Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η κοινότητα του Μεταφυσικού > Άλλες ομάδες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 21-03-16, 10:41
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Οι πληροφορίες που κατά καιρούς δίνουν οι "επαφικοί" είναι - όσες μπορούν να ελεγθούν - λανθασμένες ή απλά κοινότυπες γενικολογίες. Έτσι απουσιάζει η αξιοπιστία.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 21-03-16, 16:02
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Δεν τίθεται μόνο η αξιοπιστία τους.Στη συνέχεια μας λέει η Μπάρμαρα τα όσα της είπαν οι λεγόμενοι Πλειάδειοι, για το ποιοι είναι οι δημιουργοί του ανθρώπου και για ποιους λόγους τους δημιούργησαν.Κάτι παραπλήσιο της Lacerta...
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-03-16, 20:18
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Όπως είπαμε η κατοικία των Θεών είναι το σπίτι της περιορισμένης σκέψης. Οι Θεοί, ή αυτό που εσείς λατρεύετε τώρα, σας δίνουν πάντοτε περιορισμένες σκέψεις ώστε να μπορούν να σας χειραγωγούν. Οι Θεοί περιφέρονταν στους ουρανούς, διασκέδαζαν αργόσχολοι στο σύμπαν, ήρθαν στην Γη για να ζευγαρώσουν με τις κόρες και τους υιούς των ανθρώπων, και έπειτα έφυγαν. Η φιλολογία σας είναι πλήρης από αυτές τις ιστορίες. Άφησαν πίσω τους συγγενείς τους, τους προγόνους τους και τους εξ αίματος απογόνους τους για να κυβερνήσουν. Τα τέκνα τους δεν σχετίζονταν απαραίτητα με εσάς τους γήινους, για αυτό δημιούργησαν ιερατεία και στρατούς για να σας ελέγχουν και να σας κάνουν να υπακούετε. Κατά την φεουδαρχική περίοδο στον Μεσαίωνα οι άνθρωποι ήταν φυλακισμένοι με διαφόρους περιοριστικούς τρόπους και εξακολουθείτε να παραμένετε ακόμη και σήμερα, παρόλο που οι τρόποι που σας εγκλωβίζουν είναι αόρατοι. Δεν βιώνετε την ιερά εξέταση, ούτε σας βασανίζουν, ούτε σας καίνε στην πυρά. Υφίσταται ένας πολύ υπόγειος, πολύ συγκεκαλυμμένος τρόπος με τον οποίο σας ελέγχουν - τόσο συγκεκαλυμμένος που η μεγάλη πλειονότητα, εκείνοι που είναι πολύ ευχαριστημένοι όταν τους λένε τι να σκέφτονται, αδυνατεί να τον αναγνωρίσει. Εκείνο που θα σας πούμε τώρα θα σας ενοχλήσει και δύσκολα κάποιοι θα το αποδεχτούν, όμως είναι μία από τις μεγαλύτερες ευκαιρίες σας. Κάποιες φορές οι πιο σκοτεινές προκλήσεις, τα πιο δύσκολα μαθήματα, περιέχουν τα μεγαλύτερα πετράδια φωτός.

Ο έλεγχος του νου θα γίνει κατανοητός στον πλανήτη σας πρώτα από την αρνητική του πλευρά, από μία πολύ μαύρη λεωφόρο. Αυτή η κατανόηση θα σας οδηγήσει σε ένα πολύ μεγάλο φως, σε μία νέα ανατολή στην τέχνη της σκέψης, στην οποία θα γεννήσετε την αναγέννηση της ύπαρξης. Πολλοί άνθρωποι θα αποτολμήσουν και θα πουν την αλήθεια για το πως χειραγωγείται ο ανθρώπινος νους. Τότε, μπορεί να αρχίσετε να κατανοείτε πώς οι Θεοί έπαιξαν αυτό το παιχνίδι. Και ίσως να είναι οι ίδιοι οι Θεοί που χειραγωγούν κάποιους ανθρώπους, οι οποίοι ακολούθως χειραγωγούν εσάς, που είστε στην συνέχεια τα πρόβατα που υπακούουν, που είναι πάντοτε στην ώρα τους, και που πεθαίνουν σε συμφωνία με τους επίσημους κανόνες. Αυτό πρόκειται να παύσει!

