Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #191  
Παλιά 26-03-13, 16:27
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Και απαντω στο καλο μου τον vakryle που δεν ειχα ποτε σκοπο να το πειραξω.

Ειμαι medium vakryle μου. Ειμαι.

Μεταφυσικος και να μην ειναι medium δεν γινεται. Μην το ξαναπεις αυτο πουθενα.

Οσοι νιωθετε μεταφυσικοι, αλλα οχι medium ακομη, ειναι γιατι δεν ασχοληθηκατε σωστα με τον εαυτο σας.

Και οπως λεμε στην μεταφυσικη, "δεν εχετε ανοιξει" ακομη, για να φανουν τα χαρισματα σας και οτι αλλο σας εδωσε ο Παναγαθος μας.
Απάντηση με παράθεση
  #192  
Παλιά 26-03-13, 16:39
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Καλή μου χρυσαυγη βγες από την μεντιουμικη νιρβανα της Πυθιας στην οποία βρισκεσαι , άνοιξε τα ματιά σου και δες ποιος σου απαντάει .
Απάντηση με παράθεση
  #193  
Παλιά 26-03-13, 16:52
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρυσαυγη Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαι medium vakryle μου. Ειμαι.
Όταν μπορέσεις, θέλω μια χάρη.

Αν επικοινωνούσα με το αόρατο, θα έκανα κάποιες ερωτήσεις. Κάν' τες εσύ για μένα και δημοσίευσε τις απαντήσεις (ή στείλ' τες σε πμ).

1. Ποιο είναι τελικά το Κοσμικό Σχέδιο και με ποιο σκεπτικό δημιουργήθηκε;
2. Υπάρχουν εξωγήινοι κι αν ναι, τι εξέλιξη έχουν και πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους;
3. Ποια είναι η φύση της πραγματικότητας;

Αυτά για αρχή και βλέπουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #194  
Παλιά 26-03-13, 16:56
Το avatar του χρήστη xtabay
xtabay Ο χρήστης xtabay δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-07-2012
Μηνύματα: 615
Προεπιλογή

Προκαλείς τη μοίρα σου ....
Απάντηση με παράθεση
  #195  
Παλιά 26-03-13, 18:12
Το avatar του χρήστη Astral
Astral Ο χρήστης Astral δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-09-2003
Περιοχή: Planet Earth
Μηνύματα: 567
Προεπιλογή

Πες μου αν έχει καλό εισόδημα, γιατί τώρα τελευταία δεν τα πάω καλά με τα οικονομικά μου
Απάντηση με παράθεση
  #196  
Παλιά 26-03-13, 18:45
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Κατ' αρχήν, οι κτητικές αντωνυμίες αποχωρούν από την συζήτηση με συνοπτικές και δημοκρατικές διαδικασίες.

Παράθεση:
Γιατι δεν εχετε παει σε καποια σχολη μεταφυσικης? Υπαρχουν πολλες και δεν κοστιζουν ολες ενα σωρο λεφτα.
Παράθεση:
οχι αντιδραστικο, αλλα με καλα στοιχεια μαθητειας, που για τον Α η' Β λογο δεν καταφερε να τα βρει με την θρησκεια, αλλα διαβαζει Πλατωνα, η' κατι αλλο παρεμφερες, που ειναι σχετικο με την θρησκεια αλλα που σαν εννοια ειναι πιο ελευθερο, δεν θα τον απορριψει. Θα τον δεχτει και θα τον βοηθησει το ιδιο.
Παράθεση:
γιατι πεφτει καρπαζια. Δηλωνει ασεβεια και μονο ασεβεια. Εκει εχει ηρεμια, ακουμε τι λενε και μαθαινουμε.
Παράθεση:
γιατι θα σας την κλεισει την υπερβαση για κανεναν χρονο
Παράθεση:
γιατι ουδεις μη Αγιος ειναι σοφος.
Παράθεση:
Ειναι του Περικλη Καραμηνα
Παράθεση:
Μεταφυσικος και να μην ειναι medium δεν γινεται. Μην το ξαναπεις αυτο πουθενα.
Παράθεση:
"δεν εχετε ανοιξει" ακομη, για να φανουν τα χαρισματα σας και οτι αλλο σας εδωσε ο Παναγαθος μας.
Συνοπτικά και μόνο, οι "μεταφυσικές σχολές" κοστίζουν λίγα χρήματα, ζητούν άτομα που να μην αντιδρούν, αλλά να δέχονται άκριτα τον λόγο του καθοδηγητή, δέχονται άτομα που διαβάζουν και μορφώνονται, αλλά δεν έχουν καταλάβει ακόμη ότι αυτό αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της "μιας και μοναδικής θρησκείας", συμφωνούμε στον λόγο του καθοδηγητή, γιατί υπάρχει πιθανότητα να χειροδικήσει και να ... κλείσει την υπέρβασή μας ..., κάνοντας διαφήμιση την σχολή του κ. Καραμηνά, ο εκκολαπτόμενος μύστης ανεβαίνει τα σκαλιά της medium ιεραρχείας και, τέλος, θα πρέπει να υμνούμε τον Πανάγαθο για τα χαρίσματα που μας έχει δώσει!

