Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 15-05-10, 13:26
Το avatar του χρήστη ageras
ageras Ο χρήστης ageras δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2010
Περιοχή: βύρωνα
Μηνύματα: 169
Cool

εγώ έχω άσπρη αύρα προς κίτρινη άχνη νομίζω.........
__________________
Ο άνθρωπος πράττει κακώς απο άγνοια.

σοφοι λογικοι άνθρωποι δε γινονται μονο με επιστήμη αλλα και με ορθή γνώμη.

Κάθε πράξη που γίνεται με δικαιοσύνη ειναι αρετη

Σωκράτης
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 22-06-10, 14:44
greca Ο χρήστης greca δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-06-2010
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Εγώ πάλι είναι κάτι που βλέπω στους ανθρώπους από μικρή ηλικία και ευτυχώς συνεχίζω να το βλέπω αβίαστα. Πολλές φορές μάλιστα αν κάποιος είναι όρθιος βλέπω ολόκληρο το σώμα του μέσα στο χρώμα.
Είναι κάτι που δεν θέλω να χάσω!!!
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 23-06-10, 18:26
Το avatar του χρήστη melian
melian Ο χρήστης melian δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 26-01-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 920
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από greca Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάλι είναι κάτι που βλέπω στους ανθρώπους από μικρή ηλικία και ευτυχώς συνεχίζω να το βλέπω αβίαστα. Πολλές φορές μάλιστα αν κάποιος είναι όρθιος βλέπω ολόκληρο το σώμα του μέσα στο χρώμα.
Είναι κάτι που δεν θέλω να χάσω!!!
Μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα από το χρώμα της αύρας που βλέπεις; Και αν, όταν τους γνωρίζεις όντως έχεις πέσει μέσα;
Και μια ακόμα ερώτηση: το χρώμα που βλέπεις στον καθένα παραμένει σταθερό ή μεταβάλλεται ανάλογα με τις περιστάσεις, τη διάθεση του ατόμου κλπ..;
Σορρυ για τις απανωτές ερωτήσεις αλλά η απάντησή σου μου κίνησε το ενδιαφέρον.
__________________
Μέλος της ομάδας Gateway
Υπεύθυνη ανανεώσεων της Fantasy Gate


"Μη διδάσκεις τίποτα, αφού έχεις ακόμα να μάθεις τα πάντα." - Fernando Pessoa

-------------------------------------

WordsToCount

FantasyGate
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 23-06-10, 18:51
Το avatar του χρήστη apaleftos
apaleftos Ο χρήστης apaleftos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2009
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από melian Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα από το χρώμα της αύρας που βλέπεις; Και αν, όταν τους γνωρίζεις όντως έχεις πέσει μέσα;
Και μια ακόμα ερώτηση: το χρώμα που βλέπεις στον καθένα παραμένει σταθερό ή μεταβάλλεται ανάλογα με τις περιστάσεις, τη διάθεση του ατόμου κλπ..;
Σορρυ για τις απανωτές ερωτήσεις αλλά η απάντησή σου μου κίνησε το ενδιαφέρον.
Να απαντήσω εγώ... κάτι μου λέει οτι θα με ρώταγες το ίδιο!

Βλέπω κι εγώ από μικρός διάφορα... Δεν είμαι σίγουρος οτι αυτό που βλέπω στους ανθρώπους (και όχι μόνο) είναι η αύρα.
Σε εμένα όχι... δεν είναι το ίδιο κάθε φορά ειδικά στους ανθρώπους.
Όσο για τα συμπεράσματα... αναλόγως τι εννοείς...

Δυστυχώς όμως είναι κάτι που δεν μπορώ να κάνω συνειδητά.
__________________
ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΑΙ...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 23-06-10, 22:26
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

φίλοι greca και apalefte , θα ήθελα και γω αν μπορείτε να μου πείτε σχετικά με τα χρώματα και την ένταση που βλέπετε. παράδειγμα ενός ζευγαριού, ατόμων που μαλώνουν, και ασθενών, και αν αλληλεπιδρούν οι μεταξύ τους οι αύρες δυο διαφορετικών ανθρώπων.
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 24-06-10, 08:31
greca Ο χρήστης greca δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-06-2010
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλους.