Ενώ μαθαίνετε για τους τρόπους που σας έχουν χειραγωγήσει και επηρεάσει, θα δείτε πόσο εύκολο είναι να σας ταΐζουν με δεδομένα. Είτε με ηλεκτρονικές επαναλήψεις είτε με σκοτεινές, μαύρες, απόκρυφες καταχρήσεις εξουσίας με την σεξουαλικότητα, τον κανιβαλισμό και τις δολοφονίες. Όλων των ειδών οι τρόποι υπάρχουν για να κατακερματίζουν και να διαχωρίζουν τους ανθρώπους. Πρέπει να χρησιμοποιήσετε το μυαλό σας ως εργαλείο, γιατι το μυαλό σας είναι ένα πεδίο στο οποίο δημιουργείτε. Όπως είπαμε, τα πάντα είναι καθρέπτης, και αυτή είναι μία από τις αλήθειες που σας μεταφέρουμε ενώ σας διηγούμαστε ιστορίες της ύπαρξης. Οι πρόγονοί μας έμαθαν ότι η πραγματικότητα κατοπτρίζει πάντοτε αυτό το οποίο είσαι, οπότε θυμηθείτε. Θυμηθείτε!

Σας δίδαξαν ότι είστε μόνοι σας μέσα στο σύμπαν, διότι έτσι είστε πιο χειραγωγήσιμοι. Όταν είστε απομονωμένοι, δεν μπορείτε να συγκρίνετε τον δικό σας κόσμο με κάποιον άλλο. Εάν επισκεπτόσασταν έναν άλλον κόσμο και ανακαλύπτατε ότι έχει τον ίδιο Θεό, μπορεί να αναρωτιόσασταν και να θέλατε να δείτε πώς ο Θεός φέρεται σε εκείνον τον κόσμο σε σχέση με τον δικό σας. Ίσως εκεί να ανακαλύπτατε έναν διαφορετικό Θεό και να αποφασίζατε ότι προτιμάτε εκείνον τον Θεό. Ή, ίσως να ανακαλύπτατε ότι δεν υπάρχει καθόλου Θεός, οτι οι ίδιοι οι άνθρωποι είναι Θεοί. Όταν είστε σε απομόνωση, στερείστε την δυνατότητα να διευρύνετε τις εμπειρίες σας. Εστιασμένοι στον γραμμικό χρόνο, με πολύ τρισδιαστασιακές, υλικές εμπειρίες, αποκόψατε εαυτόν από την ψυχική σας σύνδεση. Όταν ήσαστε παιδιά, εάν είχατε ψυχικές και εξωσωματικές εμπειρίες και μπορούσατε να ταξιδέψετε στον χρόνο και να δείτε άλλα επίπεδα και άλλους κόσμους, σας τρομοκρατούσαν ότι οι άνθρωποι θα σας θεωρήσουν τρελούς. Φοβάστε ότι θα σας κλείσουν μέσα ή θα σας τιμωρήσουν. Συχνά σας λένε να μην μιλάτε, να μην πείτε λέξη, γιατι αυτά τα πράγματα δεν είναι αποδεκτά. Γιατί δεν είναι αποδεκτά; Ίσως επειδή αυτό το είδος δύναμης απελευθερώνει τους ανθρώπους. Όσοι από εσάς είχατε τέτοιες εμπειρίες, είναι ώρα να εκτιμήσετε την αξία τους και να συνειδητοποιήσετε ότι, ως Οικογένεια Φωτός, είστε ήδη πλούσιοι. Δεν χρειάζεται να σας δώσει κανείς τίποτα. Είστε ήδη πλούσιοι και μπορείτε να μοιραστείτε αυτόν τον πλούτο με τους συνανθρώπους σας, με την οικογένειά σας.

