Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 05-10-10, 02:18
Το avatar του χρήστη Ενώχ
Ενώχ Ο χρήστης Ενώχ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 454
Προεπιλογή

Και φαντάζομαι για να περάσεις όλα αυτά τα στάδια και να γίνεις σούπερ ντούπερ θέλει πολλές ώρες διαλογισμό... ε;

Δηλαδή, θα πιαστεί ο κ***λος σου από το καθισιό....

Α, ναι.. ξέχασα... είναι μία κατάσταση όπου δεν σκέφτεσαι τίποτα και ενώνεσαι με το σύμπαν...

Αλήθεια... πότε προσπάθησε κάποιος που προσπαθεί να διαλογιστεί.. να σκεφτεί όσα πιο πολλά γίνεται.. τόσο καιρό όσο διαλογίζεται;

Για να υπάρχει ένα μέτρο σύγκρισης βρε αδερφέ...


Χε... και να δεις.. που εάν τρίψω τα μάτια μου για λίγη ώρα ή εάν είμαι κουρασμένος βλέπω και εγώ πολλά χρώματα γύρω από οτιδήποτε...!!!
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 05-10-10, 10:23
Drake19 Ο χρήστης Drake19 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-06-2010
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ενώχ Εμφάνιση μηνυμάτων
Και φαντάζομαι για να περάσεις όλα αυτά τα στάδια και να γίνεις σούπερ ντούπερ θέλει πολλές ώρες διαλογισμό... ε;

Δηλαδή, θα πιαστεί ο κ***λος σου από το καθισιό....

Α, ναι.. ξέχασα... είναι μία κατάσταση όπου δεν σκέφτεσαι τίποτα και ενώνεσαι με το σύμπαν...

Αλήθεια... πότε προσπάθησε κάποιος που προσπαθεί να διαλογιστεί.. να σκεφτεί όσα πιο πολλά γίνεται.. τόσο καιρό όσο διαλογίζεται;

Για να υπάρχει ένα μέτρο σύγκρισης βρε αδερφέ...


Χε... και να δεις.. που εάν τρίψω τα μάτια μου για λίγη ώρα ή εάν είμαι κουρασμένος βλέπω και εγώ πολλά χρώματα γύρω από οτιδήποτε...!!!
Αν νομιζεις οτι ετσι ευκολα τα πραματα και οπως λες οτι αν τριψεις τα ματια σου θα δεις χρωμματα οκ,λογικο αυτο,απο την στιγμη που δεν πιστευεις σε κατι τετοια ΜΗΝ ποσταρεις,και ΜΗΝ λες ασχετα πραματα!!
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 05-10-10, 14:01
Το avatar του χρήστη Ενώχ
Ενώχ Ο χρήστης Ενώχ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 454
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Drake19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν νομιζεις οτι ετσι ευκολα τα πραματα και οπως λες οτι αν τριψεις τα ματια σου θα δεις χρωμματα οκ,λογικο αυτο,απο την στιγμη που δεν πιστευεις σε κατι τετοια ΜΗΝ ποσταρεις,και ΜΗΝ λες ασχετα πραματα!!

Η διαφορά είναι ότι εγώ ΔΕΝ το πιστεύω... μπορώ να το αποδείξω.

Εσύ μπορείς να αποδείξεις όλα αυτά που λες;


Μάλλον όχι... εκτός και εάν μπορείς όπου θα σε συμβούλευα να δημοσιεύσεις την
απόδειξή σου σε κάποιο διεθνές συνέδριο ή/και επιστημονικό περιοδικό.


