Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-08-08, 14:38
Το avatar του χρήστη sora_1
sora_1 Ο χρήστης sora_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2007
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή Σπηλια Νταβέλη εμπειρια!

Έχοντας ακούσει και εγω τοσες ιστοριες για την σπηλια του Νταβελη,αποφασισα χθες το πρωι μαζι με μια φιλη μου να παω εκει να δω αυτο το μυστήριο μερος!
Ξεκίνησα κατά τις 9 το πρωί ετσι ώστε να ειμαι νωρίς εκει.Μετα απο πολυ περπάτημα τελικα βρήκαμε την ταμπελα που λεει να παμε προς την σπηλιά!
Πριν φτάσουμε στην σπηλιά λίγα μέτρα αριστερά της , βρήκαμε ενα μέρος που το πάτωμα ειχε πεταμένο τσιμεντο και γενικα σκουπιδια,εγω ειδα στο βαθος μια μεγαλη πετρα σαν να εχει καλύψει μια τρυπα,δεν ήμουν σίγουρος και γιαυτό πηγαμε να πλησιάσουμε για να σιγουρευτουμε,τοτε ειναι που ακουσαμε απο τα αριστερα μας πισω απο ενα μεγαλο βραχο ενα δυνατο θορυβο,σαν να επεσε κατι βαρυ πανω σε ξερα χορτα.Λογικο ειναι να μας κανει να τρομαξουμε,και ειδικα την φιλη μου.Τι μπορει να εκανε αυτο το θορυβο? Να επεσε κουκουναρι απο καποιο δεντρο,δεν θα μπορουσε να κανει τοσο δυνατο θορυβο.Να επεσε καποιος βραχος θα τον ακουγαμε/βλεπαμε γιατι ο θορυβος ηταν δυνατος οποτε και το αντικειμενο θα πρεπει να ηταν βαρυ κ μεγαλο!
Αφου τρομάξαμε απο αυτο το περιστατικό, απομακρυνθήκαμε απο αυτο το μερος και πηγαμε προς την σπηλιά. ανεβήκαμε εναν μικρο ανηφορικό δρομο που αριστερα δεξια ειχε μικρα πευκακια,απο εκει παλι αρχικά η φίλη μου και στην συνέχεια και εγω ακούγαμε κατι περιέργους θορύβους σαν να ειναι κατι πανω στα δέντρα και να σπανε τα κλαδια,ετσι έμοιαζε ο θορυβος.Το παράξενοι ειναι οτι ακούγονταν συνεχεια,οχι 1 ή 2 φορες.Δεν δωσαμε σημασια και συνεχισαμε προσ στην σπηλια.Οταν τελικα φτασαμε το θεαμα ηταν φοβερο,ενθουσιαστικα απο την μεγαλοπρέπεια της!Το εκλησσακι επισης ηταν πολυ ωραιο οπου ηταν και ο πρωτος σταθμος της εξερεύνησης μας.Μετα κάτσαμε στην είσοδο της σπηλιας να ξεκουραστουμε λιγο και να δροσιστούμε .Εκει παλι που καθομασταν καλα καλα,ξαφνικα εγω ακουω ενα ηχο σαν ''βρυχηθμό'' δεν μπορω να το περιγράψω ακριβως ,αλλα με εκανε να τρομαξω και βγηκαμε για λιγο απο την σπηλια,ε μετα λεω σιγα δεν θα ηταν τίποτα και ξαναμπηκαμε.Εν το μεταξυ μετα απο λιγο ηρθαν και αλλοι 2 άνθρωποι και εξερευνούσαν την σπηλιά ενας κιόλας μου ειπε πως αυτη δεν ειναι η κανονική σπηλιά και η κανονικη ειναι πιο κατω σε ενα αλσος,αλλα δεν νομιζω να ηξερε.Επισης μας ειπανε πως προηγουμένως είχανε βρει και μια σήραγγα αριστερά απο την σπηλια αλλα δεν μπήκαν μέσα γιατί είδαν κρεμασμένες κατι κουκλες,εγω που είχα πάει προηγουμένως και εκει δεν ειδα κατι τέτοιο απλα κατι σταυρούς ζωγραφισμένους στον τοίχο.
Πάμε παλι σε εμας,φυγαμε απο την σπηλια και αρχισαμε να ψαχνουμε τον γυρω χώρο για να βρουμε την μικρη σπηλια που ειναι κρυμμένη κατω απο ενα δεντρο, δυστυχώς δεν την βρηκαμε,αλλα σε ολη την διάρκεια της βόλτας μας στην αλάνα γυρω απο την σπηλιά ειχαμε και οι 2 το συναισθημα οτι κατι μας παρακολουθει.Αυτο το συναίσθημα ενισχύθηκε οταν ξαφνικά αρχισαν να ακούγονται απο ολα τα δεντρα της περιοχης απο οπου περνούσαμε τον θορυβο που ειχα αναφερει και προηγουμένως ,σαν κατι να ειναι πανω στα δεντρα και να ακουγετε ηχος σαν σπάσιμο κλαδιου.Αυτο συνεχίστηκε ολη την ωρα που ήμασταν εκει και σταμάτησε οταν απομακρυνθήκαμε απο το μερος της σπηλιας.Γιατι θόρυβοι ακούγονταν μονο απο τα δεντρα στο μερος της σπηλιας και οχι στα υπολοιπα?
Τέλος γιατί πολλά είπα οταν φεύγαμε και κατηφορίζαμε τον χωματόδρομο ακούσαμε και οι 2 προς μεγάλη μας έκπληξη ενα μουγκρητό .Μετα μου αναφέρει και η φιλη μου οτι και αυτη ειχε ακούσει τον ιδιο θόρυβο ώρα πριν κοντα στην σπηλιά αλλά δεν μου το ανέφερε γιατι νόμιζε οτι ηταν της φαντασίας της.
Ααα να πω επισης ότι το κινητο στην αρχή επιανε μεχρι και στην εισοδο της σπηλιας ενώ στην συνέχεια όταν ακουγαμε όλα αυτά δεν έπιανε ουτε εξω στην αλανα.
Αυτα λοιπόν απο την βόλτα μου στην σπηλια.Μολις φύγαμε όλοι οι ήχοι σταματησαν.Δεν ξερω τι μπορει να ήταν όλα αυτα, ισως και τιποτα,απλα οταν τα σκεφτήκαμε όλα μαζι μετά αυτα που συνεβησαν μας φάνηκαν περίεργα για συμπτώσεις.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-08-08, 15:22
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Έλεος, λυπηθείτε με... σαράντα χρόνια φούρναρης... κουράστηκα πια...
Κοίτα εδω τα λέει όλα... φιλικά...
http://www.iranon.gr/PM/prooimio.htm
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-08-08, 18:57
Το avatar του χρήστη Old cave-dinosaur
Old cave-dinosaur Ο χρήστης Old cave-dinosaur δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2006
Μηνύματα: 133
Προεπιλογή

