Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Εσωτερική Αναζήτηση – Φιλοσοφία – Επιστήμες

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-08-13, 17:39
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Καλημέρα , παιδιά !
Εχω μία ερώτηση . Ο σύζυγος μετά που έχει νευριάζει με κάτι ή με κάποιον δεν είναι σε θέση να προσευχηθεί εαν δεν έχει πρώτα εξομολογηθεί . Τι λέτε παιδιά , είναι σωστό αυτό ;
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.




Δόμνα αυτό μου ακούγεται σαν πονηρός λογισμός εκ δεξιών... Να προσεύχεται αδιαλείπτως μπορεί; Ετσι θα έχει βοήθεια και θα πάρει και δύναμη να πηγαίνει στο μυστήριο της μετάνοιας και Θείας εξομολόγησης. Ρώτα τον πνευματικό σας. Η προσευχή είναι μεγάλο όπλο ενάντια του σατανά. Οταν μας κρατά άνευ προσευχής, κατορθώνει να διακόπτει την επικοινωνία μας με τον Θεό. Αυτό να πεις στο Μιχαήλ, και εύχομαι να αλλάξει γνώμη.



Χίλια θερμά ευχαριστώ , Μαρία μου !!!
Και βέβαια θα ρωτήσω τον πνευματικό μας !!!
Αλλά δεν το πιστεύω να οφελήσει τίποτα και να του πει ο πνευματικός μας ότι μπορεί να πάλι να προσεύχεται γιατί ο σύζυγος δυστυχώς έχει μία πολύ λεπτή συνείδηση . Ασε που εαν νευριάσει πέφτει μετά και σε κατάθλιψη γιατί αισθάνεται ότι στεναχώρησε τον Κύριο .



Αυτό ακριβώς είναι που πρέπει να προσέξει Δόμνα μου... και εσύ θα τον βοηθήσεις... είναι λογισμός... πονηρός αυτός που έχει... και τον αποτρέπει αρνητικά από πολλά, ειδικά με την επικοινωνία του με τον Κύριο και Σωτήρα μας.

Δόμνα μας... πρέπει να επιστρατεύσεις τη βοήθεια της Παναγίας μας! ΑΜΕΣΑ!!! Pronto! SOFORT... πως το λέτε; :wink: :1
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.