Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 07-09-18, 23:34
Billl Ο χρήστης Billl δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-12-2016
Μηνύματα: 66
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Grigorios o Ellhn Εμφάνιση μηνυμάτων
Μόνο τηγανόψωμα μη σου φτιάξει πρόσεχε...
Είναι μικρή μπρε! Που να ξέρει τα τηγανόψωμα?
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 08-09-18, 03:58
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά θα διαφωνήσω μαζί σας. Μία είναι η λύση, η εξαπάτηση και η εκδίκηση. Αυτό που λέμε έχε τους εχθρούς σου πιο κοντά από τους φίλους. Υπέμεινε κάθε κακή της συμπεριφορά προς τα σένα,δείξε ότι τη συμπαθείς και ταυτόχρονα παρατήρησε και αφομοίωσε την συμπεριφορά της μάνας απέναντι στον γιό. Γίνε μια δεύτερη πιο βελτιωμένη έκδοσή της. Νίκησέ την με την ίδια της τη στρατηγική!!!
Δεν είναι για όλους ο μακιαβελισμός...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Grigorios o Ellhn Εμφάνιση μηνυμάτων
Μόνο τηγανόψωμα μη σου φτιάξει πρόσεχε...
Γιατί αυτό; Επειδή παχαίνουν ή μην τυχόν και της βάλει δηλητήριο μέσα;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mary_Rose Εμφάνιση μηνυμάτων
Κασσάνδρα σ'ευχαριστώ και σένα για τον χρόνο σου. Δεν μου κάνει κανένα bullying το αγόρι μου, απλά γελάει με τις κακοήθειες της μάνας του γιατί νομίζει ότι τα λέει επειδή με συμπαθεί, για να με πειράξει. Σε καταλαβαίνω κι εσένα και τους άλλους που μου απαντάτε έτσι γιατί δεν ξέρετε τι άγγελος είναι το αγόρι μου. Και εξωτερικά αλλά και εσωτερικά . Είναι πανέμορφος, γοητευτικός, έχει λεπτεπιλεπτους τρόπους, συνδυάζει κομψότητα με διακριτική αρρενωπότητα και νοιώθω ασφαλής μαζί του. Βέβαια άλλαξε η συμπεριφορά του απέναντι μου τελευταία αλλά για όλα αυτά δεν φταίει αυτός αλλά εκείνη. Κατά βάθος σε κάποια πράγματα την δικαιολογώ για να πω την αλήθεια. Όταν έχεις για γιο ένα τέτοιο μοναδικό άνθρωπο θέλεις στο πλάι του κάτι αντίστοιχο. Και όχι μια ανασφαλή και φοβισμένη χοντρή.
Τουλάχιστον βλέπω την αλήθεια κατάματα και δεν παραμυθιαζω τον εαυτό μου. Αλλά εγώ είμαι αποφασισμένη να γίνω τέλεια γι'αυτον!
Ειλικρινά δεν ξέρω αν μας τρολλάρεις ή αν έχεις σοβαρά θέματα αυτοπεποίθησης... θέλω να πιστεύω το 2ο.

Όσο για την αλήθεια, πολύ φοβάμαι ότι δεν βλέπεις καθόλου καθαρά. Έτσι είναι ο έρωτας, τυφλώνει!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mary_Rose Εμφάνιση μηνυμάτων
valhalla κι όμως δεν ήταν απ'την αρχή μαμάκιας. Της είχε σίγουρα μεγάλη αδυναμία , συνέχεια μιλούσε γι'αυτήν και άλλα τέτοια αλλά μέχρι εκεί. Το κακό ξεκίνησε λίγο διάστημα μετά τη γνωριμία μου μαζί της. Άρχισε να με συγκρίνει μαζί της, να μου λέει ( όταν μέναμε μαζί ) ότι δεν έκανα το φαγητό όπως εκείνη, δεν του δίπλωσα τα ρούχα όπως αυτή και άλλα παρόμοια. Όλα αυτά όμως μετά τη γνωριμία μας.
Μάλλον δεν έχεις μεγάλη εμπειρία από Έλληνες άντρες και πως ανατρέφονται από τις μανάδες τους (κι εσύ μάνα θα γίνεις κάποια μέρα και σε κόβω να κάνεις τα ίδια).

