Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-03-15, 15:42
dinapavl Ο χρήστης dinapavl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-03-2015
Μηνύματα: 3
Post ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΜΑΥΡΑ ΜΑΤΙΑ ΧΩΡΙΣ ΦΩΝΗ ΣΕ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ

Γεια σας
Θα ηθελα να σας ρωτησω ολους αλλα ειδικα ολους τους θαμωνες του φορουμ σχετικα με να ονειρο που βλεπω(οχι ακριβως ονειρο ειναι μια γυναικεια μορφη) κατα καιρους απο μικρη και παντα μα παντα συμπιπτει με καποιο ατυχημα ή ασθενεια στην οικογενεια μου
Η τελευταια φορα που το ειδα ηταν χτες και η προτελευταια το 2008
Αυτο που βλεπω ειναι μια γυναικα με σκουρα ματια και μαλλια μαλιστα μοιαζει σαν τα ματια της να μην εχουν καν ασπρα σημεια λες κ το μαυρο ειναι ενιαιο...απλα στεκεται ακινητη με κοιτα ανοιγοκλεινει το στομα της αλλα δεν βγαινει συλλαβη σε ηχο εγω παντα ανοιγω τα ματια μου ξαφνικα και ξυπναω αλλα ειναι λες κ βλεπω ακομα το περιγραμμα της κ το βλεμμα της...τοσο εντονη ειναι αυτη η εικονα!!!
Δε θα τον ελεγα εφιαλτη αλλα ξυπνω παντα μα παντα με μια ταχυκαρδια κ τρομο αφου φοβαμαι να παω σε αλλο δωματιο...
Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι οντως καποια οντοτητα θελει το κακο και γι αυτο προκαλουνται ατυχηματα;ή θελει να προειδοποιησει;;;
Το 2008 συγκεκριμενα ελειπα σε διακοπες την ειδα ξανα αλλα αποφασισα να μη δωσω βαση θεωρησα οτι αυθυποβαλλομαι κλπ.κι ομως μετα αππ καιρο οι δικοι μου μου αποκαλυψαν οτι καποιος πολυ κοντινος μου ανθρωπος κοντεψε να πεθανει αλλα δεν ηθελαν να μου το πουν για να μη στεναχωρεθω κ απο τη στιγμη που παει περασε...ολα καλα...οντως το κακο εγινε τη μερα μετα το ονειρο..
Εχω παρατηρησει (γιατι χτες αφου ξαναεμφανιστηκε αυτη η μορφη μετα απο 5 χρονια κ εδωσα βαση) οτι τη βλεπω γυρω στις 3-4 τα ξημερωματα μετα τις 5 σταματα ο φοβος και οι ταχυκαρδιες...
Εσεις τι γνωμη εχετε;γνωριζετε απο αρχαιους μυθους κ ιστοριες καποια αναλογη μορφη;
Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-03-15, 22:11
Το avatar του χρήστη Gnostic Student
Gnostic Student Ο χρήστης Gnostic Student δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-04-2014
Περιοχή: Αθήνα, μετρό Σεπόλια
Μηνύματα: 134
Lightbulb Κοιμισμένοι

Φίλη dinapavl, πιστεύω οτι μας επιτρέπεται να βλέπουμε τέτοιου τύπου ονείρα ή γενικώς να μας συμβαίνουν κάποια περίεργα γεγονότα, προκειμένου μια - θες να το πεις ανώτερη δύναμη; ανώτερη αρμονία; νοημοσύνη; - να μας 'ταρακουνήσει' λίγο, να μας επαναφέρει σε εγρήγορση, προκειμένου ίσως να αναρωτηθούμε, αν υπάρχει στη ζωή κατι παραπάνω από αυτό που βλέπουμε

(Δεδομένου βέβαια οτι οι περισσότεροι άνθρωποι ζούν τη ζωή σε κάποιο βαθμό 'κοιμισμένοι' χωρίς να γνωρίζουν από πού έρχονται και προς τα πού πηγαίνουν)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gnostic Student : 28-03-15 στις 22:11
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-03-15, 18:18
Το avatar του χρήστη Grigorios o Ellhn
Grigorios o Ellhn Ο χρήστης Grigorios o Ellhn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-08-2006
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή ---

