Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Τμήμα Πολυσυγγραφίας

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Πως σας φάνηκε το ελαφάκι;
1 2 28,57%
2 0 0%
3 0 0%
4 0 0%
5 0 0%
6 1 14,29%
7 0 0%
8 0 0%
9 1 14,29%
10 3 42,86%
Ψήφισαν: 7. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 22-03-12, 20:57
Το avatar του χρήστη Vasilis1818
Vasilis1818 Ο χρήστης Vasilis1818 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2010
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

Μιας και το θεμα για την κριτικη το κλειδωσανε... Θα πω εδω την γνωμη μου.

Εχεις γραψει μερικες ιστοριες και τις εχω διαβασει ολες. Γραφεις πολυ ωραια και χαιρομαι αυτα που διαβαζω απο εσενα. Ευχομαι και ελπιζω να συνεχιζεις να μας χαριζεις τις ιστοριες σου για να τις διαβαζουμε εμεις που μας αρεσουν. Ειμαι εδω για να σε στηριζω σε οτι κανεις. Να σαι καλα και συνεχισε

Δεν θα μιλησω για τις κριτικες που δεχτηκες γιατι δεν αξιζει να ασχοληθει κανεις καν
__________________
Έν όρει τών Αμώμων ώσπερ ήλιος έλαμψας, καί μαρτυρικώς, θεοφόρε, πρός Θεόν έξεδήμησας, βαρβάρων υποστάς επιδρομάς, Εφραίμ Μεγαλομάρτυς τού Χριστού, διά τούτο αναβλύζεις χάριν αεί, τοίς ευλαβώς βοώσί σοι, δόξα τώ δεδωκότι σοι ισχύν, δόξα τώ σέ θαυμαστώσαντι, δόξα τώ ενεργούντι διά σού, πάσιν ιάματα.
  #62  
Παλιά 22-03-12, 21:06
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Ευχαριστώ Βασιλάκη για τα καλά σου λόγια. Θα στέλνω στη Fantasy Gate από εδώ και πέρα τις ιστορίες μου, Θα σε ενημερώνω πού βρίσκονται να τις διαβάζεις. Μπράβο! Η αδιαφορία είναι η καλύτερη τακτική. Αν την χρησιμοποιούσα δεν θα έπαιρνε η κουβέντα τέτοια τροπή.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

  #63  
Παλιά 23-03-12, 13:29
evita_domingita Ο χρήστης evita_domingita δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-11-2010
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

θεωρω οτι για να κρινεις ενα μυθιστορημα πρεπει να εχεις διαβασει παααααρα πολλα!και επειδη δεν ειμαι ειδημονας δε θα πω για το αν μου αρεσει η οχι.εγω σα φωτογραφος δε θα ανεβαζα τη δουλεια μου σενα τετοιο forum,αλλα σενα αντιστοιχο που θα μου ελεγαν τη γνωμη τους επαγγελματιες.προφανως ομως εδω ολοι γνωριζουν τα παντα!ακομα και οταν δε σαρεσει κατι πρεπει να το πεις με ωραιο τροπο μονο και μονο για να σεβαστεις τη δουλεια του αλλου!ποσο μαλλον οταν ακομα ξεκιναει,δεν εχεις το δικαιωμα να κοβεις τα φτερα στον αλλο!fantasy το μονο που πρεπει να εμπεδωσεις εσυ ειναι πως δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι 'πελατες' σου.οταν το καταλαβεις δε θα σε πειραζουν τοσο τα αρνητικα σχολια.επισης κατι τελευταιο

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία Αυτά είπε ο Ισοκράτης πριν από κάτι χιλιάδες χρόνια..
  #64  
Παλιά 23-03-12, 14:28
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Αμφότεροι, έχετε καταλάβει τι ακριβώς σημαίνει κριτική σε ένα έργο; ΄Η θεωρείτε ότι σε αυτο το φόρουμ πρέπει μόνο να χειροκροτούμε;