Μπορεί να νιώθετε ότι είστε Οικογένεια Φωτός, ένα είδος αποστάτη, μέρος μίας διαφορετικής ομάδας ανθρώπων που όλοι αναρωτιούνται: «Πώς ήρθα στην Γη; Νιώθω γαλαξιακός, νιώθω αστρικός. Νιώθω συμπαντικός. Ποτέ δεν ένιωσα σαν στο σπίτι μου ευρισκόμενος εδώ. Η οικογένειά μου ήταν παράξενη. Δεν μπορούσα να αντεπεξέλθω στα συνήθη πρακτικά ζητήματα της ζωής. Πάντοτε κοιτούσα στον ουρανό, πάντοτε έβλεπα όντα - έρχονταν στο δωμάτιό μου το βράδυ να με επισκεφτούν». Λοιπόν, η Οικογένεια Φωτός έχει πολλές παράξενες ιστορίες να διηγηθεί. Επειδή πολλοί επισκέπτες μπορούν να αλλάζουν μορφές, δεν μπορέσατε να τους κατατάξετε σε κατηγορίες και να τους δώσετε ένα όνομα που αποτελεί, φυσικά, τον τρισδιάστατο τρόπο να προσεγγίζετε τις καταστάσεις. Η επιστήμη σας λέει, δώστε του όνομα, βάλτε του ετικέτα, δώστε του ένα γένος και ένα είδος, και μετά διαμελίστε το για να μάθετε τι είναι. Με την κατάρρευση του πολιτισμού και την διεύρυνση της συνειδητότητας στον πολυδιαστασιακό τρόπο ζωής, οι αντιλήψεις σας θα είναι τα εργαλεία που θα χρησιμοποιήσετε για να διακρίνετε, να μάθετε, να κατατάξετε, να εξερευνήσετε και να καταγράψετε την πραγματικότητά σας. Οι αντιλήψεις πηγάζουν από τις αισθήσεις σας και την ικανότητά σας να είστε ο εαυτός σας, κύριος του εαυτού σας, να εμπιστεύεστε τον εαυτό σας και να λέτε αυτό που νιώθετε, ακόμη και όταν είναι κάθετα αντίθετο της γνώμης όλων των άλλων. Ίσως σας πουν ότι είστε ο Διάβολος Προσωποποιημένος. Μπορεί να αισθανθείτε σαν να σας πετούν περιττώματα αγελάδων. Κάποιες φορές αυτό συμβαίνει όταν είστε αληθινοί με τον εαυτό σας - αλλά αυτό ως άνθρωποι το έχετε εγκαταλείψει.

Από την δική μας οπτική, εάν η Οικογένεια Φωτός είναι τώρα εδώ στην Γη ισχυριζόμενη και αποφασισμένη ότι η Γη είναι σπίτι της, σίγουρα τότε πρόκειται να ηλεκτρίσετε όλον τον πλανήτη με νέα ενέργεια. Μία μέρα, όλοι θα σκέφτονται με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, ότι είναι Οικογένεια Φωτός. Ακόμη και οι επιστήμονές σας θα συμφωνήσουν ότι η ύλη είναι απλώς παγιδευμένο φως, κάτι που υπονοεί ότι όλοι είστε Οικογένεια Φωτός και ότι όλοι σχετίζεστε με την Οικογένεια Σκότους. Ενώ ερευνούμε τις ιστορίες, θα φροντίσουμε να σας πούμε τον λόγο για τον οποίο το Σκότος πράττει εκείνα που πράττει και γιατί η Οικογένεια Φωτός μπορεί να μεταμφιεστεί ως Σκότος ή το Σκότος μπορεί να μεταμφιεστεί ως Φως. Επειδή μιλάμε για τον έλεγχο του νου, μπορεί να πείτε «Α, αυτό ανήκει στην Οικογένεια Σκότους, που ελέγχει τον νου των ανθρώπων. Ποιος άλλος θα το έκανε; Δεν θα μπορούσε να είναι η Οικογένεια Φωτός, θα μπορούσε;» Τώρα θυμηθείτε ότι σας ζητούμε να αναρωτηθείτε για το φως. Ποιος κατέχει το φως; Από πού πηγάζει; Πώς δημιουργήθηκε; Τι είδους είναι; Τι χρώμα έχει; Τι γεύση; Τι κάνει; Τι θερμοκρασία έχει; Πώς σας κάνει να νιώθετε;