Πριν απο χρόνια, σε ένα παρόμοιο συμβάν δικό μου, ένας φίλος μου έδωσε την ερμηνεία ότι κάποιος μου έκανε μάγια και μου συνέστησε να εξομολογηθώ και να μεταλάβω άμεσα, γιατί αυτό ήταν κάποιο δαιμόνιο. Είναι η μόνη "ιδιαίτερη" ερμηνεία που άκουσα. Αν φυσικά πιστεύεις σε δαίμονες και διαόλους.
Να ξέρεις πάντως ότι υπάρχουν άνθρωποι που ισχυρίζονται ότι έχουν δει και live, ζωντανά ανθρώπους με τέτοια ολόμαυρα μάτια και περιγράφουν ένα ανάλογο συναίσθημα τρόμου σαν να υπάρχει στην ατμόσφαιρα μια απροσδιόριστη απειλή.
__________________
1. "....τοις κείνων ρήμασι πειθόμενοι."
2. " Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα...."
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-03-15, 19:25
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Έβλεπα συνέχεια στον ύπνο μου μάλλον φοβόμουν τους ανθρώπους αυτούς με τα μαύρα μάτια, ενώ έχουν όψη ανθρώπινη δεν έχουν κόρες και το άσπρο του ματιού, με στοίχειωνε και φοβόμουν κάθε βράδυ....

Τελικά και εγώ πήγα σε Ιερέα με διάβασε και έχει καιρό να με ενοχλήσει κάτι.

Εμένα παρεπιπτόντως ήταν σε ανδρική μορφή.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-03-15, 22:33
dinapavl Ο χρήστης dinapavl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-03-2015
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gnostic Student Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλη dinapavl, πιστεύω οτι μας επιτρέπεται να βλέπουμε τέτοιου τύπου ονείρα ή γενικώς να μας συμβαίνουν κάποια περίεργα γεγονότα, προκειμένου μια - θες να το πεις ανώτερη δύναμη; ανώτερη αρμονία; νοημοσύνη; - να μας 'ταρακουνήσει' λίγο, να μας επαναφέρει σε εγρήγορση, προκειμένου ίσως να αναρωτηθούμε, αν υπάρχει στη ζωή κατι παραπάνω από αυτό που βλέπουμε

