Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 08-08-15, 16:15
giorgos12 Ο χρήστης giorgos12 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2015
Μηνύματα: 6
Question Δεν εχω ιδεα ποιος ειμαι,λιγη βοηθεια σας παρακαλω

Καταρχας ξαναγραφω το ποστ στα ελληνιλα γτ δεν με αφισατε στα greeklish τεσπα
Θα τα πω συντομα,εγιναν και αλλα τα οποιο δεν εχουν τοσο ρολο
Βασικα ειμαι 17 ετων μενω κυπρο και ονομαζομαι Γιωργος απο μικρος μου αρεσαν τα μαγικα και το ανεξηγιτο,και η ιστορια που θα σας πω την ξερει μονο μια μου φιλη προς το παρων,δεν την ελεγα σε αλλους γιατι φοβομουν μην με βγαλουν τρελο.
Θα κανω πολλα ορθογραφικα αυτο σας το λεω απο τωρα,αθελα μου φυσικα απλα ειμαι ανορθογραφως :Ρ
Ολα ξεκινησαν οταν ειμουν 9 ετων και πηγενα 4 ταξη δημοτικου,ολο το σχολειο μου κολισε μια αρωστια που σου εβγαζε κοκκινα σημαδια και σε επερνε μια απιστευτη φαγουρα,η αρρωστια ξεκινησε απο μια μαθητρια και μεσα στις πρωτες δυο περιοδους κολλισε ολο το σχολειο εκτος απο μενα και ετσι εκκενοσαμε το σχολειο,ηρθαν και γιατροι για αναλυσης και δεν βρικαν τι αρρωστια ηταν αλλα επηδει ειμουν ο μονος που δεν την κολλησα μου ειπαν οτι εχω δυνατο ανυσοποιητικο συστημα και ειναι περιεργο που δεν κολισες.
Μετα οταν ξεκινησα να μπενω στην εφηβια και εκανα προσευχες απο την καρδια και ηταν για καλο σκοπο σχεδον παντα εκληρονοταν,μεχρι και 80€ ζητισα (για καλο σκοπο) και ηρθαν την επομενη μερα.
Μια νυκτα πριν (2 χρονια περιπου) μιλουσα με την κοπελα μου απο το facebook και τελος παντων πηγε για υπνο αλλα εγω δεν μπορουσα να κοιμηθω και την σκευτωμουν συνεχως (ειμουν συναισθηματικα φορτισμενος) και ξαφνικα νομιζα πως πεθανα,βγηκα απο το σωμα μου και γυρισα και ειδα το σωμα μου,νομιζα πως ειχα πεθανει ( ποτε μου δεν φοβιθηκα τον θανατο,ουτε ακομη τον φοβαμε) σκευτηκα οτι ισως βλεπω ονειρο και πηγα ενα γυρω στο σπιτι και να ερθω πισο να δω τι συμβενη,οταν ηρθα πισω το σωμα μου ηταν εκει ακομη και καταλαβα πως δεν ηταν ονειρο,παω εγω να αγγιξω στο σωμα μου και τσαπ μπηκα πισω,το εψαξα στο διαδυκτιο και βρικα πως τελικα απλα ειχα πετιχη αστρικη προβολη αλλα συνεχισα το ψαξιμω γτ μου αρεσε και βρικα και αλλα οπως συνηδιτο ονειρο και τετοια.Μετα απο εμβομαδες μαλωσα με την μητερα μου,και ξαφνικα εκανα τηλεπαθεια,εννοω πριν καν μου πει εκηνο που ηθελε εγω τις απαντησα και τρομαξα πως το εκανα αυτο,πηγα σε εναν φιλο μου μετα και του ειπα να σκευτει ενα αριθμο και θα τον βρω και τον εβρισκα σχεδον παντα και του ειπα ψεματα πως εινε κολπο γτ δεν ηθελα να του πω για οτι μου συνεβενε.Με τον καιρο μου εμφανιζονταν ασπρες σκιες και μολις γυρνουσα να τις δω ξαφανιζονταν.
Εντομεταξει οταν εκανα αατρικη προβολη ξανα μου αρεσε πολυ ενιωσα οίκϊα.
Εδω και ενα χρονο περιπου σταματισα να πολυ ασχολουμε και μου εφηγαν οι "δυναμοις" το μονο που κανω τωρα ειναι αστρικη προβολη και τετοια και να μου απανταει ο Θεος στις προσευχες και ειναι πολυ περιεργο αυτο.
Επησεις εχω ενωθει συνεσθηματικα με την κοπελα μου,ειναι σαν να ταυτηστικα μαζι της,δηλαδη οταν ξυπνα,ξυπναω και εγω αυθορμιτα,οτι συναισθηματα νιωθει (χαρα,λιπη κ.α.) τα νιωθω και εγω.
Επησεις εχει δυο χρονια να αρρωστισω και εχω ενα υγιες και λιγο γυμνασμενο σωμα χωρις να κανω σχεδο τιποτε και τρωω πολλες σοκολατες.
Αυτα για μενα,τωρα στην αρχικη μου ερωτιση,ποιος ειμαι? :ρ εννοω γτ μου συμβενουν αυτα,γτ βλεπω ασπρες σκιες ακομη γτ μου απανταει ο Θεος γτ νιωθω οτι νιωθει και η κοπελα μου γτ μου δωθικαν αυτες οι δυναμοις χωρις να κανω τιποτα,γτ εχω ενα τοσο υγιες σωμα χωρις να το πολυ προσεχω?
Ευχαριστω για τον χρονο σας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos12 : 08-08-15 στις 16:42
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 08-08-15, 17:14
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Γεια σου Γιώργο,

