Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-07-08, 08:52
miracle1 Ο χρήστης miracle1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή μια παλια εμπειρια

καλημερα
ειναι κατι που ειχε συμβει παλια,οχι σε μενα..ημουν μωρο μηνων και το κρεβατι μου διπλα στο κρεβατι της μαμας μου,νυχτα.ειχε την πορτα του μπαλκονιου μισανοιχτη και ειναι σιγουρη οτι αποκλειεται να κοιμοταν.,καθοταν στο κρεβατι μισοκαθιστη και διαβαζε ενω εγω κοιμομουν. ειδε ενα φως να μπαινει απο το μπαλκονι κ λιγο μετα ειδε(μη γελασετε) ενα πραγμα μαυρο,με δικο του φως γυρω του,με τριχωμα πανω του σαν ζωο και τα ματια του κατακοκκινα φωτεινα και μακρια χερια....αυτο ηρθε κοντα της κ τησ μιλαγε.κατι σαν ρωσικα,βαρια γλωσσα.ποση ωρα εμεινε δεν ξερει,ηταν σα να εχασε την αισθηση του χρονου...μετα εφυγε οπως ηρθε και αυτη κοιταξε εμενα αν ειμαι καλα και επεσε να κοιμηθει!!!! κατι την εκανε να μη φοβηθει καθολου αν και η οψη του ηταν τρομακτικη..εγω οση ωρα ηταν εκει δε ξυπνησα καθολου.επισης η φωνη του ηταν σα να την ακουει σε σκεψη,οχι σα να μιλουσε πραγματι..

αυτη την ιστορια αργοτερα μου την ειχε πει αλλα δεν ειχα δωσει πολυ σημασια.
ενα βραδυ οταν πηγαινα γυμνασιο ημουν στο σπιτι μιας φιλης μου κ χαζευαμε ενα βιβλιο με εξωγηινους.ηταν ενα βιβλιο οχι κ τοσο αξιοπιστο απλα το χαζευαμε για να τρομαξουμε. εκει ελεγε οτι υπαρχουν διαφορα ειδη εξωγηινων,ρομποτοειδη, ανθρωποειδη και ζωοειδη....και στο σχεδιο για το ζωοειδες ειχε αυτο ακριβως το πραγμα!!! το θυμηθηκα τοτε και δανειστηκα το βιβλιο κ της το εδειξα,,ηταν αυτο που ειχε δει κ αυτη τη φορα τρομαξε αρκετα

δε πιστευω οτι ηταν εξωγηινος,απλα το οτι υπαρχει κ αλλοι που το ειχαν καταγραψει εστς σε ενα τετοιο βιβλιο σημαινει οτι κατι ειναι!! ξερετε κατι γιαυτο?τι μπορει να ηταν,γιατι δεν φοβηθηκε????φαινεται σαν κατι κακο,γιατι δε πειραξε κανεναν?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-07-08, 12:13
_pantelis_ Ο χρήστης _pantelis_ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-06-2008
Μηνύματα: 11
Question

Πως στο δ****ο θυμάσαι κάτι τέτοιο ενώ ήσουν μηνών?

Το "τριχωτό με δικό του φως δε μας δίνει και ακριβή περιγραφή... Μπορείς να δώσεις μια καλύτερη περιγραφή...?

Για δαίμονας μου κάνει... Μάλιστα οι "τερατόμορφοι" (υποστηρίζεται ότι υπάρχουν αυτοί, οι άυλοι (αδύναμες υπάρξεις σα παράσιτα) και οι ανθρωπόμορφοι (οι πιο επικίνδυνοι) . )

Προσωπικά είχα πρόσφατα εμπειρία με το τρίτο είδος καθώς νομίζω πως ένα βράδι σε μια ερημική παραλία ένας τύπος μόνος του είχε κάτι το περίεργο...Κάτι απειλητικό.

Τώρα το τι μπορούσε να κάνει ο τερατόμορφος δαίμονας με τη (μαμά σου δεν είπαμε?)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-07-08, 12:29
miracle1 Ο χρήστης miracle1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

δε το θυμαμαιαιαιαιαι!!!!!!!! αυτη μου το ειχε πει και μετα απο χρονια το ειδα στο βιβλιο κ τησ το εδειξα.κοιτα,ηταν ενα ζωο ουσιαστικα,στα δυο ποδια ορθιο,δικο του φως εννοω κατι σαν αυρα γυρω του φωτεινη,κοντο σχετικα,γυρω στο 1 μετρο,και τα χερια μακρια σχεδον μεχρι το γονατο.τριχωτο εννοω σαν ζωο,παντου τριχα μαυρη μακρια κ απο το κεφαλι μονο τα ματια διακρινονται που ειναι κατακκοκινα κ φωτεινα και αυτα.ως εδω ειναι κ αυτα που μου ειπε αλλα και τα ιδια στην περιγραφη στο βιβλιο. κι εμενα για δαιμονασ μου κανει αλλα πως δε τρομαξε?γιατι να σε ηρεμησει? μπορω να βρω και τη σελιδα απο εκεινο το βιβλιο καποια στιγμη αν υπαρχει ακομα..βεβαια εκει το λεει σαν εξωγηινο αλλα αυτο ειναι μαλλον αστειο
κι εσυ τι κανεισ μονοσ σου στη παραλια νυχτιατικα? δηλαδη τι περιεργο? κ τι μπορει να θελει καποιοσ δαιμονασ απο εμασ?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-07-08, 04:34
Το avatar του χρήστη Indigocy
Indigocy Ο χρήστης Indigocy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2008
Περιοχή: Λεμεσος / Αθηνα.
Μηνύματα: 175
Προεπιλογή

Μηπως η μαμακα ειχε κανει αστρικο ταξιδι χωρις να το καταλαβει, και ειδε απλα μια οντοτητα του "αστρικου πεδιου"? Δεν ειμαι ειδικος σε αυτα, ας μας πει τη γνωμη του καποιος που ειναι γνωστης του θεματος.
__________________
"Γυρω σου κουκλες χλωμες ανικανες ν'ακουσουν τη φωνη σου, κι'αληθειες σου να σερνονται στο πατωμα γυμνες..."

