Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Η πόλη της FantasyGate > FantasyGate Team

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-04-07, 23:51
ane Ο χρήστης ane δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2006
Μηνύματα: 128
Thumbs up Αναφορές στην Fantasy Gate

Στο περιοδικό Computer Active, στο τεύχος του Απριλίου (2007), στην στήλη “Είδαμε, προτείνουμε!” υπάρχει μια αναφορά στην Fantasy Gate. Γράφει : ‘‘Η σελίδα Fantasy Gate είναι μια κίνηση που σκοπό έχει την προώθηση της φανταστικής λογοτεχνίας προσφέροντας ένα βήμα παρουσίασης της δουλειάς των ατόμων που κινούνται σε τέτοιες κατευθύνσεις αλλά και προσφέροντας ταυτόχρονα έμπνευση στους υπόλοιπους, όπως φυσικά και ενημέρωση. ’’



Σε αυτό το τόπικ θα μπορούμε να στέλνουμε ανάλογες αναφορές,από τον έντυπο και ηλεκτρονικό τύπο.
__________________
ane απο Ανέστης....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 20-04-07 στις 01:09
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-04-07, 09:17
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Thumbs up

Πολύ ωραία πρωτοβουλία καλέ μου ane!

Είναι πραγματικά πολύ ευχάριστο να αναφέρονται στο site της Fantasy Gate περιοδικά, χωρίς καν εμείς να έχουμε κάνει προσπάθεια επικοινωνίας/διαφήμισης! Αυτό νομίζω λέει κάτι.
Η συγκεκριμένη αναφορά στο περιοδικό "Computer Active" πιστεύω πως θα είναι μόνο η αρχή, αφού πρωταρχικός στόχος μου είναι να γνωρίζουν σε σύντομο χρονικό διάστημα όλοι για τη νέα αυτή ομάδα. Βέβαια αυτό απαιτεί εγρήγορση και -σε πρώτη φάση- όσο το δυνατόν περισσότερο υλικό (διηγήματα, άρθρα, αφιερώματα κλπ.).
Περιμένω λοιπόν και τα δικά σας "λιθαράκια" σ' αυτή την προσπάθεια, που πρέπει να είναι ομαδική, στο e-mail:
teamfantasygate@yahoo.com!
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-04-07, 11:00
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Antonia
Περιμένω λοιπόν και τα δικά σας "λιθαράκια" σ' αυτή την προσπάθεια, που πρέπει να είναι ομαδική,
Συμφωνώ απόλυτα με τη συντονίστρια. Η fantasygate είναι μια δραστηριότητα της ομάδας Gateway εξαιρετικά σημαντική, καθώς ασχολείται με την "τέχνη του μεταφυσικού" και μπορεί να γίνει η αιτία όχι μόνο να ανακαλυφθούν νέα ταλέντα, αλλά και όλοι εμείς να έρθουμε σε επαφή με αυτό τον τομέα της τέχνης που δεν είναι ιδιαίτερα αναπτυγμένος στην Ελλάδα.
Επειδή γνωρίζω καλά πως αρκετοί φίλοι και φίλες γράφουν αλλά ντρέπονται να δημοσιεύσουν τα έργα τους, θέλω απλά και μόνο να πω ότι ποτέ κανείς δεν ξέρει. Και η μικρότερη συνεισφορά μπορεί να είναι σημαντική, οπότε προτρέπω όλους και όλες να δώσουν συμμετοχές είτε με διηγήματα, ποιήματα ή και με άρθρα.
Από εμένα η συμμετοχή είναι δεδομένη, καθώς θα στείλω αρκετές ακόμα ιστορίες, όμως δεν είναι αυτό αρκετό. Η στήριξη χρειάζεται να έρθει από όλους....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-04-07, 14:38
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή

Οταν η παραγωγη εργου συνοδευεται απο το μερακι και την ειλικρινη αγαπη για αυτο που κανεις, τοτε οδηγεισαι με μαθηματικη ακριβεια στην καταξιωση και στην αναγνωριση απο τριτους. Αυτος ειναι ενας κανονας που γνωριζουμε πολυ καλα στην κοινοτητα του μεταφυσικου μετα απο 5 χρονια "διαδικτυακης ζωης".
Τετοιες αναφορες σαν και την παραπανω στο περιοδικο Computer Active (με σχεδον ανυπαρκτη ακομα επικοινωνιακη πολιτικη) μου θυμιζουν τα πρωτα βηματα της ομαδας Gateway το 2002 και τις αναφορες που γινονταν σε διαφορα εντυπα. Και εις ανωτερα λοιπον, τοσο για την ομαδα, οσο και για καθεναν ξεχωριστα απο το μικρο "team" που αρχιζει να δημιουργειται!
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 20-04-07 στις 14:39
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-04-07, 14:46
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης
Επειδή γνωρίζω καλά πως αρκετοί φίλοι και φίλες γράφουν αλλά ντρέπονται να δημοσιεύσουν τα έργα τους, θέλω απλά και μόνο να πω ότι ποτέ κανείς δεν ξέρει. Και η μικρότερη συνεισφορά μπορεί να είναι σημαντική, οπότε προτρέπω όλους και όλες να δώσουν συμμετοχές είτε με διηγήματα, ποιήματα ή και με άρθρα.
Όσοι ασχολούνται με blog θα ξέρουν ή θα έχουν ακούσει την ψιλικατζού. Είμαι σίγουρος ότι όταν άρχισε να γράφει δεν θα περίμενε σε καμία περίπτωση ότι θα γινόταν βιβλίο…

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agaliarep : 20-04-07 στις 14:47
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.