Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 06-02-12, 23:16
katia Ο χρήστης katia δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-06-2011
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Ειχα και εγω μια παρομοια εμπειρια..Ειχα πάει στο Μπουρνάζι για καφε με μια φιλη μου πριν 6-7 χρονια αν θυμαμαι καλα!Γενικα συχναζαμε εκει,εκεινο τον καιρο(ειχα ερωτευτει ενα σερβιτορο της αιγλης λολ).
Ηταν μια τσιγγανα που ολο ερχοταν σε εμας και μας εδινε λουλουδια,εμενα συνεχως μου ελεγε ποσο ομορφη ειμαι και ποσο ωραια ματια εχω και ξερει οτι ειναι φακοι επαφης και να της παω ενα ζευγαρι και κατι τετοια κουλα..Για να μην πολυλογω με τα πολλα μου επιασε με το ζορι (!!!) το χερι και αρχισε να μου λεει διαφορα δεν θυμαμαι ακριβως αλλα ειχε πεσει μεσα!Αυτο που ειχα συγκρατησει ηταν που μου ειπε οτι ενα Γ θα ειναι ο αντρας της ζωης μου και θα με αγαπαει και αλλα τετοια!Και αλλο ενα που δεν θα γινει τιποτα! Γ!!Γιαννη λεγανε το σερβιτορο που φυσικα και δεν εγινε κατι σοβαρο...επειτα μετα απο 4 χρονια Γνωρισα τον Γιωργο..Που ειμαστε μαζι μεχρι και τωρα..και οντως ειναι πραγματικα τοσο καλος και μ αγαπαει τοσο πολυ οσο οι υπερβολές που μου ελεγε τοτε αυτη η τσιγγανα...Δεν ξερω αν το Γ. που ελεγε ειναι αυτος αλλα με τα δεδομενα που εχω τωρα ειναι οτι πιο κοντινο μπορω να σκεφτω..Ελπιζω να ειναι αυτος..

Ηθελα να καταληξω στο οτι οταν μας λενε για ενα Γ. ενα Π. η οτιδηποτε δεν ειναι απαραιτητα για καποιο προσωπο που υπαρχει τη δεδομενη στιγμη στη ζωη μας αλλα και για καποιο που μπορει να ερθει στο μελλον!Μιας και διαβασα καπου παραπανω οτι σε καποιον ειχε πει για ενα Μ. ενω η κοπελα του αρχιζε απο Ι. αν θυμαμαι καλα..

Της ειχα δωσει θυμαμαι 5 ευρω,μετα οταν με εβλεπε ερχοταν συνεχεια και ζητουσε τους φακους επαφης και μου ελεγε να μου πει τη μοιρα και τετοια αλλα δεν δεχομουν..Μετα σταματησα να πηγαινω και την εχασα αλλα την πετυχαινω που και που..Η αληθεια ειναι πως θα ηθελα καποια φορα να το ξανα κανω..ειμαι πολυ περιεργη για το τι θα μου πει!

Αυτη ηταν και εμενα η ιστορια μου η μαλλον εμπειρια μου,ελπιζω να μην σας κουρασα!

φιλικα
Κατια

Edit.

Τzon η αληθεια ειναι και οτι εγω φοβαμαι λιγο για τις καταρες κλπ..μιας και εχω ακουσει διαφορα..
Μια φορα ηταν ενα αγορι που μου ζητουσε να βγουμε (τσιγγανος) και εγω δεν ηθελα.. και ενα βραδυ αρχισε να με καταριεται..η αληθεια ειναι οτι ειχα κατατρομαξει!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη katia : 06-02-12 στις 23:18
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 10-02-17, 21:45
me lene Ο χρήστης me lene δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-02-2017
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

Καλησπέρα. Χάζευα το φόρουμ και είπα να γράψω και εγώ στο θέμα.
Εγώ γενικότερα δεν πιστεύω σε μάγια και όλα αυτά αλλά πραγματικά με τόση απίστευτη γκαντεμιά που έχω δεν ξέρω νοιώθω ότι κάτι περίεργο συμβαίνει. Πολλές φορές λέω για πλάκα σε μια φίλη μου να είδες στο πα μου χουν κάνει μάγια και το διακωμωδούμε.
Όσο αφορά τις τσιγγάνες διάβασα μερικά πράγματα που γράφετε. Δεν τα διάβασα όλα αλλά απλά μου φάνηκε πως ήθελαν να σας φάνε λεφτά και ότι δεν κρυβόταν κάτι άλλο πίσω από αυτό. Σε εμένα όμως συνέβη κάτι όντως αρκετά περίεργο μιας και στην δικιά μου ιστορία ούτε μου πρότειναν να μου πουν την μοίρα μου ούτε λεφτά ζήτησαν ούτε με έκλεψαν. Καταρχήν, δεν έχω καμία επαφή με τσιγγάνους πέρα από τα γνωστά πάρε ένα λουλούδι που δεν παίρνω σαφώς.

