Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-05-15, 07:38
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή Το κουτί με τα σπίρτα.

Η ιστορία που σας γράφω δεν είναι δική μου κι ούτε ήμουν μπροστά. Η κοπέλα που την έζησε ήταν πρώην συνεργάτις μου σε κάποια εργασία.
Την συνάντησα τυχαία κάποια μέρα και μου είπε την ιστορία. Ψιλοαγριεύτηκα λίγο γιατί την είδα σε άθλια ψυχολογική κατάσταση.
Είναι ιστορία δύο ετών όπως η ίδια ανέφερε.
Ξύπνησε ένα πρωί και τα γεννητικά της όργανα ήταν πρησμένα νταούλι. Δεν ήξερε τι να κάνει και ξέσπασε σε κλάματα ενώ αναγκαστικά
το είπε στην μητέρα της. Η μητέρα της που σκαμπάζει από μαγείες κτλ έκανε άνω-κάτω το σπίτι και τελικά βρήκε πίσω από ένα έπιπλο
ένα κουτί σπίρτα με κάτι πολύ μικρά πανάκια μέσα (το είδαν μετά) το οποίο κινήθηκε λες και είχε πόδια. Παλάβωσαν από το σοκ κι έφυγαν από το σπίτι
πηγαίνοντας να ρωτήσουν τι να κάνουν. Εκεί που πήγαν τους είπαν να το βρουν ξανά και να το πάρουν μαζί, περνώντας θάλασσα
και διαβάζοντας ένα ξόρκι. Στην συνέχεια να το πετάξουν μέσα στην θάλασσα. Η κοπέλα στο μεταξύ πονούσε αρκετά αλλά έκανε με την μητέρα της
ότι τους είπαν. Ακολούθησαν λοιπόν την συμβουλή αυτή και το πρήξιμο υποχώρησε ενώ κι όλα επέστρεψαν στους φυσιολογικούς ρυθμούς.
Η κοπέλα ισχυρίζεται ότι τα μάγια της τα έκανε η μάνα του γκόμενού της σε συνεργασία με κάτι γείτονες.
Πράγματι αλλόκοτο περιστατικό. Δεν γνωρίζω κάτι άλλο να σας πω εκτός του ότι της στοίχισε ψυχολογικά
γιατί ακόμα και που βρήκε άκρη, όταν το εξιστορούσε ήταν για λύπηση. Εγώ δεν ήξερα τι να της πω.
__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 01-05-15 στις 07:53
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:24.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.