Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 22-03-10, 15:32
Black Angel Ο χρήστης Black Angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-03-2010
Περιοχή: Aθηνα
Μηνύματα: 25
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor Εμφάνιση μηνυμάτων
Χτες το βραδυ που πήγα να κοιμηθώ ένιωθα μια παρουσία στο δωμάτιο να με κοιτάζει.. και στον ύπνο μου είδα έναν τύπο που μου είπε πως είναι εκείνος , με (άλλαξε) και έπειτα μου λέει το μονο κακό είναι πως θα μας κυνηγούν τα πνεύματα αυτόν που έχω τραφεί και λέει όπως είμαστε στο δωμάτιο μου ξαφνικά αρχίζει να ανοίγει το τζαμι και εγώ τρομάζω και φεύγω στην κουζίνα... από την τρομάρα μου κάπως κάνω το χέρι μου κάπως απότομα και φεύγει ένα ποτήρι και πέφτει μονο του κάτω χωρίς να το ακουμπήσω .. και ξαφνικά αντιλαμβάνομαι ότι μπορώ να μετακινώ αντικείμενα μονο με την κίνηση του χεριού μου και καταλαβαίνω πως μου κάνει πλακα και γυρίζω πάλι στο δωμάτιο .. και του λέω ωραία πλακα , με τρόμαξες χωρίς λόγο και μου λέει εδώ είχες τρομάξει με το τηλεφώνημα μου και δεν θα τρόμαζες με αυτό ? τέλος πάντων έπειτα άρχισα να κάνω πλακα στον κόσμο με αυτή μου την ικανότητα... (όλα αυτά στο όνειρο μου) και τώρα το πρωί που ξύπνησα το δεξί μου χέρι είναι μουδιασμένο ενώ δεν το είχα πλακώσει στον ύπνο και γράφω με το ένα χέρι ..εστάνθικα πολύ άσχημα μόλις ξύπνησα και κατάλαβα ότι ήταν όνειρο ... βεβαια το μονο που δεν καταλαβαίνω είναι το που κολλάει η τηλεκίνηση...(όνειρο είναι βεβαια οποτε βλέπουμε ότι νάνε).. μάλλον το έχω πάρει περισσότερο σοβαρά το θέμα απότι πρέπει .. πάντως έχω μια απορία προς οποιον ξέρει κάτι σχετικά με psi vampires : μπορούν να έρθουν στο όνειρο μας με κάποιο τρόπο? δεν ξέρω καθόλου από psi vampires και θέλω αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σχετικά..
Καλησπέρα, διαβασα ολα οσα γραφτηκαν και προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχουν vampires οστοσο βρηκα ενα link που ισως σε βοηθησει σχετικα με psi vampires
http://www.im-glyfadas.gr/01/01/01010070.asp
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 22-03-10, 19:55
Το avatar του χρήστη Ermhs
Ermhs Ο χρήστης Ermhs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Μηνύματα: 1.287
Προεπιλογή

Άνθρωποι που πιστεύουν ότι είναι βαμπίρ σίγουρα υπάρχουν και καταλήγουν να κάνουν κανιβαλισμούς εξαιτίας του ψυχισμού που τους βάρεσε. Έψαξα μια φορά να βρω ένα φόρουμ με αναφορές σε βαμπίρ και φρίκαρα!!! Όλοι την είχαν δει βαμπίρ και ότι ζουν αιώνια.. Ψάρευαν μικρά παιδιά και τους έταζαν αιώνια ζωή.. λολ.. Το ανθρώπινο σώμα αλλοιώνετε ότι και να κάνουμε η θέλουμε να πιστεύουμε. Όλα τα άλλα πιστεύω πώς ανήκουν σε μυθολογία όπως νεράιδες, ξωτικά, κτλ.. που κανείς δεν μπορεί να αποδείξει στην ουσία αν υπάρχουν Η δεν υπάρχουν.
Κάτι όμως που γειτονεύει και αναφέρομαι στα ζόμπι και βουντού… εκεί δεν ξέρω..
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 23-03-10, 06:34
Το avatar του χρήστη Mirella_S
Mirella_S Ο χρήστης Mirella_S δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2008
Περιοχή: Athens-Greece
Μηνύματα: 559
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ermhs Εμφάνιση μηνυμάτων
Άνθρωποι που πιστεύουν ότι είναι βαμπίρ σίγουρα υπάρχουν και καταλήγουν να κάνουν κανιβαλισμούς εξαιτίας του ψυχισμού που τους βάρεσε. Έψαξα μια φορά να βρω ένα φόρουμ με αναφορές σε βαμπίρ και φρίκαρα!!! Όλοι την είχαν δει βαμπίρ και ότι ζουν αιώνια.. Ψάρευαν μικρά παιδιά και τους έταζαν αιώνια ζωή.. λολ.. Το ανθρώπινο σώμα αλλοιώνετε ότι και να κάνουμε η θέλουμε να πιστεύουμε. Όλα τα άλλα πιστεύω πώς ανήκουν σε μυθολογία όπως νεράιδες, ξωτικά, κτλ.. που κανείς δεν μπορεί να αποδείξει στην ουσία αν υπάρχουν Η δεν υπάρχουν.
Κάτι όμως που γειτονεύει και αναφέρομαι στα ζόμπι και βουντού… εκεί δεν ξέρω..
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου!
Γνωμη μου ειναι πως προκειται για ψυχοπαθολογικη κατασταση.
Ναι εχω ακουσει απο γνωστο, ουτε καν φιλο, πως του αρεσε να δαγκωνει και να ρουφα αιμα απο την ερωτικη του συντροφο.
Που σημαινει....εαν ο αλλος-η εχει καποια αρρωστεια την βουτηξες με την πρωτη.
Κατ' εμενα βαμπιρ θεωρουνται καποια ειδη νυχτεριδας, οι αλογομυγες, αλλα και τα θηλυκα κουνουπια.
__________________
Ο κοσμος δεν ειναι μονο οσα ξερουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 23-03-10, 07:58
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valentine Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Razdoor
Πιστεύεις οτι υπάρχουν πραγματικά vampires;
Όχι πλέον ξεκόλλησα από αυτό το θέμα. Πάντως στην νεκρανάσταση έχω αρχίσει και πιστεύω γιατί εδώ αυτό το topic ήταν νεκρό ένα χρόνο σχεδόν και αναστήθηκε και ξεκινάει πάλι κουβέντα πάνω σε αυτό.
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 23-03-10, 08:57
Black Angel Ο χρήστης Black Angel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-03-2010
Περιοχή: Aθηνα
Μηνύματα: 25
Red face