Οι ιστορίες μας είναι πράγματι θεραπευτικές, γιατι αυτό είναι που έχετε έρθει να κάνετε εδώ ως Οικογένεια Φωτός. Ορισμένοι από εσάς πιστεύετε ότι βρίσκεστε εδώ ως αστρικοί επισκέπτες για να εκπαιδεύσετε τους άλλους να ανεβάσουν την δική τους δόνηση και να πείτε «Ορίστε, το σύστημά σας, καταρρέει. Ακούστε μερικές νέες ιδέες για να φύγουμε στην συνέχεια». Για κάποιο διάστημα, η Οικογένεια Φωτός έκανε κάποιες τέτοιες εξαφανίσεις, ενώ τα μέλη της μεταφέρονταν από το ένα μέρος στο άλλο, και ήταν τόσο απορροφημένα με τις αποστολές σας, είμαστε εδώ για να σας υπενθυμίσουμε να βιώσετε αυτήν την περίοδο όπως δεν την έχετε βιώσει έως τώρα! Όταν βιώνετε, πραγματικά εκπληρώνετε την αποστολή σας γιατι στην ζωή υπάρχει δράση, δημιουργία και εμπειρία όσων δημιουργείτε, και ο πλούτος όλων αυτών. Σε αντίθεση με τον γεωργό που φροντίζει την θαυμάσια σοδειά του, μετά την συλλέγει, την ετοιμάζει και την μαγειρεύει και στην συνέχεια κάθεται και απολαμβάνει μία υπέροχη γιορτή κατά την οποία γεύεται τους καρπούς της εργασίας του, εσείς, η Οικογένεια Φωτός, έχετε ξεχάσει να κάθεστε και να γιορτάζετε. Είστε τόσο απασχολημένοι κάνοντας διάφορα πράγματα και δημιουργώντας, ώστε ξεχνάτε τον πλούτο της ζωής, ξεχνάτε ότι είστε στο Τώρα, ξεχνάτε τον ύψιστο πλούτο: οτι είστε ζώντες.

Θέλουμε να σας υπενθυμίσουμε αυτόν τον πλούτο που χάνετε. Πολλά από τα μαθήματα, τις αποστολές και τις προκλήσεις που βιώνετε στην καθημερινή σας ζωή, σωματικά, στις σχέσεις σας, στις συναλλαγές σας με τον κόσμο, είναι για να βρείτε την αξία της ζωής. Τι έχει αξία για εσάς; Τι είναι σημαντικό; Τι σημαίνει χαρακτήρας; Τι σημαίνει ηθική; Τι είναι η ακεραιότητα; Πολλά από αυτά που θα εξερευνήσουμε θα αφορούν στην ακεραιότητά σας, την υπευθυνότητά σας και πώς αυτά συνδέονται με την ελευθερία σας ενώ μέσα σε αυτήν την παντελώς παράλογη εποχή ο κόσμος σας καταρρέει.

..συνεχίζεται
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alkinoos : 21-03-16 στις 20:18
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-03-16, 20:19
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Πύλες του Χρόνου


Μοιραζόμαστε με εσάς την οπτική μας για διαφόρους λόγους. Από την Γη, το σπίτι μας στις Πλειάδες μοιάζει να βρίσκεται πολύ μακριά, ένα στίγμα και ένα νεφέλωμα λαμπυρίζοντος φωτός. Είμαστε επτά -παρόλο που έχει λεχθεί ότι είμαστε οκτώ- και η Γη είναι μέρος της αδελφότητάς μας, μέρος του δικού μας κόσμου γνώσης. Όπως μας δείχνουν τα αρχεία μας και οι πρόγονοί μας, αυτό φαίνεται να είναι αλήθεια. Είστε συνδεδεμένοι μαζί μας λόγω μιας πάρα πολύ αρχαίας γενεαλογίας.

