Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 28-04-06, 17:49
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

δρυμονία... ίσως μια δική μου προβολή στο ωραίο, το αγνό, το ελεύθερο, το δυνατό, το φωτεινό, το ανέγγιχτο, δηλαδή στην ψυχή. ίσως κάτι που επιθυμώ πάρα πολύ και έχω ανάγκη να βρώ και να βιώσω μέσα μου.

μέτρον άριστον... ίσως ο τρόπος, ο δρόμος...
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 28-04-06, 21:48
Το avatar του χρήστη xontro_mpizeli
xontro_mpizeli Ο χρήστης xontro_mpizeli δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 22-11-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 949
Προεπιλογή

Για το ψευδώνυμό μου έχω αναφερθεί...

Για την υπογραφή μου, Φ^2 = 1.618034 ^2 = 2.618034 = Φ + 1 !!! δεν έχω να πω και πολλά! Απλά μαθηματικά!

Παλαιότερα είχα την υπογραφή "Πίστευε και μη, ερεύνα" η οποία με εκφράζει απόλυτα...
__________________
Η Ελλάδα και το εξωτερικό κατακλύζονται από όμορφους και μυστήριους τόπους. Αυτοί συνοδεύονται από μυστήρια που ζητάνε την ανακάλυψή τους...
Βάλτε την φαντασία σας, βγείτε έξω και εξερευνήστε κάθε γωνιά του πλανήτη μας και δείτε τα πράγματα με διαφορετική "ματιά" . . .
Μείνετε, ακόμη, ενημερωμένοι με οτιδήποτε παράξενο συμβαίνει στον πλανήτη μας!
--> Κυκλοφορεί το βιβλίο μου 88 Μύθοι & Αλήθειες (περισσότερες πληροφορίες καθώς και online παραγγελίες εδώ) <--
-
-> ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ: Σεπτέμβριος [αστυνομικό μυθιστόρημα] (εκδόσεις Πηγή). Περισσότερα δείτε εδώ <--
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 01-05-06, 15:30
Το avatar του χρήστη freya
freya Ο χρήστης freya δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2006
Μηνύματα: 238
Προεπιλογή

Freya... Από μυθολογία πως τα πάμε; Είναι θεότητα της Βόρειας μυθολογίας και είναι αντίστοιχη της Ελληνικής Αφροδίτης. Ήταν εκείνη που μετέφερε τα πτώματα των νεκρών πολεμιστών στη Βαλχάλλα. Ουσιαστικά ήταν θεότητα της αγάπης, της ομορφιάς, των προφητειών και του πολέμου. Το πως προέκυψε είναι μεγάλη ιστορία, απλά ας πούμε πως κάποιος κάποτε βρήκε όλα τα παραπάνω κρυμένα μέσα μου και τα έβγαλε στην επιφάνεια και κάπως έτσι ξαναβαφτίστηκα και εγώ...

Η υπογραφή μου έχει να κάνει με το επάγγελμα μου, δεν το σκέφτηκα και πολύ. Απλά είμαι βιβλιοθηκονόμος και από πάντα ήμουν χαμένη μέσα σε βιβλία και ράφια...

Μαίρη
__________________
Death is but a fraction of life...
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 01-05-06, 20:01
zepellin Ο χρήστης zepellin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2005
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Ζepellin ... κάποιος θαυμασμός πρίν απο δύο περίπου χρόνια για το τεράστιο κινητό αεριοθούμενο το κατα τα άλλα ακίνδυνο.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 02-05-06, 19:00
Myrcora Ο χρήστης Myrcora δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2005
Περιοχή: δωδεκανησα
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Myrcora ειναι μια αρχηγος απο το warlords battlecry II... τιποτα σπουδαιο δηλαδη... Οι φιλοι μου με φαναζουν βαμπιρακι λογο λατρειας μου προς τα vampire αλλα πολυ κρα για nick οποτε το αφησα κατα μερους!!!!!