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Radzoor Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι πλέον ξεκόλλησα από αυτό το θέμα. Πάντως στην νεκρανάσταση έχω αρχίσει και πιστεύω γιατί εδώ αυτό το topic ήταν νεκρό ένα χρόνο σχεδόν και αναστήθηκε και ξεκινάει πάλι κουβέντα πάνω σε αυτό.
Μαλλον ευθυνομαι εγω σ'αυτο επειδη ειμαι νεο μελος και "ξεθαβω" απαντωντας σε θεματα που εχουν γραψει πριν ΠΟΛΥ καιρο χιχιχι
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 11-04-10, 10:43
valentine Ο χρήστης valentine δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-03-2010
Περιοχή: οδος 1000ων ονειρων
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή τι εγινε;

Μαλλον..αγαπητε Radzoor τι εγινε και σταματησες να πιστευεις;συγγνωμη που ρωταω αλλα προσπαθω να καταλαβω..

Με εκτιμηση
valentine
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 05-10-11, 10:12
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Προεπιλογή




Τα Βαμπίρ Μέσα από την Λαϊκή και Γραπτή Παράδοση (Δημήτρης Αργασταράς)


Διαβάστε το άρθρο στο ------> http://www.metafysiko.gr/?p=6446


Νυχτοβάτες, καταχθόνιοι, αιμοπότες ή ψυχοφάγοι, μερικές φορές και τα δύο μαζί, τα βαμπίρ συνυπάρχουν μαζί με τους ανθρώπους από την αυγή της ιστορίας, τουλάχιστον μέσα από την λαϊκή παράδοση και την λογοτεχνία. Μέσα από την υπερφυσική τους παρουσία προκαλούν τον τρόμο και την φρίκη και ένα θεμελιώδες, ανεξήγητο μυστήριο τους περιβάλλει σχετικά με την φύση τους, την κατάργηση του χρόνου και του θανάτου, και την ανικανοποίητη δίψα τους για ανθρώπινο αίμα.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 12-02-13, 16:10
Teo1 Ο χρήστης Teo1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-02-2013
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

φιλε εγω πιστευω στα vampires παρα πολυ ομως!
εχω πολυ τρελα με τα vampire! εγω και μια κολλητη μου..
παρακαλω βαλε αυτο το site που λες με τα vampire που σου μιλησε ενας!
ελπιζω να το ανεβασεις!
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 12-02-13, 16:52
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Teo1 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε εγω πιστευω στα vampires παρα πολυ ομως!
εχω πολυ τρελα με τα vampire! εγω και μια κολλητη μου..
παρακαλω βαλε αυτο το site που λες με τα vampire που σου μιλησε ενας!
ελπιζω να το ανεβασεις!

Ξέχασες την κάρτα σου

__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 26-10-13, 21:40
Brain games! Ο χρήστης Brain games! δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-10-2013
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

Καταρχάς,όπως έχουν αναφέρει και ένα σώροι άλλοι χρήστες,εφόσον μιλάς για ένα site στο οποίο,μάλιστα,είσαι και μέλος,για ποιόν λόγο δεν μας παραθέτεις ένα link,προκειμένου να δούμε με τα μάτια μας τα posts αυτού του μέλους;
Στην αφήγηση σου δεν κάνεις καν τον κόπο να αναφέρεις έστω το όνομα του site στο οποίο δήθεν συναίβηκαν όσα μας εξιστόρησες...

Αυτό είναι το πρώτο κύριο σημείο το οποίο δείχνει πως ψεύδεσαι!Έπειτα,εξήγησε μας,πως είναι δυνατόν ένα βαμπίρ να έχει συμπεριφορά 15χρονου φαρσέρ που "σπάει" πλάκα ανώνυμα στο ίντερνετ;Γιατί συνήθως κάτι τέτοιοι εγγράφονται σε σχετικά sites και ισχυρίζονται ότι είναι βαμπίρς,μάγοι,μέντιουμ,ότι έζησαν μεταθανάτιες εμπειρίες κλπ κλπ και μετά παίρνουν τηλέφωνο αγνώστους,τάχα για να τους τρομοκρατήσουν...

Αν είναι έτσι τα "βαμπίρς",τότε πολύ μεγάλη κατρακύλα έχει πάρει ο κλάδος!Επίσης,μην παίρνεις στα πολύ σοβαρά πληροφορίες σχετικά με μεταφυσικά θέματα-ειδικά απο το ίντερνετ-όπου ο κάθε άγνωστος μπορεί σκόπιμα να παραθέσει ένα κείμενο για να παρασύρει διάφορους αφελείς(πχ μας λες ότι τα βαμπίρς έχουν καρδιά που χτυπά,λες και τα έχεις εξετάσει ποτέ ή έχει υπάρξει ποτέ κάποιος που να τα εξέτασε)!
__________________
Oρθή σκέψη και τετράγωνη λογική!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.