Ως Οικογένεια Φωτός, έχετε πολλές ευκαιρίες: ως πολυδιαστασιακά όντα μπορείτε να συνδεθείτε μέσω του χρόνου. Μπορείτε να μάθετε πώς να κινείτε τον διακόπτη της συνειδητότητάς σας. Παρ' ό,τι η παλάμη έχει πολλά δάκτυλα, η παλάμη συνδέεται με κάτι μεγαλύτερο: με ένα σώμα. Το σώμα επίσης συνδέεται με κάτι ακόμη μεγαλύτερο. Ως Οικογένεια Φωτός, η πρόκλησή σας είναι να κάνετε ορατό το αόρατο σώμα με το οποίο συνδέεστε. Όλη η ανθρωπότητα συνδέεται με αυτόν τον τρόπο, όμως δεν το αντιλαμβάνεται. Πολλοί άνθρωποι πιστεύουν ότι είναι απλώς μία συμπαγής, υλική μορφή και συνεπώς επιζητούν μόνο εκείνο το οποίο βοηθά και υποστηρίζει την υλική τους μορφή. Πιστεύετε ότι οι πρόγονοί σας πάλευαν για να τα καταφέρουν σε αυτό. Ίσως οι ιστορίες που σας έχουν πει για το παρελθόν σας να μην είναι απολύτως σωστές. Ίσως οι πρόγονοί σας, οι παλαιότερες γενιές σας, να λειτουργούσαν σε ένα πολύ υψηλότερο επίπεδο από αυτό που θα μπορούσατε να φανταστείτε ποτέ. Σίγουρα έζησαν σε εποχές λιγότερο τεχνολογικές, πάραυτα η τυραννία ήταν εξίσου διεισδυτική.

Πάντοτε γινόταν μάχη για την εξουσία του ανθρωπίνου μυαλού, αλλά αυτός ο αγώνας απλώς ανακλά μία πιο μεγάλη προσπάθεια που γίνεται σε ένα πολυδιαστασιακό επίπεδο, εκεί που μαίνεται η μάχη για την ψυχή σας. Οι Χριστιανικές ιστορίες σας μιλούν για τον Διάβολο και τον Χριστό, τον Υιό του Θεού ο οποίος ήρθε και σας έσωσε, και εάν δεν είστε αρκετά οξυδερκείς για να αμφισβητήσετε τις ιστορίες αυτές, θα πιστέψετε οτι πρέπει να «σωθείτε». Όπως έχουμε πει, βρίσκεστε σε αυτό το δίλημμα, την κατάρρευση του πολιτισμού σας, επειδή έχετε παραιτηθεί από την ελευθερία του να σκέπτεστε, να διακρίνετε και να αποφασίζετε τι θέλετε. Η κατάρρευση συμβαίνει επίσης επειδή φοβάστε να αισθανθείτε. Οι αισθήσεις σας είναι απέραντες και παντοδύναμες, και όμως για πολλούς από εσάς είναι σταυροδρόμια ντροπής. Όμως, μέσω των αισθήσεών σας είναι που μπορείτε να εξακριβώσετε αυτά τα οποία για εσάς έχουν αξία.

Για να μάθετε τι θέλετε στην ζωή σας, τι έχει αξία για εσάς ως ανθρώπους, θα πρέπει να αμφισβητήσετε «το Σύστημα». Το Σύστημα σας ανταμείβει όταν ακολουθείτε τα μηνύματά του και τους κανόνες του: μόλις δοθεί το ερέθισμα, εσείς αυτομάτως, χωρίς σκέψη, συμφωνείτε να παίξετε το παιχνίδι του με αντάλλαγμα τον μηνιαίο μισθό, τις διακοπές, το γόητρο και την κοινωνική θέση. Συμμορφούμενοι, παραιτείστε από την ικανότητά σας να σκέφτεστε οι ίδιοι για τον εαυτό σας. Η δοκιμασία η οποία περνάτε σχετίζεται με την δύναμη, και για αυτό θα ερευνήσουμε ορισμένες θετικές -και κάποιες όχι και τόσο θετικές- όψεις της δύναμης, διότι δεν υπάρχει διαφυγή από την δύναμη. Η αξία σας και η δύναμή σας έχουν υπονομευθεί. Ίσως σας έχουν διδάξει ότι έχετε αμαρτήσει ή ότι οι Θεοί πρέπει να μεσολαβήσουν για να σας βοηθήσουν. Λοιπόν, οι Θεοί, των οποίων ο χορός στον ουρανό έχει γίνει... κοσμικό τροχάδην, πρόκειται να εμφανιστούν παντού στα επόμενα δεκαπέντε έτη, και αυτοί οι Θεοί μπορεί να προσφερθούν να σας «σώσουν» με την τεχνολογία τους.