Δυστυχώς για 'σένα, οι Οίκοι μας (στους οποίους ανήκουμε πολλά μέλη του παρόντος forum) μας επιτρέπουν να σε αντιμαχόμαστε, τόσο στον υλικό, όσο και στον πνευματικό κόσμο. Προσπάθησα όσο μπορούσα να σ' αντιταχθώ στον υλικό κόσμο. Με την Δύναμη των Μεγάλων Παλαιών θα νιώσεις την οργή των Οίκων και στο πνευματικό σου πεδίο! Αυτό μπορείς να το εκλάβεις όπως εσύ νομίζεις καλύτερα!
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #197  
Παλιά 27-03-13, 13:12
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
ζητούν άτομα που να μην αντιδρούν, αλλά να δέχονται άκριτα τον λόγο του καθοδηγητή,
Συμφωνούμε στα περισσότερα, αλλά να διευκρινήσω κάτι για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις.

Και στα εσωτερικά τάγματα απαιτείται -σε κάποιους βαθμούς- σιγή. Δηλαδή, κατά τη συνεδρία δεν εκφέρουν άποψη ή ερωτήσεις οι μικροί βαθμοί. Εννοείται πως εκτός συνεδρίας αυτό δεν ισχύει. Έχει να κάνει με το να μάθεις να ακούς και να επεξεργάζεσαι εντός σου ό,τι ακούς. Έχουμε και σχετικό νήμα.
Δεν γνωρίζω, βέβαια, τι συμβαίνει σε αυτή τη σχολή και αν τηρείται κάτι τέτοιο ή ισχύει η "προβατοποίηση".

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων
κάνοντας διαφήμιση την σχολή του κ. Καραμηνά,
Εγώ ζήτησα στοιχεία κάποιας σχολής, μην τη πυροβολείς.



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PUCK : 27-03-13 στις 13:16
Απάντηση με παράθεση
  #198  
Παλιά 27-03-13, 20:10
Χρυσαυγη Ο χρήστης Χρυσαυγη δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-01-2013
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Αχ, και να 'ξερες, αχ και να 'ξερες ποια ειμαι εγω, vakryle. Οχι, οχι, δεν θα σου πω.
Να ξερεις ομως πως οταν προκειται να γινουν καποιες "δουλειες" γινεται αρση της ασπιδας και πολλα αλλα, για μην ξερεις, για να μην ξερεις, ατιμο εσυ και οι φιλοι σου.

Παντως μεταφυσικος και να μην εχει χαρισμα και οχι μονο ενα, δεν υπαρχει.
Και μην το πεις πουθενα αλλου, γιατι θα γελανε απο μεσα τους μεχρι να γινουν πετρα οι κοιλιακοι.


Μεταφυσικος και να μην ειναι μεντιουμ δεν γινεται. Οι μεταφυσικοι ειναι ευλογημενοι, ειναι αυτοι που με καθε τροπο πανε κοντα στον Θεο.

Οσον αφορα τους εξωγηινους, απαντω στον Puck, αν ανηκεις σε Οικο και εσυ δεν θα ερθουν ευκολα. Κι αν ερθουν, δεν θα σε αγγιξουν.
Αν εισαι απο τα "αγαθιαρικα παιδακια" σαν εμενα, ερχονται και πολυ συχνα μαλιστα και δεν θελουν να μας παρουν κ' αγκαλια, αλλο αν τους σταματαμε εμεις και εχουμε τον λογο μας και τον τροπο μας.
Παντως στα 4 μετρα μια χαρα τους βλεπεις.

Στον Puck παλι απαντω οτι αλλο σημαινει Κοσμικο Σχεδιο και αλλο σημαινει Τελειωση (Συντελεια, Δευτερα Παρουσια, Θεια Οικονομια, το ιδιο ειναι ολα)
Δεν θα σου απαντησω ομως. Εχει καλα βιβλια να διαβασεις.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρυσαυγη : 27-03-13 στις 20:19
Απάντηση με παράθεση
  #199  
Παλιά 27-03-13, 20:40
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Εντάξει, πήρα την απάντηση που ήθελα και -πιστεύω- και τα υπόλοιπα μέλη των Οίκ.., του forum δηλαδή...
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #200  
Παλιά 27-03-13, 20:58
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Οσον αφορα τους εξωγηινους, απαντω στον Puck, αν ανηκεις σε Οικο και εσυ δεν θα ερθουν ευκολα. Κι αν ερθουν, δεν θα σε αγγιξουν.
Αν εισαι απο τα "αγαθιαρικα παιδακια" σαν εμενα, ερχονται και πολυ συχνα μαλιστα και δεν θελουν να μας παρουν κ' αγκαλια, αλλο αν τους σταματαμε εμεις και εχουμε τον λογο μας και τον τροπο μας.
Παντως στα 4 μετρα μια χαρα τους βλεπεις.




Εαν φυσικά θέλεις εξήγησε μας πως τους σταματατε και για ποιό λογο???Υπάρχει συγκεκριμενος τροπος που γίνεται αυτό??? Υπάρχουν πολλοί που έχουν δει και πολλοί αυτοί που έχουν απαχθεί σου έχει συμβεί και σένα να υπαρξεις όμηρος??? Θα θέλαμε να μας μεταλαμπαδευσεις τις γνώσεις σου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.