Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προβλήματα Τεχνικής Φύσεως και Συντονισμού

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 31-07-07, 15:35
Το avatar του χρήστη ROMFAIA
ROMFAIA Ο χρήστης ROMFAIA δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-05-2007
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή

ΚΑΝΕ

Έγραψες . . «Ελπίζω εάν μπαναριστείς μετά από τέτοια συμπεριφορα, να μην γίνεις ένας από εκείνους που γυρνάνε από φόρουμ σε φόρουμ και από μπλογκ σε μπλογκ καταγγέλοντας τους φασίζοντες συντονιστές του μεταφυσικού . . »

Α ΧΑ !!!!
Να σαι καλά φίλε ! Τέτοια σημαντική πληροφορία εκ των έσω, δεν την περίμενα . .
Ώστε έτσι λοιπόν . . .
Έχει το ιστορικό του το πράγμα λοιπόν ε ;;

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Λίτσα
Γράφεις . .
«Εδώ μας είπες και ένα ψεματάκι.
Δεν μπορείς να πατήσεις στο λινκ αν δεν βρεις πρώτα το
θέμα διότι μαζί με το θέμα μετακινήθηκε ΚΑΙ το λινκ.»

Συνεχίζεις τις συκοφαντίες στο αυτοαποδεικνυόμενο μόλις λίγα μηνύματα πιο πάνω ;;; Το δεύτερο μήνυμα αυτής της ενότητας είναι δικό σου.
Μέσα περιέχει ένα λινκ.
Κάνε κλικ στο λινκ . . πού σε πάει ;;

Τα περί «Ιτς Ογλάν» γράφε τα στους διαχειριστές που είναι και ομόφρονές σου . .
Άσε τη ρομφαία στη θήκη της καλύτερα . . .
Ξέρεις αρχαϊστί πόσα παράγωγα του γάμου θα μπορούσα να έχω χρησιμοποιήσει εναντίον σου ;;;
Δεν φαντάζομαι όμως οι διαχειριστές να ασπάζονταν την κατάρτισή μου στα αρχαία . . . έτσι δεν είναι;;

Σε ότι αφορά τα μηνύματά σου, όπως σου είπα δεν τα διάβαζα, όπως και όσων είπα ότι δεν διάβαζα . .
Δεν είναι απαξιωτικό το θέμα. Απλά έδινα προτεραιότητα σε όσους συζητούσαν με επιχειρήματα. Το θέμα όπως σου ξαναείπα στις αρχές, είναι θεολογικό. Όχι ορμονικό.

Παρόλα αυτά, δεν μπορώ να πω πως η πικρή γεύση προέρχεται από εσένα.
Όχι απλά επειδή (τουλάχιστον σε εμένα) δεν είναι δυνατόν να προκαλέσεις δυσφορία, αλλά και επειδή παραδόξως, πρόσεξα πως σε κάποια σημεία επικοινωνήσαμε μέσα από έναν κώδικα, που έγινε αντιληπτός μόνο από τους δυο μας . . Ή τουλάχιστον έτσι νομίζω εγώ . .
Π.χ. στο λόγο της αποχώρησής μου . .
Ή ακόμα στην ανταλλαγή στοιχείων περί θείων . . .
Ενώ παρακολουθούσες τη λογική των θείων, και εγώ επίσης, νομίζω ότι εκεί ήμασταν μόνοι μας στη κατανόηση του τι λέμε, αφού την ίδια στιγμή έγραφαν ορισμένοι ότι πρόσβαλα την . . θεία σου !!!
Ακόμα θεωρώ ότι από την αρχή κατάλαβες τι θέλω να δείξω με την ιστορία που παρέθεσα. Τουλάχιστον έτσι με άφησαν να καταλάβω τα μηνύματά σου. Γι αυτό και σε αντίθεση με άλλα τόπικ εδώ σου απάντησα (θυμάσαι που βγήκαμε συγγενείς ;; ) Είμαι σίγουρος πως κάποιοι θα αναρωτιούνται ακόμα, το είδος της συγγένειάς μας !!!
Επίσης πρέπει να είσαι η μόνη που πρόσεξε πως το αρχικό μήνυμά μου στο περί ανάστασης, έκλεινε με μια καθοριστική γραμμή στο τέλος που διευκρίνιζε πράγματα που οι λοιποί πρόσεξαν μετά από κατεβατά συζητήσεων.. Ακόμα και τώρα, αναρωτιούνται ορισμένοι, ποιο θα ήταν το αποτέλεσμα αυτής της συζήτησης. Είναι λογικό λοιπόν που την έκλεισαν.
Μύριζε . . happy end !!!