Ενώ λοιπόν επιδιώκετε να κατανοήσετε την παράνοια αυτής της εποχής, κοιτάξτε εκείνα που είναι σημαντικά και εφαρμόστε τις αξίες σας εσείς στην ζωή σας. Αυτό είναι ένα από τα πιο σημαντικά μηνύματα τα οποία έχουμε για εσάς: η γενεαλογία σας είναι πλούσια. Σκεφτείτε τα λόγια μας για ένα λεπτό και μετά σκεφτείτε «Τι θα μπορούσε να υπάρχει στα γονίδιά μου;» Φανταστείτε έναν ηλεκτρονικό υπολογιστή με τράπεζες δεδομένων γεμάτες αποθηκευμένες πληροφορίες. Εάν πατήσετε το κατάλληλο κουμπί, μια τεράστια ποσότητα δεδομένων είναι διαθέσιμη. Όμως, ένας υπολογιστής διαθέτει μόνον τις πληροφορίες που του έχετε δώσει. Με πολλούς τρόπους είστε πολύ περισσότερο εξελιγμένοι απο οποιονδήποτε υπολογιστή θα φτιαχτεί ποτέ στην τρισδιάστατη πραγματικότητα. Είστε ζώσες βιολογικές δημιουργίες με εκπληκτική γενεαλογία, ικανοί για μία άψογη ύπαρξη. Όμως, υπάρχουν ορισμένες προσαρμογές που απαιτείται να γίνουν για να σηκωθείτε και να κινηθείτε, ορισμένες ενοράσεις που σπάνια κατανοούνται από τους ανθρώπους.

Αντί να χρησιμοποιείτε εργαλεία για την ζωή, έχετε εξαπατηθεί και έχετε παραιτηθεί από τις πλέον πολύτιμες όψεις των εαυτών σας. Τσιμπήσατε το δόλωμα και παγιδευτήκατε. Στην ιστορία σας φαίνεται σαν να έπρεπε να πολεμήσετε για πολλές ελευθερίες καθώς και για το δικαίωμα του να σκέφτεστε. Στην πραγματικότητα, τα περισσότερα τυραννικά καθεστώτα που έχουν υπάρξει στον Δυτικό κόσμο είχαν σχεδιαστεί προκειμένου να ελέγξουν την διάδοση της γνώσης. Και κάποιοι από τους μεγαλύτερους ελεγκτές της γνώσης ήταν οι θρησκευτικές οργανώσεις του κόσμου σας. Προκειμένου να παραμείνουν στην εξουσία, ενέκριναν την κατάσχεση κτημάτων, χρημάτων, ζώων, και της φιλολογίας. Χιλιάδες άνθρωποι κάηκαν στην φωτιά και πολλές μεγάλες βιβλιοθήκες γνώσης κάηκαν επίσης προκειμένου να εξαλείψουν τα μυστήρια. Ποια ήταν τα μυστήρια που τόσο πρόθυμα ήθελαν οι θρησκευτικές οργανώσεις να εξαλείψουν; Γιατί η ιστορία σας είναι γεμάτη από σταυροφορίες και αποστόλους οι οποίοι ταξιδεύουν παντού στον κόσμο; Τους είχαν στείλει για να σώσουν τους απίστους, όπως σας έχουν πει; Ίσως να υπάρχουν πολύ πιο ενδιαφέρουσες ιστορίες κρυμμένες πίσω από αυτές τις εκστρατείες. Η ενέργεια η οποία φέρνουμε, μας δίνει την δυνατότητα να περάσουμε από τις σελίδες του χρόνου πριν και μετά από το δικό σας Τώρα. Αυτές οι σελίδες δεν είναι ίδιες με τις σελίδες που θα βρείτε στις βιβλιοθήκες σας - όσες δεν έχουν ακόμη καεί. Τα βιβλία που υπάρχουν διαθέσιμα εκεί, μόλις και μετά βίας περιέχουν έναν κόκκο αληθείας. Περιέχουν αυτά που οι νικητές θέλουν να γνωρίζετε, εκείνα τα οποία οι εξουσιαστές θέλουν να πιστεύετε. Χειραγωγήσεις και απάτες, δολοφονίες, προδοσίες και αιρέσεις, όλα έχουν σβηστεί με λευκή μπογιά και ο πίναξ έχει ξαναζωγραφιστεί, ή έγινε τόσο βαρετός με ημερομηνίες και γεγονότα, που η ιστορία σας είναι μία βαρετή σύνθεση ανουσιοτήτων.


