Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-07-13, 10:05
Το avatar του χρήστη TheStranger
TheStranger Ο χρήστης TheStranger δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-06-2013
Περιοχή: WorldWide
Μηνύματα: 3
Exclamation ΑΟΡΑΤΟ ΠΛΑΣΜΑ Ή ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ ?

Γεια σας.. σίγουρα θα εχει ανοίξει συζήτηση για παρόμοιο θέμα αλλά δεν κατάφερα να την βρω....

Στις7/15/2013 11:26:00 μ.μ. ένα άρθρο εμφανίστηκε από τον αρθρογράφο του katohika.gr τον γνωστό <Stranger> *δεν είμαι εγώ απλός ετοίχε και έχω αυτό το όνομα στο προφίλ μου..

Το katohika.gr είναι μια σελίδα που έχει περιοχόμενο σχετικά με τι νέα taxi πραγμάτων illuminati theories συνωμοσίας και λίγο ανεξήγητο ..
Ο <Stranger> είχε γράψει κάποια προφητικά άρθρα στο παρελθόν τα οποια αποδείχθηκαν αλήθεια..

Για να μπω στο θέμα ο <Stranger> είχε δημοσίευσει ένα άρθρο το οποίο είχε κάτι video που έχουν προβληθεί και στην τηλεόραση,,, και δείχνουν έναν Στρατιώτη να φορα αόρατη στολή και να περνα μπροστά από τους άλλους χωρίς να το καταλάβουν..

Λίγο πιο κάτω Ο <STRANGER> διαψεύει ότι ήταν άνθρωπος αλλα ένα πλάσμα που μοιάζει σαν μια μάζα νερού .. και επίσης αναφέρει ότι το έχει συνάντηση κιόλας..

Επίσης αναφέρει ότι όσο περνάει ο καιρός τέτοια πλάσματα και διαφορετικά θα αρχίσουν να κάνουν την εμφάνιση τους..

<(Παρακάτω θα σας παρουσιάσω όλο το άρθρο του και θέλω να το διαβάσετε .. και να πείτε την γνώμη σας..)>

* Είναι δυνατόν να υπάρχουν τέτοια πλάσματα?

Parakato einai i anartisi kai ta 2 Video ..


Τίτλος Όταν όλα δείχνουν μια γωνία μόνο άρχισε να σκέφτεσαι τι θέλουν να κρύψουν!



Υπάρχει ένα βίντεο που παλιά το παίξαμε και εμείς που δείχνει ενα στρατιώτη να φορά μανδύα ορατότητας και να δρα στο Ιράκ! Δες το και συνεχίζω ...

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=uU-xBJCyNhk

Αυτό που θέλω να σου πω και με λίγα λόγια είναι ότι το συγκεκριμένο ον δεν είναι στρατιώτης και δεν φορα μανδύα ορατότητας!

(Παρένθεση για εύλογο ερώτημα ...γιατί μας το λες τώρα ενώ είχες παίξει το βίντεο και εσύ? Απάντηση όσο μπορεί να θεωρηθεί απάντηση: Γιατί τώρα έχει αγριέψει το θέμα Υμηττού και τα πράγματα πρέπει σιγά σιγά να βγαίνουν στην φόρα!)

Για το συγκεκριμένο ον έχουμε κάνει μεγάλες έρευνες μια και προσωπικά είχα την τύχη η την ατυχία να συναντήσω ένα ...εδώ στην Ελλάδα και μάλιστα στην παράλια Αλμυροποταμου στην Εύβοια!

Τελευταίες φορες που εγινε αντιληπτο ηταν σε περιοχές του Υμηττού ,πάνω από τον Χολαργό και την Αγία Παρασκευή και στην Πεντελη !

Η θέαση του είναι σαν να κοιτάζεις κινούμενη μάζα νερού ! Η σχέση που έχει με το νερό ωστόσο μετά από έρευνες πρέπει να είναι στενές!!

Είμαστε σε μια εποχή που πέραν των λαμογιων και τον προδοτών τα αστέρια ,οι πλανήτες ,ο μεγάλος ενιαυτός έχουν κάνει την εμφάνιση τους ! Σύντομα πολλά παράδοξα θα κάνουν συνέχεια νέες εμφανίσεις στο πεδίο της "πραγματικότητας" μας!

