Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-04-15, 14:02
elenlepen Ο χρήστης elenlepen δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-05-2014
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή συνεχομενο ανεξηγητο ονειρο !

Γεια σας εχω ξαναγραψει εδω στο φορουμ..θα ηθελα να σας αναφερω μια εμπειρια που ειχα οταν πηγαινα γυμνασιο(Τωρα ειμαι 23).
Οταν λοιπον πηγαινα δευτερα η τριτη Γυμνασιου, θυμαμαι οτι αρχισα μια περιοδο να βλεπω ενα περιεργο ονειρο, μου μιλουσε καθε εβδομαδα στο ονειρο μου ενας ανδρας χωρις να τον βλεπω, μου εκανε ερωτησεις για την ζωη μου, (δηλαδη ποσο χρονων ειμαι/ποιον θελω / πως τα παω στο σχολειο κ.α) ολα καλα μεχρι εδω! Στην συνεχεια αρχισα να τον βλεπω ανα 2 φορες την εβδομαδα στο ονειρο μου και αρχισε να μου δινει εντολες στα ονειρα μου να κανω πραγματα και εγω τα εκανα χωρις παλι να τον βλεπω, δηλαδη μου ελεγε πηγαινε στην γιαγια σου κ εγω πηγαινα στο ονειρο μου σπιτι της γιαγιας μου ! Μετα απο ενα μηνα αρχισα να τον βλεπω παλι ανα μια φορα την εβδομαδα κ αρχισε να μου λεει το μελλον μου χωρις να θελω ,π.χ μου ελεγε αυριο θα παρεις 18 η αυριο θα σ χαλασει το κομπιουτερ κ οτι ελεγε γινοταν...ειχα φτασει σα σημιο να φοβαμαι να τον δω στο ονειρο μου και δεν το ελεγα στους δικους μου γιατι δεν θα με πιστευαν!!!!
Αυτο συνεχιστηκε για πολυ καιρο να μου λεει το μελλον μου και να μου δινει εντολες μεσα στο ονειρο, ωσπου ενα βραδυ συνενη κατι περιεργο! Ο ιδιος παλι χωρις να τον βλεπω ηρθε στο ονειρο μου και αρχισε να μου κανει ερωτησεις οπως την πρωτη φορα που τον ειχα δει , και εγω του απαντουσα κανονικα και σε μια στιγμη μου λεει θα σου κανω την εκτη ερωτηση κ θελω να μου απαντησεις (με ρωτησε κατι χαζο) ομως εγω χωρις να το ελεγχω του ειπα : Ξερω ποιος εισαι πλεον μην μου ξαναμιλησεις και μην ξαναερθεις στο ονειρο μου , εξαφανησου !και απο τοτε εξαφανηστηκε και δεν ξαναηρθε στο ονειρο μου! Σκεφτομουν για μερες οτι δεν ξερω ποιος ηταν και γιατι τον εδιωξα ομως στο ονειρο μου ηξερα ποιος ηταν...θα ηθελα καποια στιγμη να μαθω ποιος ηταν αυτος ο ανδρας παντος σιγουρα ηταν καποιος κακος για να τον διωξω....σας εχει τυχει ποτε κατι τετοιο ; Τι πιστευετε οτι ηταν αυτος; Παντος δεν ηταν της φαντασιας μου (ακομη θυμαμαι την φωνη του) και θα ηθελα να ακουςω τις γνωμες σας!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elenlepen : 24-04-15 στις 14:08
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-04-15, 14:22
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από elenlepen Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας εχω ξαναγραψει εδω στο φορουμ..θα ηθελα να σας αναφερω μια εμπειρια..................
.................................................. .................................................. .................................................. ..............
.................................................. .................................................. .................................................. ..............
σας εχει τυχει ποτε κατι τετοιο ; Τι πιστευετε οτι ηταν αυτος; Παντος δεν ηταν της φαντασιας μου
(ακομη θυμαμαι την φωνη του) και θα ηθελα να ακουςω τις γνωμες σας!
Αν δεν ήταν κάποιο πνεύμα (αυτό δεν το ξέρω) θα μπορούσε να ήταν μια ψυχολογική εκδήλωση της σκέψης σου. Ίσως να ήθελες να αυτοντοπαριστείς.
Κάποιες φορές όταν οι άνθρωποι ζορίζονται με κάτι άλλο, φτιάχνουν μόνοι τους ένα πλασέμπο υποσυνείδητα και το φορμάρουν
στις διαστάσεις που θέλουν για να λειτουργήσει θετικά γι'αυτούς.

Απ'ότι φαίνεται το ον έφυγε όμως και το συγκεκριμένο όνειρο διεκόπη.

Ωραία...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 24-04-15 στις 14:24
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-04-15, 17:34
elenlepen Ο χρήστης elenlepen δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-05-2014
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Κάποιες φορές όταν οι άνθρωποι ζορίζονται με κάτι άλλο, φτιάχνουν μόνοι τους ένα πλασέμπο υποσυνείδητα και το φορμάρουν
στις διαστάσεις που θέλουν για να λειτουργήσει θετικά γι'αυτούς.


Τοτε ημουν 15 χρονων ηταν ολα μια χαρα στην ζωη μου (οχι τωρα που δεν ειναι) δεν ζοριζομουν σε κατι, ουτε φοβομουν κατι,παιδακι ημουν 😊
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 24-04-15, 18:10
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από elenlepen Εμφάνιση μηνυμάτων

Τοτε ημουν 15 χρονων ηταν ολα μια χαρα στην ζωη μου (οχι τωρα που δεν ειναι) δεν ζοριζομουν σε κατι, ουτε φοβομουν κατι,παιδακι ημουν
Κάποια πράγματα συμβαίνουν μέσα μας υποσυνείδητα. Αν ήξερες τα πάντα για'σένα, τι σε ενοχλεί, τι σου αρέσει, τι όχι, τι ναι κτλ
δεν θα ρωτούσες τίποτα για'σένα. Αυτό χρειάζεται συνεχής εκπαίδευση και ποτέ δεν τελειοποιείται.

(ασχέτως πόσο ετών ήσουν,είσαι,θα είσαι)

Ας πει όμως και κάποιος άλλος την γνώμη του.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 24-04-15 στις 18:11
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 24-04-15, 18:20
Το avatar του χρήστη Λευκός Λύκος
Λευκός Λύκος Ο χρήστης Λευκός Λύκος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2014
Περιοχή: Έσω εαυτού
Μηνύματα: 446
Προεπιλογή

Μήπως ήταν ο εαυτός σου; Μήπως έχεις κάποιο χάρισμα όπως της ενόρασης και προσπαθούσες να το απωθήσεις;
__________________
Just give me a sign and I' ll show you my plan. Tell me why you look so sad, time slips by, like grains of sand. Just put your future, in my hands.
" Moonchild - Rory Gallagher"
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-04-15, 19:35
elenlepen Ο χρήστης elenlepen δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-05-2014
Μηνύματα: 80
Προεπιλογή

Α και απο οταν πηγα λυκειο μου εχουν συμβει πολλα ανεξηγητα περιστατικα μεχρι και τωρα ...δεν ξερω αλλα ακομα θυμαμαι καθαρα την φωνη του αντρα...:/ επιΣης,οσες φορες εχω δει σκια ποτε δεν ηταν η μορα παντα ηταν ενας ανδρας!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elenlepen : 24-04-15 στις 19:37
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.