....σαράντα χρόνια φούρναρης.....

Τι φούρναρης Γιάννη ! - Αλυσίδα ζαχαροπλαστείων έχω ανοίξει, με franchising !!

..Εγώ να δείς, πόσο βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια . - Δυστυχώς, είναι λυπηρό, για να μη πω τίποτα άλλο....

Πάντως, σίγουρα έδωσες το σωστό link:

ΜΑΚΡΑΝ, ό,τι καλύτερο και αποπαραμυθιότερο , έχει γραφτεί για την έρμη τη σπηλιά.
__________________
Πίστευε και, μη, ....... Ερεύνα !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Old cave-dinosaur : 18-08-08 στις 18:58
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-08-08, 10:43
Το avatar του χρήστη schooligan
schooligan Ο χρήστης schooligan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: Stin Xwra tou Pote
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Οντως καλα εκανες Γιαννη,
Το βιβλιο που κυκλοφορησε ο Παρεικος μεσα απο τους Ιρανον ειναι μακραν οτι καλυτερο εχει κυκλοφορησει , και πως δεν θα μπορουσε αλλωστε ...αφου ο Κος. Παρεικος (Μην αναφερουμε και ονομα ) ξερει την ιστορια τις καθε πετρας εκει πανω
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-08-08, 11:56
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Τα κινητά σας από τι κατάλαβα δεν είχαν σήμα , αλλα λειτουργούσαν ετσι?
Γιατί δεν είχατε μία camera μαζί σας η΄έστω με τα κινητά σας να τραβάτε video στα δέντρα ? .. συνήθως ότι δεν βλέπει το μάτι το πιάνει ο φακός .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xontro_mpizeli : 19-08-08 στις 15:09
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 19-08-08, 14:55
Το avatar του χρήστη schooligan
schooligan Ο χρήστης schooligan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-02-2006
Περιοχή: Stin Xwra tou Pote
Μηνύματα: 549
Προεπιλογή

Παράθεση:
Γιατί δεν είχατε μία camera μαζί σας η΄έστω με τα κινητά σας να τραβάτε video στα δέντρα ? .
Φιλε Radzoor μην ζητας και εσυ αδυνατα πραγματα..δεν εχεις παρατηρησει..οτι ολοι οι φαντασιοπληκτοι που θελουν να προκαλεσουν εντυπωση ή να κανουν το κομματι τους, δεν εχουν ποτε στοιχεια? Παντα ξεχνανε να βγαλουν φωτος, αποδεικτηκα στοιχεια κλπ..και ζητανε παντα να πιστεψει κανεις σε λογια του αερα...γιατι αραγε??
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 19-08-08, 19:32
romano78 Ο χρήστης romano78 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή

Πηγα και εγω αυτες τις μερες του Αυγουστου στην Πεντέλη.

Ξεκινήσαμε με τον φιλο μου να περπαταμε μεσημεριάτικα στην ανηφορα και ξαφνικα χωρις λόγο αρχήσαμε να ιδρώνουμε και να ανασαινουμε βαρία.