Σε περίπτωση που συναντήσετε ένα τέτοιο ον θα πρέπει να εστιάσετε το μυαλό σας στον χρόνο ,μόλις η επαφή σταματήσει (ακόμα και αν "νομίζετε" ότι το κοιτάτε από ασφαλή απόσταση ) θα πρέπει να ελέγξετε τον χρόνο ...αν βρίσκεστε σε λογική διάρκεια χρόνου δηλαδή και αν δεν έχουν περάσει ανεξήγητα αρκετές στιγμές-ώρες!

Αν με ρωτήσετε πόσες πιθανότητες υπαρχουν να το συναντήσετε θα σας πω ότι ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ..ιδίως σε ανθρώπους που τους αρέσει η φύση και κινούνται σε ώρες που η "φυση¨"κοιμάται ...!

Δεν δίνω άλλα στοιχεία,έχω ξαναπεί μπορεί εσύ να θες να μάθεις και εγώ να καίγομαι να σου δείξω άλλα ταυτόχρονα θέλουν να μάθουν και οι "άλλοι"...αυτοί οι άνευ νου που θέλουν να μιμηθούν! Δεν σκοπεύω να τους βοηθήσω ....!! Το μόνο που θέλω να πω είναι μην κοιτάς μόνο ότι δίνει το παγκόσμιο κατεστημένο πολλές φορές είναι για άλλους σκοπούς και ότι το θέμα είναι υπό στενή παρακολούθησή...και όταν φθασουμε στην τρύπα ...θα την λαμπαδιασουμε!

Stranger ...ποιος σου είπε ότι ο δράκος στα παραμύθια βγαίνει μόνο σε πράσινο?

Υ.Γ Σε περιπτωση που το εχεις συναντησει και ειχες απωλεια χρονου θα πρεπει να μας ενημερωσεις με εμαιλ και να συναντηθουμε για ......να σε εξετασουμε!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-07-13, 12:55
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Με αφορμή το παραπάνω post θα ήθελα να ανοίξω ένα κεφάλαιο συζήτησης το οποίο έχω εδώ και αρκετό καιρό μέσα στο μυαλό μου. Έχει να κάνει με το ζήτημα μιας έκρηξης απύθμενης μπαρουφολογίας που παρατηρείται σε ιστοσελίδες "β' διαλογής" του εναλλακτικού χώρου, όπως τις ονομάζω, τα τελευταία 2 περίπου χρόνια.

Υπάρχουν δεκάδες blogs και "sites "που σε καθημερινή βάση δημοσιεύουν ψευδείς ειδήσεις (φάρσες hoax από το εξωτερικό), τις οποίες και διασπείρουν μέσω των κοινωνικών δικτύων σε χιλιάδες συμπατριώτες μας. Το χειρότερο από όλα είναι όταν μπαίνει και η... ελληνική συνωμοσιοπαρανοϊκή πινελιά σε όλα αυτά. Όποιος διαθέτει λογαριασμούς facebook και έχει πρόσβαση σε σχετικά groups και pages που διαθέτουν χιλιάδες μέλη, θα τρομάξει (κυριολεκτικά!) από την ανοησία και τη γραφικότητα που κυκλοφορεί εκεί έξω. Όταν τα βλέπω αυτά σκέφτομαι πως τα όποια παράπονα (δικαιολογημένα τις περισσότερες φορές) εκφράζονται για την ποιότητα ορισμένων προσωπικών εμπειριών στο φόρουμ του μεταφυσικού, δεν είναι τίποτα μπροστά στο βούρκο που κυκλοφορεί εκεί έξω.
Τουλάχιστον, ως metafysiko, μπορούμε να δηλώσουμε ικανοποιημένοι που έχουμε κρατήσει την αρθρογραφία των σελίδων μας σε ένα επίπεδο, καθώς επίσης και για τους συμμετέχοντες στο φόρουμ που φροντίζουν για τη διεξαγωγή διαλόγου με επιχειρήματα.