Συνεπώς, κράτα τα "ΜΗΝ" και τα λοιπά για τους όμοιούς σου. Όκι ντόκι ;
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 05-10-10, 21:30
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Drake19 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να προσπαθησεις να το εξεληξεις στο επομενο σταδιο,ειναι πολυ ποιο εντυπωσιακο αλλα χανεις την ηκανοτητα να βλεπεις την αυρα,αλλα αποκτας μια εκτη αισθηση για κυνδηνο τρυγηρο σου,επισης αποκτας και το εξης,πριν ακομα ερθει σου πει ο αλλος καλημερα θα εχεις ειδη μαθει τι χαρακτηρας ειναι και αν πρεπει να κανεις παρεα μαζι του.το αρχικο σταδιο ειναι που βλεπεις τον χαρακτηρα του αλλου,ειναι δυσκολο μεχρι να μαθεις ολα τα χρωματα,οταν παει στο επομενο σταδιο θα νιωθεις τον κυνδηνο και τον χαρακτηρα του αλλου,η συνεχεια της εξελιξης ειναι οτι αργοτερα καταλαβενεις οταν ο αλλος ειναι νευριασμενος ή λυπημενος,γενικα νοιωθεις τα συναισθηματα του αλλου,μολις το τελειωποιησης ξεκινα να εξασκησε για τηλεκινηση που ερχετε απο την ενοραση!!η ενοραση ειναι το τελευταιο σταδιο της αυρας,μετα θα εισαι ετοιμη να δεχτεις και αλλες δυναμεις!!!
Δηλαδη νιωθεις ποιο εντονα αισθηματα και πραγματα για αλλους και να οραματιζεσαι, ακομα και για τα ποιο κουφα, που δεν συμβαινουν σε πολλους ανθρωπους και ανακαλυπτεις οτι βγαινουν αληθινα.
Ειναι πολυ ποιο δυσκολο σε δικα σου ατομα γιατι δεν εισαι αντικειμενικη αλλα για τους ξενους τους παιζεις στα δαχτυλα (που λεει ο λογος). "Βλεπεις" ποιο πολλα πραγματα στο αορατο επιπεδο και καλα και κακα.
Αλλα χανεις το να βλεπεις το λευκο χρωμα της αυρας. Εσυ, το λευκο σταματισες να το βλεπεις αποτομα μετα απο ενα δυνατο σοκ ή αρχισε να μειονετε σιγα σιγα με την παροδο του καιρου? Δηλαδη οσο περνουσε ο καιρος το εβλεπες ολο και λιγοτερο μεχρι μια στιγμη που οσο και να συγκεντρωνοσουν δεν μπορουσες να δεις τιποτα?
__________________
mat11 ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ


http://anemothyella.forumup.gr
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 08-10-10, 23:16
saimon Ο χρήστης saimon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2010
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Λιπών έχοντας την ιδιότητα αυτή που συζητάμε αιδώ για το αν και πως βλέπουμε την αύρα να σας δώσω τις δικές μου εμπειρίες

Τα χρώματα είναι κίτρινο χρυσαφή πράσινο μπλε λευκό γκρι μαύρο μοβ κόκκινο και πορτοκαλί

Έχει μεγάλη σημασία να καταλάβουμε την χρίση τους και να αποκωδικοποιούμε σωστά τις πληροφορίες όσοι βλέπουνε και όσο για αυτούς που δεν βλέπουνε
Ρωτήστε και με μεγάλη μου χαρά να βοηθήσω όσο μπορώ και μέχρι εκεί που φθάνουνε οι γνώσης μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη saimon : 08-10-10 στις 23:21
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 10-10-10, 17:22
Raven girl Ο χρήστης Raven girl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-02-2010
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή Γκρι αυρα??

Γεια σας θα ηθελα τη βοηθεια σας πανω στο θεμα με της αυρες.Μου εχουν πει δυο ατομα(και τα δυο ειναι ψαγμενα και ξερω οτι δεν μου λενε ψεματα)οτι η αυρα μου ειναι γκρι και ενα αλλο ατομο μου εχει πει οτι λογω των φυλαχτων που φοραω καταφεραν να δουν μονο το backround και οχι το κανονικο χρωμα της αυρας μου.Η ερωτηση μου λοιπον ειναι τι απο τα δυο ισχυει, ειναι οντως το χρωμα της αυρας μου γκρι η οχι??Και αν ναι το συγκεκριμενο χρωμα σημαινει κατι??

Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια και συγνωμη για τυχον ορθογραφικα λαθη
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 11-10-10, 01:18
saimon Ο χρήστης saimon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2010
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven girl Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας θα ηθελα τη βοηθεια σας πανω στο θεμα με της αυρες.Μου εχουν πει δυο ατομα(και τα δυο ειναι ψαγμενα και ξερω οτι δεν μου λενε ψεματα)οτι η αυρα μου ειναι γκρι και ενα αλλο ατομο μου εχει πει οτι λογω των φυλαχτων που φοραω καταφεραν να δουν μονο το backround και οχι το κανονικο χρωμα της αυρας μου.Η ερωτηση μου λοιπον ειναι τι απο τα δυο ισχυει, ειναι οντως το χρωμα της αυρας μου γκρι η οχι??Και αν ναι το συγκεκριμενο χρωμα σημαινει κατι??

Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια και συγνωμη για τυχον ορθογραφικα λαθη
στην περίπτωση που είναι έτσι τα πράγματα και εμπιστεύεστε τον αναλυτή που σου το είπε είναι σοβαρό και θα σου πρότεινα με άμεση ταχύτητα να κάνεις εξετάσεις για καρκινικούς δείκτες είναι σύμπτωμα καρκίνου αλλά και πιθανόν να είναι λίπωμα εκδήλωση καλοίθη όγκου όπως και να έχει ψάχτω
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 17-10-10, 17:01
Το avatar του χρήστη Angelus
Angelus Ο χρήστης Angelus δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2010
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Καλησπέρα και πάλι..λέει μια φίλη μου αν και δεν ξέρω αν είναι όντως αλήθεια αλλά λέει πως έχω μαύρη aura όχι πολύ έντονη όμως δηλαδή σαν να χάνεται.
Τι ακριβώς σημαίνει αυτό? Είναι αλήθεια?
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 26-10-10, 06:01
Το avatar του χρήστη Νηρηιδα
Νηρηιδα Ο χρήστης Νηρηιδα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2008
Μηνύματα: 364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Angelus Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και πάλι..λέει μια φίλη μου αν και δεν ξέρω αν είναι όντως αλήθεια αλλά λέει πως έχω μαύρη aura όχι πολύ έντονη όμως δηλαδή σαν να χάνεται.
Τι ακριβώς σημαίνει αυτό? Είναι αλήθεια?
Οτι ή εισαι ετοιμοθανατη ή λεει βλακειες η φιλη σου..."Υποψιαζομαι" το δευτερο
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 26-10-10, 07:59
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Angelus Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και πάλι..λέει μια φίλη μου αν και δεν ξέρω αν είναι όντως αλήθεια αλλά λέει πως έχω μαύρη aura όχι πολύ έντονη όμως δηλαδή σαν να χάνεται.
Τι ακριβώς σημαίνει αυτό? Είναι αλήθεια?


απο πειρα. εχω να πω οτι δεν ειναι ευκολο να δεις τα χρωματα της αυρας... τις πιο πολλες φορες οταν προσπαθω να δω , βλεπω ενα ημιλευκο φωτεινο στεφανι γυρω απο το ατομο η το αντικειμενο και καμια φορα το βλεπω σαν καπνο καφε η σκουρο γκρι η μαυρο....τα χρωματα, τουλάχιστον σε μενα, ερχονται ξαφνικα και φυσικα παιζει μεγαλο ρολο η κατασταση στην οποια βρισκομαι...παρολο που εχω εξασκηθει πανω στο θεμα, τα χρωματα συνεχιζουν να με προβληματιζουν...

στην θεση σου angelus, δεν θα ανησυχουσα και τοσο πολυ...
βεβαια δεν την ξερω την φιλη σου και κατα ποσο το εχει εξελιξει η ιδια, αλλα θεωρω οτι απλα σου λεει αυτο που προσπαθει να δει και το οποιο ειναι φυσιολογικο...dont worry
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.