Η ενεργεία του χώρου μας είχε επιρρεάσει τόσο που παρα τον δροσερο καιρο των 45 βαθμών υπο σκία, εμεις αισθανόμασταν να έχουμε πάθει θερμοπληξία.
Ξαφνικα 2 τυποι σε ενα κοκκινο αυτοκίνητο με μπλέ στολές εμφανίστηκαν απο το πουθενα και μας είπαν να απομακρυνθουμε καθως η περίοχη εποπτεύεται για τον φόβο εμπρήσμου.

Ναι καλα...

Σιγα μην ήταν και πυροσβέστες
__________________
There's a War Going On Undergroung

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη romano78 : 19-08-08 στις 19:33
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-08-08, 00:24
Το avatar του χρήστη sora_1
sora_1 Ο χρήστης sora_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2007
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από schooligan
Φιλε Radzoor μην ζητας και εσυ αδυνατα πραγματα..δεν εχεις παρατηρησει..οτι ολοι οι φαντασιοπληκτοι που θελουν να προκαλεσουν εντυπωση ή να κανουν το κομματι τους, δεν εχουν ποτε στοιχεια? Παντα ξεχνανε να βγαλουν φωτος, αποδεικτηκα στοιχεια κλπ..και ζητανε παντα να πιστεψει κανεις σε λογια του αερα...γιατι αραγε??

φωτογραφικη μηχανη δεν εχω,συγνωμη θα παω να αγορασω μια για να βγαζω φωτος τα φαντασματα και για να μην με λες εσυ φαντασιοπληκτο.Στην τελικη κιολας δεν με νοιαζει αν θα με πιστεψεις ή οχι! Και ξερεις ε αλλη δουλεια δεν ειχα εγω απο το να μπαινω σε διαφορα sites και να γραφω βλακειες μονο και μονο για να προκαλεσω.Εγω περιεγραψα απλα ενα περιστατικο,μπορει να ηταν η ιδεα μου μπορει να ηταν αληθεια,δεν ξερω και ουτε θα μαθω ποτε!

με το κινητο μου εβγαλα παντως 3 φωτος μεσα στην σπηλια και το εκλησσακι που υπαρχει στην εισοδο της σπηλια,δεν υπαρχει κατι το παρεξενο!
Θα τις περνουσα ευχαριστως αλλα ο υπολογιστης μου δεν αναγνωριζει το κινητο μου ,εχει εδω κ καιρο προβλημα,αν θελετε παντως να δειτε τις φωτος τοσο πολυ για να πιστεψετε οτι πηγα εκει, οσως καπως θα τις περασω!

Οσο για την ερωτηση του RADZOOR ,ναι τα κινητα λειτουργουσαν κανονικα,απλα οταν ακουγαμε ολα αυτα δεν επιαναν καθολου σημα,σε μερος που πριν επιανε καλα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sora_1 : 20-08-08 στις 00:30
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-08-08, 00:31
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Αγαπητέ δεν σε κατηγόρησε κανείς ότι δεν πήγες στην σπηλιά. Προφανώς πήγες. Όμως αυτό που σου λέμε είναι ότι δεν πρέπει να επηρεάζεσαι απο αυτά που λέγονται γιατί είναι μούφες. Οι περισσότεροι ήχοι και λοιπά υποτίθεται μεταφυσικά φαινόμενα έχουν λογικη εξήγηση. Απο εκεί και πέρα μεταφυσικά φαινόμενα δεν συμβαίνουν μόνο στην περιοχή της σπηλιάς. Ενδεχομένως συμβαίνουν και μέσα στο ίδιο σου το σπίτι απλά δεν τα βλέπεις...
Φιλικά...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 20-08-08 στις 00:34
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-08-08, 00:36
Το avatar του χρήστη sora_1
sora_1 Ο χρήστης sora_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2007
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Απέριττος
Αγαπητέ δεν σε κατηγόρησε κανείς ότι δεν πήγες στην σπηλιά. Προφανώς πήγες. Όμως αυτό που σου λέμε μην επηρεάζεσαι απο αυτά που λέγονται γιατί είναι μούφες. Οι περισσότεροι ήχοι και λοιπά υποτίθεται μεταφυσικά φαινόμενα έχουν λογικη εξήγηση. Απο εκεί και πέρα μεταφυσικά φαινόμενα δεν συμβαίνουν μόνο στην περιοχή της σπηλιάς. Ενδεχομένως συμβαίνουν και μέσα στο ίδιο σου το σπίτι απλά δεν θα βλέπεις...
Φιλικά...
Ετσι ειναι,μα δεν ειπα και εγω πως ντε και καλα ειναι κατι παραφυσικο αυτο που ακουσα,απλα τα ανεφερα,οπως και τοσοι αλλοι εχουν κανει!Το πιθανοτερο ειναι να μην ειναι τιποτα,απλα μου κινησαν την περιεργια.
Με την απαντηση του schooligan απλα ενοχληθηκα λιγο γιατι ηταν επιθετικη
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.