Στο θέμα μας τώρα, είναι κάτι περισσότερο από φανερό ότι το παραπάνω κείμενο ακροβατεί για ακόμα μια φορά μεταξύ επιστημονικής φαντασίας και μπουρδολογίας. Ένα αμφιλεγόμενο συνωμοσιολογικό βίντεο από το εξωτερικό (αν ψάξεις στο διαδικτυο θα δεις ότι υπάρχουν απόπειρες εξήγησής του) που αναφέρεται σε έναν μανδύα αορατότητας ενός στρατιώτη ξένης δύναμης, μετατρέπεται ξαφνικά σε περίπτωση εμφάνισης ενός τέρατος κινούμενης μάζας νερού επειδή ο συντάκτης του υποστηρίζει ότι έχει δει κάτι παρόμοιο στην παράλια Αλμυροποταμου στην Εύβοια!!! Και στο τέλος οι απαραίτητες σάλτσες για να δέσει το γλυκό και να τσιμπήσει ο ταλαιπωρημένος Έλληνας με φράσεις του στυλ "τα λαμόγια που σε κυβερνούν", "ψάξε μόνος σου" κτλ...

Δεν είναι να γελάς, αλλά να εξοργίζεσαι με τέτοιου είδους ανοησίες. Και μάλιστα ακόμα περισσότερο όταν πρόκειται για ιδιοκτήτες ιστοσελίδων που φέρουν διπλή ευθύνη. Ο ίδιος ιδιοκτήτης site δεν ήταν αυτός που πριν μερικούς μήνες είχε αναστατώσει εκατοντάδες χρήστες με τις σαχλαμάρες περί της απόλυτης καταστροφής της Ελλάδας τον Μάιο και τον Ιούνιο προτρέποντας τους Ελληνες να γεμίσουν τις αποθήκες τους με τρόφιμα ζώντας συνθήκες Walking Dead; Που είναι ο εισαγγελέας να παρέμβει για όλα αυτά;
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 27-07-13 στις 12:57
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-07-13, 13:28
Το avatar του χρήστη Vakryle
Vakryle Ο χρήστης Vakryle δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2012
Μηνύματα: 994
Προεπιλογή

Μη τα βάζεις με τον Stranger...

Έχει στρατιά άμυαλων από πίσω του. Για την ακρίβεια, είναι τόσο άμυαλοι, που τα zombies έχουν περισσότερο μυαλό από τους ακολούθους του. Τα κείμενά του δεν έχουν να ζηλέψουν σε τίποτα από τις κινημοτογραφικές ταινίες τρόμου, η είσοδός του και στον οπτικοακουστικό χώρο του internet, δε, αποτελεί μελανό σημείο για τους απανταχού, ελεύθερα σκεπτώμενους, ανθρώπους. Η ικανότητά του, αυτή, στο να μπορεί να ερμηνεύει κατά το δοκούν τα διάφορα στοιχεία και, παραπλανώντας τον κόσμο, να καταφέρνει να επιτυγχάνει τους στόχους του, είναι κάτι παραπάνω από μεγαλειώδης.

Παρακολουθώντας τόσο την εν λόγω σελίδα που δραστηριοποιείται, όσο και τις δικές του "πινελιές" στον χώρο, τείνω να πιστεύω ότι ο ίδιος ο Stranger αποτελεί επικίνδυνο στοιχείο, έχοντας ξεπεράσει με θεαματικό τρόπο τα όρια του διαδικτυακού trolling. Επικίνδυνο στοιχείο, τόσο για τους άλλους, όσο και για τον ίδιο του τον εαυτό, μιας και ο ίδιος αποτελεί τον εξ' ορισμού "κατά φαντασίαν ασθενή", αφού ουκ ολίγες φορές μας έχει δώσει να καταλάβουμε, ότι πιστεύει με σθένος και πάθος τις απόψεις του, κάνοντάς τες κτήμα του. Επειδή είμαι πεπεισμένος ότι δεν είναι ιδιαίτερα έξυπνος άνθρωπος και αυτό φαίνεται, τόσο από τον τρόπο που γράφει, απαντάει και συμπεριφέρεται, σε καμμία περίπτωση δεν μπορεί κανείς να βάλει το χέρι του στη φωτιά, υποστηρίζοντας την άποψη ότι εξυπηρετεί συμφέροντα. Απλά, είναι άλλο ένα θύμα αυτής της πλευράς του internet.
__________________
"The needs of the many outweigh the needs of the few"
-Mr. Spock, Starfleet's First Officer, 2230 A.D. - 2387 A.D.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-07-13, 14:35
Viper Ο χρήστης Viper δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2012
Μηνύματα: 356
Προεπιλογή

