Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > Τμήμα Πολυσυγγραφίας

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Βαθμολογία της ιστορίας του Γιωργάκη
Κάτω από τη βάση 0 0%
5-6 2 13,33%
6-7 0 0%
7-8 0 0%
8-9 5 33,33%
9-10 8 53,33%
Ψήφισαν: 15. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 03-02-06, 10:12
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Η αλήθεια είναι πως προβληματίζομαι και εγώ έντονα, μιας και θεωρώ πως γράφοντας μόνο εγώ, χαλάω το τμήμα της Πολυσυγγραφίας, που στόχος του είναι η συμμετοχή και άλλων φίλων στις ιστορίες. Εάν έχω τόσο ενεργή συμμετοχή εδώ, είναι γιατί χαίρομαι που οι ιστορίες μου αρέσουν και αυτό φαίνεται όχι μόνο από τις υψηλές βαθμολογίες (που θέλω να πιστεύω πως είναι αμερόληπτες) αλλά και από τη σχετικά υψηλή αναγνωσιμότητα.
Οπότε, πιστεύω πως αν υπάρξει τελικά μια καινούρια ιστορία, θα πρέπει να συμμετάσχετε και εσείς, πηγαίνοντας την ιστορία όπου εσείς θέλετε κάποια φορά. Για αυτό, τελικά αποφάσισα να μην υπάρξει καινούρια ιστορία. Μπορείτε να δημιουργήσετε δεύτερο μέρος στο Γιωργάκη με τις δικές σας συμμετοχές και εγώ θα προσπαθήσω να προσθέσω απλά μερικές πινελιές. Προτείνω το δεύτερο μέρος να διηγείται την ιστορία πριν τη γέννηση του παιδιού και να ασχολείται με αυτήν. Το μόνο που θα χρειαστεί να προσέξετε είναι ότι το παιδί δεν έχει εντελώς γήινη καταγωγή, τουλάχιστον από την πλευρά του πατέρα του. Περιμένω την ιστορία σας, λοιπόν, αφού και εσύ και ο Τσίλοφ το έχετε ξανακάνει στο παρελθόν και με πολύ μεγάλη επιτυχία, μάλιστα. Όταν την ολοκληρώσετε, θα κάνω λινκ και θα σας παρουσιάσω την ιστορία του κρυμμένου χωριού, όπου θα καταλάβετε κάποια περισσότερα πράγματα για τη Θεότητα Κεμ' Άναχ.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-02-06, 10:46
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Η νέα ιστορία γύρω από τις Κηλίδες ετοιμάζεται να "βγει" αλλά απαιτεί και τη δική σας συμμετοχή. Για αυτό, παρακαλώ όσους εθελοντές ενδιαφέρονται, να επικοινωνήσουν σε προσωπικό μήνυμα μαζί μου, για να τους ενημερώσω σχετικά με το τι θέλω να καταπιαστούν...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-02-06, 21:51
Το avatar του χρήστη Mordiel
Mordiel Ο χρήστης Mordiel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2004
Περιοχή: Paleville
Μηνύματα: 226
Thumbs up

Παράθεση:
μου ανέφερε ότι στην πραγματικότητα η αδερφή μου είχε κυοφορήσει δίδυμα. Το έμβρυο που θα γινόταν Γιωργάκης, όμως, είχε αποσπάσει το μεγαλύτερο μέρος της εμβρυοπλακουντιακής κυκλοφορίας και είχε αναπτυχθεί σε βάρος του άλλου εμβρύου, το οποίο πέθανε στη μήτρα και αφαιρέθηκε κατά την καισαρική τομή.
Κάτι παρόμοιο είχα συναντήσει και κάπου αλλού παλιότερα (δεν θυμάμαι την πηγή), αλλά και στο Dark Half του Stephen King αναφερόταν κάπου ότι στην αρχή αρχίζουν να δημιουργούνται δύο έμβρυα αλλά στην πορεία επικρατεί το ένα και απορροφάται το άλλο.
Και έχω την απορία: αυτό είναι αλήθεια ή είναι απλώς ένα αποκύημα της φαντασίας;

