Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-06-08, 09:41
charmed Ο χρήστης charmed δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-05-2008
Μηνύματα: 9
Post ΟΝΕΙΡΑ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΘΥΤΕΡΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ,ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ;ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ;ΦΕΤΟΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ;ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ;ΧΘΕΣ ΟΜΩΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚ.ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΡΟΝΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΕΓΓΥΣ ΜΕΛΛΟΝ ΜΕ ΑΥΤΟ;ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΜΑΙ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ..ΗΤΑΝ ΔΗΛ.ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟ!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-06-08, 14:20
Το avatar του χρήστη Giota_mp
Giota_mp Ο χρήστης Giota_mp δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-04-2008
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από charmed
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΘΥΤΕΡΗ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ,ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ;ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΩΡΟ;ΦΕΤΟΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ;ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ;ΧΘΕΣ ΟΜΩΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚ.ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΡΟΝΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΕΓΓΥΣ ΜΕΛΛΟΝ ΜΕ ΑΥΤΟ;ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΜΑΙ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ..ΗΤΑΝ ΔΗΛ.ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΔΙΑΙΣΘΗΤΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟ!
ΑΓΑΠΗΤΗ charmed
ΙΣΩΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ
ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ.ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΚΟ.ΙΣΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΡΜΗΝΕΙΑ
ΑΝ ΜΑΣ ΠΕΡΙΕΓΡΑΦΕΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ.
__________________
Τ'αστέρια δεν είναι ίδια για όλους τους ανθρώπους.
Γι'αυτούς που ταξιδεύουν, τ'αστέρια είναι οδηγοί.
Γι'άλλους δεν είναι παρά μόνο φωτάκια.
Μα όλα τ'αστέρια είναι σιωπηλά.
Εσύ θα 'χεις αστέρια που δεν τα 'χει κανείς....
...Εσύ θα 'χεις τ'αστέρια που ξέρουν να γελούν.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-06-08, 17:54
Neda Ο χρήστης Neda δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-03-2008
Μηνύματα: 24
Wink

Ομοιοπαθούσα λοιπόν,,,Αγαπητη Charmed τα ονειρα μπορούν να μας αποκαλύψουν τα μελλουμενα καθως και να μας προειδοποιήσουν για γεγονότα που προκειται να συμβούν είτε καλά είτε ασχημα.Περα από αυτο όμως τα όνειρα είναι και ο καθρέπτης του υποσεινηδητου μας,μας αποκαλύπτουν τους μεγαλύτερους φόβους μας και τις βαθύτερες επιθυμίες μας.Επειτα από μια τετοια τραυματικη εμπειρια ειναι απολυτα λογικο οι φόβοι σου να εκδηλώνονται με τετοιο τρόπο μεσα από τα ονειρα σου.Μια προσωπικη εμπειρια για να καταλαβεις καλυτερα τι εννοω.Εγω πάντα εβλεπα πραγματα στα ονειρα μου που πραγματοποιούνταν είτε εμμεσα ειτε αμεσα.Αλλοτε αφορούσαν σημαντικα γεγονοτα(π.χ θανατο , αρρωστιες κ.τ.λ.) αλλοτε πάλι γεγονοτα μικροτερης αξίας.Ένα χαρισμα πρόβλεψης μέσω ονειρων με λίγα λογια.Το καλοκαιρι ειχα μια περιπετεια υγείας που παραλίγο να μου στοιχισει την ζωή μου.Από τότε λοιπόν βλέπω αρκετα όνειρα που είμαι συνέχεια αρρωστη και πάσχω από ανιατες ασθένιες.Δεν σου κρύβω ότι μπήκα και εγω στο προβληματισμό που μπήκες και εσύ ότι μπορεί δηλαδη τα όνειρα μου να μου προικονομούν κατι άσχημο για το μέλλον μου.Αλλα ειλικρινα αμα το δεις απο αντικειμενικη οπτικη γωνία χωρίς το αισθημα του φόβου και των καταλοιπων που σου εχει προκαλεσει η ασχημη εμπειρια που ειχες θα καταλάβεις ότι δεν ειναι τίποτα παραπάνω παρα η τραυματισμενη Ψυχική σου υπόσταση που αντανακλα στο κοσμο των ονειρων σου.
Φιλικα Νeda
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-06-08, 19:05
Το avatar του χρήστη anti
anti Ο χρήστης anti δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2004
Μηνύματα: 847
Προεπιλογή

ο εγκέφαλος δεν ξεχωρίζει τα όνειρα από την πραγματικότητα...
μπορεί να βλέπεις ένα όνειρο κ όταν ξυπνήσεις να νομίζεις ότι είναι πραγματικότητα... και το αντίθετο η πραγματικότητα μεταφέρεται στα όνειρα σου...


όταν ήμουν μικρή κ λέρωνα το κρεβάτι μου, οι γονείς μου με είχαν πάει σε 500 γιατρούς όλων των ειδών, μέχρι που ένας είπε να με συνδέσουν με ένα μηχάνημα κ όταν θέλω να πάω τουαλέτα να χτυπάει για να ξυπνάω...
Τώρα θα με ρωτήσετε γιατί το αναφέρω... μετά από όλα αυτά κάθε βράδυ όταν κοιμόμουν και ο οργανισμός μου έπρεπε να αποβάλλει τα υγρά έβλεπα στο όνειρο μου ότι πήγαινα στην τουαλέτα...
Στην αρχή δεν το κατάλαβα αλλά μετά το συνειδητοποίησα, και έτσι όποτε έβλεπα στον ύπνο μου ότι πηγαίνω τουαλέτα ήξερα ότι έπρεπε να ξυπνήσω για να πάω στην τουαλέτα...

Δηλαδή ο κόσμος των ονείρων είναι άπειρος και εξαρτάται από τον παρατηρητή για το πώς θα εκλάβει το μήνυμα που του στέλνεται….

Δεν έχει νόημα να ρωτάμε είδα αυτό το όνειρο τι να σημαίνει;

Γιατί αυτό το όνειρο σημαίνει κάτι για εμάς… πχ είδα τον ξάδερφο μου να πεθαίνει από καρδιά, το λέω στην μανά μου και μου λέει «ε θα είναι καλά στην υγεία του» ενώ στην «δική» μου πραγματικότητα αυτό σήμαινε πως κόπηκαν οι συναισθηματικοί δεσμοί του μαζί μου (μιας κ το αίμα νερό δεν γίνεται για να κοπούν όλοι οι δεσμοί)...

Οπότε κάνε υπομονή, περαστικά να είναι όλα τα προβλήματα υγείας να είσαι γερή και να μην χρειαστεί να ξανα πας σε νοσοκομείο παρά μόνο για χαρούμενα γεγονότα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.