Το bold και μόνο αποδεικνύει ότι είναι μαμάκιας. Ο μαμάκιας δεν γίνεται στην ενήλικη ζωή, αλλά από μικρό παιδί, τότε που χτίζεται η προσωπικότητά του.

Ο πραγματικά ανεξάρτητος άντρας δεν έχει ανάγκη την μαμά του, ούτε για ταπεράκι, ούτε για μπουγάδα... και η μάνα θα φύγει κάποια στιγμή (μας αρέσει να πιστεύουμε ότι είμαστε αθάνατοι) και οι γυναίκες έρχονται και παρέρχονται στην σημερινή εποχή. Η εξάρτηση φέρνει δυστυχία.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 08-09-18, 06:42
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Για όσους/ες έχουν απορία πως ανατρέφονται οι μαμάκηδες (το 2018, όχι το 1958):

https://www.lifo.gr/confessions/view/352936
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 08-09-18, 11:53
Mary_Rose Ο χρήστης Mary_Rose δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-09-2018
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

valhalla για τον έρωτα που λες ότι τυφλώνει συμφωνώ απόλυτα. Είμαι το προσωποποιημένο παράδειγμα κοπέλας που η εμφάνισή της είναι κάτω του μετρίου και το αγόρι της είναι ένας θεός. Όσο για το τρολλάρισμα, τόσο παράξενο σου φαίνεται ένας άνθρωπος να βλέπει αντικειμενικά το τι είναι και να μην αυτοπαραμυθιάζεται ότι είναι ωραίος/ωραία;
Όσο για την ελληνίδα μάνα/πεθερά δεν διαφωνώ με αυτά που λες και μ'αυτά που γράφει το άρθρο. Όμως κατά τη γνώμη μου προορισμός του ανθρώπου είναι η οικογένεια. Και ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει φυσικά αλλά εγώ θέλω να είμαι για πάντα μαζί με το αγόρι μου, να γεράσουμε μαζί, να κάνουμε παιδιά. Και φυσικά ο ρόλος της γυναίκας είναι να είναι σωστή σύζυγος και μάνα. Να φροντίζει τον άντρα της , να του μαγειρεύει, να τον έχει πάντα στην πένα . Εσένα σου αρέσει δηλαδή που γεμίσαμε ' δυναμικές ' γυναίκες και οι δικηγόροι δεν προλαβαίνουν να αναλαμβάνουν διαζύγια;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mary_Rose : 08-09-18 στις 11:54
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 08-09-18, 16:48
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mary_Rose Εμφάνιση μηνυμάτων
valhalla για τον έρωτα που λες ότι τυφλώνει συμφωνώ απόλυτα. Είμαι το προσωποποιημένο παράδειγμα κοπέλας που η εμφάνισή της είναι κάτω του μετρίου και το αγόρι της είναι ένας θεός. Όσο για το τρολλάρισμα, τόσο παράξενο σου φαίνεται ένας άνθρωπος να βλέπει αντικειμενικά το τι είναι και να μην αυτοπαραμυθιάζεται ότι είναι ωραίος/ωραία;
Εδώ υπάρχει μια αντίφαση. Ελπίζω να την βλέπεις κι εσύ.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mary_Rose Εμφάνιση μηνυμάτων
Όσο για την ελληνίδα μάνα/πεθερά δεν διαφωνώ με αυτά που λες και μ'αυτά που γράφει το άρθρο. Όμως κατά τη γνώμη μου προορισμός του ανθρώπου είναι η οικογένεια. Και ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει φυσικά αλλά εγώ θέλω να είμαι για πάντα μαζί με το αγόρι μου, να γεράσουμε μαζί, να κάνουμε παιδιά. Και φυσικά ο ρόλος της γυναίκας είναι να είναι σωστή σύζυγος και μάνα. Να φροντίζει τον άντρα της , να του μαγειρεύει, να τον έχει πάντα στην πένα . Εσένα σου αρέσει δηλαδή που γεμίσαμε ' δυναμικές ' γυναίκες και οι δικηγόροι δεν προλαβαίνουν να αναλαμβάνουν διαζύγια;
Αυτή είναι μεγάλη συζήτηση περί φεμινισμού κλπ.