Παυλος Σιδηροπουλος
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-12-08, 00:57
black cat Ο χρήστης black cat δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-10-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Διαβάζοντας αυτή την ιστορία αποφασισα να πω και εγω τη δικη μου παρομοια εμπειρια.Οταν ημουν 11 χρονων και ενω κοιμομουν,ξυπνησα και κοιταξα προς την κουζινα η οποια βρισκεται απεναντι απο το δωματιο μου.Σε μια πλευρα του ψυγειου στεκονταν μια μορφη που ειχε το σχημα του κλασσικου γκρι εξωγηινου(μεγαλο κεφαλι,αδυνατο σωμα και μεγαλα ματια) ηταν σα σκια,αλλα 1) στις σκιες δεν απεικονιζονται ματια και 2) η μορφη αυτη βρισκονταν σε μια πλευρα του ψυγειου που ειναι αδυνατον να σχηματιστουν σκιες.
Το πιο περιεργο ειναι οτι το κοιτουσα για ωρα και μετα απλα κοιμηθηκα ,αντι να φοβηθω και να φωναξω τους γονεις μου..
__________________
Black is the colour tonight!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-12-08, 01:46
Το avatar του χρήστη Hunter
Hunter Ο χρήστης Hunter δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2008
Περιοχή: Πειραιας
Μηνύματα: 11
Lightbulb

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Indigocy
Μηπως η μαμακα ειχε κανει αστρικο ταξιδι χωρις να το καταλαβει, και ειδε απλα μια οντοτητα του "αστρικου πεδιου"?
Δεν ειναι απιθανο,μερικα ατομα βιωνουν αστρικη προβολη χωρις να το ξερουν και μετα το αποδιδουν σε ονειρα ή το αντιμετωπιζουν σαν υλική πραγματικοτητα(κατι το οποιο νομιζω πως εγινε στη περιπτωση της μητερας της κοπελας).Καλο θα ηταν να μαθεις περισσοτερες λεπτομερειες για την κατασταση,το γυρω περιβαλλον του δωματιου ακομα και καποιες αλλαγες στα χρωματα τα οποια εβλεπε θα βοηθουσαν,για να ειμαστε σιγουροι οτι ειναι οντως αστρικη προβολη.

Οσο για την περιγραφη πιο πολυ για αυπνος πιθηκος ακουγεται παρα για κατι κακο.Αν ηταν δαιμονας να εισαι σιγουρη οτι η μητερα σου θα ειχε τρομαξει αρκετα,και εκεινο δεν θα καθοταν απλα να "μιλαει" τηλεπαθητικα μαζι της(ειδικα χωρις εκεινη να καταλαβαινει τι λεει).θα προτεινα να μαθεις οσο το δυνατον περισσοτερα απο εκεινη,αν βρεις και την εικονα που λες να την ποσταρεις για να σε βοηθησουμε.



Παράθεση:
Οταν ημουν 11 χρονων και ενω κοιμομουν,ξυπνησα και κοιταξα προς την κουζινα η οποια βρισκεται απεναντι απο το δωματιο μου.Σε μια πλευρα του ψυγειου στεκονταν μια μορφη που ειχε το σχημα του κλασσικου γκρι εξωγηινου(μεγαλο κεφαλι,αδυνατο σωμα και μεγαλα ματια) ηταν σα σκια,αλλα 1) στις σκιες δεν απεικονιζονται ματια και 2) η μορφη αυτη βρισκονταν σε μια πλευρα του ψυγειου που ειναι αδυνατον να σχηματιστουν σκιες. Το πιο περιεργο ειναι οτι το κοιτουσα για ωρα και μετα απλα κοιμηθηκα ,αντι να φοβηθω και να φωναξω τους γονεις μου..
Φιλε μου αυτο δεν νομιζω οτι ηταν κατι ανησυχητικο.Πιο πιθανο ειναι να ηταν η τελευταια εικονα που ειδες πριν κοιμηθεις και να αποτυπωθηκε σ ενα ονειρο(επηρεασμενο απο καποια ταινια με τετοιας μορφης εξωγηινους),παρα κατι αλλο.Και αν εβλεπες κατι τετοιο πραγματικα θα φωναζες κατευθειαν για τους γονεις σου,δλδ ποιος θα κοιμοταν αταραχος με μια εξωγηινη σκια στο διπλα δωματιο
__________________
For any traveller who has any taste of his own,the only usefull guidebook will be the one he himself has written
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-12-08, 18:19
black cat Ο χρήστης black cat δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 11-10-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Δεν απορριπτω τελειως την πιθανοτητα να ητν ονειρο,αλλα θυμαμαι οτι ειχα ξυπνησει.
Ναι, το λογικο θα ηταν να φωναξω τους γονεις μου,αλλα δεν το εκανα γιατι ισως (αν ηταν τελικα εξωγηινος) να μου επιβληθηκε.
__________________
Black is the colour tonight!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.