Για τους παραπάνω λόγους, δεν σε υποτιμώ.
Απλώς, η τακτική σου δεν πτοεί το στυλ μου. Έπεσες στην περίπτωση. Τι να γίνει ;
Έτσι λοιπόν, όταν ξεπερνούσες ακόμα και αυτόν τον εαυτό σου, ορισμένοι που ήξεραν ότι δεν σε διαβάζω, μου έστελναν τα χαμπέρια . . . .
Οπότε μη πονηρεύεσαι περισσότερο απ ότι ήδη είσαι πονηρή.
Όταν σου απαντούσα τότε σε διάβαζα (στην αρχή ή προς το τέλος) . Όταν κατάλαβα το στυλ της επανάληψης, και της επίθεσης για να μη πέσουν τα οχυρά, κατάλαβα ότι έχανα απλά τον χρόνο μου, μπροστά σε ένα πρόσωπο που δεν έχει πρόβλημα με εμένα, αλλά με τον Χριστό προσωπικά. Εγώ αυτό το πνεύμα το γνωρίζω. Τα χουμε πει ξανά και ξανά . . .

Για μένα, είναι σαφές και γιατί γράφεις, και γιατί έχεις αυτό το ύφος, και γιατί απολαμβάνεις την άφεση των διαχειριστών.
Δεν με ενδιαφέρει όμως.

Παρόλα αυτά, για να είμαι ειλικρινής, τουλάχιστον στην ΑΙΤΙΑ της αποχώρησής μου, περίμενα άλλη αντίδραση από μεριάς σου.
Ανεξάρτητα από το ΤΙ θα έγραφες σε εμένα (δεν φαντάστηκα κάτι διαφορετικό απ ότι ήδη έγραψες) περίμενα και κάτι προς τους «άλλους»
Το δήθεν του πνεύματος που επέδειξες στη θεματολογία, απαιτούσε μια συνακόλουθη αντίδραση και στο εν λόγω . . .

Ας μη προχωρήσω άλλο τη σκέψη μου . .
Τα λοιπά, τα αφήνω στους ενδιαφερόμενους.

Τέλος γράφεις το χαριτωμένο . . .
"Την κάνεις με ελαφρά οικιοθελώς γιατί δε σε παίρνει άλλο."

Έλα τώρα Λίτσα . .
Όσο ελπίζατε εσύ και η παρέα ότι ο νεόφερτος είναι ένας γραφικός που θα ξεπετάξουμε εύκολα, αρχίσατε με επιστημολογίες, και φανφάρες . .
Όταν άρχισαν να δυσκολεύουν τα πράγματα, άρχισαν οι απειλές περί κλειδώματος ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΗ από τον κανονισμό . .
Μετά ήρθαν τα κλειδώματα ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΗ από τον κανονισμό . .
Και τώρα ανακοινώνεται επίσημα η πρόθεση της διαχείρισης να με μπανάρει, και πάλι φυσικά ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΗ από τον κανονισμό, και
ΦΥΣΙΚΑ, σε κάθε περίπτωση χωρίς ΚΑΜΙΑ παράθεση από κείμενό μου, που να αιτιολογεί τα παραπάνω !!!!!!!!!

Σκέψου τι πανικός υπάρχει αμα τη εμφανίση μου, ώστε πάνω στην έξαψή του ο φίλος, προαναγγέλλει το μπανάρισμά μου, δημόσια, χωρίς ΚΑΜΙΑ παράθεση από κείμενό μου !!!!!!!!

Οπότε, άσε τα «δε σε παίρνει άλλο» για τη παρέα . . .
Εκτός βέβαια, και αν μέσα από τη συνολική παραδοξολογία σου, ( που μόνο εσύ και οι φανατικοί κατά Χριστού αντιλαμβάνονται ) , θέλεις με αυτό τον παράδοξο τρόπο εξ αντιφάσεως να με προτρέψεις να μείνω . .
Τα παιδιά όμως της παρέας έχουν ήδη χάσει τον έλεγχο, και δεν θέλω να τους δημιουργήσω άλλες στενοχώριες . .