Ας είναι.....Καθείς εφ'ω ετάχθη

ΥΓ....Εβιτα, κανε ένα google search και θα ανακαλύψεις ότι η ρήση που αποδίδεις στον Ισοκρατη δεν είναι πραγματική, και αποτελεί παράφραση και διαστρέβλωση των λόγων του στον "Αεροπαγιτικο" του απο κάποιους Ελληναρες.
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
  #65  
Παλιά 23-03-12, 14:44
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evita_domingita Εμφάνιση μηνυμάτων

fantasy το μονο που πρεπει να εμπεδωσεις εσυ ειναι πως δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι 'πελατες' σου.οταν το καταλαβεις δε θα σε πειραζουν τοσο τα αρνητικα σχολια.
Εβίτα μου ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Δεν με πειράζουν τα αρνητικά σχόλια. Είναι αναμενόμενο να μην αρέσει σε όλους. Έχω όμως εξηγήσει πολλές φορές σε όλους σας ότι δεν με πείραξε η αρνητική κριτική, αλλιώς δεν θα είχα ανοίξει αυτό το νήμα, αλλά ο τρόπος που αυτή ειπώθηκε.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

  #66  
Παλιά 23-03-12, 14:55
evita_domingita Ο χρήστης evita_domingita δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-11-2010
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

καθολου ελληναρας δεν ειμαι!!!!ισα ισα εχω γεννηθει στο εξωτερικο.επισης δε χρειαζομαι να ψαξω τιποτα στο google καθως το εχω διαβασει σε εγκυρο βιβλιο αγγλικου πανεπιστημιου!αντε καλη σας μερα γιατι εχουμε και ζωη εξω απο δω οχι σα μερικους μερικους!!!
  #67  
Παλιά 23-03-12, 22:19
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Ειναι τοσο εγκυρο οσο το πρωτοτυπο κειμενο, αραγε;

Σε καθε περιπτωση η εν λογω ρηση του Ισοκρατη ειναι πλαστη, και εχει "αποκαθηλωθει" το ολο θεμα εδω και καιρο

Με τις υγειες σου......
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
  #68  
Παλιά 23-03-12, 22:39
Το avatar του χρήστη Vasilis1818
Vasilis1818 Ο χρήστης Vasilis1818 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2010
Μηνύματα: 263
Προεπιλογή

παιδια παιδια μαλλον τα μπερδεψετα λιγο!!!
Ξεφυγατε απο το θεμα!!!!
__________________
Έν όρει τών Αμώμων ώσπερ ήλιος έλαμψας, καί μαρτυρικώς, θεοφόρε, πρός Θεόν έξεδήμησας, βαρβάρων υποστάς επιδρομάς, Εφραίμ Μεγαλομάρτυς τού Χριστού, διά τούτο αναβλύζεις χάριν αεί, τοίς ευλαβώς βοώσί σοι, δόξα τώ δεδωκότι σοι ισχύν, δόξα τώ σέ θαυμαστώσαντι, δόξα τώ ενεργούντι διά σού, πάσιν ιάματα.
  #69  
Παλιά 24-03-12, 00:56
Το avatar του χρήστη Marsia
Marsia Ο χρήστης Marsia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2011
Μηνύματα: 188
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evita_domingita Εμφάνιση μηνυμάτων
θεωρω οτι για να κρινεις ενα μυθιστορημα πρεπει να εχεις διαβασει παααααρα πολλα!και επειδη δεν ειμαι ειδημονας δε θα πω για το αν μου αρεσει η οχι.εγω σα φωτογραφος δε θα ανεβαζα τη δουλεια μου σενα τετοιο forum,αλλα σενα αντιστοιχο που θα μου ελεγαν τη γνωμη τους επαγγελματιες.προφανως ομως εδω ολοι γνωριζουν τα παντα!
Θα συμφωνήσω, αλλά θα κάνω μια μικρή επισήμανση: ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφέρει άποψη λέγοντας "μου άρεσε επειδή μ' αρέσουν οι ιστορίες με ταξίδια στο χωροχρόνο" ή "δε μου άρεσε επειδή δεν είναι του στυλ μου" κλπ. Επίσης αυτό στο οποίο θα συμφωνήσω είναι ότι δομημένη κριτική μπορεί να εκφέρει κάποιος που έχει διαβάσει πολύ.. Εγώ που όχι μόνο έχω διαβάσει πάρα πολύ, αλλά κάνω και εργασίες αποδόμησης ενός έργου καθημερινά στη σχολή μου, πιστεύω ότι έχω ένα δικαίωμα παραπάνω να πω την άποψή μου..