...συνεχίζεται
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-03-16, 12:55
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Συγνώμη, παρουσίαση δράσης ομάδας είναι αυτό ή μυθιστόρημα; Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες για τη συγκεκριμένη κατηγορία.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 24-03-16 στις 12:57
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-03-16, 13:53
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από beetlejuice Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη, παρουσίαση δράσης ομάδας είναι αυτό ή μυθιστόρημα; Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες για τη συγκεκριμένη κατηγορία.

Ο λόγος που έφερα το θέμα αυτό ,των επαφικών,είναι διότι πολλοί από αυτούς, λένε πως επικοινωνούν με άλλα Όντα. Η Μαρσίνιακ στο βιβλίο της λέει μετά την επικοινωνία με τους Πλειάδειους, πως οι άνθρωποι είναι δημιουργήματα των Θρυλικών Ερπετών,όπου είναι και για βρώση...Αυτός είναι ο κύριο λόγος που το έφερα.Και πάνω σε αυτό να γίνει μια συζήτηση..Προφανώς,συζήτηση δεν γίνεται..οπότε ας κλειδωθεί.

Ευχαριστώ..
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-03-16, 14:00
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alkinoos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο λόγος που έφερα το θέμα αυτό ,των επαφικών,είναι διότι πολλοί από αυτούς, λένε πως επικοινωνούν με άλλα Όντα. Η Μαρσίνιακ στο βιβλίο της λέει μετά την επικοινωνία με τους Πλειάδειους, πως οι άνθρωποι είναι δημιουργήματα των Θρυλικών Ερπετών,όπου είναι και για βρώση...Αυτός είναι ο κύριο λόγος που το έφερα.Και πάνω σε αυτό να γίνει μια συζήτηση..Προφανώς,συζήτηση δεν γίνεται..οπότε ας κλειδωθεί.

Ευχαριστώ..
Συζήτηση θα γίνει αν τοποθετηθείς εσύ στηρίζοντας τη θέση σου
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-03-16, 00:07
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Παράγραφοι που δεν έχω φέρει ακόμα :

" Ταυτόχρονα θα διαχειριστείτε τα ηλεκτρομαγνητικά σήματα,τις ενέργειες ενός αόρατου τύπου,που χρησιμοποιούνται για να σας μπερδέψουν,σταματούν την μεγάλη αφύπνιση των ικανοτήτων σας και την αξίωση της ανεκτίμητης αξίας σας.Είναι αλήθεια.Μια μεγάλη μάχη συμβαίνει,μια μάχη για τις ψυχές σας,γιατί είναι ο πυρήνας της ύπαρξης σας,που τόσο πολύ τις θέλουν.Όταν σας κρατούν σε άγνοια και ειδικότερα σε γραμμική σκέψη αναγκάζεστε να παράγετε τη συχνότητα του φόβου και όχι τη συχνότητα της αγάπης,η οποία είναι δική σας φυσική βιολογική κληρονομιά.Η αγάπη δεν είναι αποθηκευμένη πουθενά ,γιατί είστε μέρος της βιβλιοθήκης ,είστε ένα ανεκτίμητο πείραμα"

Θεωρώ

Ανεκτίμητο πείραμα, όπου πολλοί θέλουν τις ψυχές μας,εκμεταλλεύονται τις ενέργειες μας κ.α.Οι δε "Θεοί" παίζουν κρυφτό,κοιμούνται,έρχονται και φεύγουν,για το δε Δημιουργό είμαστε ένα παιχνίδι,που εσείς Πλειάδιοι μας παρομοιάζετε με τη τροφή του σκίουρου ή με τα παιχνίδια που εμείς φτιάχνουμε για ψυχαγωγία.Αλλά ταυτόχρονα είμαστε και ιδιαίτεροι (!)Εσείς Πλειάδιοι,παρατηρητές της ζωής μας και χρονοάλτες,που θέλετε να βοηθήσετε εμάς,που μας λέτε να θυμηθούμε ,να μιλήσουμε με τα κύτταρά μας για να μάθουμε ποιοι είμαστε και ποιος ο σκοπός μας.