Άλλωστε, το μαιλ μου είναι ανοιχτό και για σένα.
Αν κόπτεσαι για τον χώρο αυτόν, (και νομίζω καταλαβαίνω γιατί) εγώ σε εξουσιοδοτώ να δημοσιεύεις την ιδιωτική μας συζήτηση . . .
Τα λουράκια στον λαιμό όμως δεν μου αρέσουν . . .
Και είμαι βέβαιος πως ούτε και σε εσένα.
Γι αυτό έχω έντονα την υπόνοια, πως δεν είσαι με αυτούς που τα φοράνε εδώ, αλλά με αυτούς που τα βάζουν στους άλλους . . .
Με εννοείς έ ;

Τώρα αν θέλεις αντί μαζί μου συζήτηση να συνεχίσεις τους ενδιαφέροντες κατά τα άλλα μονόλογούς σου μόνη σου, είναι εντάξει με εμένα.

Νομίζω πως έδωσα μια ιδέα στο φόρουμ για τα επιδιωκόμενα . .

Χαιρετώ !
__________________
ΕΡΕΥΝΑΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ
  #12  
Παλιά 31-07-07, 15:40
Το avatar του χρήστη Akalyptos
Akalyptos Ο χρήστης Akalyptos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 119
Προεπιλογή

Litsa μου, το γήρας.....
Εννοούσα Μιχάλη... ή Πέτρο, Μανώλη ίσως... Καταραμένο Αλσχάϊμερ!!!

Πέραν αυτού όμως αν η ROMFAIA , θέλει να πιστεύει με τόσο πάθος είναι δικαίωμα του.
Όπως πολύ σωστά λες , οι καιροί έχουν αλλάξει και εσείς οι νέοι (σνίφ) έχετε περισσότερη γνώση , πληροφόρηση και κρίση , οπότε δεν μπορείτε να πέσετε θύματα προπαγάνδας ή προσηλυτισμού.
Για το σενάριο διωγμού τον "ευσεβών" χριστιανών από τους "άπιστους" , το οποίο διαφαίνεται να καταγγέλλει η ROMFAIA , θεωρώ πως δεν υπάρχει δεδομένου ότι είναι πολυγραφότατος σε αυτό το forum και καλά κάνει.

Α!! να μην το ξεχάσω (πάλι!!!) , ROMFAIA αναμένω την απάντηση σου στο 3 δυνατά σημεία του αθεϊσμού . Μην ξεχνιόμαστε κι όλας!!!
__________________
"Η αναζήτηση είναι η πηγή της Γνώσης"
  #13  
Παλιά 31-07-07, 16:20
Το avatar του χρήστη ROMFAIA
ROMFAIA Ο χρήστης ROMFAIA δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-05-2007
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή

Akalypte

Συμπρεσβύτη φίλε μου,
Ευχαριστώ για την καλή σου διάθεση . . .
Αν διαβάσεις μηνύματά μου, πιστεύω να βρεις ενδιαφέρον, και διαφορετική προσέγγιση από αυτή που με το ζόρι θέλουν να μου προσάψουν τα νεαρά παιδιά μας εδώ . . .

Δεν έχω δει τις ερωτήσεις σου που ανέφερες, διότι δεν περιηγούμαι πλέον στα θέματα που έθεσα, γιατί έχω χάσει τον μπούσουλα, αλλά και το ενδιαφέρον μου για συμμετοχή εδώ . .
Πάνε χρόνια που απολύθηκα από τον στρατό, και ξεσυνήθισα τα παραγγέλματα ύφους . . .

Βλέπω ένα θέμα μου στον "αέρα",
μέρος των απαντήσεών του αλλού σε ένα λινκ που μόνο η Λίτσα μου φανέρωσε,
μπαμπούλες απειλητικούς, και άλλα τινά ροπης Stephen King . . .