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evita_domingita Εμφάνιση μηνυμάτων
ακομα και οταν δε σαρεσει κατι πρεπει να το πεις με ωραιο τροπο μονο και μονο για να σεβαστεις τη δουλεια του αλλου!ποσο μαλλον οταν ακομα ξεκιναει,δεν εχεις το δικαιωμα να κοβεις τα φτερα στον αλλο!
Εδώ κι αν θα συμφωνήσω!!! Το να θέτει κάποιος αυτό που με πολύ αγάπη έγραψε στα μάτια των άλλων, απαιτεί μια ευγένεια από τους αναγνώστες.. Δεν το ανάρτησε ο Ντοστογιέφσκι, αλλά μια ερασιτέχνης συγγραφέας στο ξεκίνημά της.. Γράφω κι εγώ από 12 χρονών(φυσικά αυτά που έγραφα τότε, τώρα που έχω εξασκηθεί, μου φαίνονται αστεία) και ξέρω πως είναι να περιμένεις την κριτική κάποιου.. Αλλά εγώ τουλάχιστον έχω την τύχη να μην έχω ακούσει αγενή κριτική(δε λέω αρνητική, λέω αγενή..το επισημαίνω αυτό).. Αντί, λοιπόν, να κάθεστε να της λέτε αγενέστατα ότι αυτά που γράφει είναι απαίσια, προσφέρετέ της μια δομημένη κριτική και πείτε της όμορφα σε ποια σημεία έχει κάνει λάθη, τι θα μπορούσε να διορθώσει κλπ.. Με την εξάσκηση όλα διορθώνονται..
Φίλη μου fantasy όντως έχεις κάνει κάποια λαθάκια στη δομή και την έκφραση, για τα οποία θα σου μιλήσω εμπεριστατωμένα μέσω πμ(δε θέλω να γίνουν οι επισημάνσεις μου αφορμή για να αρχίσει νέος γύρος ξεκατινιάσματος), αλλά το σημαντικό είναι ότι η ενδιαφέρουσα πλοκή σε κάνει να τα παραβλέπεις και να συνεχίσεις να διαβάζεις.. Έχεις πολλή φαντασία και πιστεύω ότι έχεις ένα ανεκμετάλλευτο ταλέντο που δεν έχεις ανακαλύψει ακόμη.. Επίσης έχεις κάνει κάποια πράγματα που συνήθως οι νέοι συγγραφείς αγνοούν, όπως η καλή σκιαγράφηση των χαρακτήρων(δεν έγραψες απλά 10 ονόματα και αυτό ήταν, αλλά μπήκες στο "πετσί" του κάθε ρόλου, τους ένιωσες).. Συνέχισε την προσπάθεια και μην πτοείσαι από τα σχόλια κάποιων..
Θα σου προτείνω κι εγώ κάποια πράματα για να σε βοηθήσουν..


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evita_domingita Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία Αυτά είπε ο Ισοκράτης πριν από κάτι χιλιάδες χρόνια..
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί αυτό θεωρείται κάτι που καταχράστηκαν οι νεοέλληνες(ελληναράδες) και όχι του Ισοκράτη.. Εγώ το έχω διαβάσει έτσι, αυτούσιο, με την υπογραφή του ρήτορα.. Αλλά ακόμη κι αν δεν είναι έτσι, γιατί να θεωρείται δημιούργημα του "ελληναρα" ???
Τι το απαράδεκτο έχει το απόφθεγμα ώστε να το εκλαμβάνουμε έτσι??? Σε ποιο σημείο κάνει λάθος??? Είναι η αυθάδεια δικαίωμα ή η αναίδεια ισότητα???
Θεωρείτε σωστό το κάνεις κάποιος τον άλλο σκουπίδι, να ταπεινώνει το δημιούργημά του που με τόσο μεράκι έφτιαξε??? Όπως είπα και πριν δεν ρητορεύω κατά της αρνητικής κριτικής(φυσικό είναι να μην επικροτεί κάτι όλος ο κόσμος), αλλά η αγένεια είναι κάτι που μπορεί να με κάνει να βγω απ' τα ρούχα μου.. Αυτό το "παραγνωριστήκαμε" μου τη δίνει απίστευτα.. Αν κάποιος με γνωρίσει, θα δει ότι είμαι κι εγώ ειλικρινής σε βαθμό αγένειας.. Ότι μιλώ σκληρά και έξω απ' τα δόντια.. Αλλά έχω το τακτ να το κάνω μόνο σε άτομα που γνωρίζω, σε άτομα που υπάρχει μια αλληλοεκτίμηση συνήθως.. Το να μιλήσω σκληρά σε κάποιον που δεν ξέρω είναι κάτι που το αποφεύγω όσο μπορώ, γιατί είναι κάτι που δε θα 'θελα να μου κάνουν.. Και το ότι κάθισα και έγραψα τόσα προς υπεράσπιση ενός ατόμου που δε γνωρίζω δεν το κάνω συχνά.. Είναι η δεύτερη φορά που το κάνω σε αυτό το φόρουμ και -αν και άλλαξαν τα πρόσωπα- ο λόγος είναι πάλι ο ίδιος.. Αλλά επειδή ακριβώς δε γνωρίζω το άτομο πίσω απ' το αγενές σχόλιο, παρά μόνο το σχόλιο, φροντίζω να παραμείνω στα όρια της ευπρέπειας.. Κι αν παραφέρθηκα συγχωρήστε με..
__________________
Για να δεις το ουράνιο τόξο, πρέπει να αντέξεις την καταιγίδα...