Αλλά μία φορά είχα πάει κάπου γύρναγα σπίτι μου και πήρα τον Προαστιακό...ήμουν μπερδεμένη αν καθόμουν από την σωστή μεριά. Ρωτάω εκεί έναν υπεύθυνο να μου πει και πετάγεται μία τσιγγάνα 55αρα θα ταν ...μες στην τρελή χαρά λες και με ξέρεις χρόνια να μου πει ναι ναι αυτό θα πάρεις που παίρνουμε και εμείς (ήταν με μια άλλη κοπέλα νέα που κράταγε ένα μωρό)! Και ήμουν πίσω πίσω πάω βιαστικά να μπω αναγκαστικά μπήκα και εγώ από την τελευταία πόρτα που μπήκαν και αυτές για να προλάβω και πάω να κάτσω...κάθομαι εγώ από την δεξιά μεριά του προαστιακού και αυτές από την αριστερή και μου κάνει αυτή "έλα κάτσε από εδώ" όχι ευχαριστώ της κάνω. Εγώ αρχικά ψιλιάστηκα ότι ψάχναν κανα κορόιδο να κλέψουν αλλά σύντομα κατάλαβα ότι δεν ήταν αυτό. Μου λέει όμορφη είσαι...ευχαριστώ κάνω...είσαι παντρεμένη μου λέει μετά...όχι λέω... με ρώταγε που είχα πάει και κάτι τέτοια απάνταγα μονολεκτικά ήμουν ευγενική γιατί λέω ποτέ δεν ξέρεις και μία στο εκατομμύριο λέω να ισχύουν αυτά που λένε για κατάρες δεν είμαι εγώ λέω να έχω και άλλα πάνω στο κεφάλι μου και χωρίς κατάρες όλα στραβά μου πάνε Με ρωτάει και που κατεβαίνω...ε μετά που μπήκε πολύς κόσμος μέσα απάνταγα κ μονολεκτικά σταμάτησε η "κουβέντα"

Αλλά εγώ ΑΜΕΣΩΣ το έπιασα παιδιά ότι στα καλά καθούμενα ήθελε να μου ρίξει κατάρα. Γιατί ήμουν ΤΟΣΟ ΒΕΒΑΙΗ ότι με το που θα πάω να κατέβω θα με ρωτήσει το όνομα μου! Και λέω από μέσα μου όταν σε ρωτήσει θα πεις άλλο όνομα! Πάω να κατέβω και μου λέει "εδώ κατεβαίνεις...το όνομα σου ποιο είναι;"...παιδιά δεν είχε λόγο να με ρωτήσει το όνομα μου δεν θα με ξανα έβλεπε ΠΟΤΕ στην ζωή της δηλαδή πόσο πιο μπαμ κάνει. Λέω "ταδε" ...α ωραίο όνομα μου κάνει...με ένα ύφος.
Τέλος πάντων απλά είπα να γράψω και εγώ αυτό που συνέβη γιατί συνήθως όπως και στις περιπτώσεις που γράψατε εδώ σε πλησιάζουν για λεφτά απλούστατα...αλλά στην περίπτωση αυτή έκανε μπαμ από την αρχή ότι κάποια ευχούλα ήθελε να μου πει η "κυρία". Δεν ξέρω αν έχετε άλλη γνώμη.

Σημ: Ελληνίδα είμαι και δεν μοιάζω ούτε κατά διάνοια με τσιγγάνα ή αλλοδαπή γενικότερα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη me lene : 10-02-17 στις 21:58
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 10-02-17, 22:08
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Καλησπέρα. Πιστεύω ότι εσύ απλά ήσουν προκατειλημμένη , καθώς δεν υπήρχε κανένας προφανής λόγος να σου κάνει μάγια, εκτός κι αν πιστεύεις ότι είχε τόση κακία που θα σου έκανε κάτι χωρίς λόγο.

Όσον αφορά την γκαντεμιά τώρα, είναι γνώμη μου πως πάντα η ψυχολογία μας είναι το Α και το Ω σε αυτές τις περιπτώσεις. Δεν υπάρχει γκαντεμιά αν πιστεύεις ότι όλα θα σου πάνε καλά και είσαι αισιόδοξη...
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 10-02-17, 22:25
me lene Ο χρήστης me lene δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-02-2017
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα. Πιστεύω ότι εσύ απλά ήσουν προκατειλημμένη , καθώς δεν υπήρχε κανένας προφανής λόγος να σου κάνει μάγια, εκτός κι αν πιστεύεις ότι είχε τόση κακία που θα σου έκανε κάτι χωρίς λόγο.