Δυστυχώς, όπως κι εσύ, είμαι πολύ μεγάλος για να μάθω τώρα τα of topic, in topic, by topic, και ότι άλλο εμπνέονται οι νεανίες εδώ . . .
Τα θέματά μου δεν είναι πια θέματα. Είναι λεπτοκομμένα παγιδάκια !!
(Θυμάσαι πριν τα 40 που τα τρώγαμε ;; )

Οπότε, θα με συγχωρέσεις που αποχωρώ . . .
Βέβαια, αποχωρώ λέω, αλλά πάλι εδώ είμαι και σου απαντάω . .
Ε, λάβε υπ όψη σου ότι στην ηλικία μας, με τη μαγκούρα δεν αποχωρείς και όπως ο Κεντέρης !!

Αν έχεις ενδιαφέρον για συζήτηση άνευ λογοκρισίας, είσαι ευπρόσδεκτος και στο μαιλ μου, και σε χώρο ελεύθερης έκφρασης θεολογικών θεμάτων που συχνάζω . . . Άλλωστε, ήδη συζητούμε με ενδιαφέροντες συνομιλητές που προέρχονται από το φόρουμ αυτού του χώρου.
Ήρεμα, όμορφα, και πολιτισμένα.
Μάλιστα έχουμε και συζητήσεις ομιλίας . . .

Εδώ όπως βλέπεις, μέχρι και τη πρόθεσή τους να διακόψουν γενικά τα περί Θεού έχουν εκδηλώσει . . .
(σκούρηναν τα πράγματα για τους βέβαιους πως ήταν απλά . . . )

Να με συγχωρείς τώρα . . είναι ώρα για το τήλιο μου . .
Αν θέλεις να σε κεράσω, ευχαρίστως !!!
__________________
ΕΡΕΥΝΑΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ROMFAIA : 31-07-07 στις 16:26
  #14  
Παλιά 31-07-07, 17:21
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Για το λινκ, νόμιζα ότι εννοούσες το παρόντοπίκιο
που ΚΑΙ αυτό έχει μετακινηθεί απ την αρχική του θέση
και μάλιστα έχει παέι πιο μακριά από το άλλο που είναι
απλώς αποσπασμένο και συνεχίζει να βρίσκεται στο
Θρησκειολογία αλλά λίγο πιο κάτω λόγω παλαιότητας.

Για τα αρχαιστί παράγωγα του γάμου μπορείς να χρησιμο-
ποιήσεις όσα θες αρκεί να διευκρινήσεις τι εννοείς για
να το καταλάβουν όλοι οι αναγνώστες. Τώρα αν από κάποιο
ενοχληθώ θα στο πω και θα επανορθώσεις, έτσι δεν είναι;
όπως και γω, αν μου πεις ότι σε ενόχλησε κάποιο επίθετο
ή παράγωγο θα το διορθώσω, έτσι δε κάνουν και οι φίλοι;

Παράθεση:
Για μένα, είναι σαφές και γιατί γράφεις, και γιατί
έχεις αυτό το ύφος, και γιατί απολαμβάνεις την άφεση των διαχειριστών.
Δεν απολαμβάνω κανένα προνόμοιο, σε διαβεβαιώ, το γιατί
γράφω έτσι και γιατί έχω αυτό το ύφος, δε ξέρω, βασικά
έτσι με έκανε η μαμά μου αλλά έτσι απολαμβάνω και την
ελευθερία μου. Όπως γράφω και στην υπογραφή μου αμφισβητώντας
τα του Ιησού, είναι ζήτημα φιλοσοφικό και μόνον έτσι πρέπει
να αντιμετωπίζεται, όσοι αδυνατούν να κατανοήσουν αυτήν την
λεπτή ισορροπία απλά ενοχλούνται άδικα.
Φυσικά θα είχα την περιέργεια να διαβάσω αυτό που είναι "σαφές" σε σένα.

Παράθεση:
Άλλωστε, το μαιλ μου είναι ανοιχτό και για σένα.
Και πάλι, το πρώτο πράγμα που θα σε ρωτήξω θα είναι για την άδικη
καταστροφή της συκιάς και συ θα μου λες άλλα αντί άλλων οπότε . . .
μηδέν εις το πηλίκο. Και ανοικτό που είναι το μέιλ σου, είναι αυτό
που στη δημοτική το λέμε "ακατοίκητο".