Είναι ενδιαφέρον Μιχάλη, ο τρόπος που συνδέεις την περίπτωση των κηλίδων με κάποια αποσπάσματα των γραφών και των κρυμμένων μηνυμάτων που περιέχουν τα οποία, όπως λέει και εκείνη η γυναίκα που συμβουλεύονται ο γιατρός και η αδερφή του, μπορούν να διακρίνουν μόνο οι μυημένοι (είναι και αυτό με τις παρατηρήσεις στην εικόνα του Μιχαήλ στην αρχή).
Καλό επίσης και το σημείο της ιστορίας όπου γίνεται λόγος για πειράματα και διαδικασίες ευγονικής που συνδυάζουν την επιστήμη με αστρολογία και αποκρυφισμό.
Και όσο για το τελείωμα της ιστορίας, δεν ξέρω τι να πω. Η εξέλιξη είναι ολοφάνερη. Όλο και περισσότεροι έχουν αρχίσει να μαγνητίζονται από αυτό που γίνεται εδώ.


Παράθεση:
Θεοποιήθηκαν από παλιά κάποιοι από τους φέροντες τις Κηλίδες (ένας από αυτούς αναφέρεται στο "κρυμμένο χωριό")
«Κρυμμένο χωριό», αχα … Οπότε κι άλλη ιστορία!



ΥΓ1: Ωραία τα smilies, Antonia

ΥΓ2: Πρόσφατα έβλεπα το Constantine και δεν μπόρεσε να μην μου έρθει στο νου μια ομοιότητα ορισμένων πραγμάτων, μιας και εκεί γίνεται μια μεγάλη διαμάχη (χωρίς απαραίτητα να γνωρίζει ο κόσμος) και οι δύο πλευρές με τους ενδιάμεσούς τους χρησιμοποιούν πλάγιους τρόπους, εκτός βέβαια από κάποιους που έχουν αρχίσει να παρεκτρέπονται. Είχε κάποιο ενδιαφέρον.
__________________
I would spread my clothes beneath your feet
But I am poor, and have no clothes.
I have spread my dreams beneath your feet;
Tread softly, for you tread on my dreams.


- William Butler Yeats
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-02-06, 09:20
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Θα απαντήσω εδώ και στο περιεχόμενο του προσωπικού σου μηνύματος, επειδή θέτεις απορίες που είναι καλό να ξεκαθαριστούν για όλους όσους διαβάζουν αυτές τις ιστορίες.
Ο ενδομήτριος θάνατος του ενός από τα δίδυμα, εξαιτίας της λιγότερης (για να το πω απλά) κυκλοφορίας του αίματος σε αυτό δεν είναι αποκύημα της φαντασίας αλλά υπαρκτό ιατρικό γεγονός, όχι ιδιαίτερα συνηθισμένο αλλά ούτε και εντελώς σπάνιο.
Εκείνος στον οποίο αναφέρεται ο μικρός χωρίς να λέει όνομα, είναι ο πραγματικός του πατέρας, η Θεότητα Κεμ' Άναχ, ο εξουσιαστής των Ερυθρών Κηλίδων, ο οποίος κατά κάποιο τρόπο κινεί και συντονίζει στο μέγιστο βαθμό τις ενέργειές τους. Επικουρικά σε αυτόν κινούνται και οι έχοντες υψηλό βαθμό στην ιεραρχία.
Ο Φύλακας που εμφανίζεται στο τέλος δεν είναι ο ίδιος με την ιστορία της Κατερίνας. Για την ακρίβεια είναι ακόμα υψηλότερος αλλά δεν θα πούμε εδώ περισσότερα. Η άρνηση του Κόκκινου Καλέσματος έχει επιπτώσεις που παρουσιάζονται σε άλλη ιστορία. Άρνηση του Λευκού Καλέσματος έχει επιπτώσεις πολύ πιο ήπιες αλλά αναφέρονται σπάνια.
Και οι δύο περιπτώσεις, λευκό και ερυθρό κάλεσμα, ολοκληρώνουν μια μετατροπή στο άτομο, το οποίο, τουλάχιστον στο ερυθρό κάλεσμα, χάνει το υλικό του σώμα και μετατρέπεται σε κάτι άλλο. Αυτό δεν ισχύει απαραίτητα στο Λευκό κάλεσμα ή ισχύει σε πιο περιορισμένο βαθμό.
Συγκρατείστε το Φύλακα της ιστορίας αυτής, γιατί θα εμφανιστεί και στην επόμενη και γενικά έχουμε να πούμε πολλά για αυτόν (όσα μπορούμε εννοώ...)
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-02-06, 19:17
Το avatar του χρήστη Aresius
Aresius Ο χρήστης Aresius δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2006
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