τα συμπτώματα της ασθένειας παραπέμπουν σε ανεμοβλογιά. Το πιο λογικό είναι να ήταν αυτό αλλά θα το καταλάβαιναν όλοι...

Για τις προσευχές: «Αιτείτε, και θέλει σας δοθή. Ζητείτε, και θέλετε ευρεί. Κρούετε, και θέλει σας ανοιχθή.» (Ματθ. [7]ζ΄7)
Όταν κάποιος ζητάει κάτι με πίστη και δεν το κάνει από εγωισμό, το λαμβάνει. Απ ότι κατάλαβα πιστεύεις στον Θεό.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 08-08-15, 17:17
giorgos12 Ο χρήστης giorgos12 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2015
Μηνύματα: 6
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου Γιώργο,

τα συμπτώματα της ασθένειας παραπέμπουν σε ανεμοβλογιά. Το πιο λογικό είναι να ήταν αυτό αλλά θα το καταλάβαιναν όλοι...

Για τις προσευχές: «Αιτείτε, και θέλει σας δοθή. Ζητείτε, και θέλετε ευρεί. Κρούετε, και θέλει σας ανοιχθή.» (Ματθ. [7]ζ΄7)
Όταν κάποιος ζητάει κάτι με πίστη και δεν το κάνει από εγωισμό, το λαμβάνει. Απ ότι κατάλαβα πιστεύεις στον Θεό.
Οχι δεν ηταν ανεμοβλογια ουτε ο Γιατρος δεν ηξερε τι ασθενια ηταν.Και επησεις δεν ηταν σπιρακια αλλα απλα κοκκινα σημαδια που σου προκαλουσε φαγουρα,ναι μιαζει λιγο με ανεμοβλογια αλλα δεν ηταν.
Αλλα τεσπα το σημειο της υποθεσης δεν ειναι η ασθενια :Ρ αλλα γτ μου συμβενουν αυτα τα περιεργα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 08-08-15, 17:19
giorgos12 Ο χρήστης giorgos12 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2015
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου Γιώργο,

Για τις προσευχές: «Αιτείτε, και θέλει σας δοθή. Ζητείτε, και θέλετε ευρεί. Κρούετε, και θέλει σας ανοιχθή.» (Ματθ. [7]ζ΄7)
Όταν κάποιος ζητάει κάτι με πίστη και δεν το κάνει από εγωισμό, το λαμβάνει. Απ ότι κατάλαβα πιστεύεις στον Θεό.
Ναι πιστευω στον Θεο πολυ αφου μου εκπληρονει τις προσευχες μου πως να μην πιστευω πως υπαρχη .
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 08-08-15, 17:27
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgos12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι δεν ηταν ανεμοβλογια ουτε ο Γιατρος δεν ηξερε τι ασθενια ηταν.Και επησεις δεν ηταν σπιρακια αλλα απλα κοκκινα σημαδια που σου προκαλουσε φαγουρα,ναι μιαζει λιγο με ανεμοβλογια αλλα δεν ηταν.
Ίσως και ψωρίαση... Τέλος πάντων σε αυτό το κομμάτι δεν υπάρχει κάτι το ανεξήγητο ακόμα κι αν ο γιατρός δεν μπόρεσε να το εξηγήσει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgos12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλα τεσπα το σημειο της υποθεσης δεν ειναι η ασθενια :Ρ αλλα γτ μου συμβενουν αυτα τα περιεργα
Πολλές φορές τυχαίνουν <<τυχαία>> σε κάποιους ανθρώπους. Δεν χρειάζεται να υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος. Ίσως να οφείλονται και σε συναισθηματικές φορτίσεις ή βιολογικούς λόγους (ιδιαιτερότητα στην δομή εγκεφάλου ίσως). Έχεις μετρήσει ποτέ την πίεσή σου?
Η προσευχή μπορεί πάντως να σε απαλλάξει από αυτά αν δεν τα θες.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 08-08-15, 17:47
giorgos12 Ο χρήστης giorgos12 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2015
Μηνύματα: 6
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raistlin Εμφάνιση μηνυμάτων
Η προσευχή μπορεί πάντως να σε απαλλάξει από αυτά αν δεν τα θες.
Οντως αυτο με την προσευχει μαρεσει και ο χρονος ανταποκρισης δλδ προχθες ειχα κατι οικογενιακα προβληματα η κοπελα μου και της ειπα οτι θα κανω προσευχη για το προβλημα και μετα απο λιγες ωρες την ρωτισα τελικα τι εγινε και ειχε γινει οπως το ζητισα και λυθικε το προβλημα
Αλλα κυριως λεω ευχαριστω στις προσευχες μου και σπανια ζηταω,για να ζητισω πρεπει να ειναι αναγκη και αυτο συμβενει περιπου 1 φορα τον μηνα (ετηχε φορα που να ζητισα 2 φορες σε 3 μερες αλλα ετηχε και φορα που να ζητισα μια φορα μετα απο 2μισι μηνες)
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-08-15, 18:30
greekfighter98 Ο χρήστης greekfighter98 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2015
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Καταρχήν καλσηπέρα,
θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα.