(...)

" Γενικά,η διάρκεια της ζωής σας δεν είναι μεγάλη,συνήθως δέκα δεκαετίες στην καλύτερη περίπτωση.Οι πρόγονοι σας όμως ζούσαν μερικές φορές έως και χίλια χρόνια,όπως έχει γραφτεί στ΄αρχαία βιβλία.Οι πρόγονοι σας,ανεξαρτήτως του τρόπου που τους αναγνωρίζετε ήταν ουράνιοι.Και ακόμα περισσότερο απ΄αυτό,ανεξαρτήτως του τρόπου που τους αναγνωρίζετε,θ΄ανακαλύψετε ότι οι πρόγονοι σας ήταν ερπετά"

Έχετε ακούσει για τα Ερπετοειδή όντα ; Τι λένε οι Πλειάδειοι γι'αυτούς :

Οι θρύλοι των δράκων είναι πολλοί και ακόμα πιο πλούσιες είναι οι ιστορίες των θρυλικών σαυρών.Τα αρχαία χειρόγραφα και βιβλία που κρατούνται μυστικά,ιδιαίτερα σε θρησκευτικά κέντρα,αναφέρουν την παρουσία τους σ΄όλους τους τόπους.Παντού στη γη,σ'όλες τις αίθουσες γνώσης,επινοημένες και αληθινές,θα βρείτε την Οικογένεια του Φωτός πρόθυμη να θυμηθεί,πρόθυμη να υφάνει την ιστορία της ενότητας και της πληρότητας,της δύναμης και της γεμάτης νόημα ζωής.Οι αρχαίες σαύρες και οι αρχαίοι δράκοι ήταν πολύ γοητευμένοι με τους ανθρώπους.Η ιστορία λέει ότι αυτοί είναι υπεύθυνοι για την δημιουργία σας ή έτσι αισθάνονται και έτσι πιστεύουν.Ζευγάρωσαν μαζί σας ,σας μελέτησαν,σας δίδαξαν,σας θεώρησαν πολύτιμους και σας βοήθησαν να εδραιώσετε τον πολιτισμό σας,επίσης σας μεγάλωναν για να σας τρώνε και να σας καταναλώνουν.

(...)

" Όμως ,ανάμεσα στα λεπτά του χρόνου σας,σ'ένα μέρος φυλαγμένο μέσα στα κενά του χρόνου,αλλά σίγουρα γεμάτο με πλούσια τοπία,βρίσκεται ο χώρος που κατοικούν οι θρυλικές σαύρες.Τώρα σας προσφέρουν μια συχνότητα - σαν να έχουν ξαφνικά στο ράδιο μια δική τους εκπομπή - μια συχνότητα που πιστεύουν ότι μπορείτε να καταλάβετε.Θέλουν να τους θυμηθείτε ως εξαίσια πλάσματα και συμμάχους,όχι ως κτήνη που πρέπει να τα φοβάστε,αλλά περισσότερο σαν φίλους που σας δίδαξαν να πετάτε,που ταξίδεψαν μαζί σας απ'το ένα μέρος στο άλλο,που εμφανίζονταν μόλις τους κάνατε νόημα και τους καλούσατε ,γιατί γι'αυτούς ήσασταν τόσο εκπληκτικά πλάσματα που απλούστατα σας αγάπησαν"

Αγαπητοί φίλοι,μετά τη Lacerta που λέει για τους προγόνους του ανθρώπου,τους Ανουνάκι, έχουμε και τους Πλειάδειους να λένε για τα Ερπετά ως οι προγόνοι του ανθρώπου.Πολύ πιθανόν να έχετε ακούσει για εξωγήινους που θα σώσουν την ανθρωπότητα και άλλες πολλές ιστορίες.Αυτές οι ιστορίες περί Δημιουργού περιπλέκονται με τις ήδη υπάρχουσες περί ανθρώπου από επιστήμη,Δαρβίνο και θρησκείες,με σκοπό να συγχύσουν την ήδη συγχυσμένη νοημοσύνη του ανθρώπου.

Τα σχόλια σας...
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.