Η αγωνία της ψυχής μου βρήκε διέξοδο σε μια δυνατή, μακριά και τελική κραυγή απελπισίας - Edgar Allan Poe

Τὸ ξέρω πὼς καθένας μοναχὸς πορεύεται στὸν ἔρωτα, μοναχὸς στὴ δόξα καὶ στὸ θάνατο. Τὸ ξέρω. Τὸ δοκίμασα. Δὲν ὠφελεῖ. Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου - Η Σονάτα του Σεληνόφωτος
  #70  
Παλιά 24-03-12, 01:17
Το avatar του χρήστη Marsia
Marsia Ο χρήστης Marsia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2011
Μηνύματα: 188
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evita_domingita Εμφάνιση μηνυμάτων
θεωρω οτι για να κρινεις ενα μυθιστορημα πρεπει να εχεις διαβασει παααααρα πολλα!και επειδη δεν ειμαι ειδημονας δε θα πω για το αν μου αρεσει η οχι.εγω σα φωτογραφος δε θα ανεβαζα τη δουλεια μου σενα τετοιο forum,αλλα σενα αντιστοιχο που θα μου ελεγαν τη γνωμη τους επαγγελματιες.προφανως ομως εδω ολοι γνωριζουν τα παντα!
Θα συμφωνήσω, αλλά θα κάνω μια μικρή επισήμανση: ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφέρει άποψη λέγοντας "μου άρεσε επειδή μ' αρέσουν οι ιστορίες με ταξίδια στο χωροχρόνο" ή "δε μου άρεσε επειδή δεν είναι του στυλ μου" κλπ. Επίσης αυτό στο οποίο θα συμφωνήσω είναι ότι δομημένη κριτική μπορεί να εκφέρει κάποιος που έχει διαβάσει πολύ.. Εγώ που όχι μόνο έχω διαβάσει πάρα πολύ, αλλά κάνω και εργασίες αποδόμησης ενός έργου καθημερινά στη σχολή μου, πιστεύω ότι έχω ένα δικαίωμα παραπάνω να πω την άποψή μου..


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evita_domingita Εμφάνιση μηνυμάτων
ακομα και οταν δε σαρεσει κατι πρεπει να το πεις με ωραιο τροπο μονο και μονο για να σεβαστεις τη δουλεια του αλλου!ποσο μαλλον οταν ακομα ξεκιναει,δεν εχεις το δικαιωμα να κοβεις τα φτερα στον αλλο!
Εδώ κι αν θα συμφωνήσω!!! Το να θέτει κάποιος αυτό που με πολύ αγάπη έγραψε στα μάτια των άλλων, απαιτεί μια ευγένεια από τους αναγνώστες.. Δεν το ανάρτησε ο Ντοστογιέφσκι, αλλά μια ερασιτέχνης συγγραφέας στο ξεκίνημά της.. Γράφω κι εγώ από 12 χρονών(φυσικά αυτά που έγραφα τότε, τώρα που έχω εξασκηθεί, μου φαίνονται αστεία) και ξέρω πως είναι να περιμένεις την κριτική κάποιου.. Αλλά εγώ τουλάχιστον έχω την τύχη να μην έχω ακούσει αγενή κριτική(δε λέω αρνητική, λέω αγενή..το επισημαίνω αυτό).. Αντί, λοιπόν, να κάθεστε να της λέτε αγενέστατα ότι αυτά που γράφει είναι απαίσια, προσφέρετέ της μια δομημένη κριτική και πείτε της όμορφα σε ποια σημεία έχει κάνει λάθη, τι θα μπορούσε να διορθώσει κλπ.. Με την εξάσκηση όλα διορθώνονται..
Φίλη μου fantasy όντως έχεις κάνει κάποια λαθάκια στη δομή και την έκφραση, για τα οποία θα σου μιλήσω εμπεριστατωμένα μέσω πμ(δε θέλω να γίνουν οι επισημάνσεις μου αφορμή για να αρχίσει νέος γύρος ξεκατινιάσματος), αλλά το σημαντικό είναι ότι η ενδιαφέρουσα πλοκή σε κάνει να τα παραβλέπεις και να συνεχίσεις να διαβάζεις.. Έχεις πολλή φαντασία και πιστεύω ότι έχεις ένα ανεκμετάλλευτο ταλέντο που δεν έχεις ανακαλύψει ακόμη.. Επίσης έχεις κάνει κάποια πράγματα που συνήθως οι νέοι συγγραφείς αγνοούν, όπως η καλή σκιαγράφηση των χαρακτήρων(δεν έγραψες απλά 10 ονόματα και αυτό ήταν, αλλά μπήκες στο "πετσί" του κάθε ρόλου, τους ένιωσες).. Συνέχισε την προσπάθεια και μην πτοείσαι από τα σχόλια κάποιων..
Θα σου προτείνω κι εγώ κάποια πράματα για να σε βοηθήσουν..