σε μικρή ηλικία θυμάμαι που έβλεπα αυτά τα χρώματα και δεν καταλάβαινα τι μπορεί να είναι. Μάλιστα στην αρχή νόμιζα ότι ήταν σαν τα στεφανάκια που έχουν οι άγιοι... καταλαβαίνετε τι εννοώ. αλλά αυτό σε μικρή ηλικία(δημοτικού). Αργότερα (λύκειο) άρχισα να το ψάχνω το θέμα περισσότερο. Προσπαθούσα να εξηγήσω πολλά πράγματα στον εαυτό μου. όσον αφορά τις αύρες όμως, θυμάμαι που έβλεπα τους καθηγητές μου με διάφορα χρώματα, όπως πράσινο , κόκκινο (όχι ακριβώς κόκκινο, λίγο ανεμειγμένο με πορτοκαλί.. δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς). Άλλοι πάλι με γαλάζιο κτλ.
Να σας πω την αλήθεια, στην αρχή νόμιζα ότι τα χρώματα τα βλέπω μόνο σε όσους είναι "καλοί" άνθρωποι, μέχρι που άρχισα να συγκρούομαι μέσα μου και να καταλαβαίνω τελικά ότι αύρα έχουν όλοι. Δηλαδή ενώ διαισθανόμουν ότι αυτός είναι "κακός", είχε πάρα πολύ έντονη αυρα.
Εντελώς διαισθητικά καταλαβαίνω τους ανθρώπους και δεν πέφτω έξω.
Είμαι σίγουρη πλέον ότι κάποιος μπορεί να έχει εντονότατη αύρα και να είναι κακός. Τώρα όσο για τα χρώματα, δεν τα αναλύω. Απλά τα βλέπω. Έχω διαβάσει τι μπορεί να σημαίνουν, αλλά αν με ρωτήσεις να σου πω αναλυτικά δεν πολύ θυμάμαι. Περισσότερο με το συναίσθημα λειτουρώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη greca : 24-06-10 στις 08:36
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 24-06-10, 15:04
Το avatar του χρήστη apaleftos
apaleftos Ο χρήστης apaleftos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2009
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Κι εγώ μια από τα ίδια...
Όσο για τα χρώματα... δεν μπορώ να πω κάτι συγκεκριμένο ούτε εγώ.
Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να βγάλω μια άκρη. Διαβάζοντας πολλά και κρατώντας σημειώσεις από αυτά που βλέπω. Ακόμα προσπαθώ...
Ούτε καν για το πότε μπορώ να δω...
__________________
ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΑΙ...
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 24-06-10, 17:09
Το avatar του χρήστη Ματ11
Ματ11 Ο χρήστης Ματ11 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-07-2008
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Παράθεση:
Προσωπικά θεωρώ πως οι αναφορές είναι επηρεασμένες από τη συμβολική των εικόνων των αγίων. Το φωτοστέφανο, ή άλως (αύρα) δεν έχει αμιγή χριστιανική σύνδεση αλλά αποτελεί σχεδόν παγκόσμιο σύμβολο.
Συμφωνω μαζι σου απολυτα.

Παντα ελεγα οτι το φωτοστεφανο ηταν η αυρα αλλα ελα σου ντε που στην ηλικια αυτη που ημουν δεν μπορουσα να το τεκμηριωσω , θα μου πειτε τωρα, μπορω και τωρα ?