(Δεδομένου βέβαια οτι οι περισσότεροι άνθρωποι ζούν τη ζωή σε κάποιο βαθμό 'κοιμισμένοι' χωρίς να γνωρίζουν από πού έρχονται και προς τα πού πηγαίνουν)
Ποσο δικιο εχεις....
Πραγματικα νιωθω οτι "κοιμιζομαι" στην καθημερινοτητα και χανω την επαφη μου με ολα τα "πνευματικα"...
Δεν ημουν ετσι παντα αλλα να σου πω την αληθεια επελεξα να ειμαι κοιμισμενη
..διαταρασσοταν η ηρεμια μου οσο ειχα επαφη και ασχολιομουν με τα "μεταφυσικα"...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-03-15, 22:40
dinapavl Ο χρήστης dinapavl δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-03-2015
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Grigorios o Ellhn Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν απο χρόνια, σε ένα παρόμοιο συμβάν δικό μου, ένας φίλος μου έδωσε την ερμηνεία ότι κάποιος μου έκανε μάγια και μου συνέστησε να εξομολογηθώ και να μεταλάβω άμεσα, γιατί αυτό ήταν κάποιο δαιμόνιο. Είναι η μόνη "ιδιαίτερη" ερμηνεία που άκουσα. Αν φυσικά πιστεύεις σε δαίμονες και διαόλους.
Να ξέρεις πάντως ότι υπάρχουν άνθρωποι που ισχυρίζονται ότι έχουν δει και live, ζωντανά ανθρώπους με τέτοια ολόμαυρα μάτια και περιγράφουν ένα ανάλογο συναίσθημα τρόμου σαν να υπάρχει στην ατμόσφαιρα μια απροσδιόριστη απειλή.
Εμενα μου κανει εντυπωση που οσες φορες το εχω δει δεν παθαινω εγω κακο αλλα συγγενεις μου...και αγαπημενα μου προσωπα...
Η αληθεια ειναι οτι ενω πιστευω πολυ στο θεο ελαπεχω ετη φωτος απο την εκλλησια τους παπαδες και ολες αυτες τις διαδικασιες της...εξομολογησγ κοινωνια κλπ και ετσι να φανταστεις ημουν απο μικρη
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 30-03-15, 23:09
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Εγω θα σου έλεγα πως μου φαίνεται πως έχεις κάποιο χάρισμα (ενόραση) και εκδηλώνεται έτσι με αυτόν το τρόπο. Η γυναίκα αυτή είναι δημιούργημα σου, για να σε προειδοποιήσει για τον κίνδυνο. Αντιθέτως δηλαδή απ' ότι πιστεύεις δεν είναι κακό, δεδομένου οτι σε προειδοποιεί για κάτι κακό. Το οποίο φυσικά δεν είναι απαραίτητο οτι μπορεί να συμβεί. Το θέμα είναι άλλο: Μπορείς να το αποτρέψεις; Υπάρχει περίπτωση να σου δώσει αυτη η γυναικα και πληροφορίες για αυτό το μελλοντικό συμβάν;
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-03-15, 13:29
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dinapavl Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας
Θα ηθελα να σας ρωτησω ολους αλλα ειδικα ολους τους θαμωνες του φορουμ σχετικα με να ονειρο που βλεπω(οχι ακριβως ονειρο ειναι μια γυναικεια μορφη) κατα καιρους απο μικρη και παντα μα παντα συμπιπτει με καποιο ατυχημα ή ασθενεια στην οικογενεια μου
Η τελευταια φορα που το ειδα ηταν χτες και η προτελευταια το 2008
Αυτο που βλεπω ειναι μια γυναικα με σκουρα ματια και μαλλια μαλιστα μοιαζει σαν τα ματια της να μην εχουν καν ασπρα σημεια λες κ το μαυρο ειναι ενιαιο...απλα στεκεται ακινητη με κοιτα ανοιγοκλεινει το στομα της αλλα δεν βγαινει συλλαβη σε ηχο εγω παντα ανοιγω τα ματια μου ξαφνικα και ξυπναω αλλα ειναι λες κ βλεπω ακομα το περιγραμμα της κ το βλεμμα της...τοσο εντονη ειναι αυτη η εικονα!!!
Δε θα τον ελεγα εφιαλτη αλλα ξυπνω παντα μα παντα με μια ταχυκαρδια κ τρομο αφου φοβαμαι να παω σε αλλο δωματιο...
Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι οντως καποια οντοτητα θελει το κακο και γι αυτο προκαλουνται ατυχηματα;ή θελει να προειδοποιησει;;;
Το 2008 συγκεκριμενα ελειπα σε διακοπες την ειδα ξανα αλλα αποφασισα να μη δωσω βαση θεωρησα οτι αυθυποβαλλομαι κλπ.κι ομως μετα αππ καιρο οι δικοι μου μου αποκαλυψαν οτι καποιος πολυ κοντινος μου ανθρωπος κοντεψε να πεθανει αλλα δεν ηθελαν να μου το πουν για να μη στεναχωρεθω κ απο τη στιγμη που παει περασε...ολα καλα...οντως το κακο εγινε τη μερα μετα το ονειρο..
Εχω παρατηρησει (γιατι χτες αφου ξαναεμφανιστηκε αυτη η μορφη μετα απο 5 χρονια κ εδωσα βαση) οτι τη βλεπω γυρω στις 3-4 τα ξημερωματα μετα τις 5 σταματα ο φοβος και οι ταχυκαρδιες...
Εσεις τι γνωμη εχετε;γνωριζετε απο αρχαιους μυθους κ ιστοριες καποια αναλογη μορφη;
Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας
Αν από το 2008 θέλει το κακό τότε μάλλον δεν τα καταφέρνει καλά.
Κι ο άνθρωπος "κόντεψε" αλλά δεν πέθανε.
Και γιατί να φταίει η οπτασία στο όνειρο και να μην "φταίει" ο άνθρωπος που βλέπει την οπτασία;!
Δείχνει η περίπτωση να είναι κάποιο σημάδι για σένα (που το βλέπεις)
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-03-15, 16:23
Το avatar του χρήστη Gnostic Student
Gnostic Student Ο χρήστης Gnostic Student δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-04-2014
Περιοχή: Αθήνα, μετρό Σεπόλια
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dinapavl
Ποσο δικιο εχεις....
Πραγματικα νιωθω οτι "κοιμιζομαι" στην καθημερινοτητα και χανω την επαφη μου με ολα τα "πνευματικα"...
Δεν ημουν ετσι παντα αλλα να σου πω την αληθεια επελεξα να ειμαι κοιμισμενη
Δεν είσαι η μόνη!
Αν πάντως θελήσεις κάποτε να ασχοληθείς, θα βρεις αρκετές πληροφορίες στο προφίλ μου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic
Το θέμα είναι άλλο: Μπορείς να το αποτρέψεις; Υπάρχει περίπτωση να σου δώσει αυτη η γυναικα και πληροφορίες για αυτό το μελλοντικό συμβάν;
Το αιώνιο ερώτημα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gnostic Student : 31-03-15 στις 16:24
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.