Μην τον " διαφημίζετε" κιόλας.. Το ανησυχητικό είναι πως υπάρχουν τόσοι μα τόσοι - να μην χαρακτηρίσω- που σπεύδουν να τον ακολουθήσουν με σοκ και δέος!!!! Αυτό που είναι ακόμα ανησυχητικότερο, αποτελεί το γεγονός ότι οι ακόλουθοι, δεν είναι η γιαγιά και η μάνα μου, αλλά νέοι, νεότατοι άνθρωποι. Που πήγε η κοινή λογική;;;;
__________________
Carpe diem...... Τίποτε πιο λίγο. Ούτε μισό βήμα πιο πίσω.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-07-13, 17:49
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Κοινή λογική;;;
Το ότι αυτοί οι άνθρωποι σπουδάσανε (έχουν τουλάχιστον ένα πτυχίο λυκείου), δεν σε κάνει να ανατριχιάζεις;
Τι στα κομμάτια έκαναν στις σπουδές τους;
Δεν τους έμαθε κανένας να χρησιμοποιούν αυτά που έμαθαν;
Ή μήπως το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να ουρλιάζουν στα γήπεδα, να ρίχνουν λουλούδια σε τραγουδιάρες και να σε πιστεύουν σε κάθε γελοιότητα που ακούνε ή διαβάζουν;

Παράθεση:
Με αφορμή το παραπάνω post θα ήθελα να ανοίξω ένα κεφάλαιο συζήτησης το οποίο έχω εδώ και αρκετό καιρό μέσα στο μυαλό μου. Έχει να κάνει με το ζήτημα μιας έκρηξης απύθμενης μπαρουφολογίας που παρατηρείται σε ιστοσελίδες "β' διαλογής" του εναλλακτικού χώρου, όπως τις ονομάζω, τα τελευταία 2 περίπου χρόνια.
beetlejuice
Εσύ το βλέπεις αυτό τα δύο τελευταία χρόνια.
Εγώ το βλέπω εδώ και 20 σχεδόν χρόνια...
Μόνο που τώρα τελευταία, (χάρη στα γελοία μπλοκ που ο κάθε λαλημένος και ο κάθε μπορεί να γράφει το κοντό και το μακρύ του), η κατάσταση έχει ξεφύγει.
Δεν είναι τυχαίο που σε κάποια ανοιχτά μπλοκ έχουν απαγορέψει να γράφουν (ή απλά δεν δημοσιεύουν τα θέματα από) συγκεκριμένα άτομα ή συγκεκριμένης θεματολογίας...
.
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-07-13, 02:25
Το avatar του χρήστη LAPTONAS
LAPTONAS Ο χρήστης LAPTONAS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2013
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή

έτσι είναι , έτσι....

άμυαλοι Χ χιλιάδες και σύντομα θα μας πνίξουν στην παγκόσμια σούπα της άμυαλο-σύνης
__________________
1. Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.
2. Μεταλαμπαδεύστε την Αλήθεια (Siècle des Lumières).
3. Η σοφία είναι η φρόνιμη και λογική εφαρμογή της γνώσης.
4. Όποιος ελεύθερα συλλογάται, συλλογάται καλά.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-07-13, 22:00
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Άντε, τυχεροί ... σας έχω νέα.

Τίτλος : Project CHANI: Επικοινωνία με οντότητα από παράλληλο σύμπαν και τι είπε για ΕΡΠΕΤΟΕΙΔEIΣ και ΣΕΛΗΝΗ!