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από evita_domingita Εμφάνιση μηνυμάτων
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία Αυτά είπε ο Ισοκράτης πριν από κάτι χιλιάδες χρόνια..
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί αυτό θεωρείται κάτι που καταχράστηκαν οι νεοέλληνες(ελληναράδες) και όχι του Ισοκράτη.. Εγώ το έχω διαβάσει έτσι, αυτούσιο, με την υπογραφή του ρήτορα.. Αλλά ακόμη κι αν δεν είναι έτσι, γιατί να θεωρείται δημιούργημα του "ελληναρα" ???
Τι το απαράδεκτο έχει το απόφθεγμα ώστε να το εκλαμβάνουμε έτσι??? Σε ποιο σημείο κάνει λάθος??? Είναι η αυθάδεια δικαίωμα ή η αναίδεια ισότητα???
Θεωρείτε σωστό το κάνεις κάποιος τον άλλο σκουπίδι, να ταπεινώνει το δημιούργημά του που με τόσο μεράκι έφτιαξε??? Όπως είπα και πριν δεν ρητορεύω κατά της αρνητικής κριτικής(φυσικό είναι να μην επικροτεί κάτι όλος ο κόσμος), αλλά η αγένεια είναι κάτι που μπορεί να με κάνει να βγω απ' τα ρούχα μου.. Αυτό το "παραγνωριστήκαμε" μου τη δίνει απίστευτα.. Αν κάποιος με γνωρίσει, θα δει ότι είμαι κι εγώ ειλικρινής σε βαθμό αγένειας.. Ότι μιλώ σκληρά και έξω απ' τα δόντια.. Αλλά έχω το τακτ να το κάνω μόνο σε άτομα που γνωρίζω, σε άτομα που υπάρχει μια αλληλοεκτίμηση συνήθως.. Το να μιλήσω σκληρά σε κάποιον που δεν ξέρω είναι κάτι που το αποφεύγω όσο μπορώ, γιατί είναι κάτι που δε θα 'θελα να μου κάνουν.. Και το ότι κάθισα και έγραψα τόσα προς υπεράσπιση ενός ατόμου που δε γνωρίζω δεν το κάνω συχνά.. Είναι η δεύτερη φορά που το κάνω σε αυτό το φόρουμ και -αν και άλλαξαν τα πρόσωπα- ο λόγος είναι πάλι ο ίδιος.. Αλλά επειδή ακριβώς δε γνωρίζω το άτομο πίσω απ' το αγενές σχόλιο, παρά μόνο το σχόλιο, φροντίζω να παραμείνω στα όρια της ευπρέπειας.. Κι αν παραφέρθηκα συγχωρήστε με..
__________________
Για να δεις το ουράνιο τόξο, πρέπει να αντέξεις την καταιγίδα...

Η αγωνία της ψυχής μου βρήκε διέξοδο σε μια δυνατή, μακριά και τελική κραυγή απελπισίας - Edgar Allan Poe

Τὸ ξέρω πὼς καθένας μοναχὸς πορεύεται στὸν ἔρωτα, μοναχὸς στὴ δόξα καὶ στὸ θάνατο. Τὸ ξέρω. Τὸ δοκίμασα. Δὲν ὠφελεῖ. Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου - Η Σονάτα του Σεληνόφωτος
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.