Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-11-09, 13:25
Το avatar του χρήστη SecretAngel
SecretAngel Ο χρήστης SecretAngel δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Περιοχή: ''Στον κόσμο μου''
Μηνύματα: 80
Thumbs up <ΑΥΡΑ>

Αύρα..
Το ενεργειακό φωτεινό πεδίο γύρω από το ανθρώπινο σώμα, που λέγεται ότι είναι το αιθερικό μας σώμα.
Επίσης έχει αποδειχτεί, ότι το χρώμα και το μέγεθος της αύρας μας αλλάζει ανάλογα με την κατασταση της υγείας μας, ή την διάθεση μας.
Ανέκαθεν άκουγα πως υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι μπορούν να δουν την αύρα του άλλου με γυμνό μάτι(εκτός από την μέθοδο Kirlian).Πρόσφατα όμως, διαβάζοντας ένα βιβλίο για μεταθανάτιες εμπειρίες,(δεν μας ενδιαφέρει αυτός ο τίτλος) σε κάποιο κεφάλαιο η συγγραφέας παρέθεται έναν απλούστατο τρόπο με τον οποίο μπορεί καποιος να δει την αύρα του και το χρώμα αυτής. Μας λέει λοιπόν ότι ανάλογα με τον χαρακτήρα και το πνεύμα κυρίως του καθενός,η αύρα έχει ένα συγκεκριμένο χρώμα. Παράδειγμα κάποιος υλιστής και που σκέφτεται πολύ(έτσι το έγραφε) το χρώμα της αύρας του είναι σκούρο μπλε ή πράσινο και εκπέμπει 250hz(ειδικές μετρήσεις που έκανε με ηλεκτρόδια). Οσο ανεβαίνουν οι μετρήσεις αλλάζει και το χρώμα σε κόκκινο(300), μωβ(500),ανοιχτό γαλάζιο(700) και όσοι έχουν θεραπευτικές ικανότητες ή έντονα ψυχικά χαρίσματα και εκπέμπουν πάνω από 900hz το χρώμα είναι γαλακτερό λευκό ή χρυσό!
Το πείραμα έχει να κάνει ως εξής:
Βάζουμε το χέρι μας 2-3 εκατοστά πάνω από λευκό φόντο και εστιάζουμε σε ένα απο τα δάχτυλα για λίγα δευτερόλεπτα. Γύρω από το χέρι σιγά σιγά θα εμφανιστεί ένα φωτεινό περίγραμμα που αμεσως θα πάρει καποιο χρώμα.(φυσικά δεν έχασα ευκαιρία και το έκανα αμέσως)!! Το φόντο που χρεισιμοποίησα εγώ, ήταν η επιφάνεια του πλυντηρίου(!).....μη γελάτε αυτό μου ήρθε στο νου εκείνη την ώρα! Το αποτέλεσμα ηταν ωωωω.. άκρως ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ!!!! Ενα ανοιχτο γαλάζιο φωτεινότατο χρώμα ξεπρόβαλε γύρω απο την παλάμη μου!!!! Βέβαια μόλις μου έφυγε ο εντυπωσιασμός, σκέφτηκα..''κι αν είναι παιχνίδι των ματιών(γιατι εστιάζεις...χαζεύεις πάνω σε κάτι μεμονομένα το λέω εγω '' κι έτσι τοποθέτησα ένα άψυχο αντικείμενο πάνω απο τον λευκό φόντο μου, να δω τι θα δω αυτη τη φορα, γιατι περίμενα να δω το ιδιο χρώμα ώστε να πειστώ για το ''παιχνίδισμα'' των ματιών.Γκλουπ!!!.......το στυλό(αυτό έβαλα) είχε άλλο χρώμα!!! πρασινωπό!! έβαλα και άλλο αντικείμενο.......σκουρο μωβ αυτή τη φορα!!!!! δοκίμασα κι άλλα και μετά ξανά το χέρι μου το οποίο επέμαινε στο ανοιχτο γαλαζιο!!
Θα'θελα λοιπόν, όσοι απο εσάς το δοκιμάσετε να μου πειτε την γνώμη σας και αν πιστεύετε ότι έχει κάποια βάση! Πιστεύω πάντως ότι θα εντυπωσιαστείτε!!
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.