Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #201  
Παλιά 16-11-08, 19:45
Το avatar του χρήστη sunborn
sunborn Ο χρήστης sunborn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Πήλιο
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Παράθεση:
Για να ανακινησουμε λιγο ενα πολυ ενδιαφερον θεμα που εχει "κολλησει" λιγο, λογω των γνωστων (πια σε μενα)-αγνωστων, που με λυσσωδη μανια εχουν μετατραπει σε υποστηρικτες του καθε δογματος που το συστημα και το κατεστημενο πρεσβευουν. (να υποθεσω οτι ειναι και ...νεοδημοκρατες ?)

Φιλοι Τακη Παπαδοπουλε, Κωστα Σκανδαλη και AVATARGR (κυριως ο πρωτος),
σας ευχαριστω γιατι πολυ καιρο ειχα να δω ανθρωπους που να εχουν να μου πουν κατι που να μην γνωριζω ! Πολυ καλη δουλεια, και αφηστε τους ανασφαλεις νοόφοβους που "βολευονται" με "αποδειξεις", μην τυχον και ταραχθει ο κοσμακης τους, να λενε τα δικα τους. (...λες και το κατεστημενο δεν εχει ηδη αρκετους "δικηγορους"...).
Στην ουσια τωρα, θελω να παραθεσω, οτι η Μεγαλη Πυραμιδα αναφερεται σε ενα παναρχαιο Σουμεριακο κειμενο, που εξιστορει τις διαμαχες των θεων. Συμφωνα με αυτο, ο νικηφορος αρχηγος των Μεσοποταμιων Θεων, εχοντας αφανισει τους Αφρικανους Θεους, εισερχεται στην Πυραμιδα και καταστρεφει η αφαιρει τους "κραδαινομενους κρυσταλλους" της, που μαζι με αλλα οργανα, "παρηγαγαν ενα ενοχλητικο βουητο"...
Τελος, γκρεμιζει τον αιχμηρο ογκολιθο της κορυφης (ο οποιος εχει χαθει απο τοτε...).
Συμφωνα με πολλους ερευνητες, ο θρυλος αυτος, αναφερεται σε γεγονοτα που συνεβησαν 6000 πριν απο τον Χεοπα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #202  
Παλιά 16-11-08, 20:59
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Παράθεση:
Στην ουσια τωρα, θελω να παραθεσω, οτι η Μεγαλη Πυραμιδα αναφερεται σε ενα παναρχαιο Σουμεριακο κειμενο, που εξιστορει τις διαμαχες των θεων. Συμφωνα με αυτο, ο νικηφορος αρχηγος των Μεσοποταμιων Θεων, εχοντας αφανισει τους Αφρικανους Θεους, εισερχεται στην Πυραμιδα και καταστρεφει η αφαιρει τους "κραδαινομενους κρυσταλλους" της, που μαζι με αλλα οργανα, "παρηγαγαν ενα ενοχλητικο βουητο"...
Μπορείς να μας αναφέρεις σε παρακαλώ πολύ που βρίσκεται αυτό το κείμενο - σε πια πλάκα δηλαδή σε ποιό μουσείο και από που σε ποιά πόλη ανακαλύφτηκε;;;
Όχι τίποτα άλλο, αλλά υπόθεση Σίτσιν που οσμένεται εδώ...
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
  #203  
Παλιά 19-01-18, 16:35
alkinoos Ο χρήστης alkinoos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2016
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Αιγυπτιακές αμαξες
Βρέθηκαν 2.500 χιλιόμετρα μακριά από την Αίγυπτο,600 ζωγραφιές στο σύνολο τους που ανακαλύπτηκαν το 1982 στο Τασίλι Αλγερίας και χρονολογουνται εώς και 4.500 χρόνια προγενέστερα από την υποτιθέμενη έναρξη του Αιγυπτιακού πολιτισμού .

Σιωπή ......................κανένας Αιγυπτιολογος( οι πρωτοι εγιναν εν νυχτί) δεν πήρε θέση για τα ευρήματα

Δείτε το πρώτο επεισόδιο από τα 6 της σειράς
https://youtu.be/f_E4ewHMA3c

Τι είναι οι Πυραμίδες :

https://youtu.be/-j_z-ig6QJ8

https://youtu.be/j_hzjl7A4Z4

Στους ΣμαραγδινουςΠίνακες ,γίνεται αναφορά από ποιον κατασκευαστηκε και για ποιους λόγους
__________________
Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" - Ερμής O Τρισμέγιστος

Εγώ έζησα και πέθανα και άλλες φορές πριν από αυτή τη ζωή και όταν ήμουν πεθαμένος η ψυχή μου λειτουργούσε σαν να ήμουν ζωντανός,ενώ όταν ήμουν ζωντανός η ψυχή μου λειτουργούσε σα να ήμουν πεθαμένος - Πυθαγόρας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alkinoos : 19-01-18 στις 17:04
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.