Λινα
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 03-05-06, 10:59
Το avatar του χρήστη Templar
Templar Ο χρήστης Templar δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 27-03-2006
Περιοχή: Βουλα
Μηνύματα: 26
Smile

επειδη διαβαζα σχετικα με τους ναϊτες και ειχα εντυπωσιαστει απο την πιστη και τα κατορθωματα τους οταν αποφασισα να γραφτω στις συζητησεις, υιοθετησα το ονομα αυτο.
κατα τα αλλα ειμαι ο ανδρεας.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 13-10-06, 11:12
ane Ο χρήστης ane δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2006
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Εγω,δεν ηθελα να σας φρικαρω βαζοντας ενα απο τα αιμοδιψη(ΒΑΛΤΕ ΕΝΑ TWISTED SMILE,ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ?)nicks που εχω σε μερικα παιχνιδια,και για να μην το ψαχνω πολυ,δεδομενου οτι καποτε θα αλλαζα γνωμη,εβαλα ane,αφου με λενε Ανέστη.

Μερικες φορες μου λενε οτι το γραφωλαθος,και ειναι Αναιστης(Εξαιτιας της ευαισθησιας με την οποια αντιμετοπιζω μερικα πραγματα )
Αλλα νομιζω οτι ειναι αδικοι...

Το avatar ειναι αυτο που ειναι,γιατι μου αρεσει,(πω,πω,μια αιτιολογηση που κανα!)Και η υπογραφη,ειναι αυτη που ειναι γιατι μου φαινεται αστεια,αλλα ειναι προσωρινα,μεχρι να αποφασισω ποια θα βαλω κανονικα
__________________
ane απο Ανέστης....
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 13-10-06, 14:30
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Προεπιλογή

Εγώ, εμπνεύστηκα το nick μου απο την ηρωίδα του Σαίξπηρ "Τζούλιετ" από το έργο του "Romeo and Julliet". Το avatar μου είναι μια νεράιδα, ένα ξωτικό του δάσους, και λόγω της μεγάλης μου συμπάθειας στο πρόσωπό τους...ιδού!
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 14-10-06, 16:30
Το avatar του χρήστη Darkoverlordoftheabyss
Darkoverlordoftheabyss Ο χρήστης Darkoverlordoftheabyss δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-04-2004
Περιοχή: Ροδος,Ελλαδα
Μηνύματα: 65
Smile !!!!!

Λοιπον για να δουμε οσον αφορα το δικο μου ψευδωνυμο δεν ειναι ψευδωνυμο ειναι τιτλος ο σκοτεινος επικυριαρχος της αβυσσου για ποιον αναφερετε, ας πουμε πως δεν ειναι αυτος που νομιζετε απλα θελει ψαξιμο για να βρειτε ποιος ειναι.Για να δουμε θα βρειτε ποιος ειναι;
Γιατι το διαλεξα;Ας πουμε πως και εγω νιωθω σαν να ειμαι σε μια αβυσσο οχι πλεον χαμενος αλλα κυριαρχος αυτης.
Οσον για το Avatar που διαλεξα με εκφραζει απολυτα.
__________________
"Η αυτογνωσία ειναι μεγάλο προτέρημα."

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Darkoverlordoftheabyss : 14-10-06 στις 16:30
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 15-10-06, 03:12
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Wink

Λοιπον το melian προεκυψε απο τοτε που διαβασα το Σιλμαριλλιον του Τολκιν. Η Melian ειναι μια Maia, που αν και ελαφρως κατωτερη απο τους Βαλαρ παιζει σημαντικο ρολο στη μυθολογια του αξεπεραστου μαγου του Φανταστικου. Τη λατρεψα ως προσωπικοτητα, μαγευτηκα απο τη σταση της και τις ικανοτητες της και ετσι απλα αποφασισα να υιοθετησω το ονομα της.

Η υπογραφη μου ειναι η πολυ γνωστη επιθυμια του Fox Mulder να πιστεψει σε ολα οσα δε μπορουμε να δουμε με τα ματια μας. αλλα μονο με τη καρδια μας.
Ετσι απλα...

Στον υπολοιπο κοσμο συστηνομαι με το ονομα Ρανια.
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.