Εγώ αυτό που λέω είναι ότι επειδή κανείς δεν σου κάνει συμβόλαιο ότι θα είναι για πάντα μαζί σου (όχι, ο γάμος δεν εγγυάται κάτι -πλέον-), οφείλεις (είτε άντρας, είτε γυναίκα) να ξέρεις να επιβιώσεις μόνος σου (δεν λέω να γίνεις σεφ, τα βασικά έστω, αλλά ούτε τα βασικά ξέρουν πολλοί). Τα διαζύγια καλώς ή κακώς υπάρχουν και η κοινωνία έχει αλλάξει δραματικά. Αυτό είναι γεγονός και προσαρμόζεσαι στα νέα δεδομένα. Τα παλιά δεδομένα του τύπου «50+ χρόνια μαζί, κι ας τρώω ξύλο» μας τελειώσανε.

Εσύ δηλαδή τι μου λες; Ότι αν κάποιος πάρει διαζύγιο πρέπει να πεινάσει ή να το γυρίσει σε delivery (ενώ λέμε ότι έχουμε κρίση);

Οι γονείς θα ζούνε για πάντα; Το ξέρεις ότι υπάρχουν άτομα 40-50 χρονών που την βγάζουν με ταπεράκια; Ξέρεις τι τύχη θα έχουν αυτοί σε 20 χρόνια; Δυστυχώς κανείς δεν σκέφτεται το μέλλον. Όλοι νομίζουν ότι είναι αθάνατοι.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 10-09-18, 10:00
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Διάβασα απόλυτα προσεκτικά τό κείμενο σου.
Κούκλα μου το οτι είσαι παχουλή είναι δικαίωμά σου, σέ όποιον αρέσεις, άστους νά λένε, προβλημά τους!
Δείξε ανωτερότητα καί αξιοπρέπεια, ο τύπος σε προσέγγισε αλλά..........αμφιβάλω εάν σε αγάπησε πραγματικά και απεδείχθη ''λίγος'' και άκρως ανώριμος!
Αστον να πορεύεται με τήν μαμά του κι όταν ανακαλύψει τήν.....Monica Bellucci πού αναζητά να έρθει να μάς πεί πόσα φάσκελα έριξε στόν ίδιο και τήν μάνα του πρίν τούς γυρίσει τήν πλάτη ανεπιστρεπτί!
Πάψε να ασχολείσαι δέν αξίζει τόν κόπο.
Ξέρεις κάτι κοπελιά μου???Η καλύτερη μου φίλη η Βασιλική είναι 110 κιλά! Καί τήν λατρεύω!
Εχει ένα πρόσωπο αγγελικό καί αγγελική επίσης ψυχή. Ο άντρας της που τήν υπεραγαπά είναι σάν τσίρος αδύνατος.
Κι όμως τήν λατρεύει.
Θέλω να πώ.....σκέψου.....κάπου εκεί έξω υπάρχουν άντρες που περιμένουν να σέ αποδεχτούν και να σε αγαπήσουν όπως είσαι.
Μήν τούς γυρίζεις τήν πλάτη για κάποιον πού δεν άξιζε.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mirella_S : 10-09-18 στις 10:23
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-09-18, 04:45
Radical Ο χρήστης Radical δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2015
Μηνύματα: 260
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mary_Rose Εμφάνιση μηνυμάτων
Κασσάνδρα σ'ευχαριστώ και σένα για τον χρόνο σου. Δεν μου κάνει κανένα bullying το αγόρι μου, απλά γελάει με τις κακοήθειες της μάνας του γιατί νομίζει ότι τα λέει επειδή με συμπαθεί, για να με πειράξει. Σε καταλαβαίνω κι εσένα και τους άλλους που μου απαντάτε έτσι γιατί δεν ξέρετε τι άγγελος είναι το αγόρι μου. Και εξωτερικά αλλά και εσωτερικά . Είναι πανέμορφος, γοητευτικός, έχει λεπτεπιλεπτους τρόπους, συνδυάζει κομψότητα με διακριτική αρρενωπότητα και νοιώθω ασφαλής μαζί του. Βέβαια άλλαξε η συμπεριφορά του απέναντι μου τελευταία αλλά για όλα αυτά δεν φταίει αυτός αλλά εκείνη. Κατά βάθος σε κάποια πράγματα την δικαιολογώ για να πω την αλήθεια. Όταν έχεις για γιο ένα τέτοιο μοναδικό άνθρωπο θέλεις στο πλάι του κάτι αντίστοιχο. Και όχι μια ανασφαλή και φοβισμένη χοντρή.
Τουλάχιστον βλέπω την αλήθεια κατάματα και δεν παραμυθιαζω τον εαυτό μου. Αλλά εγώ είμαι αποφασισμένη να γίνω τέλεια γι'αυτον!
Η συμπεριφορα του θα γινεται ολο και χειροτερη γιατι ποτε δεν ειδες τον αληθινο του εαυτο μεχρι τωρα. Ο τυπος που περιγραφεις ειναι Ναρκισσιστής και ολος ο καλος εαυτος μεχρι τωρα ηταν απλα ενα θεατρο.