Όσον αφορά την γκαντεμιά τώρα, είναι γνώμη μου πως πάντα η ψυχολογία μας είναι το Α και το Ω σε αυτές τις περιπτώσεις. Δεν υπάρχει γκαντεμιά αν πιστεύεις ότι όλα θα σου πάνε καλά και είσαι αισιόδοξη...
Δεν είναι θέμα προκατάληψης...σίγουρα αυτά τα άτομα δεν σου μιλάνε ποτέ για καλό είναι σχεδόν βέβαιο αυτό. Σιγά μην ήθελε να μου δώσει και ευχή κιόλας και με ρώτησε το όνομα μου.
Μην με πεις ρατσίστρια απλά μερικά πράγματα απλά έτσι είναι.
Και το ότι με ρώτησε το όνομα μου ήταν εντελούς κουλό αφού κατέβαινα, ήμουν στην πόρτα εκείνη την στιγμή και είχα ήδη την διαίσθηση λες και το ξέρα ότι θα με ρωτήσει, από πολύ πιο πριν, με μια απίστευτη βεβαιότητα.
Δεν είμαι βέβαιη 100% για κάτι ίσως απλά ήταν πολυλογού, αλλά σίγουρα για να μου δώσει ευχή δεν θα το ρώτησε.

Δεν είπα για μάγια..για κατάρα είπα! Δεν ξέρω ακριβώς τις διαφορές βέβαια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη me lene : 10-02-17 στις 22:27
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 10-02-17, 22:48
Το avatar του χρήστη Robespierre
Robespierre Ο χρήστης Robespierre δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2014
Μηνύματα: 1.138
Προεπιλογή

Το σύστημα που πάει κάποιος στο σπίτι σου το πρωί, χτυπάει την πόρτα, βρίσκει μέσα έναν ηλικιωμένο μόνο του και του αμολάει μια μπούρδα πχ μου είπε η Μαρία να μου δώσεις 300€ γιατί μου τα χρωστούσε ή για την ασφάλεια του αυτοκινήτου ή .... (βάλε ότι θέλεις) το ξέρεις φαντάζομαι. Πληροφορίες για την "Μαρία", αναρωτήθηκες ποτέ πως μαζεύουν; Υπάρχει επίσης κι ένας συνεργός που σε ακολουθεί μετά απο τη μίνι συνεντευξη που σου παίρνουν, πάντα δήθεν στο φιλικό, για να μάθουν που μένεις.

Παίζει και μια περίπτωση να σου φάνε λεφτά επι τόπου με κάποιον ύπουλο τρόπο, υποβολή, υπνωτισμός, πες το όπως θέλεις. Αυτό το χω διαβάσει μονο δεν το χω δει στην πράξη. Στον πρώτο τρόπο, λήστεψαν θεία μου με πληροφορίες που μάζεψαν για μένα, απο ενα εύπιστο (τρίτο) άτομο.
Αυτό για τις κατάρες... γενικά ξέχασέ το.
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 10-02-17, 23:09
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Me lene, δεν σε είπα ρατσίστρια. Απλά ρωτάω για ποιο λόγο να σου κάνει κάτι τέτοιο εφ'όσον δεν σε ξέρει. Πολύ πιο πιθανό είναι αυτό που λέει ο Robespierre, να ήθελαν να σου ''φάνε'' χρήματα. Πάντως Robespierre, μου φαίνεται λίγο δύσκολο να χρησιμοποιηθούν τέτοιοι τρόποι μέσα σε μέσο μαζικής μεταφοράς. Απ'ότι γνωρίζω αυτά τα πράγματα θέλουν την ησυχία τους και με κάποιο τρόπο να σε απομονώσουν .
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 10-02-17, 23:25
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Σχετική ταινία είναι το drag me to hell αν θυμάμαι καλά.όχι και η καλύτερη του είδους αλλά βλέπεται
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 10-02-17, 23:28
me lene Ο χρήστης me lene δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-02-2017
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Το σύστημα που πάει κάποιος στο σπίτι σου το πρωί, χτυπάει την πόρτα, βρίσκει μέσα έναν ηλικιωμένο μόνο του και του αμολάει μια μπούρδα πχ μου είπε η Μαρία να μου δώσεις 300€ γιατί μου τα χρωστούσε ή για την ασφάλεια του αυτοκινήτου ή .... (βάλε ότι θέλεις) το ξέρεις φαντάζομαι. Πληροφορίες για την "Μαρία", αναρωτήθηκες ποτέ πως μαζεύουν; Υπάρχει επίσης κι ένας συνεργός που σε ακολουθεί μετά απο τη μίνι συνεντευξη που σου παίρνουν, πάντα δήθεν στο φιλικό, για να μάθουν που μένεις.