υγ
Και για την ιστορία, οι διαχειριστές δεν είναι "ομόφρονές" μου και
υπάρχει μια τεράστια διάσταση ενδιαφέροντος από μέρους μου όσον
αφορά τις δικές τους "μεταφυσικές" ανησυχίες.
  #15  
Παλιά 31-07-07, 19:04
Το avatar του χρήστη KANE
KANE Ο χρήστης KANE δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 11-04-2004
Περιοχή: Πελοπόννησος
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή

Παράθεση:
Α ΧΑ !!!!
Να σαι καλά φίλε ! Τέτοια σημαντική πληροφορία εκ των έσω, δεν την περίμενα . .
Ώστε έτσι λοιπόν . . .
Έχει το ιστορικό του το πράγμα λοιπόν ε ;;
Ακριβώς έτσι είναι Ρομφαία, το κατάλαβες βλέπω, χαίρομαι! Και δεν είμαστε μόνο κακοί και φασίστες αλλά και Μασόνοι! Τί, δεν το ήξερες; Αφού το'χουν πει και αυτό Γι'αυτό καλά θα κάνεις να βρεθείς μαζί τους σύντομα να μάθεις όσο το δυνατόν περισσότερα(που και που θα σου αποκαλύπτω και εγώ κανένα γιατί είμαι καλό παιδί κατά βάθος).

Πραγματικά, μετά την απάντηση που έδωσες παίρνω πίσω το "κακώς άνοιξες το θέμα". Πολύ καλώς το άνοιξες, κι αν μπορέσεις σε παρακαλώ ρίξε και εσύ καμία "αποκάλυψη" να ξεραθούμε στα γέλια. Δώστα όλα λοιπόν και μη μασήσεις καθόλου να μας ξεμπροστιάσεις. Άντε, πολλά είπα, πάω για καμιά ανθρωποθυσ εεε για κανά μπασκετάκι ήθελα να πω
  #16  
Παλιά 31-07-07, 21:05
Το avatar του χρήστη excellent
excellent Ο χρήστης excellent δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2005
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 527
Προεπιλογή ...................................

Πάντως, όντως έχω ακούσει και εγώ ο ίδιος πάρα πολλά από Banαρισμένους χρήστες................................... Δεν θα το κάνω πιο συγκεκριμένο, αλλά κάποιος μου είχε αναφέρει τέρατα σε σχέση με την ομάδα G και τα προμήθεια, τα οποία τα είχα "χάψει αμάσητα" επειδή τον εμπιστευόμουν. Μετά τον έμαθα λίγο καλύτερα και κατάλαβα το ποιόν του.................................
__________________
Νικόλαος< νίκη + λαός
Ἀνακοίνωσις
Στρατιωτικὸς νόμος. Ἡ χώρα κηρύσσεται εἰς κατάστασιν πολιορκίας. Αναστέλλεται ἡ λειτουργία τοῦ Συντάγματος ἐπὶ 6 μήνας. Ἡ κυκλοφορία πεζῶν καὶ ὀχημάτων ἀπαγορεύεται μετὰ τὴν δύσιν τοῦ ἡλίου εἰς τὰς πόλεις καὶ εἰς τὴν ὕπαιθρον. Οἱ παραβάται θὰ πυροβολούνται ἄνευ προειδοποιήσεως. Ζήτω τὸ Ἔθνος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη excellent : 31-07-07 στις 21:06 Αιτία: ...................................
  #17  
Παλιά 31-07-07, 21:31
Το avatar του χρήστη ROMFAIA
ROMFAIA Ο χρήστης ROMFAIA δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-05-2007
Μηνύματα: 95
Προεπιλογή

ΚΑΝΕ

Γράφεις . .
« μετά την απάντηση που έδωσες παίρνω πίσω το "κακώς άνοιξες το θέμα". Πολύ καλώς το άνοιξες, κι αν μπορέσεις σε παρακαλώ ρίξε και εσύ καμία "αποκάλυψη" να ξεραθούμε στα γέλια. Δώστα όλα λοιπόν και μη μασήσεις καθόλου να μας ξεμπροστιάσεις. Άντε, πολλά είπα, πάω για καμιά ανθρωποθυσ εεε για κανά μπασκετάκι ήθελα να πω »

Αμάν . . πατήσα το κόκκονο κουμπί ;; . . . πελάγωσες ;;
Τι είναι αυτά που γράφεις ;;
Πολύ βαριά το πήρες αδελφέ . .
Μη φοβάσαι . . και έτσι να ήταν, δεν μου πέφτει λόγος.
Δεν ήρθατε εσείς στον χώρο μου.
Εγώ ήρθα στον δικό σας.
Παίξε το μπασκετάκι σου με ειρήνη . . . εγώ δεν ξέρω από . . καρφώματα !!