Αυτοι οι τυποι ψαχνουν ατομα με χαμηλη αυτοπεποιθηση και αλλα ψυχολογικα προβληματα , παιζουν τον ρολο του τελειου και καλου μεχρι να τους κανουν να κολλησουν (οπως εσυ παραδειγμα που τον αποκαλεις Θεο , δεν υπαρχει ζωη χωρις αυτον κτλ) .

Αυτοι οι τυποι τρεφονται απο τον θαυμασμο των αλλων, ειναι το μονο που αποζητουν. Εχει σοβαρο ψυχολογικο προβλημα κι αυτος αλλα και η ναρκισσιστρια μανα του.

Θα μου πεις, για κατσε ρε φιλε εσυ απο που εβγαλες την διαγνωση ???
Λοιπον αυτο φαινεται ξεκαθαρα απο τον τροπο που σου φερθηκαν στο τραπεζι με την γαλοπουλα , νορμαλ ανθρωπος με ΕΥΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ δεν θα γελουσε ποτε με τον πονο ενος αλλου συνανθρωπου του γιατι η ευσυναισθηση μας βαζει ολους στην θεση των αλλων.
Οι Ναρκισιστες δεν εχουν ευσυναισθηση και ισα ισα που ηδονίζονται με τον πονο που προκαλουν (bulling) αλλα και με το να ριχνουν την αξια των αλλων γιατι ετσι ανεβαζουν την δικη τους αξια.

Στο προσωπο σου βρηκαν το τελειο θυμα, εισαι σε μεγαλο κινδυνο και το καλυτερο θα ηταν να φυγεις οσο γρηγοροτερα μπορεις απο αυτη την σχεση.

Μην μας αρχισεις παλι τα θεος και τελειος γιατι ο τυπος απο μεσα του ειναι κενος και ψυχοπαθης

Πιστευω ξερεις αγγλικα και καλο θα ηταν να διαβασεις πολλα αρθρα για τα ζευγαρια Codependents & Narcissists κι ακομα καλυτερα θα ηταν να σε βοηθησει ενας καλος ψυχολογος να βγεις απο αυτη την σχεση γιατι επαναλαμβανω οτι εισαι σε μεγαλο κινδυνο που μπορει να σε οδηγησουν μεχρι και σε αυτοκτονια.
Το ναρκωτικο αυτου του τυπου θα ειναι να σε εχει να τρεχεις κλαιγοντας απο πισω του οταν αυτος θα πηδαει τις φιλες σου , η μεγαλυτερη ηδονη του θα ειναι να αυτοκτονησεις για αυτον

Παρακαλω διαβασε αυτα τα αρθρα και ρωτα με οτι απορια εχεις θελω πολυ να σε βοηθησω γιατι εισαι σε τρομερο κινδυνο να σε τρελανουν

https://psychcentral.com/blog/the-da...s-narcissists/

https://www.mentalhelp.net/blogs/the...-codependency/
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-09-18, 07:18
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radical Εμφάνιση μηνυμάτων
Η συμπεριφορα του θα γινεται ολο και χειροτερη γιατι ποτε δεν ειδες τον αληθινο του εαυτο μεχρι τωρα. Ο τυπος που περιγραφεις ειναι Ναρκισσιστής και ολος ο καλος εαυτος μεχρι τωρα ηταν απλα ενα θεατρο.

Αυτοι οι τυποι ψαχνουν ατομα με χαμηλη αυτοπεποιθηση και αλλα ψυχολογικα προβληματα , παιζουν τον ρολο του τελειου και καλου μεχρι να τους κανουν να κολλησουν (οπως εσυ παραδειγμα που τον αποκαλεις Θεο , δεν υπαρχει ζωη χωρις αυτον κτλ) .