Πηγή : http://anekshghta.blogspot.gr

και λίγο teaser-spoiler για να ανάψουν τα αίματα :

Παράθεση:
Kατά τη διάρκεια των ετών 1994-1999, μια ομάδα ερευ*νητών είχε πρόσβαση σε μια απόρρητη εγκατάσταση στην Αφρική, στην οποία υπήρχε εγκατεστημένος ένας επιταχυντής τύπου CERN. Εκεί, η ομάδα συμμετείχε στο μυ*στικό πρόγραμμα CΗΑΝΙ, βασική επίτευξη του οποίου ήταν η επαφή των ερευνητών με -τουλάχιστον- έναν κόσμο παράλλη*λου σύμπαντος. Όταν η επαφή επιβεβαιώθηκε, οι συμμετέχο*ντες άρχισαν να παραλαμβάνουν μηνύματα και να επικοινω*νούν με μια οντότητα που διατεινόταν ότι προερχόταν από ένα σύμπαν ή διάσταση παράλληλη προς το δικό μας!

Η οντότητα συμβουλεύει: «Αντί να χαλάτε χρήματα για να πη*γαίνετε στον Άρη και αλλού, αξιοποιήστε τα για να εξερευνήσε*τε τους ωκεανούς. Εκεί βρίσκονται και ταξιδεύουν πολλά κοσμικά μυστικά.»

Αναφέρθηκε σε ένα πόλεμο ερπετοειδών (στο δικό τους σύμπαν), τον οποίο έχουν κερδίσει. Ερπετοειδείς κάποιου εί*δους υπάρχουν και στο εσωτερικό της Γης, οι οποίοι θα συμ*βάλουν στην οπισθοδρόμηση του πλανήτη . Σημει*ωτέον ότι οι ερπετοειδείς υπήρξαν ένα από τα θέματα για χα οποία η οντότητα ήταν πολύ απρόθυμη να προσφέρει πλη*ροφορίες.

Το φεγγάρι έχει μια επίδραση στο σώμα, το μυαλό και το πνεύμα του κάθε ζωντανού οργανισμού. Αυτός είναι ο λόγος που οι Γέροντες της οντότητας κατέστρεψαν το δικό τους,όπως τους συμβούλευσαν κάποια άλλα εσωπλανητικά όντα.
Καλό διάβασμα και να θυμάστε : σας κρύβουν πολλά, μην τρώτε αμάσητα ότι σας δίνουν. Διαβάστε Μυθολογία, Λιακόπουλο, Σίτσιν,
καθώς και όλη τη σειρά βιβλίων για την ομάδα-Ε του Κεραμυδά (ειδικά το 2011 ο θρίαμβος των Ε. Μη σας ξενίζει η χρονιά, είναι σε κώδικα).


Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-08-13, 13:34
Το avatar του χρήστη LAPTONAS
LAPTONAS Ο χρήστης LAPTONAS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2013
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PUCK Εμφάνιση μηνυμάτων
Άντε, τυχεροί ... σας έχω νέα.

Τίτλος : Project CHANI: Επικοινωνία με οντότητα από παράλληλο σύμπαν και τι είπε για ΕΡΠΕΤΟΕΙΔEIΣ και ΣΕΛΗΝΗ!

Πηγή : http://anekshghta.blogspot.gr

και λίγο teaser-spoiler για να ανάψουν τα αίματα :



Καλό διάβασμα και να θυμάστε : σας κρύβουν πολλά, μην τρώτε αμάσητα ότι σας δίνουν. Διαβάστε Μυθολογία, Λιακόπουλο, Σίτσιν,
καθώς και όλη τη σειρά βιβλίων για την ομάδα-Ε του Κεραμυδά (ειδικά το 2011 ο θρίαμβος των Ε. Μη σας ξενίζει η χρονιά, είναι σε κώδικα).


Η μυθολογία, ο Σίτσιν , και ο Λιακόπουλος χρειάζονται πρώτα μία βάση παιδείας προτού μελετηθούν αλλιώς οδηγούν σε διασάλευση λογικής αποδεδειγμένα.
__________________
1. Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.
2. Μεταλαμπαδεύστε την Αλήθεια (Siècle des Lumières).
3. Η σοφία είναι η φρόνιμη και λογική εφαρμογή της γνώσης.
4. Όποιος ελεύθερα συλλογάται, συλλογάται καλά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.