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Litsa


Έγραψες . . .
« αν μου πεις ότι σε ενόχλησε κάποιο επίθετο
ή παράγωγο θα το διορθώσω, έτσι δε κάνουν και οι φίλοι; »


Τι είναι αυτό ;
Θα πάθω κανα εγκεφαλικό (ο akalyptos καταλαβαίνει . . )
Η απουσία μου σε έκανε καλή, και ήρεμη ; Πρέπει να ξαναφύγω άμεσα !!
Το βάζω αμέσως στα συλλεκτικά !

«Για το λινκ, νόμιζα ότι εννοούσες το παρόντοπίκιο »
Κι άλλα νομίζεις που δεν είναι έτσι . . Δεν χάλασε ο κόσμος με ένα ακόμα . .

« Για τα αρχαιστί παράγωγα του γάμου μπορείς να χρησιμο-
ποιήσεις . . . »

Μη γένοιτο !!
Και αυτό που έγραψα, το έγραψα για να σου δώσω μια αίσθηση της άτοπης λογικής σου. Καλύτερα που δεν το κατάλαβες.

«Δεν απολαμβάνω κανένα προνόμοιο, σε διαβεβαιώ . . . »

Να πω την αλήθεια, αν μου το έγραφαν οι άλλοι, δεν θα το πίστευα.
Επειδή το γράφεις εσύ το πιστεύω.
Είναι γεγονός πως οι άνθρωποι που δεν ελέγχουν την γλώσσα τους, δεν μπορούν εύκολα να πουν ψέματα . . .

« το γιατί γράφω έτσι και γιατί έχω αυτό το ύφος, δε ξέρω, βασικά
έτσι με έκανε η μαμά μου αλλά έτσι απολαμβάνω και την
ελευθερία μου. »


Αν δεν έχεις άλλο τρόπο να απολαύσεις την ελευθερία σου παρά εις βάρος της αξιοπρέπειας του άλλου . . . . χαλάλι σου !!
Άλλωστε βάζεις και το ευαίσθητο θέμα της μαμάς σου μέσα, που όπως ήδη έχω αφήσει να εννοηθεί στο άλλο τόπικ και το κατάλαβαν όλοι καλά ( . . . ) είναι . . δεύτερη ξαδέλφη μου !!
Νομίζω πως τώρα που τελείωσαν όλα, μπορείς να παραδεχτείς ενώπιον όλων, πως όλη η ξυνίλα σου βγαίνει επειδή δεν παντρεύτηκα τελικά εσένα αλλά την κόρη της κυρα Σουλτάνας που έμενε απέναντι από το ψιλικατζίδικο του κυρ Μανώλη. Αυτό πιστεύω θα λύσει τις απορίες όλων, αν και οι πιο iq μάλλον το έχουν ήδη υποψιαστεί . . .


« Και πάλι, το πρώτο πράγμα που θα σε ρωτήξω θα είναι για την άδικη
καταστροφή της συκιάς και συ θα μου λες άλλα αντί άλλων οπότε . . .
μηδέν εις το πηλίκο. »


Συζητήσαμε για τη συκιά ; (εννοείς προφανώς αυτή που ξεράθηκε από τον Χριστό ; ) Δεν το θυμάμαι . .

Τέλος πάντων, αν έχουμε κολλήσει σε κάτι τέτοιο, μια και είναι ο καιρός τους, καλύπτω την ακατανόητη (για σένα) ενέργεια του Κυρίου μου, με το να σε κεράσω 2 κιλά σύκα ; Μην υποτιμήσεις τη προσφορά πριν δεις το κόστος τους στο Σούπερ Μάρκετ . .
Εσύ θα χρεωθείς μόνο τον καφέ μετά . . .
Εννοείται και του συζύγου παρόντος . . .

Μη φοβάσαι μπρε !
Γράψε μου εσύ στο μαιλ μου, και θα σε εκχριστιανίσω γλυκά γλυκά . .
Χρειάζεται να αφήσω κάποιον στο πόδι μου εδώ στο μεταφυσικό . . .

