανάπτυξη...
Φιλικά...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.