Παίζει και μια περίπτωση να σου φάνε λεφτά επι τόπου με κάποιον ύπουλο τρόπο, υποβολή, υπνωτισμός, πες το όπως θέλεις. Αυτό το χω διαβάσει μονο δεν το χω δει στην πράξη. Στον πρώτο τρόπο, λήστεψαν θεία μου με πληροφορίες που μάζεψαν για μένα, απο ενα εύπιστο (τρίτο) άτομο.
Αυτό για τις κατάρες... γενικά ξέχασέ το.
Ναι δεν διαφωνώ μόνο που δεν ήταν από την γειτονιά μου αυτές...αυτοί που λες κάνουν έρευνα από την γειτονιά... Συν ότι δεν ήξεραν αν πάω σπίτι μου ή όχι, ή αν εγώ παίρνω λεωφορείο ταξί τρένο για να φτάσω λες κανένας νΑ με ακουλουθούσε καμιά ώρα δρόμο; Επίσης ρε παιδιά θα έδινε η μάνα μου λεφτά σε τσιγγάνα πάμε καλά τώρα;
Το ξέρω αυτό το σύστημα και ξέρω ηλικιωμένες που την έχουν πατήσει...αλλά εγώ είμαι μικρό κορίτσι δεν είμαι ούτε 30 και τότε πρέπει να μουν 22 όταν έγινε, είναι δυνατόν να χω ηλικιωμένη μάνα; Συν ότι αυτές ήταν στον προαστιακό και κάπου πηγαίνανε επίσης από τόσο κόσμο γιατί δεν πιάναν άλλους και κόλλησαν μαζί μου;
Για υπνωτισμό και τέτοια δεν το πιστεύω. Και δεν είπα σώνει και καλά πως πιανουν οι κατάρες...αλλά ότι αυτές ασχολούνται με αυτά. Το αν πιάνει είναι ένα άλλο θέμα που και εγώ αμφιβάλλω.
Πιο εύκολο ειναι να βρουν έναν ηλικιωμένο κάπου κοντά τους να στηθούν από κάτω και να μάθουν πληροφορίες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη me lene : 10-02-17 στις 23:43
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 10-02-17, 23:35
me lene Ο χρήστης me lene δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-02-2017
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
Me lene, δεν σε είπα ρατσίστρια. Απλά ρωτάω για ποιο λόγο να σου κάνει κάτι τέτοιο εφ'όσον δεν σε ξέρει. Πολύ πιο πιθανό είναι αυτό που λέει ο Robespierre, να ήθελαν να σου ''φάνε'' χρήματα. Πάντως Robespierre, μου φαίνεται λίγο δύσκολο να χρησιμοποιηθούν τέτοιοι τρόποι μέσα σε μέσο μαζικής μεταφοράς. Απ'ότι γνωρίζω αυτά τα πράγματα θέλουν την ησυχία τους και με κάποιο τρόπο να σε απομονώσουν .
Βρε Ηλία και εγώ αυτό σκέφτηκα αρχικά...αλλά πρώτον έκατσα μακρυά τους οπότε δεν παίζει...συν ότι εκείνη την ώρα ΚΑΤΕΒΑΙΝΑ και αυτή ήταν καθιστή και με ρώτησε πως με λένε.......λες με το όνομα μου να μου έτρωγε λεφτά;
Και ακόμα και αυτό να ταν αν ήταν να μου τα χαν φάει θα μου τα χαν φάει....το όνομα τι το θέλανε;
Λεφτά εγώ παιδιά δεν έχασα.....ούτε μισο ευρώ δεν μου έλειπε δεν είμαι καθόλου ευκολόπιστη και ηλίθια. Και πιστέψτε με καμιά τσιγγάνα δεν χτύπησε την πόρτα στην μάνα μου ποτέ!
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 10-02-17, 23:37
me lene Ο χρήστης me lene δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-02-2017
Μηνύματα: 36
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnkokk Εμφάνιση μηνυμάτων
Σχετική ταινία είναι το drag me to hell αν θυμάμαι καλά.όχι και η καλύτερη του είδους αλλά βλέπεται
Αν είναι θρίλερ φοβάμαι δεν τα βλέπω
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.