Βέβαια, αν βιάζεσαι επειδή διαβλέπω μια στροφή σου προς τα χριστιανικά ήθη, μπορούμε όποτε θέλεις να συμπροσευχηθούμε, και να δημιουργήσεις άμεσα τις δικές σου εμπειρίες με τον Αναστημένο Χρστό. Όπως σου ξαναείπα, (ξαναείπα τον Χριστό δεν τον δέχεται κανείς επειδή του το λέει κάποιος άλλος.
Τον βιώνει ο καθένας προσωπικά . . .
Μη το κρύβεις άλλο.
Ξέρω ότι θες να προσευχηθώ για σένα
Το έχω μάθει αυτό από την ίδια την . . ξαδέλφη !!

« Και για την ιστορία, οι διαχειριστές δεν είναι "ομόφρονές" μου και
υπάρχει μια τεράστια διάσταση ενδιαφέροντος από μέρους μου όσον
αφορά τις δικές τους "μεταφυσικές" ανησυχίες. »


Ο.Κ.
Δεν το ξανααμφισβητώ . . .

Ωστόσο, άφησες αναπάντητο ένα λεπτό ζήτημα σχετικά με τη στάση σου απέναντι στα αναίτια κλειδώματα, μπαναρίσματα, κ.λ.π.
Ας είναι . . Προτιμώ τη σιωπή σου από την γκρίνια σου !!

Κλείνω εδώ, και ελπίζω να μη σε «χάλασα» ( έτσι δεν το λένε; ) με το πιο χαλαρό ύφος μου έξω από τα θεολογικά . . .

Αν είσαι Ο.Κ., θα μεταφέρεις την αγάπη μου στη μαμά σου,
Αλλά και στη θεία που μας έκανε όλη τη ζημιά !!
Σου στέλνει την αγάπη του και ο Ζήνωνας. Λέει να μη του κρατάς κακία που δεν σε παντρεύτηκε ούτε εκείνος . . .
__________________
ΕΡΕΥΝΑΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ
  #18  
Παλιά 31-07-07, 21:39
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ROMFAIA
Αγαπητέ Μιχάλη,Για την προσωπική σου στάση και θέση επί του θέματος, θα μπορούσα να σου παραθέσω ένα best of από τα μηνύματα που μου έχεις απευθύνει, είτε ως συνομιλητής, είτε ως συντονιστής....
Δεν το κάνω όμως, γιατί το ξεκατίνιασμα δεν είναι στο στυλ μου . .
( Ας με συγχωρούν οι Κατίνες. Τρόπος του λέγειν είναι . . )

Όμως χρησιμοποιώ αυτό το τελευταίο σου μήνυμα προκειμένου να δείξω ΚΑΙ ΠΑΛΙ ποια είναι η προδιάθεση, και πιο σωστά η προκατάληψή σου απέναντί μου . .
Λοιπόν, άκουσε να δεις. Με έβαλες στον πειρασμό να ψάξω να βρω σε ποιά μηνύματά μου σου μίλησα άσχημα. Δεν βρήκα κανένα. Ήρθες από το πουθενά, μόνο και μόνο για να προκαλέσεις φασαρία. Και άσε τις σοφιστείες στην άκρη. Έπρεπε να ψάξεις να βρεις το θέμα σου, αλλιώς να ζητούσες τη βοήθειά μου. Μπήκες ξανά εδώ μέσα μόνο και μόνο για να φέρεις αναστάτωση. Μια συγγνώμη δεν ζήτησες, κι ας επικαλείσαι τη δύναμή της στο Χριστιανισμό. Για μένα προσωπικά, ως διαδικτυακή προσωπικότητα Ρομφαία, μιας κι επίσης ως άνθρωπο δεν σε γνωρίζω, υποκρίνεσαι και ψεύδεσαι. Συμβουλή μου είναι να ψάξεις άλλους τρόπους να γίνεις διαδικτυακός ήρωας και όχι στις πλάτες του Μεταφυσικού.
Το θέμα αυτό κλειδώνεται. Τα παράπονά σου για το Συντονισμό που εγώ συντονίζω, να τα απευθύνεις στην ομάδα Gateway.
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.