Είχες ασχοληθεί με κάποιο διαλογισμό ή με κάτι που έχει να κάνει με συνείδηση; Επιδίωξες ή προσπάθησες να φτάσεις σε τέτοιες καταστάσεις ή τέλως πάντων το ήθελες(πολύ);
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 08-08-15, 19:12
giorgos12 Ο χρήστης giorgos12 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2015
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greekfighter98 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχήν καλσηπέρα,
θα ήθελα να σε ρωτήσω κάποια πράγματα.

Είχες ασχοληθεί με κάποιο διαλογισμό ή με κάτι που έχει να κάνει με συνείδηση; Επιδίωξες ή προσπάθησες να φτάσεις σε τέτοιες καταστάσεις ή τέλως πάντων το ήθελες(πολύ);
Βασικα ναι,οπως ειπα απο μικρος μου αρεσε το ανεξηγιτο και μετα απο την αστρικη προβολη εκανα και κανα 3-4 διαλογισμους,αλλα δεν ενιωθα διαφορα αλλα αντιθετα ενιωθα πως εχανα τον χρονο μου και σταματισα.Εγω πιστευω πως τα πνευματα μου τις εδωσαν γιατι μας παρακολουθανε και οταν ειδαν οτι μεσα σε μικρο διαστημα διαβαζα και εμαθα τοσα πολλα για αυτα και για το ανεξηγιτο και ειδαν πως μου αρεσε το ανεξηγιτο θελησαν να μου τις δοσουν.Αφου οταν εβλεπα τις σκιες,πνευματα ηταν και εφευγαν αμεσος.
Ααα και κατι που ξεχασα να πω ειναι οτι ειχα και την δυναμη και τα αισθανομουν,δηλαδη ενιωθα πως ειναι διπλα μου και τετοια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos12 : 08-08-15 στις 19:17
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 08-08-15, 20:10
greekfighter98 Ο χρήστης greekfighter98 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2015
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giorgos12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασικα ναι,οπως ειπα απο μικρος μου αρεσε το ανεξηγιτο και μετα απο την αστρικη προβολη εκανα και κανα 3-4 διαλογισμους,αλλα δεν ενιωθα διαφορα αλλα αντιθετα ενιωθα πως εχανα τον χρονο μου και σταματισα.Εγω πιστευω πως τα πνευματα μου τις εδωσαν γιατι μας παρακολουθανε και οταν ειδαν οτι μεσα σε μικρο διαστημα διαβαζα και εμαθα τοσα πολλα για αυτα και για το ανεξηγιτο και ειδαν πως μου αρεσε το ανεξηγιτο θελησαν να μου τις δοσουν.Αφου οταν εβλεπα τις σκιες,πνευματα ηταν και εφευγαν αμεσος.
Ααα και κατι που ξεχασα να πω ειναι οτι ειχα και την δυναμη και τα αισθανομουν,δηλαδη ενιωθα πως ειναι διπλα μου και τετοια.
Χρησιμοποίησες κάποια συγκεκριμένη τεχνική για να κάνεις αστρική προβολή και αν ναι ποια;
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 08-08-15, 23:13
giorgos12 Ο χρήστης giorgos12 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2015
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greekfighter98 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρησιμοποίησες κάποια συγκεκριμένη τεχνική για να κάνεις αστρική προβολή και αν ναι ποια;
Βασικα διαβασα πολλες μεθοδους αλλα δεν χρεισημοποιο καμια,απλα ξαπλκνω μενω ακινητος για 15-30 λεπτα και κρατω την συνηδιση μου ενεργη και τσαπ βγενω αλλα δεν πολυ κανω αστρικη προβολη.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.