Αυτοι οι τυποι τρεφονται απο τον θαυμασμο των αλλων, ειναι το μονο που αποζητουν. Εχει σοβαρο ψυχολογικο προβλημα κι αυτος αλλα και η ναρκισσιστρια μανα του.

Θα μου πεις, για κατσε ρε φιλε εσυ απο που εβγαλες την διαγνωση ???
Λοιπον αυτο φαινεται ξεκαθαρα απο τον τροπο που σου φερθηκαν στο τραπεζι με την γαλοπουλα , νορμαλ ανθρωπος με ΕΥΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ δεν θα γελουσε ποτε με τον πονο ενος αλλου συνανθρωπου του γιατι η ευσυναισθηση μας βαζει ολους στην θεση των αλλων.
Οι Ναρκισιστες δεν εχουν ευσυναισθηση και ισα ισα που ηδονίζονται με τον πονο που προκαλουν (bulling) αλλα και με το να ριχνουν την αξια των αλλων γιατι ετσι ανεβαζουν την δικη τους αξια.

Στο προσωπο σου βρηκαν το τελειο θυμα, εισαι σε μεγαλο κινδυνο και το καλυτερο θα ηταν να φυγεις οσο γρηγοροτερα μπορεις απο αυτη την σχεση.

Μην μας αρχισεις παλι τα θεος και τελειος γιατι ο τυπος απο μεσα του ειναι κενος και ψυχοπαθης

Πιστευω ξερεις αγγλικα και καλο θα ηταν να διαβασεις πολλα αρθρα για τα ζευγαρια Codependents & Narcissists κι ακομα καλυτερα θα ηταν να σε βοηθησει ενας καλος ψυχολογος να βγεις απο αυτη την σχεση γιατι επαναλαμβανω οτι εισαι σε μεγαλο κινδυνο που μπορει να σε οδηγησουν μεχρι και σε αυτοκτονια.
Το ναρκωτικο αυτου του τυπου θα ειναι να σε εχει να τρεχεις κλαιγοντας απο πισω του οταν αυτος θα πηδαει τις φιλες σου , η μεγαλυτερη ηδονη του θα ειναι να αυτοκτονησεις για αυτον

Παρακαλω διαβασε αυτα τα αρθρα και ρωτα με οτι απορια εχεις θελω πολυ να σε βοηθησω γιατι εισαι σε τρομερο κινδυνο να σε τρελανουν

