Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-10-17, 12:50
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή Πλήρης στασιμότητα

Καλημέρα

Εδώ και πολύ καιρό βρίσκομαι σε μια κατάσταση-συμπεριφορά που με προβληματίζει. Ίσως και άλλοι να βρίσκονται ή να έχουν βρεθεί σε αυτή την κατάσταση οπότε θα με ενδιέφερε να ακούσω και άλλες απόψεις-συμβουλές-εμπειρίες.

Όπως δηλώνει και ο τίτλος η μη κανονική κατάσταση στην οποία βρίσκομαι είναι η πλήρης στασιμότητα.Και θα εξηγήσω τι εννοώ. Εδώ και τέσσερα χρόνια(από τότε που ξεκίνησα τις σπουδές μου) έχω σταματήσει να έχω στόχους,δεν έχω όρεξη για τίποτα,είμαι σε μια συνεχή κατάσταση οκνηρίας.

Δεν έχω όρεξη και κουράγιο για διάβασμα, όποιες σχέσεις είχα από τότε μέχρι σήμερα ήταν εντελώς <<κενές>> και αρκετά σύντομες γιατί μετά από λίγο βαριόμουν, έχω παντελή έλλειψη προγράμματος,γενικά είμαι σε περίεργη φάση.

Ενώ λοιπόν λίγο πολύ αντιλαμβάνομαι την κατάστασή μου,δεν μπορώ να κάνω κάτι για να την αλλάξω. Ίσως να είμαι απλά ρεμάλι,αλλά δεν είμουν πάντα έτσι. Πριν τις σπουδές είμουν μελετηρός,υπεύθυνος,συναισθηματικός και ειλικρινής. Τώρα είμαι σε φάση που ακόμη και ένα πεντάχρονο είναι πιο υπεύθυνο από μένα,ενώ τα ψέματα και τις δικαιολογίες τις έχω για παιχνιδάκι(όχι,πραγματικά παίζει να είμαι από τους καλύτερους ψεύτες παγκοσμίως χαχαχαχα),

Φτάνω λοιπόν στον επίλογο.Τι μπορεί να φταίει για αυτή την κατάσταση που βρισκομαι,έχετε βιώσει τα ίδια και αν ναι πώς το ξεπεράσατε ?

Υ.Σ δυστυχώς δεν υπάρχει τμήμα ψυχοθεραπείας στο φόρουμ οπότε άνοιξα τη συζήτηση στην εσωτερική αναζήτηση χαχαχαχ
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.