Οσο για το φωτοστεφανο και μιλαμε για το λευκο φως , εξαρταται απο το ατομο.
Εχει θεμα με το ποσο υλιστης ειναι ή ποσο πολυ ....πως να το πω, ακουει και πρατει μεσα απο την ψυχη του , νιωθει και σκεφτετε και οχι σκεφτετε για να νιωσει.
Αυτο το λευκο στεφανι βεβαια μεταβαλλετε, μπορει να μεγαλωσει ή να μειωθει , εξαρταται απο το ποσο εχουμε ξεφυγει απο το Θειο και δεν μιλαω για θρησκεια αλλα πνευματικοτητα - ψυχισμος.
Εχω δει ανθρωπους να εχουν πολλα προβληματα ή ακομα και καταθλιψη και να μην εχου καθολου αυτο το στεφανι ή να φευγει - μειωνετε, εχω δει ομως και ανθρωπους , που ηταν η αυρα τους σαν τους περισσοτερους (οτι φαμε , οτι πιουμε και οτι αρπαξει ο κωλος μας) και μετα εγινε κατι και αρχιζουν να νιωθουν, να αναρωτιουνται και βλεπεις οτι αυτο το συγκεκριμμενο κομματι μεγαλωνει και οσο μεγαλωνει τοσο βλεπεις το ατομο να αναρωτιεται, να φιλοσοφη και να κοιταει την ψυχη και το πνευμα. Τοτε η αυρα μεγαλωνει πολυ.

Οσο για τα χρωματα εχετε δικιο οσο ψαχνετε τοσο μπερδευεστε αρα καλα κανετε που λειτουργειτε με την διασθηση σας, παντα πεφτει μεσα.

Αλλα η αυρα ειναι μια πορτα και για αλλα θεματα, ετσι δεν ειναι?
__________________
mat11 ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ


http://anemothyella.forumup.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ματ11 : 24-06-10 στις 17:12
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 25-06-10, 15:11
Drake19 Ο χρήστης Drake19 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-06-2010
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Γεια σας παιδια,ειμαι νεος εδω μεσα,βασικα καθησα και διαβασα ολα αυτα που εχετε γραψει,θα ηθελα να αναφερω οτι απο πολυ μικρη ηλικια ειχα κατι παρομοιο,αλλα τα εβλεπα αχνα τα χρωματα,οταν πηγα δημοτικο δεν τα εβλεπα πλεον αλλα ενιωθα και ακομα νιωθω τον αλλον απεναντη μου τι σοϊ ανθρωπος ειναι,στην ουσια νιωθω την αυρα του αλλου και δεν πεφτω ποτε εξω στο θεμα χαρακτηρα του αλλου,αυτο,μετα το γυμνασιο το ανεπτυξα παρα πολυ και το εχω φτασει σε εναν βαθμο,τετοιον τον οποιο μπορω πλεων και νιωθω μεσα στον υπνο μου αν κυνδυνευω η οχι(θα ξεφυγο λιγο απο το θεμα)της προαλες που κοιμουνα ειχα εναν βραδυνο επισκεπτη(Σκια)και πριν ακομα μου επιτεθει αυτη η ικανοτητα με ξυπνησε και την αντιμετωπισα με ενα πατερ ημων
η και ενα αλλο ποιο προσφατα παλι,οδηγουσα και πηγαινα προς το σπιτι μου,μια γωνια πριν με προιδοποιουσε οτι κατι θα γεινη,και πριν ακομα φτασω στην γωνια σταματησα(χωρις να εχω οπτικη γωνια στον δρομο που ανεβενε)και ενα παληκαρι εκτροχιαστηκε με την μηχανη και τρακαρα πανω στο παρκαρισμενο αμαξι στην γωνια!!!!Συμπτωση???
Εχω πολλες ιστοριες να σας πω αν θελετε να μαθεται περισσοτερα και το πως δουλευει αυτη η ικανοτητα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 20-07-10, 02:39
Το avatar του χρήστη darkspawn
darkspawn Ο χρήστης darkspawn δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2010
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

Δοκιμασα και εγω το πειραματακι στη αρχη δε εβλεπα τιποτα ,μετα ξαναδοκιμασα και βλεπω γυρο απο το δακτυλο μου κατι λευκο να το περιτριγυριζει και να εξαφανιζεται..διαβασα οτι αμα βγαζεις λευκο ή χρυσο εχεις θεραπευτικες ικανοτητες κ ψυχικα χαρισματα...εγω δε εχω τιποτα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.