https://psychcentral.com/blog/the-da...s-narcissists/

https://www.mentalhelp.net/blogs/the...-codependency/
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-09-18, 09:36
Mary_Rose Ο χρήστης Mary_Rose δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-09-2018
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Καλημέρα και με συγχωρείτε για την αργοπορημένη απάντηση αλλά είχα κάποιες εξελίξεις. Ας αρχίσω με αυτές κι έπειτα θα απαντήσω σε αυτά που είχατε την καλοσύνη να μου γράψετε. Λοιπόν, προχτές ήρθε το αγόρι μου και μου ανακοίνωσε ότι σε δύο μήνες θα πάμε ταξίδι ( δεν έχει σημασία που ) ενθουσιασμένος μετά από αρκετό καιρό. Εγώ πέταξα απ'την χαρά μου, η καρδιά μου άρχισε ξανά να χτυπάει δυνατά και ζεστά κι ο κόσμος φάνηκε ξανά όμορφος και υπέροχος. Όμως αλίμονο , η χαρά μου δεν κράτησε πολύ. Την επόμενη κιόλας μέρα πήρε τηλέφωνο την μητέρα του και της ανακοίνωσε τα του ταξιδιού. Με το που το είπε άρχισε να φωνάζει ( την άκουγα από το μικρόφωνο του τηλεφώνου ) για το πόσο ανεύθυνος είναι ο γιος της, ότι δεν την σκέφτεται, την έχει γραμμένη κι όλα αυτά. Με το που το έκλεισε αυτός ήταν ετοιμος να καταρρεύσει και μουρμούριζε συνέχεια ' την πλήγωσα ' και ' είμαι μα....ς '... Περιττό να το αναφέρω μου το ακύρωσε το ταξίδι και έτρεξε να την βρει και να της ζητήσει συγγνώμη! Παιδιά θα μου στρίψει σας λέω ότι του κάνει κάτι του αγοριού μου, δεν ήταν έτσι απ'την αρχή!
valhalla που είναι η αντίφαση; Λέω ότι ο έρωτας τυφλώνει και ότι ο καθένας πρέπει να βλέπει αντικειμενικά το τι είναι. Προφανώς και το ' ο έρωτας τυφλώνει ' το είπα για το αγόρι μου αφού αυτός τυφλώθηκε και δεν είδε την εμφανισιακή μας διαφορά!
Mirella μου σ'ευχαριστώ για όσα μου γράφεις , είσαι πολύ γλυκιά! Δεν είπα πουθενά όμως ότι το αγόρι μου ψάχνει την Μόνικα Μπελούτσι! Το μόνο που λέω είναι ότι εμφανισιακά η διαφορά μας είναι χαώδης και αυτό είναι μια δικιά μου διαπίστωση. Επίσης σας το αναφέρω και πάλι, μέχρι να με γνωρίσει η μάνα του ήταν τέλειος, τρυφερός, συμπονετικός. Πέρα από την εξωτερική εμφάνιση δηλαδή, ήταν υπέροχος και εσωτερικά, ο τέλειος άντρας ( για εμένα ). Δεν καταλαβαίνω γιατί τα ρίχνετε σ'αυτόν ενώ ξεκάθαρα φταίει η μάνα του
radical σ'ευχαριστώ κι εσένα που μπήκες στον κόπο να ασχοληθείς με το θέμα μου. Διάβασα με προσοχή και τους δύο συνδέσμους που ανέβασες. Μπορώ να πω δυστυχώς ότι μάλλον είμαι όντως στην κατηγορία condepedent αλλά το αγόρι μου δεν είναι σίγουρα ένας νάρκισσος ! Αυτό το λέω ξεκάθαρα τονίζοντας το πόσο συναισθηματικός ήταν απ'την αρχή και το πόσο συναισθηματικός είναι και τώρα αλλά με την μητέρα του. Η μητέρα του πάντως έχει όλα τα στοιχεία ενός νάρκισσου! Τώρα για το συμβάν με την γαλοπούλα σας το είπα ότι το αγόρι μου νομίζει ότι η μητέρα του με ' πειράζει ' γιατί με συμπαθεί...
Παιδιά ένα μεγάλο συγγνώμη αν σας έχω κουράσει αλλά το μέγεθος του έρωτά μου γι'αυτόν είναι αξεπέραστο. νιώθω ότι δεν υπάρχει ζωή χωρίς αυτόν, κλαίω όταν κλαίει, γελάω όταν γελάει και γενικά, ο κόσμος μου είναι ο κόσμος του. Αλλά σας εκλιπαρώ, συμβουλέψτε με στο πως να την αντιμετωπίσω, πως να ξεφύγω από την ψυχολογική μέγγενη που του ασκεί!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mary_Rose : 12-09-18 στις 09:37
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-09-18, 15:44
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Νομίζω ότι χάνουμε τον χρόνο μας. Είναι σαν να λέμε σε αλκοολικό να κόψει το αλκοόλ. Έχουμε δίκιο; Ναι. Είναι δύσκολο; Ναι. Θα το κόψει (πριν τον κόψει); Όχι.

@Mary

Άντρας που στα 30-40 του (δεν ξέρω πόσο είναι) ακούει την μάνα του για ένα μαμημένο ταξίδι (που να ήταν τίποτα πιο σοβαρό!) ΔΕΝ είναι άντρας, αλλά ΜΑΜΑΚΙΑΣ.-

Το ότι πολλές Ελληνίδες κολλάνε με μαμάκηδες (αντί να τους φτύνουν) εμένα με βάζει σε σοβαρές υποψίες ότι όχι μόνο δεν τις χαλάει, αλλά αντιθέτως ονειρεύονται να μεγαλώσουν κι αυτές έναν μαμάκια γιό και έτσι να συνεχιστεί αυτός ο φαύλος κύκλος... μην βγάζεις λοιπόν την ουρίτσα σου απέξω! Και η μάνα του τα ίδια σκεφτόταν στην ηλικία σου, στο υπογράφω αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη valhalla : 12-09-18 στις 15:47
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.