Φίλε (αν μου επιτρέπεις φυσικά να σε αποκαλλώ ) Μιχάλη, τι άλλο μπορώ να πώ εγώ; έχεις ταλέντο σ' αυτόν τον τομέα και συνέχισε έτσι .Επίσης φίλε Adaris αξίζουν συγχαριτήρια και σε σένα γιατί ούτε που κατάλαβα οτι συνέχισες την ιστορία, καθώς μόλις τώρα το είδα στα "σχόλια", και νόμιζα οτι συνέχισε ο Μιχάλης απο διαφορετικό pc

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aresius : 17-02-06 στις 19:20
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-02-06, 09:18
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Φίλε Αρέσιε, ευχαριστώ για τα καλά σου σχόλια στις δύο ιστορίες. Θέλω να επισημάνω ότι οι ιστορίες είναι αυτοτελείς αλλά ενώνονται εσωτερικά μεταξύ τους, καθώς διηγούνται τις πολλές πλευρές της Μυθολογίας των Κηλίδων. Έτσι, προς το παρόν έχουμε τα δύο μέρη της Εκδίκησης, την ιστορία του Γιωργάκη, την ιστορία της Κατερίνας και την πρόσφατη "Το κρυμμένο χωριό" που βρίσκεται σε εξέλιξη και μπορείς αν θέλεις να τη διαβάσεις. Από όσες ιστορίες δημοσιευτούν θα πάρεις στοιχεία για να καταλάβεις τι ακριβώς γίνεται γύρω από τους φέροντες τις λευκές και ερυθρές κηλίδες...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 03-08-06, 13:50
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Lightbulb .....

Εγώ μόνο ένα πράγμα έχω να πω: Α Ν Α Τ Ρ Ι Χ Ι Α Σ Α!!!!!!!

10 10 10 10 10 10 10 10!!!
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 03-08-06, 16:10
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Aγαπητή Julliet, σε ευχαριστώ πολύ για την υψηλή βαθμολογία. Η καλύτερη ώθηση για μένα είναι η αποδοχή των ιστοριών μου από όλους εσάς. Αν σου αρέσει να ανατριχιάζεις, σου προτείνω να διαβάσεις και τις υπόλοιπες του κύκλου των κηλίδων και φυσικά και αυτή που βρίσκεται υπό εξέλιξη, την "απαγόρευση της αγάπης"... σε αυτή οι φίλοι που έχουν υπόψη τους τις υπόλοιπες ιστορίες, θα πάρουν απαντήσεις στις απορίες σχετικά με τις κηλίδες και με το τι βρίσκουν κάθε φορά στον ξενιστή τους...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-05-07, 14:20
Το avatar του χρήστη Panos_ole
Panos_ole Ο χρήστης Panos_ole δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-05-2007
Περιοχή: P.faliro
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή Αμαν πια!!!

Βρε Μιχαλη!!!
Αμαν βρε συ καταντησε βαρετο αυτο το πραγμα πια
Παλι κατευθειαν αποφαση για 10 ...ριξε λιγο το επιπεδο!!!
Αν και ειναι κατι εντελως διαφορετικο απο το Ταγμα των Εκπεσοντων (καλα εκεινο δεν παιζεται με τιποτα αν δεν απατωμαι εκει ειχα βαλει 11) δεν στερειται πλοκης και μαλιστα εντασης και αγωνιας σε υψηλο βαθμο,
και αν θυμαμαι καλα στο τελος το κακο προκειται να διαιωνιστει κ.τ.λ
Απλα άψογος
Ευγε

Παναγιωτης
__________________
I believe in Jesus, I believe He is the Son of God, I believe He died and rose Again, I believe He paid for us All. And I believe He's here now, standing in our midst, here with the power to heal now and the Grace to forgive.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-05-07, 08:42
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Panos_ole
Απλα άψογος
Ευγε
Για άλλη μια φορά ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Τόσο υψηλή αποδοχή με αγχώνει κάθε φορά που ξεκινώ μια νέα ιστορία. Ελπίζω και εύχομαι και η Γένεση να σας αρέσει εξίσου. Ο Γιωργάκης φαίνεται πως έχει αποκτήσει το δικό του κοινό πιά...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.